2736 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 06 Aralık 2019 18:21
Türkiye'de ‘darbe girişimine yardımcı olmak’ suçlamasıyla tutuklanan ve geçen yıl serbest bırakılan rahip Andrew Brunson, Macar haber sitesi Mandiner'e konuştu.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Macar haber sitesi Mandiner'e konuşan Rahip Andrew Brunson, misyoner olarak İzmir'de faaliyet yürüttüğü süre boyunca attığı her adımın yetkililer tarafından bilindiğini, yaptıkları tüm faaliyetleri devlete bildirdiklerini, dolayısıyla gizli saklı hiçbir işinin olmadığını söyledi.

Cuma, 22 Kasım 2019 09:22
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fethullah Gülen'in vatandaşlıktan çıkarılması işlemlerinin sona yaklaştığını ve imza için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün Hürriyet Ankara Bürosu’na konuk oldu, açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 20 Kasım 2019 15:52
Fethullah Gülen cemaati konusunda ‘Maalesef benim partim teslim oldu’ diyen eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, CHP Ankara İl Disiplin Kurulu kararıyla partisinden ihraç edildi.

CHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, CHP Ankara İl Disiplin Kurulu kararıyla partisinden ihraç edildi.

Ateş, CHP Disiplin Kurulu'nca "ihracına ilişkin tebliğ"in kendisine yapıldığını söyledi.

Yılmaz Ateş Ekim ayında katıldığı bir televizyon programında, Cemaat ile mücadele tartışılırken CHP'nin politikalarını eleştirmişti.

Perşembe, 28 Kasım 2019 18:25
Berlin Dış Politika Forumu kapsamında düzenlenen oturumda soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın' 'Siz de cezalandırılabilirsiniz. Eskiden Gülenci gazete için çalışıyordunuz' sözleri üzerine zor anlar yaşadı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Körber Vakfı tarafından düzenlenen Berlin Dış Politika Forumu kapsamında bir oturuma (Conflict Zone) katıldı.

Gazeteci Tim Sebastian’ın ve foruma katılanların sorularını yanıtlayan Kalın, Türkiye’nin dış politikası, NATO ilişkileri ve Rusya’dan S-400 alımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cuma, 08 Kasım 2019 21:22
Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in ‘FETÖ’ üyesi olma suçlamasıyla yargılandığı davada beraat kararı veren mahkeme gerekçeli kararını açıkladı.

Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in “FETÖ” üyeliğinden yargılandığı davada beraat kararı veren mahkeme gerekçesini açıkladı.

Mahkeme gerekçeli kararında Yeter’in bir dönem “FETÖ”ye “sempati duyduğunun” toplanan delillerle sabit olduğunu ancak “örgütsel faaliyetlere” katıldığına ilişkin delil elde edilemediğini belirtti.

Salı, 01 Ekim 2019 12:23
Mısır'da yayın yapan TEN TV, Fethullah Gülen ile röportaj yaptı. Görüşmeyi yapan sunucu El Dihi mülakata dair yaptığı açıklamada Gülen’in, Amerikan ‎istihbaratının himayesinde olduğunu, sıkı güvenlik tedbirleri altında söyleşiyi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Mısır'da Cumhurbaşkanı Sisi'ye yakın TEN TV, Fethullah Gülen'le Pensilvanya'daki malikânesinde röportaj yaptı. Röportajı yapan TEN TV’nin sunucusu El Dihi, Gülen ile Amerikan ‎istihbaratının himayesinde söyleşi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Cuma, 25 Ekim 2019 11:59
2008’den 2014’e kadar Fethullah Gülen cemaatinin yayın organı Bugün gazetesinde köşe yazarlığı yapan Erhan Afyoncu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri’ni eğitecek kurum olan Milli Savunma Üniversitesi'nin rektörlüğüne getirilmişti. Bu görevle birlikte Cemaat yazarlığından havuz yazarlığına da geçen Afyoncu, Sabah gazetesinde bugün yayımlanan yazı dizisinin ilk bölümünde, 'Büyük hesaplaşma haçlı seferleriyle başladı' dedi, 'Türkiye'nin haçlı seferine karşı ayakta olduğunu' yazdı.

2008'den 2014'e kadar Gülen cemaatinin yayın organı Bugün gazetesinde köşe yazarlığı yapan, bir dönem Zaman gazetesi için de yazılar kaleme alan Erhan Afyoncu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası AKP tarafından TSK'nin eğitim kurumu olarak kurulan Milli Savunma Üniversitesi'ne rektör olarak atanmıştı.

Perşembe, 24 Ekim 2019 12:48
Sarıkamış'a bağlı Aşağısallıpınar köyünde cami talebi olmamasına rağmen köylüler ilçe kaymakamı tarafından yapılması için tehdit ediliyor.

Aşağısallıpınar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Candan, istememelerine rağmen köye dayatma ile cami yapıldığını belirtti.

Cumartesi, 14 Eylül 2019 20:10
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle yargılanan 'FETÖ'nün kritik ismi eski savcı Gültekin Avcı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Gültekin Avcı, savcılığın itirazı üzerine verilen yeniden yakalama kararı doğrultusunda, İzmir'de bir yakınının evinde gözaltına alındı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle yargılanan "FETÖ"nün kritik ismi, eski savcı-avukat Gültekin Avcı'nın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Davanın 2 sanığıyla birlikte tahliye edilen Gültekin Avcı için savcılık, bir üst mahkemeye itiraz etti.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Cuma, 13 Eylül 2019 19:29
Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle yargılanan 'FETÖ'nün kritik isimlerinden eski savcı Gültekin Avcı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle yargılanan "FETÖ"nün kritik ismi, eski savcı-avukat Gültekin Avcı'nın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Gültekin Avcı, Fethullah Gülen Cemaati'nin yayın organlarında yazarlık yapmıştı. Avcı son olarak kapatılan Bugün gazetesinde yazarlık yapıyordu.

Çarşamba, 18 Eylül 2019 09:49
15 Temmuz sonrası Cemaat üyesi olmak suçlamasıyla tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un AİHM'e yaptığı başvuru kabul edildi.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un tutukluluğuna ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nda çalışan ve 15 Temmuz sonrası Cemaat üyesi olmak suçlamasıyla tutuklanan Metin Topuz'un avukatlarının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurduğunu ve bu başvurunun kabul edildiğini öğrenildi.

Perşembe, 26 Eylül 2019 10:09
Bir dönem Cemaat'in en zengin isimlerinden biri olan Fettah Tamince, 'FETÖ' davalarının tamamından beraat ederken, savunmasını Erdoğan'ın avukatları üstlenmişti. O avukatlar, Tamince'nin KHK ile kapatılıp KHK ile açılan kurumlarında şimdilerde Tamince ile birlikte yöneticilik yapıyor.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, bugünkü köşe yazısında Fettah Tamince ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları arasındaki akçeli işleri yazdı.

Terkoğlu, Tamince'nin KHK ile kapatılıp yine bir KHK ile açılan kurumlarında yöneticilik yapan AKP'li avukatların listesini de açıkladı.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

Cuma, 09 Ağustos 2019 17:47
AKP, CHP MHP ve İYİP ABD'den, Fethullah Gülen'in en yakın zamanda Türkiye'ye iade edilmesini istedi.

AKP, CHP, MHP ve İYİP TBMM grupları ortak bir açıklama yaparak, Fetullah Gülen'in Türkiye'ye en yakın zamanda iadesi için gerekli adımların atılması konusunda ABD'ye çağrıda bulundu.

Dört partinin ortak açıklaması şöyle:

Salı, 06 Ağustos 2019 18:18
'İzmir hafızlarıyla güzel' temasıyla kurban bağışı için Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından hazırlanan ve çok sayıda billboarda asılan afişler, vatandaşların tepkisini çekti.

Adını Konak’taki tarihi Kemeraltı çarşısında bulunan Kestanepazarı’ndan alan, "Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği"nin afişleri, şu sıralar İzmir Gaziemir’deki bilboardları dolduruyor.

“İzmir hafızlarıyla güzel” temasıyla kurban bağışı için hazırlanan afişler, vatandaşların tepkisini çekiyor.

1945’TEN BERİ HAFIZ YETİŞTİRİYORLARMIŞ

Perşembe, 15 Ağustos 2019 00:15
Ali Rıza Aydın

15 Temmuz üçüncü yılını geçerken pazarlığa dayalı cemaat hesaplaşmaları ve hesaplaşma görüntüsü altında emekçilerin ağırlıklı olduğu kıyım devam ediyor. OHAL’siz OHAL baskısı da devam ediyor. 

Madalyonun bir yüzü buysa, diğer yüzünde farklı tarikat ve cemaatlerin hız kesmeyen büyümeleri; devlete ve ekonomiye, eğitime ve sağlığa yerleşmeleri, kadrolaşmaları var. 

Pages