939 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 09 Mart 2020 10:41
Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği’ndeki 15 şirketin yönetiminde AKP’li ya da partiye yakın isimlerin yer aldığı öğrenildi. Söz konusu isimlerin adlığı maaşlar ise bilinmiyor.

Çiftçiyi desteklemek amacıyla kurulan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği de siyasi atamalardan nasibini aldı.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’nun yaptığı bir araştırma birliğin bünyesinde bulunan 15 farklı şirketin yönetim kurullarında AKP’li veya partiye yakın isimler yer aldığını ortaya koydu.

Pazartesi, 03 Şubat 2020 13:08
Değerli tarım arazisi olan ve hâlâ arıcılık yapılan İmrahor Vadisi'nde mahkeme kararlarına rağmen Kanal Ankara Projesi inşaatı devam ediyor. Detayları henüz açıklanmayan projenin 3 milyon metrekareyi kapsadığı belirtiliyor.

Kanal İstanbul ve Kanal Çeşme tartışmaları devam ederken, Çevre Şehirlik Bakanlığı tarafından Melih Gökçek dönemi "çılgın" projelerinden olan ve İmrahor Vadisi’nin katledilmesine neden olacak Kanal Ankara’nın inşaatına başlandı.

Cumartesi, 29 Şubat 2020 20:42
Sendikalı oldukları için işten çıkarılan 11 arkadaşlarının işe iadesi ve 4 aydır ödenmeyen maaşlarının ödenmesi talepleriyle direnişlerini sürdüren Çanakkale'deki NESKO Madencilik işçileri Patronların Ensesindeyiz ağına konuştu.

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde NESKO Madencilik tarafından işletilen bakır madeninde çalışan 40 maden işçisi, sendikalı oldukları için işten çıkarılan 11 arkadaşının işe iadesi, 4 aydır ödenmeyen maaşlarının ödenmesi ve çalışma koşullarının düzeltilerek iş güvenliği önlemlerinin alınması talebiyle başlattıkları direnişi sürdürüyor.

Çarşamba, 08 Ocak 2020 10:14
Gazeteci Çiğdem Toker, Kanal İstanbul çevresindeki büyük arazilerin üç Arap şirketine ait tapularının detaylarına ulaştı. Üç büyük Arap şirketinin ne tesadüftür ki Kanal İstanbul hattındaki Arnavutköy'de büyük araziler satın aldığı da meydana çıktı.

Sözcü yazarı Çiğdem Toker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçen haftalarda açıkladığı Kanal İstanbul güzergâhında en büyük yüz ölçümlü arazilere sahip üç Arap şirketinin tapu bilgilerine ulaştı.

Cuma, 31 Ocak 2020 13:28
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde hayvan ölümleri ve 'mecburi hayvan kesimleri' 2018 yılında ciddi boyutlara ulaştı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)’ndeki hayvan ölümleri ve "mecburi hayvan kesimleri" 2018 yılında ciddi boyutlara ulaştı. Sayıştay, ölüm ve kesim oranını yüksek bulurken “dikkat çekici” değerlendirmesi yaptı.

Pazartesi, 27 Ocak 2020 10:49
Elazığ'da yaşanan deprem kentlerdeki dayanıksız konutları ve rant için atılan adımları bir kez daha gündeme getirdi. Rant ve deprem tartışmaları sürerken, NHKM Ankara Fotoğraf Topluluğu'nun 'Ankara'nın Rantlaşan Yüzü' adlı çalışmasını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara Fotoğraf Topluluğu tarafından yapılan ''Ankara'nın Rantlaşan Yüzü'' adlı çalışmayı soL okurlarının ilgisine sunuyoruz.

İşte Ankara'nın rant temelli uğradığı saldırının fotoğraf karelerine yansıyan çarpıcı yönü...

ANKARA'NIN RANTLAŞAN YÜZÜ...

Salı, 31 Aralık 2019 12:07
Kanal İstanbul projesinde Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci tamamlanmadan, projenin etrafına kurulacak 'Yenişehir', İstanbul’un anayasası kabul edilen Çevre Düzeni Planı’na işlendi. Yeni plan ile kanalın etrafına konutlar, oteller, sanayi siteleri, teknoparklar, üniversiteler, haller, TIR-kamyon parkları, kongre ve fuar merkezleri, kamping alanları, izci kampı, spor tesisleri, tam donanımlı hastaneler inşa edilecek.

Kanal İstanbul projesinin ÇED raporuna yönelik itiraz süreci devam ederken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı jet hızıyla kanalın çevresine kurulacak “Yenişehir” için İBB tarafından 2009 yılında hazırlanarak onaylanan İstanbul'un anayasası 1/100 binlik Çevre Düzeni Planı delindi.

Perşembe, 26 Aralık 2019 00:15
Ali Rıza Aydın

Kararlılar, yürüyorlar, gerçekleştiriyorlar. 

2002’den bu yana yaptıkları birçok şeye “olmaz, yapamazlar, sorun yok” denildi ama oldu, yaptılar.

Pazartesi, 30 Aralık 2019 12:54
Türkiye Komünist Partisi İstanbul İl Örgütü, İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne verdiği dilekçe ile Kanal İstanbul projesine itiraz etti.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul İl Örgütü'nü temsil eden bir heyet, bugün İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne giderek Kanal İstanbul projesine itiraz dilekçesi verdi. 

Cumartesi, 02 Kasım 2019 10:22
Süt üreticisine ödenen prim 25 kuruştan 10 kuruşa düşürüldü.

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiğ süt destekleme primini Mayıs ayından itibaren geçerli olmak üzere 25 kuruştan 10 kuruşa düşürdü.

Konuya ilişkin açıklama yapan Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD), halihazırda zor durumda olan çiftçinin daha da zorda kalacağını belirtti.

TÜSEDAD'ın açıklaması şöyle:

Pazar, 03 Kasım 2019 10:23
Bursa'daki 400 bin metrekarelik Soğanlı Botanik Parkı'nın statüsü değiştirildi. Birinci derece SİT alanı olan ve binlerce bitki türünün olduğu bölgenin 'Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı'na çevrilmesiyle birlikte yapılaşmanın da önü açıldı.

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Soğanlı Botanik Parkı'nın doğal SİT statüsü değiştirilerek "Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı" olarak tescil edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün 23 Ekim 2019 günü aldığı kararın ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren değişikle, parkta yapılaşmanın da önü açılmış oldu.

Cuma, 29 Kasım 2019 16:51
CNN Türk'te yayınlanan 'Günün Ekonomisi' programında spiker Beste Uyanık, termik santrale filtre takılmamasını, işlem için üretime verilecek aranın maliyetini hesaplayarak savundu.

Termik santrallerin 2,5 yıl daha filtre takılmadan işletilmesine onay veren yasanın kabul edilmesine yönelik tepkiler sürerken CNN Türk'ten skandal bir haber geldi. CNN Türk, termik santrallerin filtre takmadan zehir saçmaya devam etmesinin "daha avantajlı" olduğunu savundu.

Pazartesi, 14 Ekim 2019 19:22
‘FETÖ’ soruşturmaları kapsamında 2 yıl önce kayyum atanan Uğur Soğutma'nın da içinde bulunduğu 22 şirket hakkındaki kayyum kararı kaldırıldı. TMSF tarafından el konulan 874 şirketten 343'ü de daha önce sahiplerine iade edilmişti. Son gelişme bazı cemaat mensuplarıyla iktidar arasında bir anlaşmanın varlığı olasılığını güçlendiriyor.

“FETÖ”ye yönelik soruşturmalar kapsamında 2 yıl önce kayyum atanan Uğur Soğutma'nın da aralarında bulunduğu 22 şirket hakkındaki kayyum kararı mahkeme tarafından kaldırıldı.

Aydın 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği ara kararla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından kayyum olarak yönetilen 22 şirketin sahiplerine teslim edilmesine hükmetti.

Perşembe, 17 Ekim 2019 16:36
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’nin Karadeniz Bölge Toplantısı’nın giderlerini ödediği ortaya çıktı. 357 bin 500 lira harcanan üç günlük toplantının organizasyonu için açılan ihale, tekliflere kapatılıp belediyenin şirketine verildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kendi kasasından üç gün süren AKP’nin Karadeniz Yerel Yönetimler toplantısı için 357 bin 500 TL ödedi.

Cumartesi, 07 Eylül 2019 08:12
Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan bir iş yerinde çalışan 70 işçi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu.

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan bir iş yerinde çalışan 70 işçi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu.

İşçilerin ishal ve karın ağrısı şikayeti üzerine olay yerine ambulans ve polis ekipleri çağrıldı.

Kahramankazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalenin ardından sağlık durumları iyi olduğu belirtilen 70 kişi taburcu edildi.

Pages