4264 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 23 Ocak 2020 14:35
Selahattin Demirtaş, 'Herkes kendi küçük partisini korumayı dünyanın en önemli meselesi ve amacı olarak görürken halkın gerçek beklentilerine kimse yanıt olamıyor' dedi.

Üç yılı aşkın süredir tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Tükenmez Haber'den Erdal İmrek'in sorularını yanıtladı.

Salı, 21 Ocak 2020 15:49
Türkiye Komünist Gençliği bir süredir hazırlıklarını yürüttüğü '21. Yüzyılda Genç Olmak' başlıklı özel dosyayı 2020’nin ilk ayında yenilenen internet sitesi üzerinden yayımlayacak.

Son dönemlerde ülke gündemine de giren yemekhane zamları, KYK kredi borçları, imam-hatipleşmeye karşı yükselen itirazlar yahut stajyerlerin yaşadığı hak gaspları gibi başlıklar üzerinden Türkiye’de gençlerin yaşamlarını sürdürmeye çabalarken karşılaştıkları zorluklar tartışılır oldu.

Perşembe, 16 Ocak 2020 00:30
Kemal Okuyan

“Ortadoğu’nun tek laik ülkesi” denirdi Türkiye için bir zamanlar; övünmek için bir vesileydi. Tam olarak doğru değildi bu söylenen, örneğin Suriye de pekala laikti, Türkiye’deyse laiklik oldukça uzun bir süre boyunca kemirilmiş, zayıf düşürülmüştü.

Perşembe, 02 Ocak 2020 00:15
Kemal Okuyan

Bir tezkere daha Meclis’te. AKP ve MHP’nin iradesi Libya’ya asker gönderilmesine yetiyor, dolayısıyla Meclis’teki oylama bir formalitenin ötesinde anlam taşımıyor. Artık bu türden oylamaların tarihe not düşülmesi açısından bile bir hükmü kalmadı. Sadece, hayır oyu verenler, bu yanlışın peşinden gitmemiş olacak. O kadar.

Peki yanlış ne?

Cuma, 17 Ocak 2020 08:34
Bilim ve Aydınlanma Akademisi'nin düzenlediği konferansta yapay zekâ ve büyük veri analizi gibi konulardaki gelişmelerin, bugün verimliliği işsizlik pahasına yükselttiği, ancak devrimden sonra sosyalist planlama için büyük olanaklar sunacağı konuşuldu.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) tarafından Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde (NHKM) "Yapay Zekâ ve Planlama" başlıklı bir konferans düzenlendi.

Cumartesi, 18 Ocak 2020 00:00
Erhan Nalçacı

Libya’da paylaşıma ilişkin zirve şaşırtıcı bir şekilde Rusya’da yapıldı. NATO şemsiyesi altında 2011’de Libya’ya çullanan Fransa ve İtalya düşük profilli kaldılar. Oysa Libya NATO tarafından bombalanırken İtalyan ve Fransız enerji tekellerinin hisseleri tavan yapmıştı.

Çarşamba, 15 Ocak 2020 18:33
Kaya Tokmakçıoğlu, Çağrı Kınıkoğlu

Herhalde yetmiş yıl filan, hatta birkaç yıl daha fazlası geçmiş olmalı yazılmasının üstünden; Memleketimden İnsan Manzaraları’nın final episodu ile başlayalım bu yazıya.

Perşembe, 23 Ocak 2020 17:01
Türkiye Komünist Gençliği'nin örgütlü mücadeleye referans olacak belge niteliğindeki '21. Yüzyılda Genç Olmak' başlıklı özel dosyasının ikinci yazısı yayımlandı.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG) bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğü, örgütlü mücadeleye referans olacak belge niteliğindeki "21. Yüzyılda Genç Olmak" başlıklı özel dosyasının ikinci yazısını yayımladı.

Cuma, 10 Ocak 2020 00:00
Korkut Boratav

IMF Ana Sözleşmesi, Madde IV, üye ülkeler için belli aralıklarla ekonomik raporlar hazırlanmasını öngörür. IMF’nin ülke (örneğin Türkiye) uzmanları, ekonomi bürokrasisi ile “danışma toplantıları” yapar; raporlar kaleme alınır; IMF Yürütme Kurulu tarafından görüşülür ve yayımlanır.

Pazartesi, 20 Ocak 2020 00:15
Kemal Okuyan

Sosyal medya kültürünün hırpaladığı ünlülerden Cem Yılmaz’ın sosyal medyanın sahte bir “kutuplaşma” hissi yarattığı ve bu hissi gerçek hayata dayatmaya başladığı iddiası üzerinde durulmaya değer. Bu yaklaşıma göre, toplum farklı düşüncelere, farklı yaşam tarzlarına daha hoşgörülü ancak sosyal medya gerilimi yükseltiyor hatta bazen yoktan var ediyor.

Çarşamba, 15 Ocak 2020 21:45
Emre FALAY

“Geçmişe ağıt” ve “topunun köküne kibrit suyu” döneminden geçiyoruz. İkisinin aynı tarihsel uğrakta bir arada bulunmasında şaşırtıcı bir yan yok.

Pazartesi, 13 Ocak 2020 00:00
Kemal Okuyan

Ukrayna’ya ait yolcu uçağının İran’ın hava savunma sistemlerince ateşlenen bir füze tarafından vurulduğu ortaya çıktı. ABD ve müttefiklerinin bu olayı fırsat olarak değerlendirecekleri açıktı. Nitekim çok yönlü bir operasyon hemen başlatıldı.

Perşembe, 09 Ocak 2020 00:15
Kemal Okuyan

İran ABD ile açık ve doğrudan bir savaşa girebilir mi?

Cuma, 03 Ocak 2020 08:45
Kemal Okuyan

Yerli uçak, yerli araba, en büyük havalimanı, kanal, köprü… Böyle gidiyor. İçeride despot, dışarıda yayılmacı, ekonomide halkın sırtına binmiş bir siyasi iktidar yaptıkları ve yapacakları ile böbürlendikçe insanların “bunun neresi yerli” demesi, “beceremezsiniz” diye diklenmesi doğal karşılanmalı.

Salı, 21 Ocak 2020 09:54
Son günlerde yeniden gündeme gelen SETA ve onun faaliyetlerine yeniden bir ışık tutmakta ve bu çerçevede Türk dış politikası nasıl belirleniyor sorusunu yeniden sormakta fayda var.

Anadolu Ajansı'nın Kahire ofisine düzenlenen polis baskınında, 1'i Türk vatandaşı 4 kişinin gözaltına alınması yeni tartışmaları da beraberinde getirdi.

Pages