10699 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 15 Ocak 2020 10:39
İnsan Hakları İzleme Örgütü 2019 yılına ait Dünya Raporu'na göre, Türkiye'de son dört yıldır hukukun üstünlüğü ve demokrasi alanlarında ciddi erozyon yaşandı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), 2019 yılına ait Dünya Raporu'nu yayımladı. 

Çarşamba, 22 Ocak 2020 13:07
Yunanistan parlamentosunda yapılan seçimde 261 oy alan Ekaterini Sakelaropulu cumhurbaşkanı seçildi.

Yunanistan'da yeni cumhurbaşkanı parlamentoda yapılan seçimin ardından belli oldu.

Parlamentodaki seçime tek aday olarak giren ve 261 milletvekilinin oyunu alan Sakelaropulu, oylamanın ilk turunda seçildi. 

Sakelaropulu'yu Yeni Demokrasi, Syriza ve Kinal partileri destekledi.

Sakellaropulu'nun adaylığına Yunanistan Komünist Partisi (KKE) vekilleri ise destek vermedi.

Perşembe, 09 Ocak 2020 11:04
Devlet Tiyatroları’nda sarı zarfla işten çıkarılan 300 sözleşmeli emekçinin görevine son verilmesi, TBMM gündemine getirildi.

Devlet Tiyatroları’nda 300 sözleşmeli emekçinin görevine son verilmesi, TBMM gündemine getirildi.

Cumartesi, 18 Ocak 2020 11:52
Die Welt gazetesi, Ankara’nın Suriye harekâtı ve Doğu Akdeniz'de Atina ile yaşadığı kriz nedeniyle Brüksel’in Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğini desteklemek için yapılan ödemeleri 'sert bir şekilde' kısma kararı verdiğini yazdı.

Alman Die Welt gazetesi, Brüksel’in Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğini desteklemek için yapılan ödemeleri "sert bir şekilde" kısma kararı verdiğini yazdı.

Kararın alınmasının nedenleri olarak Ankara’nın Suriye’de sürdürdüğü askeri harekâtının, ayrıca Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri konusunda Yunanistan ile anlaşmazlığının gösterildiği belirtildi.

Pazartesi, 20 Ocak 2020 12:51
Beyaz TV’de program yapan Tahir Sarıkaya adlı sunucu, RTÜK'ün çarşamba günü Fatih Portakal'a çok ağır bir ceza vereceğini açıkladı.

Beyaz TV’de program yapan Tahir Sarıkaya adlı sunucu, Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'a ağır bir ceza verileceğini açıkladı.

Sarıkaya, RTÜK’ten çok sağlam bir kaynağından aldığını söylediği bilgiye göre, Portakal'a Libya açıklamaları nedeniyle çok ağır bir para cezası verileceğini söyledi.

Sarıkaya, cezanın çarşamba günü açıklanacağını dile getirdi.

Salı, 07 Ocak 2020 06:54
FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin sözleri nedeniyle yandaş medya tarafından hedef gösterildi.

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Libya'ya asker gönderilmesine karşı çıktığı sözleri nedeniyle yandaş medya tarafından hedef gösterildi.

Perşembe, 23 Ocak 2020 14:35
Selahattin Demirtaş, 'Herkes kendi küçük partisini korumayı dünyanın en önemli meselesi ve amacı olarak görürken halkın gerçek beklentilerine kimse yanıt olamıyor' dedi.

Üç yılı aşkın süredir tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Tükenmez Haber'den Erdal İmrek'in sorularını yanıtladı.

Pazartesi, 20 Ocak 2020 13:45
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eşi Başak Demirtaş ve Dilek İmamoğlu ile Selvi Kılıçdaroğlu'nu bir araya getiren fotoğrafa ilişkin konuştu.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eşi Başak Demirtaş ve Dilek İmamoğlu ile Selvi Kılıçdaroğlu'nu bir araya getiren fotoğrafla ilgili açıklama yaptı. 

Perşembe, 16 Ocak 2020 17:39
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, ülkenin yeni cumhurbaşkanı olarak üst düzey yargıç Katerina Sakellaropulo'yu aday göstereceklerini açıkladı. Eski iktidar partisi SYRİZA iktidardaki Sakellaropulo'yu destekleyeceğini duyurdu.

Yunanistan Başbakanı, sağcı Yeni Demokrasi (ND) partisinin lideri Kiryakos Miçotakis, üst düzey yargıç Katerina Sakellaropulo'yu cumhurbaşkanlığına aday göstereceğini duyurdu.

Pazartesi, 13 Ocak 2020 00:00
Osman Çutsay

Yeşiller Partisi, Federal Almanya'da 40'ıncı kuruluş yılını kutladı. Bu arada önceki günlerde Viyana'da Hıristiyan demokratların (ÖVP) hükümet ortağı da oldular. Kısa bir süre sonra benzer bir tablonun, yani Hıristiyan demokratlarla Yeşiller'in hükümet kurma pratiğinin Berlin'de de ortaya çıkacağı söylenebilir.

Pazartesi, 06 Ocak 2020 01:00
Osman Çutsay

Suskunluğun şiirini de yazmış bir Heinrich Heine'yi gelin de hatırlamayın. Geliriz.

Önce soralım: Kasım Süleymani ile, acaba, Avusturya-Macaristan İmparatorluğunun veliahtı Arşidük Franz Ferdinand mı öldürülmüş oldu? Tarih tekerrür etmez, doğrudur, ama olaylar arasında benzerlikler bulmak da mı yasak?

Cumartesi, 18 Ocak 2020 11:31
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin'de yapılacak Libya Konferansı öncesi Politico için kaleme aldığı makalede 'Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçiyor. Libya'nın güvenlik güçlerini eğiteceğiz' dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya konulu Berlin zirvesi öncesi Politico için bir makale kaleme aldı.

Cumartesi, 04 Ocak 2020 16:13
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Muhtarlar Buluşması'nda İstanbul Üniversitesi'nde öğnrecilerin kahvaltılarının kesilere tasarruf yapılmasına tepki gösterdi, Erdoğan'a Saray'dan tasarruf yapmasını söyledi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kadın eşitsizliğinin her alanda olduğuna değindi ve 2014 seçimlerine göre kadın muhtarların arttığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Muhtarlar Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. Toplantıya, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ve İstanbul'daki kadın muhtarlar katıldı. 

Pazartesi, 06 Ocak 2020 10:05
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan ile yan yana namaz kıldığı gün konuşulanlara ve o günkü talebine ilişkin açıklamada bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz yıl Ekim ayında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yan yana namaz kıldığı gün konuşulanlara ilişkin açıklamada bulundu.

Çarşamba, 01 Ocak 2020 15:07
AKP'den istifa eden ve Abdullah Gül ile birlikte yeni parti çalışmalarına başlayan Ali Babacan, 'Bu yıl ülkemiz için yepyeni bir başlangıcın yılı olacaktır. 2020 yılı korkuların ve karamsarlığın azaldığı, cesaretin ve umutların arttığı bir yıl olacaktır' açıklamasında bulundu.

AKP'den istifa ederek yeni parti çalışmalarına başlayan eski bakan Ali Babacan, yeni yıl dolayısıyla sosyal medyadan açıklamada bulundu.

Pages