1289 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Aralık 2019 15:47
AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Abdülhamit Burak Aykut, uyuşturucu maddeyle yakalandı.

AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Abdülhamit Burak Aykut, dün gece Aydın-Muğla karayolunda polis kontrol noktasında “dur” ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı.

Gazete Aydın’ın haberine göre, kaçmaya çalışırken polis aracına çarpan Aykut, Denizli çevre yolunda arkadaşı ile birlikte yakalanıp gözaltına alındı.

Salı, 03 Aralık 2019 08:34
Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 'darbeden haberim yoktu' diyen askerlerin 'darbe teşebbüsüne yardımdan' cezalandırılmasını istedi.

 

Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin en son karara bağladığı Denizli darbe davasının gerekçesinde dikkat çeken ifadeler yer aldı.

Kararda, darbeye teşebbüs suçu yönünden suça iştirakten söz edebilmek için amaca yönelik fiil işleme hususunda iştirak iradelerini ortaya koyan kişilerin hepsinin bu amaçla kurulmuş bir örgütün üyesi olmasının da gerekmeyeceği belirtildi. 

Perşembe, 05 Aralık 2019 17:04
Madrid’deki BM İklim Zirvesi devam ederken Türkiye’den 24 belediye ‘İklim için Kentler’ başlıklı bir deklarasyona imza attı. Deklarasyonda Paris Antlaşması’nın yükümlülüklerine bağlılık sözü verildi.

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi devam ederken Türkiye'deki 24 belediye tarafından “İklim için Kentler” başlıklı bir deklarasyon imzalandı.

Cuma, 01 Kasım 2019 17:37
Pamukkale Üniversitesi'nin yemekhane, kantin ve kütüphanesinde yarı zamanlı çalışan 150 öğrenci işten çıkarıldı. Kurumların konuyla ilgili yazışmalarından anlaşıldığına göre üniversitede 450 öğrenci daha işsiz kalacak. Rektörlükle görüşmek isteyen öğrencilere rektörün izinli olduğu söylendi. Öğrenciler seslerini daha fazla insana duyurmak için bir araya geliyor.

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı yemekhane, geçtiğimiz ay kantin ve kütüphanede yarı zamanlı olarak çalışan 150 öğrenci ‘’bütçe yetersizliği’’ gerekçesiyle üniversite yönetimi tarafından işten çıkarılmıştı. Rektörlükle yapılan görüşmeden sonuç alınamamıştı.

Salı, 12 Kasım 2019 11:51
Pamukkale Üniversitesi AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in yeğeni Yasemin Tin Arslan işe alınsın diye özel ilan açtı.

Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alım ilanları bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ancak ilanda tartışma yaratan bir detay gözden kaçmadı. Pamukkale Üniversitesi’nin iş alım ilanında kişiye özel ilan açıldığı fark edildi.

Pazartesi, 18 Kasım 2019 07:25
CHP’den istifa eden Denizli'nin Serinhisar İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, istifasını gerçi çekti.

Denizli'nin Serinhisar ilçesinde Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, dün yaptığı açıklamada, "Gördüğüm lüzum üzerine partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum. Gerekçelerini daha sonra açıklayacağım” demişti.

Cuma, 08 Kasım 2019 12:12
Denizli'de römorkunda tarım işçilerinin bulunduğu traktör devrildi. Kazada biri ağır 9 kişi yaralandı.

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde, zeytin toplamayla giden tarım işçilerinin bulunduğu traktör kontrolden çıktı. 

Acılı Deresi mevkisinde devrilen traktördeki dokuz kişi yaralandı.

Yaralılar Sarayköy ve Denizli Devlet Hastaneleri’ne kaldırılırken, sürücünün durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Pazartesi, 25 Kasım 2019 14:54
İYİP Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, erken seçim ve ittifakın gündemlerinde yer almadığını açıkladı.

İYİP Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Gündemlerinde erken seçimin bulunmadığını ifade eden Ağıralioğlu, şunları söyledi:

Cumartesi, 16 Kasım 2019 20:39
Türkiye Komünist Partisi, ABD destekli ırkçı darbenin karşısında Bolivya halkıyla dayanışmada...

Çarşamba, 20 Kasım 2019 07:21
Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü dün meslek lisesi öğretmenlerine AKP'li eski Kayseri milletvekili Kemal Tekden'in 'Eğitime Aşkla Bakmak' başlıklı bir seminer vereceğini duyurdu. Diriliş Ertuğrul adlı dizinin de yapımcısı olan Tekden'in eğitimle para ilişkisi dışında bir ilgisinin bulunmadığı biliniyor.

Okullar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın veli ve çocukların yaşam planlamasında çeşitli zorluklar yaşatan yeni uygulaması olan ara tatil döneminde. 2023 Eğitim Vizyonuna hazırlanmak istenen öğretmenler ise çeşitli başlıklarda kurgulanan seminerlere katılıyor.

Cumartesi, 09 Kasım 2019 10:52
Ege Çevre ve Kültür Platformu, İzmir'de 14 Kasım'da yapılacak 33 jeotermal sahanın ihalesinin iptali için diğer kuruluşlarla birlikte gereken girişimlerde bulunma kararı aldıklarını duyurdu.

Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP), İzmir Valiliği tarafından 14 Kasım tarihinde yapılacak 33 jeotermal sahanın ihalesine ilişkin bir açıklama yayımladı.

Açıklamada EGEÇEP'in çağrısıyla iki gün önce bir araya gelen kuruluşlarla ihalenin iptali için gereken girişimlerde bulunma kararı alındığı ve 13 Kasım tarihinde basın açıklaması yapılacağı kaydedildi.

Açıklama şöyle:

Pazartesi, 04 Kasım 2019 16:47
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Ekim ayında en az 155, yılın ilk on ayında ise en az 1477 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) her ay yayımlanan iş cinayetleri raporunda, Ekim ayında en az 155, yılın ilk on ayında ise en az 1477 işçinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Cuma, 04 Ekim 2019 12:50
Geçtiğimiz yıllarda eşini İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atayarak gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, 150 öğrenciyi bütçe yetersizliği gerekçesiyle işten çıkardı.

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı yemekhane, kantin ve kütüphanede yarı zamanlı olarak çalışan 150 öğrenci ‘’bütçe yetersizliği’’ gerekçesiyle üniversite yönetimi tarafından işten çıkarıldı.

Pazar, 13 Ekim 2019 13:37
Denizli'de hemzemin geçitte bir otomobile tren çarptı. Kazada otomobilde bulunan 2 kişi yaşamını yitirdi.

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde, Pamukkale Ekspresi bir otomobile çarptı. 

Bugün saat 09.30 sıralarında Fatih Mahallesi'nde meydana gelen olayda, hemzemin geçitte Selahattin Doğrul'un kullandığı otomobile, Denizli- Eskişehir seferini yapan Pamukkale Ekspresi çarptı.

Pazar, 06 Ekim 2019 11:41
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Eylül ayında en az 145, yılın ilk dokuz ayında ise en az 1320 işçinin, iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, Eylül ayında en az 145, yılın ilk dokuz ayında ise en az 1320 işçinin iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Pages