2458 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Nisan 2020 12:25
Yunanistan'da Atina yakınlarındaki Malakasa sığınmacı kampı bir kişide koronavirüs tespit edilmesinin ardından karantinaya alındı.

Yunanistan'da koronavirüs salgını sığınmacı kamplarını da vuruyor.

Perşembe günü Ritsona'daki sığınmacı kampının karantinaya alınmasının ardından bugün de Atina yakınlarındaki Malakasa'daki kamp karantinaya alındı.

Salı, 17 Mart 2020 17:08
Yunanistan Göç Bakanlığı, yeni koronavirüs pandemisinin yayılmasına karşı önlemler kapsamında sığınmacıların bulundukları kamplara her türlü giriş-çıkışı yasakladı.

Yunanistan Göç Bakanlığı dün sivil toplum örgütlerinin üyeleri de dahil olmak üzere, en az iki hafta boyunca Ege Adaları’ndaki sığınmacı kamplarına kimsenin girmesine izin verilmeyeceğini açıkladı. Bakanlık bu adımın Kovid-19 pandemisini önlemek aldığı kararların çerçevesinde duyurdu.

Cumartesi, 07 Mart 2020 11:16
Sahil Güvenlik Komutanlığı, göçmenlerin deniz geçişlerinin tehlikeli olması nedeniyle Ege Denizi’nden geçişlere izin verilmediğini açıkladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun takibiyle göçmenlerin Ege Denizi’nden geçişlerine izin verilmediğini duyurdu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

Perşembe, 19 Mart 2020 16:39
DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, koronavirüs salgınına karşı işyerlerinde önlem alınmaması durumunda çalışmaktan kaçınma haklarını kullanacakları uyarısında bulundu.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, koronavirüs nedeniyle kurumlara çağrı yaptı. Sarı “Önlemleri alın, önlemler alınmazsa çalışmaktan kaçınma hakkımızı kullanacağız” dedi. Sarı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 13’üncü maddesini dayanak gösterdi.

Cuma, 13 Mart 2020 13:40
Ege Üniversitesi'ne diplomasını almaya gittiği sırada kampüsteki traktörün altında kalarak yaşamını yitiren Sezen Zambak'ın ölümüne neden olan sürücüye 2 yıl 11 ay hapis cezası verildi.

İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi’nde karşıdan karşıya geçerken traktörün altında kalarak yaşamını yitiren Sezen Zambak’ın ölümü sonrası açılan davanın karar duruşması Bayraklı 47. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya Sezen Zambak babası Metin Zambak ve Sezen Zambak’ın arkadaşları da katıldı.

Cuma, 27 Mart 2020 09:55
Ege Üniversitesi Hastanesi'nde görevli personele gönderilen yazıda enfekte sağlık çalışanları olduğu, maskesiz gezilmemesi gerektiği duyuruldu. Virüs nedeniyle yeni servislerin açıldığı belirtilen hastanede karantinadan kaçmaya çalışanların bulunduğu belirtilerek hastane personeline uyarı yapıldı.

İzmir'deki Ege Üniversitesi Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanlarına Başhekim Tuncay Göksel imzalı bir açıklama gönderildi. Açıklamada sağlık çalışanlarından da koronavirüs (Kovid-19) bulaşanların olduğu, karantinadan kaçmaya çalışanların bulunduğu söylenerek hastane personeline uyarı yapıldı.

Perşembe, 05 Mart 2020 17:53
Ankara'da bulunan bir özel üniversite hastanesinde KOVİD-19 şüphesi yaşandı. Hastanın gözlem altına alındığı belirtilirken, hastaneden yapılan açıklamada şüphe olduğu ancak testlerin negatif çıkmasının ardından hastanın taburcu edildiği duyuruldu.

Ankara'da bulunan Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi'ne gelen bir hasta KOVİD-19 şüphesiyle gözlem altına alındı.

Olayın ardından hastanede kısa süreli panik yaşandığı belirtildi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Pazartesi, 02 Mart 2020 17:21
Yunanistan’a ait bir sahil güvenlik gemisinin sığınmacılara yönelik tacizi ve botu alabora olma riskiyle karşı karşıya bırakması görüntülendi.

AKP hükümetinin sınırları açmasının ardından sığınmacıların Yunanistan’a doğru geçişleri devam ediyor.

Ege Denizi’nde bir sığınmacı botunun Yunanistan Sahil Güvenliği görevlileri tarafından alabora edilmeye çalışılması ve sınır güvenliğinin tacizi görüntülendi.

Pazartesi, 02 Mart 2020 13:59
Midilli Adası açıklarında bir göçmen teknesinin alabora olması sonucu bir çocuk yaşamını yitirdi.

Yunanistan Sahil Güvenliği, Midilli Adası açıklarında bir göçmen teknesinin alabora olduğunu duyurdu.

Reuters'ın aktardığına göre, olay sonucunda bir çocuk yaşamını yitirdi.

Teknede bulunan 47 göçmenin kurtarıldığı bildirildi.

Bir Yunan polis yetkili, ajansa yaptığı açıklamada, dünden bu yana bin kişinin Ege adalarına ulaştığını kaydetti.

Perşembe, 12 Mart 2020 10:01
Haydarpaşa'da arkeolojik kazı alanında çalışan yüzlerce işçi 4 aydır maaşlarının ödenmemesi üzerine yasal haklarını kullanarak iş bıraktı.

Haydarpaşa'da arkeolojik kazı alanında çalışan işçiler ödenmeyen maaşlarını almak için bugün yasal haklarını kullanarak iş bıraktılar.

Bir hafta önce 4 aydır birikmiş ve ödenmemiş maaşları için mücadeleye başlayan Haydarpaşa kazı işçileri bu sabah iş bıraktılar. 

Perşembe, 05 Mart 2020 13:01
Haydarpaşa arkeolojik kazılarını sürdüren 400’ün üzerinde işçi 3 aydır maaşını alamıyor. Haydarpaşa tarihi kazı alanında çalışan işçiler tarafından bir işçi komitesi kuruldu. İşçi komitesi yaşadıkları sorunlara ilişkin bir açıklama yayımlarken aynı zamanda bir talep listesini de gündeme getirdi.

Geçtiğimiz gün Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Ağı’nın yapmış olduğu açıklamayla Haydarpaşa tarihi kazı alanında 400’ün üzerinde işçinin 3 aydır maaşlarını alamadığı duyurulmuştu.

Perşembe, 05 Mart 2020 15:17
Tüm İşçilerin Militan Cephesi, bir açıklama yayımlayarak göçmenlerin Edirne sınırında mahsur kalmasının emperyalist oluşumların barbarlığını ortaya koyduğunu vurguladı ve AB-Türkiye arasındaki anlaşmanın derhal feshedilmesi çağrısı yaptı.

Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME), Türkiye'den Avrupa'ya gitmek isteyen ancak Edirne sınırında mahsur kalan göçmenlere ilişkin bir açıklama yayımladı.

Salı, 03 Mart 2020 12:07
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'den giden sığınmacı sayısının 130 bin olduğunu söylerken, Uluslararası Göç Örgütü, sınırda bekletilen 13 bine yakın kişiye Yunan güvenlik güçlerinin geçiş izni vermediğini kaydetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Twitter'dan yaptığı açıklamada "Saat 09:15 itibarıyla Türkiye topraklarından ayrılıp Yunanistan’a geçen göçmen sayısı; 130 bin 469" dedi.

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ise, 13 bine yakın kişinin Edirne sınırında bekletildiğini, sığınmacılar  ile Yunan güvenlik güçleri arasındaki gerginliğin sürdüğünü kaydetti.

Salı, 03 Mart 2020 08:03
Haydarpaşa arkeolojik kazılarını sürdüren 400’ün üzerinde işçi 3 aydır maaşını alamıyor. Maaş ödemesini yapmayan firma ise Marmaray projesinin de yüklenicisi olan Kalyon, Kolin ve Cengiz'in ortak şirketi KKC MARMARAY.

Yaklaşık 1,5 yıl önce Marmaray tren hattının Haydarpaşa Garı’na bağlanacak olan bağlantı raylarının yapımı esnasında 1700 yıllık geçmişi içinde barındıran bir bölge açığa çıkmıştı.

Salı, 17 Mart 2020 16:46
Karşıyaka Belediyesi yüzme havuzunda antrenörlük yapan Zeynel Kirişçi’nin 18 Temmuz günü ders sırasında sol dizinde menisküs yırtılması meydana geldi. Çalıştığı belediye tarafından SGK kaydı yapılmadığı için tedavi masrafını kendisi ödeyen Kirişçi, yaşadığı maddi ve manevi mağduriyetinin ortadan kaldırılması için mücadele edeceğini söyledi.

Karşıyaka Belediyesi yüzme havuzunda antrenörlük yapan Zeynel Kirişçi’nin 18 Temmuz günü ders sırasında sol dizinde menisküs yırtılması meydana geldi. Çalıştığı belediye tarafından SGK kaydı yapılmadığı için tedavi masrafını kendisi ödeyen Zeynel Kirişçi’ye, belediye yetkilileri, şikâyetçi olması durumunda mağdurun yine kendisi olacağını ve tedavi masraflarını ödemeyeceklerini bildirdiler.

Pages