677 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 19 Mart 2020 23:01
Cannes Film Festivali, yeni koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi.

Cannes Film Festivali, yeni koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle ertelendi.

Festival yönetim kurulu, 12-23 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan festivalin haziran ayı sonuna ertelendiğini açıkladı.

Cuma, 20 Mart 2020 07:44
BEDAŞ İstanbul'un birçok ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu, tarihleri ve yerleri açıkladı.

İstanbul’un birçok ilçesinde 27 Mart’a kadar elektrik kesintileri yaşanacak.

BEDAŞ’ın resmi internet sitesinden duyurulan kesinti listesi şu şekilde:

20 Mart 2020 Cuma günü planlı kesinti programı

Salı, 07 Ocak 2020 21:16
Rusya Devlet Başkanı Putin’in uçağı İstanbul’a indi. Aynı saatlerde ABD’nin sosyal medyada faaliyet gösteren 'Suriye Büyükelçiliği’nden İdlib'le ilgili yapılan paylaşımda ‘Putin Erdoğan’ı dinlemeli’ ifadesine yer verildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün Suriye’nin başkenti Şam’da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüşmesi ve Emevi Camisi’ne ziyaretinin ardından İstanbul’a geldi.

Cumartesi, 14 Aralık 2019 22:06
Adana Valiliği tarafından yasaklanan Rakı Festivali için kolluk kuvvetleri olağan üstü güvenlik önlemleri aldı. Alkollü mekanların önüne polis ekipleri konuşlandırıldı. Yasağı Bakan Süleyman Soylu'nun 'Ne geleneklerimizde, göreneklerimizde, ananelerimizde ne de herhangi bir durumla örtüşebilir değildir' diyerek savunmuştu.

Adana'da gün içerisinde alkollü mekanları gezen emniyet güçleri, hizmetlerinde olağanın dışına çıkıp festival havasında bir eğlence programı düzenlenmemesine dair işletme sahiplerinden imza alındı. Ayrıca alınan imzaya rağmen talimata uyulmaması durumunda büyük miktarda para cezası kesileceğine dair tehditlerde bulunuldu. Festivalin yapıldığı Büyük Saat civarı polis bariyerleri ile kapatıldı.

Salı, 10 Aralık 2019 11:28
Adana'da her yıl aralık ayında düzenlenen, 2015 yılında da adı 'Adana Kebap ve Şalgam Festivali' olarak değiştirilen rakı festivali, valilik tarafından yasaklanarak iptal edildi.

Adana’da her yıl aralık ayında düzenlenen “Adana Kebap ve Şalgam Festivali” Adana Valiliği tarafından yasaklanarak iptal edildi.

Bu yıl 14-15 Aralık'ta düzenlenecek festival, “Kamu düzeni ve güvenliği ile kişilerin can ve mal güvenliği” gerekçesiyle iptal edildi.

Valilik kararı kaymakamlıklar aracılığıyla ilçe belediyelere gönderildi.

Salı, 19 Kasım 2019 09:28
İlki yapılacak olan Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali 18-22 Ocak 2020 tarihleri arasında Ankara’da izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali, bu yıl ilk kez Çankaya Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

Cumartesi, 19 Ekim 2019 02:11
Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Tiyatro Festivali’nin açılış oyununa günler öncesinden bilet aldıkları halde öğrenciler alınmadı. Son dakikada tüm koltukların protokole ayrılması öğrenciler tarafından protesto edildi.

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Uluslararası Tiyatro Festivali’nin açılış oyununda son dakikada tüm koltuklar protokole ayrıldı, günler öncesinden bilet alan öğrenciler salona alınmadı.

Pazartesi, 28 Ekim 2019 09:48
Galatasaray'ın sezon başında Monaco'dan transfer ettiği Rademel Falcao, 1 Ekim'de oynanan PSG maçından sonra 'sakatlık' gerekçesiyle bir daha forma giyemedi. Sakatlığına ilişkin kulüp tarafından hiçbir resmi bilgi paylaşımı yapılmayan Falcao'nun sakatlanma nedeni taraftarlar arasında büyük merak konusu. Bir yandan tartışmalar sürerken, Falcao'nun sakatlanma nedeninin Bilal Erdoğan ve düzenlediği festival olduğu ortaya çıktı.

Galatasaray'ın sezon başında transfer ettiği yıldız futbolcu Rademel Falcao, 1 Ekim'de oynanan PSG maçından sonra bir daha forma yüzü göremedi.

PSG maçında sakatlanmayan ve maçı tamamlayan Falcao, aynı hafta sonu oynanacak Gençlerbirliği maçının kadrosundan çıkarılınca taraftarlar oldukça şaşırmıştı.

Perşembe, 03 Ekim 2019 11:21
Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda cirit atmaya milletvekillerini çağırdı. 'Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın' sloganıyla çağrı yapan Erdoğan, yurttaşlar havalimanın kapanmasından ötürü çile çekerken, kapatılan havalimanında milletvekilleriyle cirit atacak.

Bilal Erdoğan'ın düzenlediği "Etnospor Kültür Festivali"ne milletvekillerini çağırdı. ''Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın'' sloganıyla yola çıkan festival kapatılan Atatürk Havalimanı'nda 3-6 Ekim arasında düzenlenecek. 

Cuma, 20 Eylül 2019 02:24
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'nin 'uçamaz' dediği yangın söndürme uçakları Teknofest'te gösteri uçuşu yapmasının ardından apar topar festival alanından götürüldü.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin "uçamaz" dediği Türk Hava Kurumu (THK) filosundaki yangın söndürme uçaklarının İstanbul’daki Teknofest'te gösteri uçuşu yaptığı görüntülerin yayılmasının ardından CL-215 tipi yangın söndürme uçakları Teknofest’ten çıkarıldı. 

Cuma, 20 Eylül 2019 15:31
Yunanistan Komünist Gençliği (KNE) tarafından her yıl düzenlenen Odigjtis Festivali'nin 45.si Atina ‘da başladı, Türkiye Komünist Gençliği’nin de katıldığı festival 21 Eylül'e dek devam edecek.

Avrupa'nın en büyük politik festivallerinden biri olan Odigitis'in 45’incisi bu yıl gerçekleşecek. Yunanistan'ın dört bir yanından on binlerce gencin katılımıyla gerçekleşen festival bu yıl aynı zamanda Komintern'in 100. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Çarşamba, 11 Eylül 2019 15:53
Portekiz Komünist Partisi tarafından her yıl düzenlenen Avante festivali, başkent Lizbon yakınlarındaki festival alanında düzenlendi. Portekiz Komünist Partisi Genel Sekreteri Jeronimo de Sousa'nın da konuşma yaptığı festivale binlerce kişi katıldı.

Portekiz Komünist Partisi tarafından her yıl düzenlenen Avante festivali, uzun zamandır olduğu gibi bu yıl da Eylül ayının ilk hafta sonunda, başkent Lizbon yakınlarındaki festival alanında düzenlendi.

Pazar, 15 Eylül 2019 15:42
İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest kapsamında Türkiye'ye getirilen Rus savaş uçağı Su-35, İstanbul semalarında gösteri yaptı.

Türkiye'nin F-35 yerine almayı planladığı iddialarına konu olan Rus savaş uçağı Su-35, İstanbul semalarında gösteri yaptı.

Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek Teknofest'te sergilenmek Türkiye'ye getirilen Rus Su-35 savaş uçağı, festival öncesi uçuş provası yaptı.

Festivalde ayrıca yine Türkiye'ye satışı gündemde olan Rus yangın söndürme uçağı Be-200 de gösteri yaptı.

Pazar, 22 Eylül 2019 19:08
Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu Yunanistan Komünist Partisi'ni ziyaret etti.

Dersim Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu geçtiğimiz günlerde Yunanistan'ın başkenti Atina'da Yunanistan Komünist Partisi'ni (YKP) ziyaret etti.

Parti yetkilileri ile görüşen Maçoğlu Ovacık ve Dersim deneyimlerini aktarırıken, YKP de yerel yönetim anlayışını ve kendi deneyimlerini açıkladı. 

Pazartesi, 23 Eylül 2019 13:56
KNE (Yunanistan Komünist Gençliği) tarafından Atina’da düzenlenen geleneksel gençlik festivalinin 45.'si 19-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti.

“Mücadelemiz, hayallerimiz ve kuvvetimizle 'hür, ferah ve ümitli bir alemi', sosyalizmi kuracağız!” sloganıyla gerçekleşen festival 3 gün boyunca on binlerce genci ağırladı. Yoğun ve heyecanlı bir atmosferde gerçekleşen festivalde her akşam çeşitli panel ve tartışmaların yanı sıra konserler, sergiler ve gençlere dönük kültürel aktiviteler de yapıldı.

Pages