1927 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 21 Mart 2020 10:51
ABD Başkanı Trump, yeni koronavirüse ilişkin basın açıklamasında kendisine 'Korku içinde bekleyen ABD'lilere ne söylemek istersiniz?' sorusunu yöneltmesi üzerine 'Senin korkunç bir muhabir olduğunu düşünüyorum' diyerek azarladı.

ABD Başkanı Donald Trump, yeni koronavirüse ilişkin basın açıklamasında NBC Muhabiri Peter Alexander ile gerginlik yaşadı.

Trump, Alexander'ın "Korku içinde bekleyen ABD'lilere ne söylemek istersiniz?" sorusuna, "Senin korkunç bir muhabir olduğunu düşünüyorum." şeklinde yanıt verdi. 

Salı, 10 Mart 2020 12:43
TFF 3. Lig'de oynanan maçta bir grup taraftar, soyunma odasını basıp futbolculara bıçaklı saldırıda bulundu.

TFF 3. Lig 2. Grup’ta Tepecikspor ile Payasspor arasında oynanan maçın ardından bir grup taraftar, soyunma odasını basarak Payasspor’lu futbolculara bıçaklı saldırıda bulundu.

Cumartesi, 14 Mart 2020 15:08
Almanya ve Fransa'dan gelen yolcular İstanbul Havalimanı'nda pasaport kontrol noktasında uçakta doldurdukları formların toplanması için bir saat bekletildi. Çıkan gerilimin ardından bekletilen yolcular doldurdukları formlar kontrol edilmeden ülkeye kabul edildiler.

Bugün İstanbul Havalimanı'nda Paris, Stuttgart, Frankfurt ve Dusseldorf kaynaklı uçuşlarla gelen yolcularla görevliler arasında uzun tartışmalar yaşandı. Yolcular uçak çıkışında pasaport kontrol noktasına geldiklerinde kendilerine uçakta doldurdukları formları toplamak üzere bekleyecekleri söylendi.

Çarşamba, 04 Mart 2020 14:57
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Kanımca, Erdoğan’ın kendisi Fethullah Gülen’den ve cemaatinden hiçbir zaman hazzetmemiştir. Hatta iktidarını Gülen Cemaati ile paylaşmak zorunda kalmış olmaktan dolayı içten içe onlardan nefret ettiğini söylersem abartmış olmam' iddiasında bulundu.

Edirne'de tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yeni Yaşam'daki köşe yazısında Erdoğan-Gülen ilişkisine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Cuma, 28 Şubat 2020 19:43
İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, İdlib’deki gerginlik üzerine Türkiye’ye destek açıklaması yaparken, Suriye’ye yönelik yeni yaptırımların sinyalini verdi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, dün İdlib'deki saldırıya dair yaptığı açıklamada “NATO müttefikimiz Türkiye’nin İdlib’de acil ve kalıcı bir ateşkes müzakere etme çabalarını destekliyoruz” dedi, İngiltere'nin BM Güvenlik Konseyi’ni acil toplantıya çağırdığını belirtti.

Pazar, 23 Şubat 2020 21:47
Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitri Peskov, Rus ve Türk askeri yetkililerinin Suriye temaslarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Rus ve Türk askeri yetkililerin Suriye’deki durum konusunda sürekli olarak temas halinde olduklarını kaydetti.

Pazar, 16 Şubat 2020 19:12
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye yönetimine seslenerek Suriye konusunda imzalanan Soçi Mutabakatı'ndan vazgeçilmemesi gerektiğini, ayrıca Suriye çözüm süreci ile ilgili müzakerelerin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

İdlib’de tarafların arasındaki gerginlik giderek tırmanırken İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye yönetimine seslenerek Soçi Mutabakatı'ndan vazgeçmeme çağrısı yaptı, Suriye çözüm süreci ile ilgili müzakerelerin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Perşembe, 20 Şubat 2020 00:52
Suriye'de cihatçılara yakın kaynaklar tarafından TSK'nın Kuzey Doğu Suriye'de belli mevzilerden çekilmeye başladığı iddia edildi. Bu iddialar ışığında TSK'nın büyük ölçüde özel kuvvetlerden oluşan öz gücünü İdlib'e doğru çekerken, boşalttığı alanı cihatçılara bırakıyor olma ihtimali kuvvetli hale geliyor.

ABD merkezli News Observatory'nin Suriye'deki cihatçıların medyasına dayandırdığı iddiaya göre TSK, Suriye'deki Haseke ilinde bulunan mevzileri terk etmeye başladı. İddialara göre TSK, El El Şabiya, El Menacir ve diğer köyleri boşaltmaya başladı. Aynı iddia cihatçı çetelere olan desteğiyle bilinen İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden (SOHR) de geldi.

Cumartesi, 29 Şubat 2020 16:19
Yunanistan'ın sınır kapılarından geçemeyen sığınmacıların Edirne'deki bekleyişi sürüyor. İstanbul'a geri dönmek isteyenlerin jandarma ve polis tarafından engellendikleri belirtiliyor.

Edirne'de dün akşamı yağmur altında geçiren sığınmacılar bu sabah tekrar Pazarkule sınır kapısından geçmeye çalışınca Yunanistan polisi gaz bombasıyla müdahale etti. Bölgedeki soL muhabiri her geçen saat sınırda sığınmacı sayısının arttığını belirtti.

Cumartesi, 22 Şubat 2020 07:47
A Spor, Fenerbahçe muhabiri Göktuğhan Argın'ın ardından spiker Setenay Cankat'ın da görevine son verdi.

A Spor ekranlarında yayınlanan "8 dakika" programında gazeteci Göktuğhan Argın ile gerginlik yaşayan ve Argın'ı stüdyodan kovan Setenay Cankat'ın görevine son verildi.

A Spor’da yayınlanan Spor Ajansı programında moderatör Setenay Cankat ile Fenerbahçe yorumcusu Göktuğhan Argın tartışmış, Argın moderatörün kendisini kovduğunu ileri sürerek stüdyoyu terk etmişti.

Perşembe, 20 Şubat 2020 15:24
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün İdlib harekatı an meselesi açıklaması sonrası bugün cihatçı gruplar TSK'nin de topçu atışı desteğiyle yeni bir harekata başladı. Harekata Suriye Ordusu'nun yanıt verdiği belirilirken, Rus uçaklarının da bölgedeki cihatçıları hedef aldığı ifade ediliyor.

Suriye'nin İdlib kentinde bir süredir devam eden gerginlik yeniden çatışmalara dönüşmeye başladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün İdlib harekatı an meselesi açıklaması sonrası bugün cihatçı gruplar TSK'nin de topçu atışı desteğiyle yeni bir harekata başladı. 

El Cezire, silahlı grupların TSK desteğiyle başlattığı harekatın hedefinin Neyrab ve Serakib olduğunu duyurdu.

Çarşamba, 26 Şubat 2020 00:45
Mustafa Türkeş

Son haftalarda dış politika konuları kendini dayatıyor, gündemin ilk sırasını işgal etmeye devam ediyor. Bu hafta da buna devam edelim.

Geçen hafta İdlib ve Libya’da yaşananlar şu soruyu gündeme getirdi: Türkiye yönetimi Rusya’dan uzaklaşıp ABD’ye mi yaklaşıyor?

Çarşamba, 05 Şubat 2020 16:12
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB’ye katılım sürecine ilişkin ‘yeni bir sayfa açmanın vaktinin geldiğini düşünüyoruz’ dedi. Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz konusunda ise ‘AB tarafsız davranırsa hep birlikte çalışabiliriz’ dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AB ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle bir araya geldiği toplantıda Türkiye’nin AB’ye katılımına dair “yeni bir sayfa açmanın vaktinin geldiğini” düşündüklerini söyledi.

Salı, 04 Şubat 2020 18:37
Rusya'nın Suriye'de Tarafları Uzlaştırma Merkezi'ne göre Beyaz Miğferler, Suriye ordusunun kimyasal kullandığını ima eden kademeli bir provokasyonu filme aldı. Grubun videosunda, Suriye hükümetinin 'kimyasal saldırısı'nın sebep olduğu iddia edilen sahte kayıplar gösterileceği bildirildi.

Rusya'nın Suriye'de Tarafları Uzlaştırma Merkezi, bir gün önce Heyet Tahrir'uş Şam'ın (eski adıyla el-Nusra Cephesi) desteklediği Beyaz Miğferler'in yeni bir kimyasal saldırısı mizanseni hazırladıklarını söyledi.

Buna göre Beyaz Miğferler, Suriye ordusunun kimyasal kullandığını ima eden kademeli bir provokasyonu filme aldılar.

Perşembe, 20 Şubat 2020 11:01
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İdlib gündemine ilişkin 'Soçi ve Astana'nın ortadan kalktığını söyleyemeyiz fakat yara aldığını söyleyebiliriz. Düşüncelerimizi Rus tarafına ilettik, temaslara devam ediyoruz' açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Pages