25969 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 15:03
Umreden dönenlerin kaldığı karantina yurdunda görev yapan güvenlik amirinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Konya'da, umreden dönenlerin kaldığı karantina yurdunda görev yapan güvenlik amirinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre, Konya'da umreden dönenlerin kaldığı Kutalmışoğlu Süleyman Şah Erkek Öğrenci Yurdu'nda görevli Güvenlik Amiri Ramazan Öney koronavirüse yakalandı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 20:03
Filipinler Devlet Başkanı Duterte, güvenlik güçlerine koronavirüs karantinasını ihlal edenleri vurma emri verdiğini söyledi.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, karantinayı ihlal edenlerin 'sorun çıkarmaları' durumunda vurulmaları için polise ve askere emir verdiğini söyledi.

Dün akşam televizyonda yayınlanan ulusa sesleniş konuşmasında Duterte herkesin evde karantina önlemlerine dikkat etmesinin son derece kritik olduğunu söyledi. 

Pazar, 05 Nisan 2020 11:30
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 93 ilacın geri ödeme listesine alındığını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "4’ü kanser ve epilepsi, 3’ü parkinson, 7'si astım-KOAH olmak üzere 93 ilacı daha geri ödeme listesine aldık" dedi.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

Cumartesi, 04 Nisan 2020 08:40
AKP ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

AKP ve MHP gruplarının ortak hazırladığı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

AKP ve MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan kanun teklifi, 11 farklı kanunda değişiklik içeriyor ve 70 maddeden oluşuyor.

Pazar, 05 Nisan 2020 19:21
İstanbul Tabip Odası özel hastanelerden ilave ücret alınmasıyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Özel hastanelerde acil ve yoğun bakım dışında verilen hizmetler için Covid-19'lu hastalardan ‘ilave ücret adı altında para alınmasına devam edilmesiyle ilgili açıklama yapan İstanbul tabip Odası, özel hastanelerin sigortalı hastalardan para almasının önünün AKP ile açıldığını söyledi.

Cuma, 03 Nisan 2020 17:38
Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü'nün yeni komutanı olan İsmail Kaani'nin Bağdat'a gizli bir ziyaret düzenlediği iddia edildi.

Associated Press (AP), bu hafta başlarında İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani'nin Bağdat'a gizli bir ziyaret düzenlediğini iddia etti.

Perşembe, 02 Nisan 2020 12:55
Yeni koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İspanya'da yaklaşık 900 bin kişi işsiz kalmış durumda.

İspanya'da sosyal güvenlik verilerine göre, yeni koronavirüs salgını sonrası Mart ayı ortasında karantinaya giren ülkede, yarısından fazlası geçici işçi olan 900 bine yakın kişi işsiz kaldı.

İtalya'dan sonra en çok ölümün yaşandığı ikinci ülke olan İspanya'da 14 Mart'tan itibaren karantina kararı alınmıştı.

Pazar, 05 Nisan 2020 20:26
EpttAVM üzerinden yurttaşlara haftada 5 adet maske dağıtılacağı açıklandı. Tek kullanımlık olan maskelerin en fazla 4 saat kullanımdan sonra değiştirilmesi ve bir kez çıkarılan maskenin tekrar kullanılmaması öneriliyor.

PTT 20-65 yaş arası kişilere haftada bir paket (5 adet) olmak üzere ücretsiz maske dağıtılacağını açıkladı.
PTT üzerinden dağıtılacak maskelerle ilgili duyuru EpttAVM web sitesi üzerinden yayınlandı. Maskelerin PTT Kargo ile ücretsiz dağıtılacağı açıklandı.

Yapılan duyuruda;

‘Değerli Vatandaşlarımız,

Pazar, 05 Nisan 2020 12:54
Yerleşim yerlerindeki karantinalar sürüyor. Şanlıurfa, Bolu, Ordu ve Diyarbakır'da pek çok bölge koronavirüs salgını sebebiyle karantinaya alındı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan önlemleri genişleterek, 15 gün süreyle şehir içi ve ilçeler arası hareketliliğin en aza indirilmesi için il, ilçe ve köyler arası gidiş gelişleri durdurdu.

Pazar, 05 Nisan 2020 09:43
İçişleri Bakanlığı, 18-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma yasağıyla ilgili istisnaları içeren ek genelgeyi valiliklere gönderdi. Buna göre, 18-20 yaş arasındaki kamu çalışanları, özel sektörde çalıştığını belgeyenler ve mevsimlik tarım işçileri sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

İçişleri Bakanlığı, 18-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma yasağıyla ilgili istisnaları içeren ek genelgeyi valiliklere gönderdi.

Buna göre, 18-20 yaş arasındaki kamu çalışanları, özel sektörde çalıştığını belgeyenler ve mevsimlik tarım işçileri sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

81 il valiliğine gönderilen genelgede yer alanlar şöyle:

Cumartesi, 04 Nisan 2020 22:26
Batman M Tipi Cezaevi’nde infaz yasasından ayrı tutulan tutukluların isyan ettiği belirtiliyor. Konuya ilişkin Başsavcılık'tan açıklama geldi.

Batman M Tipi Cezaevi’nde infaz yasasından ayrı tutulan tutukluların isyan çıkardığı belirtiliyor.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, tutuklular "isyan" sloganları atarak koğuşları ateşe verirken, çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi cezaevine geldi.

Cuma, 03 Nisan 2020 18:05
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı’nın Çin’in Kovid-19 verileri konusunda ithamlarına yönelik ‘bazı insanların sorumluluktan kaçmak istediğini anlayabiliyoruz’ dedi.

ABD Başkanı Donald Trump ve yönetimi tarafından Çin’in Kovid-19 vakalarına dair bilgileri gizlediği ve Çin hükümetinin olaya "hafif tarafından" baktığı söylemlerine yönelik Çin’den gelen yanıtta ABD yönetiminin "utanmaz iddialarda” bulunduğu söylendi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 11:04
ABD Irak’taki askeri birliklerini çekerken ülkeye Patriot füzeleri yerleştirmeye başlaması İran’ı harekete geçirdi. Irak’ın bir çatışma sahası haline gelme ihtimali yeniden artarken, parlamentoda ABD ve İran yanlısı grupların salgın ve petrol fiyatları baskısı altında hükümet kurma gündemini yeni bir darboğaz bekliyor.

İranlı Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani’nin Ocak ayında Bağdat’tayken ABD tarafından bir suikastle öldürülmesi sonrası Irak parlamentosu ABD birliklerinin ülkeden çekilmesi kararı almıştı. Bu hafta ABD’nin çekilirken Patriot hava savunma füzeleri yerleştirdiğinin ortaya çıkması üzerine Kudüs Gücü’nün yeni komutanı İsmail Kaani, Irak’a sürpriz bir ziyarette bulundu.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 20:09
İçişleri Bakanlığı, araç giriş kısıtlamasına ilişkin istisnaları belirleyen ek genelgeyi valiliklere gönderdi. Buna göre taburcu olanlar, birinci derece yakını vefat edenler ve terhis olanlar izin belgesi alacak.

İçişleri Bakanlığı, araç giriş kısıtlaması getirilen büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak’ta hangi durumlarda 'seyahat kısıtlaması için istisnalar' getirileceği ile ilgili valiliklere ek bir genelge daha gönderdi.

Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Pages