10766 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 09 Mart 2020 07:08
Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın başkanlığındaki partinin kuruluş başvurusu bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’na yapıldı. Partinin adı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) oldu.

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın başkanlığındaki partinin kuruluş başvurusu bugün İçişleri Bakanlığı’na yapıldı.

Adı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) olan yeni partinin kuruluş toplantısı çarşamba günü Ankara Bilkent Oteli’nde düzenlenecek.

Salı, 10 Mart 2020 08:36
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Millet İttifakı genişler mi’ sorusuna 'Türkiye’de artık sağ sol ayrımından çok demokrasiden yana olan ve otoriteden yana olanlar var. Biz Türkiye’de demokrasiden yana olan herkesle bir arada olacağız' yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu Kayseri’de patronlarla bir araya geldi.

Türkiye’nin menfaatlerine uygun konularda iktidara destek verdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Dış politikada ülkemizin menfaati için doğru olduğunu düşündüğümüz konularda her zaman destekleriz ama iş başka ülkelere asker göndermeye gelince ‘olmaz’ deriz” dedi.

Salı, 10 Mart 2020 11:04
Brezilya vekilleri, faşist devlet başkanı Bolsonaro'nun azli için Meclis'te çağrı yapmaya hazırlanıyor.

Brezilya milletvekilleri, Meclis krizini körükleme çabaları ve Meclis'in kapanmasına yönelik destekçilerini kışkırtması nedeniyle Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun azlini talep edecek.

Pazartesi, 09 Mart 2020 18:28
HDP Merkez Yürütme Kurulu, görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı’ya verilen 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına tepki gösterdi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada 19 Ağustos 2019’da yerine kayyum atanarak görevinden uzaklaştırılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı'nın 22 Ekim 2019 tarihinde tutuklandığı hatırlatıldı.

Salı, 03 Mart 2020 08:09
CHP'nin 28 ve 29 Mart’ta düzenlenecek 37. Olağan Kurultayı'nın sloganı 'iktidar' olacak.

CHP’nin dünkü merkez yönetim kurulu (MYK) toplantısında İdlib’deki saldırının ardından yaşanan gelişmeler masaya yatırılırken, partinin 28 ve 29 Mart’ta düzenlenecek 37. Olağan Kurultayı'yla ilgili de teknik kararlar alındı.

Pazartesi, 02 Mart 2020 13:55
AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sığınmacılara kapıların açılmasıyla ilgili, 'Hiçbir mülteciyi zorla göndermiyoruz. Sadece gitmek isteyenlere engel olmuyoruz' dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sığınmacılara ilişin açıklamada bulundu.

Cumartesi, 07 Mart 2020 14:13
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Odatv tutuklamaları üzerine konuştu. Kılıçdaroğlu, 'Umarım kısa süre içerisinde Türkiye hukukun üstünlüğünü yeniden inşa edecek ve aydınlık bir Türkiye'yi hep beraber yeniden kuracağız' dedi.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu ile gazeteci Hülya Kılınç, daha önce İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ tarafından açıklanan MİT görevlisinin cenaze törenine ilişkin yayımlanan haber gerekçesiyle tutuklandı.

Cuma, 06 Mart 2020 17:32
Yunanistan Komünist Partisi, Türk-Yunan sınırında binlerce sığınmacının sıkışıp kaldığı son gelişmelerle ilgili hazırladığı Yunanca, Arapça ve Türkçe olarak hazırladığı bildiriyi sınır bölgelerinde dağıtacak.

Yunanistan Komünist Partisi (YKP) Siyasi Büro tarafından Türk-Yunan sınırında binlerce sığınmacının sıkışıp kaldığı son gelişmelere dair bir bildiri hazırlandı. Bildiri Yunanca, Arapça ve Türkçe olarak sınır bölgelerinde dağıtılacak.

Cuma, 27 Mart 2020 20:47
Kovid-19 pandemisinden en ağır şekilde etkilenen onlarca ülkeye Küba doktorlar ve tıbbi ekipmanlar yollarken ABD Dışişleri Bakanlığı hastalıkla boğuşan ülkelerden Küba’dan gelen yardımı kabul etmemelerini talep etti.

Dünyanın dört bir yanında sağlık sistemi çökmenin eşiğinde olan ülkelere Küba “Tıbbi Tugaylar” göndererek ülkelerin pandemiyle olan mücadelesine destek vermeye devam ediyor.

Pazartesi, 16 Mart 2020 09:10
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar önümüzdeki seçimler için HDP'siz bir ittifak düşünülemeyeceğini söyledi. Sancar, Babacan ve Davutoğlu'na ilişkin ise 'Bizim intikamcı bir anlayışımız yok' dedi.

HDP'nin yeni Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, seçim gündemi ve ittifaklara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 11 Mart 2020 14:26
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bugün Diyarbakır’da Newroz kutlamalarının hazırlıkları için yapılan basın toplantısında konuştu. Buldan gazetecilerin sorusu üzerine koronavirüs konusunda herhangi bir sorun yaşanması durumunda Newroz planlarının gözden geçirileceğini söyledi.

Diyarbakır’da Newroz kutlamaları için hazırlıklar başlarken bugün düzenlenen basın toplantısında bu yılki kutlamaların sloganının “Demokrasi, adalet, özgürlük için” olacağı açıklandı.

Çarşamba, 11 Mart 2020 08:36
Eski MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş, MİT haberi yüzünden gazetecilerin tutuklanmalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, MİT mensubunun cenazesinde gizlilik kurallarına uyulmadığını söyledi ve gazetecilerin tutuklu yargılanmalarının hukuksuz olduğunu belirtti.

Libya'da hayatını kaybeden Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunun kimliğini ifşa ettikleri iddiasıyla gazeteciler Barış PehlivanBarış Terkoğlu, Hülya Kılınç, 

Perşembe, 05 Mart 2020 17:38
soL yazarı Osman Çutsay, Barış Terkoğlu'nun tutuklanması üzerine kaleme aldığı yazısında 'Faşist iktidarlar, bu tür meydan okumalar karşısında önce bir gaddarlaşırlar, sonra da gardları düşer. Çözülürler' dedi.

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun Libya'da hayatını kaybeden bir MİT görevlisine ilişkin haber dolayısıyla tutuklanması üzerine soL yazarı Osman Çutsay'ın Halkweb için kaleme aldığı yazıyı okurlarımızla paylaşıyoruz:

Barış’ın faşizme karşı işaret fişeği 

Cumartesi, 28 Mart 2020 00:00
Erhan Nalçacı

ABD emperyalizminin en üst düzey yöneticisi olan Trump bir kez daha atıp tutturamadı. Hatırlarsanız, iki ay kadar önce Çin’den başlayıp yayılan yeni koronavirüs salgını için “Havalar ısınınca Nisan’da geçer” demişti.

Şimdi ABD’nin pandeminin yeni merkez üssü olduğu söyleniyor.

Salı, 03 Mart 2020 13:30
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin grup toplantısında konuştu. Sancar, 'Biz savaşa hayır diyoruz. Biliyoruz ki savaş başlayınca en çok kaybeden yoksullardır. Hem çocuklarını hem ekmeklerini kaybederler. Bu savaş öncelikle bizleri vuruyor' diye konuştu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar partisinin grup toplantısında konuştu.

Son günlerde Suriye'de yaşanan gelişmelerden bahseden Sancar'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Pages