9367 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Nisan 2020 10:45
Boyun Eğme gazetesi dijital olarak yayımlanmaya ve okurlarına internet üzerinden ulaşmaya devam ediyor. Haftalık siyasi gazete Boyun Eğme bu hafta 'Paralar nereye gitti?' manşetiyle çıktı. Gazete koronavirüs salgını hızla yayılırken Erdoğan'ın IBAN numarası vermesini değerlendiriyor.

Haftalık siyasi gazete Boyun Eğme'nin 215. sayısı ''Paralar nereye gitti?'' başlığıyla çıktı. 

Haftalık Boyun Eğme gazetesi bir süre dijital olarak yayımlanacak ve okurlarına internet üzerinden ulaşacak.

Cuma, 03 Nisan 2020 17:18
soL 6 Nisan sabahı okurların karşısına yeni bir yüzle çıkacak. Bir tasarım değişikliğinden biraz fazlası Pazartesi sabahı sol.org.tr açıldığında karşınıza çıkacak.

soL Haber Portalı ya da tam tanımlayıcı adıyla sol.org.tr yine kabuk değiştiriyor.

2006 yılında günlük internet gazetesi olarak yayına başlayan soL, aradan geçen 14 yıla yakın zamanda birden fazla kez değişti. İlk önemli değişim günlük internet gazetesi olarak her sabah “yayına” giren soL’un canlı bir haber sitesine dönüşümü ile olmuştu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 21:05
Dünya genelinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 900 bini aştı.

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesindeki bilgiye göre, dünya genelinde toplam vaka sayısı 903 bin 819'a ulaştı.

Yeni tip koronavirüs vaka sayısında ABD, 200 bin 269 vakayla ilk sıraya yerleşirken, onu 110 bin 574 vakayla İtalya ve 102 bin 136 vakayla İspanya izledi. 

Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:10
AKP'li bazı belediyeler İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ve Bakan Soylu'nun açıklamalarına rağmen yardım kampanyası düzenlemeye devam ediyor. Bu durum genelgenin muhalefet ve iktidar partisi belediyeleri için çifte standartla uygulandığı eleştirilerine neden oluyor.

AKP'li Gaziantep Şahinbey Belediyesi, "yardıma ihtiyacı olan vatandaşların taleplerini karşılamak üzere" çağrı merkezi sistemi kurdu. Belediyenin verdiği bilgiye göre internet sitesindeki talep formunun doldurulmasının ardından değerlendirmeler sonucunda ailelerin talepleri adreslerine ulaştırılıyor.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 13:18
Yeni koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı, dünya genelinde 60 bini aştı.

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği Worldometer internet sitesindeki bilgiye göre, dünya genelinde yeni  koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 60 bin 113'e, vaka sayısı ise 1 milyon 130 bin 114'e ulaştı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:35
Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, 'Birkaç gün içinde vaka sayısı 1 milyonu, can kaybıysa 50 bini bulacak' açıklamasında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, geçen hafta koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin toplam sayısının iki kat arttığını söyledi.

Salgının boyutlarına dair derin endişe içinde olduklarını belirten Ghebreyesus, “Birkaç gün içinde vaka sayısı 1 milyonu, can kaybıysa 50 bini bulacak” diye konuştu.

Pazar, 05 Nisan 2020 18:12
Halkın Hukuk Bürosu üyesi avukat Ebru Timtik ve avukat Aytaç Ünsal, 5 Şubat'ta başladıkları açlık grevini ölüm orucuna çevirdi.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) 5 Nisan Dünya Avukatlar Günü öncesinde internet üzerinden düzenledikleri basın açıklamasında tutuklu bulunan ve açlık grevinde olan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın eylemlerini ölüm orucuna çevirdiklerini açıkladı.

Cuma, 03 Nisan 2020 09:24
Belediyelerin yardım toplamasını engelleyen AKP, birçok yandaş vakıf ve derneğe ise izinsiz yardım toplama yetkisi vermişti. O dernek ve vakıfları bir kez daha hatırlatıyoruz.

Yardım Toplama Yasasının 6’ncı maddesinde; “kişi ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar. Ancak kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, Cumhurbaşkanınca belirlenip ilan edilir” denilmektedir.

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:50
Erdoğan’ın iban göndererek başlattığı bağış kampanyasının ardından Sayıştay da mensuplarına kampanyaya katılma çağrısı yaptı.

Sayıştay, İdarenin mali işlemlerinin yasalara uygun olup olmadığını denetleyen bir kurum. Denetimleri sırasında; bağışların hangi bütçede toplanacağı, kimler eliyle ve ne tür kurallara uyularak harcanacağı ve hangi kurumun denetleyeceği belirsiz bir kampanya yapıldığını gördüğünde eleştirmesi gerekirken yasallığı tartışmalı İdari işleme çalışanlarını da katmaya çalışmasını anlamak kolay değil.

Cuma, 03 Nisan 2020 16:23
Dil eğitimi sektörünün devleri ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda gibi ülkelerde yeni koronavirüs salgınının ardından pek çok öğrenci mağdur ediliyor. Çalışıp para biriktirip iyi bir dil eğitimi almak için yurtdışına giden bir öğrenci yaşadığı mağduriyeti soL'a anlattı.

Eğitimde piyasalaşmanın hâkim olduğu günümüzde iyi bir dil eğitimi almak istiyorsanız, sektörün gelişkin olduğu az sayıda ülkeden birine gitmeniz gerekiyor. Ancak bu epeyce maliyetli. ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda’nın başını çektiği ülkelerden birinde eğitim almak için yalnızca yüksek tutarlı okul ücretini ödemek yetmiyor.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 11:58
ABD'de neden solunum cihazı sıkıntısı çekildiği ortaya çıktı. Meğer 2000'li yıllarda ucuza solunum cihazı üretip stoklamak için yapılan bir anlaşma, dev medikal cihaz şirketlerinden biri tarafından engellenmiş.

Yeni koronavirüs (Kovid-19) kriziyle boğuşan ABD'de solunum cihazı ihtiyacı giderek akut hale geliyor. Dünyanın en büyük ekonomisi olan ve teknoloji üretiminde başı çeken bir ülkede neden solunum cihazı eksiği çekildiği ise merak konusuydu.

New York Times gazetesinde yayımlanan bir habere göre, yokluğun arkasında medikal sermayenin kamu sağlığına attığı bir kazık yatıyor.

Cuma, 03 Nisan 2020 14:33
Kimya Mühendisleri Odası koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için kullanılan bazı dezenfektanların ve dezenfeksiyon yöntemlerinin sağlığa ve çevreye zararlı olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Kimya Mühendisleri Odası koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için kullanılan dezenfektanlar ve dezenfeksiyon yöntemleri konusunda uyarılarda bulundu. Odadan yapılan açıklamada gereksiz yere aşırı kimyasal kullanmanın sakıncalarına işaret edildi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 17:33
Erdoğan AKP'li belediye başkanlarından, salgın nedeniyle geçim sıkıntısı çekenleri 'yalnız bırakmamaları'nı isterken 'Bu konuda valilikle, kaymakamlıkla işbirliği halinde olmalısınız' dedi. Erdoğan 'Bugünleri fırsat bilip milletimizin gönül kapılarının bize sonuna kadar açılmasını sağlamalıyız' diye konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP'li belediye başkanlarıyla video konferans aracılığıyla yaptığı toplantıda konuştu.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle CHP'li belediyelerin düzenledikleri yardım kampanyaları durdurulurken AKP'li belediyelerin kampanyalarının devam ettiği gündeme gelmişti.

Pazar, 05 Nisan 2020 11:01
Koronavirüs salgını devam ederken, Türk Hava Kurumu’nun 7 taşınmazının satış ihalesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Taşınmazların bedeli ilanlarda belirtilmezken, kurum son bir ay içinde 10 taşınmazını satışa çıkarmış oldu.

Bugün Resmi Gazete'de Türk Hava Kurumu’nun (THK) 7 taşınmazının satış ihalesi yayımlandı. Kurum aşağıdaki listede görüleceği üzere son bir ay içinde 10 taşınmazını satışa çıkarmış oldu. 2 Nisan’da ise 11 uçağının satış ihalesi yayımlanmıştı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 21:14
Pire Limanı’nda 160'ı Türk toplam 383 kişilik personeli taşıyan gemide en az 120 kişide koronavirüs tespit edildi. Gemi 9 Mart'ta Çeşme Limanı'ndan İspanya'ya gitmek üzere yola çıkmıştı. Gemiyi kiralayan şirketten yapılan açıklamadaysa personelde grip dışında sağlık sorunu olmadığı ileri sürüldü.

Yunanistan basınındaki haberlerde, İspanya ve Türkiye’deki bazı limanlara uğradıktan sonra Yunanistan'ın Pire Limanı’na geldiği belirtilen yolcu gemisinde en az 120 kişide koronavirüs tespit edildiği bildirildi. 

Pages