2416 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Ocak 2020 11:59
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın Ege ve Marmara'da etkili olacağı söylenen fırtına nedeniyle uyarı yaptı. Rüzgarın hızının zaman zaman 105 kilometreye kadar çıkacağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden fırtına uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada, yarın akşam saatlerinde başlayacak fırtınanın hızının zaman zaman 105 kilometreye çıkacağı açıklandı.

Meteorolojinin uyarısı şöyle: 

Salı, 07 Ocak 2020 10:30
Marmara ve Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan poyraz nedeniyle Kuzey Ege'de Gökçeada ve Bozcaada'ya, Güney Marmara'da ise Avşa, Marmara, Balıklı ve Ekinlik adalarına iki gündür ulaşım sağlanamıyor.

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından poyraz fırtınası ve kar yağışı Çanakkale'de etkili oluyor.

Pazar, 19 Ocak 2020 16:53
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hemşiresinin yaşamına son vermesinin ardından mesai arkadaşı hastanedeki çalışma koşullarını yazdı. Mektupta anlatılanları, sağlık emekçilerinin intihar haberlerini Psikiyatrist Endam Köybaşı ile konuştuk.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hemşiresi Müjgan Ö., geçtiğimiz günlerde İzmir Bornova'daki evinde yaşamına son vermişti. 

30 yaşındaki bir çocuk annesi Müjgan hemşirenin ardından mesai arkadaşı çalıştıkları hastaneyi ve çalışma koşullarını Müjgan hemşirenin anısına anlattı. 

Mesai arkadaşının yazdığı mektup şöyle:

Cuma, 17 Ocak 2020 21:17
Türkiye Komünist Partisi ve Yunanistan Komünist Partisi bölge ve dünyadaki gelişmelere ilişkin ortak açıklama yaptı. 'Merkeze işçi sınıfının enternasyonalist dayanışmasını koyuyoruz' diyen iki parti, bölgede herhangi bir sıcak çatışmaya, Ege ve Akdeniz’de yaşanacak bir oldubittiye karşı olduklarını ilan ederek, komşu halkların barış içinde yaşama talebi için mücadeleye çağırdı.

Türkiye Komünist Partisi ve Yunanistan Komünist Partisi, bölge ve dünyadaki gelişmelere ilişkin ortak bir açıklama yayımladı.

Cuma, 24 Ocak 2020 21:38
Elazığ'daki depremin ardından ilk görüntüler yayınlanmaya başlandı.

Elazığ'daki 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından ilk görüntüler.

Perşembe, 16 Ocak 2020 14:01
Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, Türk uçakları ve helikopterlerinin dün Yunan hava sahasını 120 kez ihlal ettiğini ileri sürdü.

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, Türk uçakları ve helikopterlerinin hava sahalarını ihlal ettiğini ileri süren bir açıklama yaptı.

Sputnik'in aktardığına göre, açıklamada, 18 F-16 jeti, 2 CN-235 askeri nakliye uçağı ve 7 helikopterin, dün Ege Denizi'nin kuzeydoğu, merkez ve güneydoğu yönünde Yunanistan'ın ulusal hava sahasını 120 kez ihlal ettiği belirtildi.

Çarşamba, 01 Ocak 2020 21:51
Çanakkale’nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde, yarın yapılması planlanan bazı feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi.

Kuzey Ege Denizi’nde beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Gökçeada- Kabatepe ve Bozcaada- Geyikli hatlarında yarın yapılması planlanan bazı seferler iptal edildi.

Buna göre; Gökçeada’dan saat 07.00, 13.00 ve 18.00, Kabatepe’den ise saat 09.00, 15.00 ve 20.00 seferleri yapılmayacak. Günün tek seferi ise, Gökçeada’dan saat 09.00, Kabatepe’den saat 16.00’da olacak.

Perşembe, 23 Ocak 2020 13:13
Kanal İstanbul projesine ilişkin Katarlıların aldığı arsalar tartışma konusu olmaya devam ederken, Koç ve Sabancı'nın da bölgede büyük arsalar topladığı açıklandı.

AKP'nin bilim insanlarının tüm uyarılarına ve yurttaşların tepkilerine rağmen yapacağını açıkladığı Kanal İstanbul projesi patronların iştahını kabartmaya devam ediyor.

Bölgede proje öncesi arsa toplayan Katarlılara ilişkin haberler gündemdeki yerini korurken, Koç ve Sabancı'nın da bölgeden büyük arsalar topladığı ileri sürüldü.

Cuma, 17 Ocak 2020 11:45
Pazar günü Berlin’de düzenlenecek olan Libya konferansı hakkında Halife Hafter’le görüşmesi beklenen Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye ile Trablus merkezli hükümet arasındaki deniz sınırı anlaşmasının yürürlülükten kalkmadığı müddetçe Libya’ya dair her öneriyi veto edeceğini söyledi.

Yunanistan'ın Pazar günü Libya üzerine yapılacak olan Berlin Konferansına davet edilmemesini eleştiren Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, dün akşam Türkiye ile Trablus merkezli hükümet arasındaki deniz sınırı anlaşmasının iptal edilmediği durumda Libya'da herhangi bir çözümü veto edeceklerini söyledi.

Cuma, 10 Ocak 2020 14:46
Adana'da bulunan ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nde yapılan bir sınavda din hocası, öğrencileri sınav sorusuyla hedef aldı. 'Hocam din dersinde bu kadar şeyi öğrenmek zorunda mıyım?' diyen bir öğrenci üzerinden hazırlanan soruda din öğretmeni, öğrencilere hakaretlerde bulundu.

Adana'da bulunan ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nde din öğretmeni, din dersini sorgulayan öğrencilere sınav sorusuyla hakaret etti. 

Cumartesi, 25 Ocak 2020 13:56
Doğu Anadolu Fay hattında dün gerçekleşen 6.8 şiddetindeki depremin diğer fay hatlarına etkisini, depremin devamlılığını Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'ne sorduk. DAF'ın harekete geçmesinin diğer fay hatlarını tetiklemeyeceği ancak Türkiye'nin fay hatlarının her an harekete geçebilecek potansiyelde olduğu belirtildi.

Elazığ dün gerçekleşen 6.8'lik deprem Türkiye'yi korkuttu. Doğu Anadolu Fay hattında gerçekleşen depremin diğer fay hatlarına etkisini, depremin devamlılığını Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'ne sorduk. 

Çarşamba, 08 Ocak 2020 08:02
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok sayıda kuruma ilişkin görevden alma ve atama kararlarına imza attı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Mili Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’ne ilişkin Atama Kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumartesi, 28 Aralık 2019 15:48
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kuzey ve Orta Ege'de yarın için fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Ege Denizi için fırtına uyarısında bulundu. MGM'nin açıklamasına göre, rüzgarın, Kuzey ve Orta Ege'de yarın kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6-8 kuvvetinde fırtına, yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Fırtınanın salı günü öğle saatlerden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Pazartesi, 30 Aralık 2019 20:47
Poyraz nedeniyle Kuzey Ege'de Gökçeada ve Bozcaada'ya, Güney Marmara'da ise Avşa, Marmara, Balıklı'dan bazı feribot seferleri iptal edildi.

Marmara ve Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan poyraz nedeniyle yarın Kuzey Ege'de Gökçeada ve Bozcaada'ya, Güney Marmara'da ise Avşa, Marmara, Balıklı'dan bazı feribot seferleri iptal edildi.

Pazartesi, 23 Aralık 2019 07:24
27 Aralık’ta Gebze’de ön gösterimi yapılacak olan İtalyan firması Pininfarina tasarımlı 'yerli otomobil', İtalya’dan Türkiye’ye Ege Ekspres tarafından taşındı.

Yetli otomobilin tanıtımına kısa süre kala yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

27 Aralık’ta Gebze’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ön gösterimi yapılacak olan İtalyan Pininfarina tasarımlı "yerli otomobilleri", İtalya’dan Türkiye’ye Ege Ekspres'in taşıdığı öğrenildi.

Pages