14408 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Nisan 2020 11:58
Suriye Demokratik Gençlik Birliği üyeleri, Şam ve çevresindeki işçi aileleri ve yoksul aileler için insani yardım hazırlıyor.

Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu (WFDY) kanallarından edinilen bilgiye göre, Suriye Birleşik Komünist Partisi ve Suriye Demokratik Gençlik Birliği’nin inisiyatifiyle, ülkedeki mevcut koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik olarak etkilenen yoksul işçi ve ailelere çeşitli erzak yardımları organize ediliyor.

SAVAŞIN ETKİSİ SÜRERKEN SALGINLA MÜCADELE

Cuma, 03 Nisan 2020 14:21
Dünyanın dört bir yanından onlarca Komünist Gençlik Örgütü, Kovid-19 pandemisine dönük ortak bir açıklama yayımladı.

Dünyanın dört bir yanından onlarca Komünist Gençlik Örgütü, Kovid-19 pandemisine dönük ortak bir açıklama yayımladı.

Çarşamba, 11 Mart 2020 09:03
Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu (WFDY) 8 Mart haftasını ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü selamlamak üzere bir açıklama yayımladı.

Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu (WFDY), Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne dönük bir açıklama yayımladı.

Kadın mücadelesinin aynı zamanda kadın emeği sömürüsüne karşı mücadele olduğunun altı çizilen açıklamada, dünyanın her yanında baskı ve eşitsizliğinin ana kaynağının bu düzen olduğu vurgulandı.

Açıklamanın tam hali şöyle:

Perşembe, 26 Mart 2020 15:58
Türkiye Komünist Partisi'nin de dahil olduğu SolidNet üyesi komünist ve işçi partileri, koronavirüs salgını karşısında ortak bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada salgın karşısında halk sağlığı tedbirlerinin alınması, tüm koruyucu malzemelerin devlet tarafından ve ücretsiz olarak karşılanması, emekçi sınıfların gelir ve haklarının korunması, koronavirüs bahane edilerek demokratik hakların kısıtlanmasına son verilmesi talepleri dile getirildi.

Türkiye Komünist Partisi'nin de dahil olduğu SolidNet üyesi komünist ve işçi partileri, koronavirüs salgını karşısında ortak bir açıklama yayımladı.

Perşembe, 12 Mart 2020 17:19
Kitlesel Newroz mitingleri yeni koronavirüs nedeniyle iptal edildi.

Kitlesel Newroz mitinglerinin yeni koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.  

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre 21 Mart’ta kutlanacak Newroz’a ilişkin Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasında basın açıklaması yapıldı.

Pazar, 15 Mart 2020 16:31
HDP, Meclis Grup Toplantısı'nı koronavirüs salgını nedeniyle iptal etti.

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle siyasi partiler çeşitli toplantı ve etkinliklerini iptal ettiklerini açıklamaya devam ediyorlar.

AKP, MHP, İYİ Parti ve CHP'nin ardındann Halkların Demokratik Partisi (HDP) de, 17 Mart Salı günü yapılması planlanan Meclis Grup Toplantısı'nı koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iptal ettiğini duyurdu.

Cumartesi, 07 Mart 2020 13:12
Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD yönetiminin Venezuela'ya karşı savaş planı hazırladığını söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Caracas'ta vali ve belediye başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda ABD'nin ülkesine yönelik planlarına ilişkin konuştu.

Cuma, 27 Mart 2020 21:45
İran, Suriye, KDHC, Çin, Rusya, Venezuela, Küba ve Nikaragua koronavirüsle mücadele için yaptırımların derhal kaldırılması gerektiğini belirten bir mektubu BM'ye gönderdi.

ABD, AB ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından ülkelere uygulanan yaptırımlar koronavirüsle mücadeleyi engelliyor.

İran, Suriye, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC), Venezuela, Çin, Rusya, Küba ve Nikaragua yeni tip koranavirüs pandemisiyle mücadele için başta ABD'den olmak üzere ülkelerine yönelik tek taraflı yaptırımlarının kaldırılması çağrısında bulundu.

Salı, 10 Mart 2020 09:08
TKP’nin Sesi’nde bugün, Ali Babacan'ın 'yeni parti' adımı ve bu adımın ne anlama geldiği masaya yatırıldı.

18 yıllık iktidarı boyunca AKP’yi “fabrika ayarlarına” döndürmeye çalışan pek çok girişim oldu.

“Yeni Türkiye” hayalleri ve “tek Müslüman demokratik ülke” söylemiyle patronları ikna eden iktidarın artık bozulduğunu iddia eden yeni parti, eski AKP’li Ali Babacan tarafından kuruldu.

Çarşamba, 11 Mart 2020 14:26
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bugün Diyarbakır’da Newroz kutlamalarının hazırlıkları için yapılan basın toplantısında konuştu. Buldan gazetecilerin sorusu üzerine koronavirüs konusunda herhangi bir sorun yaşanması durumunda Newroz planlarının gözden geçirileceğini söyledi.

Diyarbakır’da Newroz kutlamaları için hazırlıklar başlarken bugün düzenlenen basın toplantısında bu yılki kutlamaların sloganının “Demokrasi, adalet, özgürlük için” olacağı açıklandı.

Cumartesi, 07 Mart 2020 22:30
İtalya'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı, 36 kişi daha artarak 233'e yükseldi.

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, yeni tip koronavirüs vakalarına ilişkin son durumu, başkent Roma'da günlük düzenlediği basın toplantısında paylaştı. Borrelli, ülkede mevcut yeni tip koronavirüs vaka sayısının 5061, ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde virüs bulaşanların toplam sayısının ise 5883’ü bulduğunu aktardı.

Salı, 03 Mart 2020 13:30
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin grup toplantısında konuştu. Sancar, 'Biz savaşa hayır diyoruz. Biliyoruz ki savaş başlayınca en çok kaybeden yoksullardır. Hem çocuklarını hem ekmeklerini kaybederler. Bu savaş öncelikle bizleri vuruyor' diye konuştu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar partisinin grup toplantısında konuştu.

Son günlerde Suriye'de yaşanan gelişmelerden bahseden Sancar'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Pazartesi, 30 Mart 2020 18:03
Yunan halkının Alman işgaline karşı direnişinin sembol isimlerinden, eski YKP üyesi Manolis Glezos 98 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Yunan halkı için faşizme karşı direnişin sembol isimlerinden olan Manolis Glezos 98 yaşında hayata gözlerini yumdu. Glezos bugün 1941 yılının 30 Mayısını 31 Mayısa bağlayan gece Nazi bayrağını Akropolis’ten indirişi ile hatırlanıyor. 

Salı, 31 Mart 2020 15:41
Türk Tabipleri Birliği, koronavirüs salgınıyla ilgili görüş, izlenim ve önerilerini paylaşan Van ve Mardin tabip odası başkanlarının ifadeye çağrılmasına tepki gösterdi. TTB 'Bilgi edinme haktır! Bilginin paylaşılmasının engellenmesi girişimlerini sakıncalı buluyoruz!' başlıklı bir açıklama yayımladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) görüşlerini, tabip odalarının ve hekimlerin izlenim ve önerilerini kamuoyuyla paylaşan Van ve Mardin Tabip Odası başkanları Emniyet Müdürlüklerine çağrılarak, ifadeleri alındı.

Çarşamba, 25 Mart 2020 14:28
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, G-20 ülkelerine koronavirüs pandemisinden etkilenen ülkelere yönelik yaptırımlarını hafifletme çağrısında bulundu.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres G-20 ülkelerine gönderdiği mektupta koronavirüs pandemisinden etkilenen İran, Küba, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Venezuela ve Zimbabve gibi ülkelere uygulanan yaptırımların hafifletilmesi çağrısında bulundu.

Pages