2753 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 04 Mart 2020 14:57
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Kanımca, Erdoğan’ın kendisi Fethullah Gülen’den ve cemaatinden hiçbir zaman hazzetmemiştir. Hatta iktidarını Gülen Cemaati ile paylaşmak zorunda kalmış olmaktan dolayı içten içe onlardan nefret ettiğini söylersem abartmış olmam' iddiasında bulundu.

Edirne'de tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yeni Yaşam'daki köşe yazısında Erdoğan-Gülen ilişkisine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Salı, 18 Şubat 2020 15:49
İzmir'de gözaltına alındıktan sonra 23 Ocak'ta tutuklanan ve Fethullah Gülen’e en yakın isimlerden olduğu belirtilen Yusuf Bekmezci hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Fethullah Gülen’e en yakın isimlerden olduğu ve defalarca ABD’ye giderek Gülen’e kuryelik yaptığı belirtilen Yusuf Bekmezci hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemiyle hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. 

Çarşamba, 19 Şubat 2020 00:00
Fatih Yaşlı

Yıl 1979, yani 12 Eylül darbesinden bir yıl önce. Yer, işadamı Sabri Ülker’in Boğaz’daki evi.

Çarşamba, 05 Şubat 2020 09:01
Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz’ın gelini Süreyya Yılmaz’ın Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde, bir diğer gelini Deniz Yılmaz’ın ise aynı üniversitede tıbbi patoloji ana bilim dalında görev yaptığı ortaya çıktı.

Eski AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi aynı zamanda eski Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz’ın 2 oğlunu, kızını, damadını ve 2 gelinini fakültedeki akademik kadrolara aldığı ileri sürüldü. 

Pazar, 02 Şubat 2020 12:45
Elazığ depreminde arama kurtarma ekibinden birinin enkaz altında kalan ve Kürtçe dışında dil bilmeyen birini kurtarma çabası çok konuşuldu. Özkan Öztaş, AKP'nin Kürt dili açısından izlediği tutarlı yolu, Kürt emekçilerine bakışını soL için yazdı.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Elazığ depreminin ardından bir sürü acı ve keder yüklü fotoğraf ve video paylaşıldı. Bunların karşısında da çadırlarında soğuk havayı güç bela atlatan ya da çadır dahi bulamayanlarla yapılan “Mutlu olun bu bir emirdir” haberlerini gördük.

Cumartesi, 29 Şubat 2020 00:30
Orhan Gökdemir

21. yüzyılın başında tuhaf bir biçimde her şey 20. yüzyılın başındakine benzeme eğilimi gösteriyor. İç çatışmalarla sarsılıyorduk, iç çatışmalarla sarsılıyoruz. Bir dünya savaşının eşiğindeydik, bir dünya savaşının eşiğindeyiz. Hamit’in iktidarındaydık, “Payitaht Hamit”in iktidarındayız. Hürriyetsizdik ve Cumhuriyet arzuluyorduk, hürriyetsiziz ve Cumhuriyet arzuluyoruz.

Pazartesi, 20 Ocak 2020 13:44
Fethullah Gülen’e en yakın isimlerden Yusuf Bekmezci ve ‘Karşıyaka eyalet imamı’ Akif Sarı İzmir’de yakalandı.

'FETÖ’nün üst düzey yöneticilerinden Yusuf Bekmezci ile örgütün ‘Karşıyaka eyalet imamı’ Akif Sarı, İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince saklandıkları evde yakalandı.

Bekmezci, 2016 yılından bu yana yakalama emri ile aranıyordu.

Bekmezci’nin Gülen’den aldığı talimatları cemaate ilettiği iddia ediliyordu.

Perşembe, 23 Ocak 2020 14:02
Dün İzmir'de gözaltına alınan ve Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden olduğu belirtilen Yusuf Bekmezci tutuklandı.

 

Dün İzmir Karşıyaka'da bir evde yakalanarak gözaltına alınan ve Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden olduğu belirtilen Yusuf Bekmezci çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Perşembe, 02 Ocak 2020 09:20
TKP’nin Sesi’nde bugün, 2011 yılında yaşanan sınav yolsuzluğuna ve dönemin ÖSYM Müdürü Ali Demir'e atıfta bulunularak, dinleyicilere ve özellikle gençlere öfkelerini örgütlü bir güce dönüştürme yönünde çağrı yapılıyor.

27 Mart 2011 Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile pek çok usulsüzlük ortaya dökülmüştü.

Dönemin ÖSYM Müdürü Ali Demir, gençlerde biriken öfkenin başlıca sorumlularından biri olarak yaklaşık dokuz yıl boyunca kollandı; ta ki iktidar kendisi hakkında mecburen dava açmak zorunda kalana kadar.

Salı, 21 Ocak 2020 07:35
Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, emekli olduktan kısa süre sonra Cemaat operasyonuyla tutuklanmış, 26 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilmişti. Başbuğ'un nasıl cezaevine gönderildiği ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma dosyasında yer alan mektupla ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tutuklu eski MİT mensubu Enver Altaylı hakkında “casusluk ve örgüt yöneticiliği” suçlamasıyla dava açtı. İddianamede, Altaylı’nın, 2008’de Fethullah Gülen’e “Muhterem Efendim” diyerek yazdığı mektuplar da bilgisayarında ortaya çıktı.

Perşembe, 02 Ocak 2020 15:22
Çerkezköy Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi A. Kadir Kıldıze, ‘6 yaşındaki çocuk evlenebilir’ açıklamasıyla infial yaratan Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız’a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıkıyor.

"6 yaşındaki çocuk evlenebilir", "çalışan kadın fuhuşa hazırlık yapıyor" ve "kadınlar dövülebilir" gibi skandal açıklamalarıyla infial yaratan Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Çerkezköy Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi A. Kadir Kıldıze’den davacı oldu.

Salı, 21 Ocak 2020 17:50
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Erdoğan'ın 'FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmasına dair 'Haydi ispatla' sözlerine örneklerle yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısıyla AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "FETÖ"nün siyasi ayağı araştırması için, “Meclis’i buna karıştıramazsın” ve “Haydi ispatlayın” sözlerine yanıt verdi. Altay, Erdoğan’ın Fethullah Gülen’e "övgü ve davet konuşması"nı da örnek gösterdi.

Perşembe, 26 Aralık 2019 08:20
Gazeteci Hacı Boğatekin'e, 2008 yılında Fethullah Gülen'e ilişkin kaleme aldığı yazı nedeniyle bir yıl hapis cezası verildi.

Gazeteci Hacı Boğatekin'e 2008 yılında kaleme aldığı “FETÖ ile APO” başlıklı yazı nedeniyle açılan dava sonuçlandı.

Yazı nedeniyle dönemin Gerger Savcısı Sadullah Ovacıklı, Boğatekin’den Fethullah Gülen’e "FETÖ" dediği için gazetenin yeni sayısında Gülen’den özür dilemesini istedi.

Pazartesi, 16 Aralık 2019 12:10
17 yıl önce öldürülen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun katil zanlılarından N.G.B.'nin Ukrayna'da yakalandığı iddia edildi.

Fethullah Gülen ve Alman Vakıfları davalarının raporlarını hazırlayan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının 17’nci yıl dönümünde, katil zanlılarından olan 45 yaşındaki N.G.B.'nin Ukrayna’da yakalandığı iddia edildi.

Perşembe, 26 Aralık 2019 15:09
Eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici, itirafçı olması sonrası 'etkin pişmanlık' hükümlerinden faydalandırılarak 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandırılarak "FETÖ üyeliği"nden 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Pages