587 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 03 Kasım 2019 09:11
Kemalpaşa'da çalıştığı ocakta 11 gün önce düşerek ağır yaralanan maden işçisi yaşamını yitirdi. 

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde maden işçisi Hasan Akgönül, çalıştığı ocakta yüksekten düşerek ağır yaralandı. 

Kemalpaşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 62 yaşındaki Akgönül, buradaki müdahalenin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Yoğun bakımda 11 gündür tedavisi devam eden Akgönül, yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Cuma, 22 Kasım 2019 18:00
AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İzmir ziyareti nedeniyle kentteki ambulansların çoğunun görevlendirildiği anlaşıldı. soL'un ulaştığı bilgiye göre, hastanede saatlerce sevk bekleyen hastalar arasında kalp krizi geçiren bir yurttaş da bulunuyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün İzmir'deydi.

AKP İl Başkanlığı’nda konuşma yapan Erdoğan, Ege Üniversitesi içerisindeki yapımı tamamlanan Bilal Saygılı Camisi ve Külliyesi'ne gittikten sonra, üniversite içindeki cami açılışını gerçekleştirdi.

Cuma, 22 Kasım 2019 15:10
Erdoğan Beştepe'ye giden CHP'li iddiasıyla ilgili konuştu. 'Güya ben Külliye’de bir CHP’li ile görüşmüşüm’ diyen Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na hitaben 'İspat edemiyorsan çek git' dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İzmir'de partisinin İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada Beştepe'ye giden CHP'li iddiasını yalanladı.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan tarafından dile getirilen iddiada bir CHP'linin Beştepe'de Erdoğan ile görüştüğü ve Erdoğan'ın bu görüşmede bu isme CHP genel başkanı olması için destek vereceğini söylediği ileri sürülmüştü.

Cuma, 18 Ekim 2019 18:16
Ege Üniversitesi'ndeki yurtlarda kalan öğrenciler, geçtiğimiz günlerde bir kadın öğrencinin taciz edilmesinin ardından okul yönetiminin hiçbir adım atmadığını söyledi. Güvenliklerinin olmadığını belirten öğrenciler, tacizcinin serbest bırakılmasından dolayı endişeli olduklarını söyledi.

İzmir'deki Ege Üniversitesi'nde Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı yurtta kalan öğrenciler, geçtiğimiz günlerde bir kadın öğrencinin taciz edilmesinin ardından okul yönetiminin hiçbir adım atmaması üzerine, güvenliklerinin olmadıklarını söyledi.

Perşembe, 24 Ekim 2019 17:19
AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, akademik yıl açılış töreni için Ege Üniversitesi’ne gitti. Yıldırım'ın kampüse gelmesiyle birlikte polis ve güvenlik görevlileri, derslerine girmek üzere etrafta bekleyen öğrencileri tehdit etti.

AKP'li Binali Yıldırım, Ege Üniversitesi'nin akademik yıl açılış töreni için İzmir'e gitti. Üniversitenin Bornova'daki Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, AKP milletvekilleri ile Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar da katıldı. 

Pazartesi, 16 Eylül 2019 16:55
Ege Üniversitesi'ne diplomasını almaya giden 23 yaşındaki Sezen Zambak, kampüs içerisindeki traktörün altında kalarak yaşamını yitirdi.

İzmir Bornova'da bulunan Ege Üniversitesi'ne bu sabah diplomasını almaya gittiği söylenen 23 yaşındaki Sezen Zambak'a, kampüste çalışma yapan traktör çarptı. Traktörün altında kalan Zambak yaşamını yitirdi.

Cuma, 06 Eylül 2019 16:56
İstanbul Teknik Üniversitesi’ne inşaa edilen ‘İTÜ Abdülhakim Sancak Camii’nin açılışı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirdi. İTÜ’ye yapılan cami, üniversitede bulunan gerici örgütler ve rektörlük tarafından uygulanan provokasyonlara sahne olmuş ve 2015’te büyük tartışmalara yol açmıştı

Yapım aşaması sırasında üniversite içerisinde bir sürü usulsüzlük ve gerici provokasyona imza atılmasına sebep olan İTÜ Abdülhakim Sancak Camii’nin açılışı bugün AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleşti.

Salı, 17 Eylül 2019 09:01
Dün üniversitelerin bir bölümü resmen açılırken, açılış günü üniversitelerden zam, ölüm ve engelleme haberleri geldi. Türkiye Komünist Gençliği üniversitelerin açıldığı gün sıra arkadaşlarını 'hoş geldin’ bildirisiyle karşıladı. Engelleme girişimlerini göğüsleyerek ulaştırdıkları sözse buydu: Sosyalist Türkiye için hazırız.

Türkiye Komünist Gençliği yaptığı açıklamada üniversitelerin ve liselerin yeni döneminde daha fazla gence ulaşmak için çalışmalarına hız vereceklerini söyledi. Kent meydanlarında, üniversitelerde ve liselerde ‘’Sosyalist Türkiye’yi Kurmak için Buradayız’’ dediklerini söyleyen TKG temsilcileri, TKG üyeleri ve Solcu Liselilerin sosyalizm gönüllülerine ulaşmak için çalıştıklarını bildirdi. 

Cuma, 02 Ağustos 2019 14:09
Anayasa Mahkemesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Kliniği’nde çalışan bir uzman doktora nöbet ücreti ödenmemesi nedeniyle ‘ayrımcılık yasağının ihlal edildiği’ sonucuna vararak, ihlalin sonuçlarının ortadan kaldırılması için yeniden yargılama yapılmasına hükmetti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Kliniği’nde hastanesinde çalışan uzman doktor acil, yoğun bakım ve icap nöbetlerine ilişkin nöbet ücretlerinin ödenmesi talebiyle Ege Üniversitesi Rektörlüğü’ne başvurdu. Başvurusuna yanıt alamayan uzman doktor, konuyu yargıya taşıdı.

ANAYASA MAHKEMESİ DOKTORU HAKLI BULDU

Cuma, 21 Haziran 2019 13:49
İzmir Bornova'da Adliye binasının yakınında bulunan Folkart Yapı İnşaat Şirketi'ne ait konut inşaatında 40 yaşındaki inşaat ustası Kudbettin Kırergin alınmayan güvenlik önlemleri sonucu inşaatın altıncı katından düşerek yaşamını yitirdi. İş arkadaşları patronların hem güvenlik önlemleri almamasından, hem işçileri suçlu göstermesinden yakındı.

İzmir Bornova'da Adliye binasının yakınında bulunan Folkart Yapı İnşaat Şirketi'ne ait konut inşaatında 40 yaşındaki inşaat ustası Kudbettin Kırergin, inşaatın 6. katından düşerek ağır yaralandı. Ege Üniversitesi hastanesine kaldırılan Kırergin,  burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. 

Pazartesi, 17 Haziran 2019 16:50
Kültürpark’ın kamusal bir alan olarak korunması için uzun süredir mücadele eden Kültürpark Platformu, geçtiğimiz hafta bir açıklama yayınlayarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirdikleri görüşme sonrasında, Kültürpark’ın geleceği için belediye ile birlikte bir ortak çalışma sürecinin başlatılacağını duyurmuştu. Türkiye Komünist Partisi İzmir Kent Komitesi bildiri yayımlayarak Kültürpark’ın bir tarihsel miras olarak nasıl korunması gerektiğine dair somut önerilerini sundu. Konferansın yöntemi ve içeriğinin gayri meşru olduğunu ilan etti.

Kültürpark’ın kamusal bir alan olarak korunması için uzun süredir mücadele eden Kültürpark Platformu, geçtiğimiz hafta bir açıklama yayınlayarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirdikleri görüşme sonrasında, Kültürpark’ın geleceği için belediye ile birlikte bir ortak çalışma sürecinin başlatılacağını duyurmuştu.

Cuma, 14 Haziran 2019 15:20
Türkiye'de çevre mücadelesinin gelişimini, bu mücadelenin nasıl ele alınması gerektiğini ve yazdığı son kitabı DEÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim görevlisi Ahmet Soysal ile konuştuk...

Türkiye'de çevre mücadelesinin nereden nereye geldiğini, kapitalist sistemde bu mücadelenin nereye oturduğunu ve yazdığı son kitabı Ahmet Soysal ile konuştuk. 

Perşembe, 23 Mayıs 2019 14:05
İzmir'de Ege Üniversitesinin AKP'li rektörü Necdet Budak, okulun kuruluş yıldönümünü iftar yemeği ve dinsel müzik eşliğinde kutladı. İftarda çekilen görüntüler yerleşkenin ve eğitim-uygulama hastanesinin önündeki kavşaklarda sinevizyon eşliğinde vatandaşlara izlettirildi.

Ege Üniversitesinin eski AKP'li milletvekili olan rektörü Necdet Budak, ramazan aynı fırsat bildi, okulun kuruluş yıldönümü etkinliğini iftar yemeği ve dinsel müzik eşliğinde düzenledi. 

Ege Üniversitesinin 64'üncü kuruluş yıldönümü etkinliği kapsamında, yerleşkede iftar yemeği veren Necdet Budak, katılanlara tasavvuf müziği dinletti, sahneye çıkan bir imam ezan ve Kuran okudu. 

Cuma, 10 Mayıs 2019 10:11
Ege Üniversitesi'nde düzenlenecek resim sergisi için öğrencilerin çizdiği iki eser Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından müstehcen bulunarak sergiden çıkarıldı. Üniversite, resimde sırtı görünen kadın figürlerinin sırtlarının kapatılması halinde sergiye kabul edileceğini söyledi!

Ege Üniversitesi'nde öğrenciler tarafından düzenlenecek resim sergisindeki iki çalışma, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı(SKS) tarafaından fazla müstehcen bulunarak ya çalışmaların sergide yer almaması gerektiğini ya da çalışmalarda ki figürlerin biraz daha kapatılmasını istedi.

Çarşamba, 15 Mayıs 2019 08:32
İzmir'in Bayraklı ilçesinde DEÜ Kimya Bölümü öğrencisinin internetten siparişle aldığı siyanürü ailesine 'şerbet' diye içirmesi sonucu bu kişinin anne ve babası öldü, iki kardeşi ve kendisi hastaneye kaldırıldı.

İzmir Bayraklı'da Soğukkuyu mahallesinde bir apartmanda yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Mahmut Can Kalkan, deney yapmak için internetten siparişle potasyum siyanür aldı.

Pages