4408 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 14:41
Almanya Başbakanı Merkel, bir dizi testin negatif çıkmasının ardından 14 günlük karantinadan çıktı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, üst üste yapılan koronavirüs testlerinin negatif çıkmasının ardından, kendi kendisini aldığı karantinadan çıktı.

Başbakanlık binasına giden Merkel, ofisten çalışmaya geri döndü. Ancak görüşmelerinin çoğunu videokonferans yoluyla yapacak.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 07:54
ABD'deki cezaevlerinde KOVİD-19 salgınıyla birlikte halihazırda insanlık dışı olan koşulların daha da kötüleştiği belirtiliyor. Ülkede faaliyet gösteren Sosyalizm ve Kurtuluş Partisi, cezaevi ve hapishanelerde sağlık koşullarının iyileştirilmesine yönelik bir dizi talepte bulundu.

ABD'de faaliyet gösteren Sosyalizm ve Kurtuluş Partisi (PSL)'in yayımladığı bir videoya göre, nüfusu toplam dünya nüfusunun sadece yüzde beşi olmasına rağmen her dört tutukludan birinin bulunduğu ABD'de toplam tutuklu nüfusu 2.3 milyonun üzerinde. 

Pazar, 05 Nisan 2020 13:29
İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Avrupa’nın 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en kötü kriziyle karşı karşıya olduğunu ve yeni bir Marshall Planı’na ihiyacı olduğunu söyledi.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Guardian’a yazdığı yazıda, "Avrupa 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en kötü krizle karşı karşıya" dedi ve koronavirüsü 1918’de karşılaşılan grip salgınından bu yana halk sağlığı için en büyük tehdit olarak tanımladı.

Pazar, 05 Nisan 2020 17:29
ABD liderliğindeki koalisyon, Irak'taki bir hava üssünü boşaltıyor.

Birleşik Ortak Görev Gücü-Doğal Kararlılık Harekâtı (CJTF-OIR) sözcüsü Albay Myles Caggins, ABD liderliğindeki koalisyonunun Irak'ın merkezinde yer alan bir hava üssünden ayrıldığını duyurdu.

Cuma, 03 Nisan 2020 13:34
Acilen hastaneye gitmeniz gerekiyor ve haritaya bakıyorsunuz. Birinin diğerinden daha yakın olduğuna nasıl karar verirsiniz?

Çok sayıda hastanesi olan bir şehir düşünün. Birisinin acil durumu olduğunda, her zaman bulundukları yere en yakın hastaneye gitmesini veya götürülmesini istersiniz. İhtiyacınız olan şey, her hastanenin havzasını gösteren bir harita: o bölgedeki herkes için, hangi hastanenin diğerlerinden daha yakın olduğu gösteren. Bunu nasıl yaparsınız?

Cuma, 03 Nisan 2020 10:24
TÜİK verilerine bakıldığında pamuk, mısır gibi ürünlerde yüzde 30’larda dışa bağımlılık görüldüğünü belirten ZMO Başkanı, eğer bu ihracat kısıtlaması sürerse bunun Türkiye’yi etkilemesinin kaçınılmaz olacağını belirtiyor. Ancak bunun ne zaman etkisini göstereceğini bakanlığın elindeki stokların ayrıntılı dökümünü vermesiyle anlaşılabileceğini belirten Suiçmez’e göre bugüne kadar tarımda yerli üretim yerine ithalatı önceleyen yaklaşım duvara tosladı ve dünyanın geldiği durum itibariyle artık parasını vererek bile ürünleri alamayacak noktaya doğru geliyoruz.

Rusya Federasyonu, Kazakistan, Ermenistan, Belarus ve Kırgızistan'ın oluşturduğu Avrasya Ekonomik Birliği, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında çok sayıda tarım ürününün ihracatını yasakladığını duyurdu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:44
Çin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Milliyet'e 'Çin’in salgınla mücadelesi' başlıklı yazı yazdı. Wei Çin'de neler olduğunu dünyaya anlatmaya çalıştıklarının altını çizerken, ülkede artık yerel vaka görülmediğini belirtti.

Çin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei Milliyet'e ''Çin’in salgınla mücadelesi'' başlıklı yazı yazdı.

Cui Wei'nin yazısı şu şekilde: 

Pazartesi, 16 Mart 2020 10:07
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüsün ekonomiye etkilerine ilişkin konuştu, 'En fazla etkilenen sektörler öncelikli olmak üzere tüm sektörleri kapsayacak bir dizi destek ve önlem uygulanacaktır' dedi. Albayrak, atılacak adımları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni koronavirüsün ekonomiye etkilerine ilişkin açıklamada bulunarak bu süreçte patronların destekleneceğini duyurdu.

Pazar, 08 Mart 2020 09:28
TKP Semt Evleri ve bürolarında 'Kadın Emeğinin Sömürüsü ve 8 Mart' konulu ile bir dizi toplantı yapıldı. Komünist Kadınlar bugün de, göçmenlerle dayanışmak için toplanan malzemeleri ulaştırmak için İstanbul’dan Edirne’ye yola çıkıyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü öncesinde İstanbul’da ve Gebze’de birçok noktada “Kadın Emeğinin Sömürüsü ve 8 Mart” konulu toplantılar yapıldı. Toplantılarda kadın emeğinin sömürüsü, kadınların emek süreçlerinde yaşadıkları zorluklar ve deneyimler konuşuldu.

Cuma, 20 Mart 2020 19:30
Carrefoursa mağazalarında da çalışanların maske ve eldiven takmasına izin verilmedi. İşçilerin ısrarı ve dayanışması sonucu sadece maskeye izin çıktı. Carrefoursa çalışanları mağazalarda bir dizi önlemin alınmadığını, işçilere yıllık izinlerini kullanmaları için mobbing yapıldığını ileri sürdü.

Carrefoursa mağazalarında çalışanlar, çok sirkülasyon ve temasın olduğu mağazada eldiven ve maske takmak isteyince yönetimin engellemesiyle karşılaştı. Yönetim, mağaza çalışanlarının önlem amacıyla eldiven ve maske takmasının yasak olduğunu söyledi.

Pazartesi, 30 Mart 2020 01:07
Yazar Yavuz Bahadıroğlu, TRT 1'de ekrana gelen 'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisi için Diriliş ve Abdülhamit adlı dizilerinin rövanşı olduğunu ileri sürerek, "Atatürk'ü övme dizisidir. Hesabı iktidardan sorulur" dedi. Bahadıroğlu, tepkilerin ardından paylaşımını sildi.

Yazar Yavuz Bahadıroğlu, TRT 1'de ekrana gelen 'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisinin 'Diriliş ve Abdülhamit gibi Osmanlıyı sevdiren dizilerin Kemalistlerin rövanşı olduğunu' ileri sürerek, "Ya istiklal ya ölüm isimli dizi, son yıllarda yapılan Diriliş, Kuruluş, Abdülhamid gibi Osmanlıyı sevdiren dizilere karşı Kemalistlerin rövanşıdır. Atatürk'ü övme dizisidir.

Cuma, 13 Mart 2020 22:29
ABD'nin Irak’ta düzenlediği hava saldırılarında 1’i sivil en az 6 kişi öldü. Irak Dışişleri Bakanlığı ABD ve İngiltere’nin Irak büyükelçilerini bakanlığa çağırdı.

Irak Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin ülkede Haşdi Şabi güçlerine yönelik düzenlediği hava saldırılarının ardından ABD ve İngiltere’nin Bağdat Büyükelçilerini bakanlığa çağırdı.

Pazartesi, 16 Mart 2020 11:28
On iki sendika ve dernek, yeni koronavirüs salgını nedeniyle setlere en az 2 hafta ara verilmesini talep etti.

Sinema, televizyon ve reklam sektörü emekçileri, yeni koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle setlere geçici süreyle ara verilmesini talep etti. 

Sendika ve derneklerin imzacısı olduğu açıklamada "'Geç kaldık' dememek için tüm yetkililere sektör bileşenleri olarak çağrımızdır" denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Cumartesi, 28 Mart 2020 21:48
Polat İnşaat'a ait Piyalepaşa İstanbul inşaatında görevli 2 mühendisin koronavirüs testlerinin pozitif çıkmasına rağmen bu bilginin firma tarafından gizlenmeye çalışıldığı ve şantiyenin kapatılmadığı öğrenildi.

Polat İnşaat tarafından yürütülen Piyalepaşa İstanbul projesinin şantiyesinde görevli 2 mühendiste koronavirüs tespit edildiği, bu bilginin taşeron işçilerden saklandığı ancak ana firma çalışanlarına test yapıldığı iddia edildi.

Çarşamba, 25 Mart 2020 14:17
Suudi Arabistan'da koronavirüsle mücadele önlemlerini artırma kapsamında Riyad, Mekke ve Medine tecride alındı, bölgeler arası seyahat durduruldu; Riyad ve Mekke'de saat 15.00'ten itibaren sokağa çıkmak yasaklandı.

Suudi Arabistan, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında bir dizi önlemi daha hayata geçiriyor. 

Pages