7001 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 05 Şubat 2020 20:28
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez 'sadece yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği tüketmek isteyen kullanıcılar için' yeni bir tarife üzerinde çalışıldığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte yeni bir tarife için TBMM'nin ilgili komisyonunda çalışma yapıldığını söyledi.

Perşembe, 06 Şubat 2020 10:09
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Fannon, Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz'deki enerji işbirliğinde 'inanılmaz derecede önemli rol oynadığını' ve Kıbrıs yönetiminin sondaj faaliyetlerini desteklediklerini söyledi.

ABD'nin enerjiden sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Francis Fannon, Lefkoşa'da Kıbrıs Cumhuriyeti, Yunanistan ve İsrail enerji bakanlarıyla üç ülkeden teknik heyetlerin bir araya geldiği toplantıya katıldı.

Perşembe, 06 Şubat 2020 15:39
İktidara yakın Memur-Sen'e bağlı Enerji Bir-Sen'in Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul'un, sendikaya ait aracı oğluna 45 bin TL'ye sattığı ortaya çıktı. İddialar üzerine telefonla ulaştığımız sendikadan başkanın oğluna satılan aracın 'zaten hasarlı' olduğu söylendi.

Enerji Bir-Sen Sendikası Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul'un, sendikaya ait aracı oğluna 45 bin TL'ye sattığı iddia edildi.

Söz konusu satışa ilişkin devir tutanakları ortaya çıkarken, konuya ilişkin sendikadan ya da Tonbul'dan bir açıklama gelmedi.

Salı, 25 Şubat 2020 10:36
OYAK, Total ve M Oil'i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvuru yaptı. Milangaz’ı satın almak için de görüşmelere devam edildiği belirtildi.

Türkiye'nin en büyük mesleki emeklilik fonu Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), Güzel Enerji (TOTAL Oil Türkiye) ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvuru yaptı.

Pazartesi, 24 Şubat 2020 19:11
Benzinin litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 16 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 16 kuruş zam yapıldığını duyurdu. Zammın pompa fiyatlarına yansıyacağı belirtildi.

Pazartesi, 17 Şubat 2020 18:06
AKP'li milletvekillerinin imzasını taşıyan torba yasa teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Teklifle patronlara İşsizlik Fonu'ndan karşılanmak üzere 2020 yılında verilen asgari ücret desteği aylık 75 TL olacak. Dernek üyeliklerine 30 gün içinde mülki idare amirliğine bildirim zorunluluğu getirilecek.

AKP'li milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. 

Teklifle patronlara İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanmak üzere verilecek 2020 yılı asgari ücret desteği aylık 75 TL olacak.

Perşembe, 13 Şubat 2020 10:39
Türkiye'de elektrikte birim maliyet 35-40 kuruş arasındayken, faturaya 70 kuruş olarak yansıyor. Değerlendirmeler, elektrik şirketlerinin özelleştirilmesinin sonucunda maliyetin tüketiciye yansıtıldığını gösteriyor.

Türkiye'de son iki yılda elektriğe art arda yapılan zamlar ve faturaya yansıyan ek bedeller sık sık tartışmaya yol açıyor.

Özellikle de 2019 yılındaki yerel seçimler ve tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri sonrası birbirini izleyen zamlarla pahalılanan elektriğin santral maliyeti, faturaya yansıyandan çok daha düşük.

Çarşamba, 19 Şubat 2020 11:23
Finlandiya’da yumuşak kış mevsimi ve rüzgar türbinlerinin tam kapasite ile çalışmasını sağlayan rüzgarlı hava nedeniyle elektrik fiyatlarının eksiye düştüğü öğrenildi.

Enerji borsası Nord Pool’un verilerine göre Finlandiya’da yumuşak kış mevsimi ve rüzgar türbinlerinin tam kapasite ile çalışmasını sağlayan rüzgarlı hava nedeniyle elektrik fiyatları eksi değerlere düştü.

Pazartesi, 03 Şubat 2020 22:18
EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre bu geceyarısı itibariyle geçerli olacak şekilde düzenlenen 8 kuruşluk benzin zammı iptal edildi.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde düzenlenen 8 kuruşluk benzin zammı iptal edildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bugün açıklanan ve gece yarısı itibariyle benzinin litre satış fiyatına 8 kuruş olarak yansıyacak zammın iptal edildiğini duyurdu.

Pazartesi, 03 Şubat 2020 16:42
Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 8 kuruş zam geldi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) alınan bilgiye göre, benzinin litre fiyatına 8 kuruş zam geldi.

Söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere yansıyacak.

Çarşamba, 12 Şubat 2020 20:02
ABD, Ekim ayında Suriye'ye düzenlenen 'Barış Pınarı Harekatı' nedeniyle üç bakan hakkında uyguladığı yaptırımları kaldırdı.

ABD, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik "Barış Pınarı Harekatı" nedeniyle 15 Ekim 2019'da uyguladığı yaptırımları kaldırdı. ABD'nin bu kararı Washington'un Türkiye'ye İdlib'de verdiği desteğin ardından geldi.

Pazartesi, 17 Şubat 2020 09:44
İhalesi üç yıl önce yapılan ve maliyetinin bir milyar 78 milyon lira olarak belirlendiği Rize-Artvin Havalimanı için ikmal ihalesi açıldığı ve proje maliyetinin 632,5 milyon lira daha arttığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle temeli atılan ve ihalesi yaklaşık üç yıl önce yapılan Rize-Artvin Havalimanı’nın yapım maliyeti açılan yeni bir ihale ile arttı. 2017 yılı başında bir milyar 78 milyon 434 bin lira bedelle Cengiz-Aga Enerji ortaklığının ihaleyi kazanması ile başlayan projenin maliyeti, ‘İkmail ihalesi’ ile 632,5 milyon lira daha arttı.

Çarşamba, 19 Şubat 2020 09:22
Elektrik şirketleri zamlı faturalarla halkın üzerinden milyonlar kazanırken, emekçilerin iş güvenliği kimsenin umurunda olmuyor. Sonuç daha fazla iş cinayeti...

Elektrik hizmetlerinin özelleştirilmesinin maliyeti tüketiciye yansıtılmaya devam ediliyor.

Özellikle son iki yılda elektriğe art arda yapılan zamlar ve faturaya yansıyan ek bedeller halktan büyük tepki topluyor. 

MİLYONLARDAN İŞ GÜVENLİĞİNE PAY AYRILMIYOR

Pazartesi, 24 Şubat 2020 12:13
Bursa’da faaliyet gösteren ve 1 milyonu aşkın abonesi olan Bursagaz’ın ocak ayında doğalgaz metreküp fiyatını artırdığı öne sürüldü. Konu Meclis gündemine de taşındı.

CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Avukat Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursagaz’ın faturalarında yaşanan artışlara ilişkin açıklamada bulundu.

Her ay değişen ve sürekli artan faturalar yüzünden vatandaşın kombi yakmaktan korkar hale geldiğini belirten Kayışoğlu, hazırladığı soru önergesiyle doğalgazda uygulanan fiyat politikalarını sordu.

Salı, 25 Şubat 2020 15:52
ABD Başkanı Trump, Hindistan ziyaretinin ikinci gününde yaptığı açıklamada Hindistan’ın ABD’den 3 milyar doların üzerinde askeri teçhizat satın alması konusunda anlaştıklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Hindistan’ın ABD’den 3 milyar dolarlık askeri teçhizat satın alması konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Pages