5861 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Nisan 2020 08:01
Cemaat'e yönelik soruşturma kapsamında ‘Ankara Kuşu’ olarak bilinen Twitter hesabı kullanıcısının gözaltına alındığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunun yürüttüğü "FETÖ" soruşturması kapsamında sosyal medya sitesi Twitter’da ‘Ankara Kuşu’ adıyla bilinen O.Y. hakkında gözaltı kararı verildi.

Bir dönem yerel gazetede görev yaptığı belirtilen O.Y.’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 

Pazartesi, 23 Mart 2020 15:28
Diyanet'ten müftülüklere gönderilen genelgede salgın nedeniyle evden çıkamayanların 'WhatsApp grupları' aracılığıyla ibadete teşvik edilmeleri istendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı 81 il müftülüğüne gönderdiği genelgeyle, din görevlilerinden yurttaşları “WhatsApp grupları” aracılığıyla evde ibadete teşvik etmelerini istedi. 

Pazartesi, 16 Mart 2020 15:42
Cami ve mescitlerde toplu namaz kılınmasına koronavirüs nedeniyle ara verildi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Koronavirüs yayılma tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınmaya ara verildi" açıklamasında bulundu.

Erbaş'ın açıklaması şu şekilde:

Cuma, 13 Mart 2020 11:52
Din İşleri Yüksek Kurulu, yeni koronavirüs nedeniyle cuma namazına ilişkin açıklama yaptı.

Diyanet'e bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu, yeni koronavirüs nedeniyle cuma namazına ilişkin açıklama yaptı.

Salı, 03 Mart 2020 11:45
İdlib saldırısında hayatını kaybeden asker için düzenlenen cenaze törenine eski Orman ve Su İşleri Bakanı AKP'li Veysel Eroğlu'nun geç kalması sebebiyle cenaze namazı ikinci kez kılındı. Aynı törende İYİP vekili Aylin Cesur da tabutun önünde poz verdiği gerekçesiyle tepki çekti.

İdlib'de düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin için memleketi Afyonkarahisar'da düzenlenen törende, eski Orman ve Su İşleri Bakanı AKP'li Veysel Eroğlu'nun geç kalması sebebiyle cenaze namazı ikinci kez kılındı.

Çarşamba, 04 Mart 2020 14:57
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Kanımca, Erdoğan’ın kendisi Fethullah Gülen’den ve cemaatinden hiçbir zaman hazzetmemiştir. Hatta iktidarını Gülen Cemaati ile paylaşmak zorunda kalmış olmaktan dolayı içten içe onlardan nefret ettiğini söylersem abartmış olmam' iddiasında bulundu.

Edirne'de tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yeni Yaşam'daki köşe yazısında Erdoğan-Gülen ilişkisine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Çarşamba, 18 Mart 2020 15:50
Sakarya'da camide namaz kılmaya gelenler arasında kalabalık nedeniyle kavga çıktı. Hoca 'Bakın camiyi kapatırlar, namazını kılan çıksın' dedi. Konuyla ilgili soL'un görüştüğü Diyanet yetkilisi ise 'Uyarı yaparız ama insanların boğazından tutup 'yapmayın, etmeyin' diyemeyiz. Bunu fetva gibi düşünün. Kişiye fetva verilir, uyar ya da uymaz' diye konuştu.

Sakarya'da Diyanet'in koronavirüs nedeniyle yaptığı açıklamaya rağmen camide topluca namaz kılınmasının ardından camide tartışma çıktı.

Salı, 10 Mart 2020 17:22
7 Şubat 2012’de MİT Başkanı Hakan Fidan’ın da aralarında bulunduğu MİT yöneticileri hakkında yakalama kararı çıkarılmasına yönelik ‘kumpas’ iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, 7 Şubat 2012'de MİT'e yönelik operasyona ilişkin hazırlanan 14'ü tutuklu 34 sanıklı iddianameyi kabul etti.

İlk duruşmanın 22 Haziran'da yapılmasına karar veren mahkeme heyeti, aralarında Fethullah Gülen'in de bulunduğu 15 sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı verdi.

Cuma, 06 Mart 2020 17:04
Erdoğan, dün Rusya ile İdlib'de ateşkes konusunda anlaştıklarını belirterek 'Temennimiz odur ki bu sürer. Böylece Müslüman'ın Müslüman ile böyle bir savaşı yapması da bitmiş olur' dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Rusya'da Putin ile görüşmesinde ateşkeste ilan edilmesinde anlaştıklarını söyledi ve "Temennimiz odur ki bu sürer. Böylece Müslüman'ın Müslüman ile böyle bir savaşı yapması da bitmiş olur" dedi.

Salı, 03 Mart 2020 08:59
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li Urla Belediye Başkanı’nı 'FETÖ'den görevden alırken, FETÖ'den hapis cezası alan MHP'li belediye başkanı ise görevini sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı, 27 Şubat’ta Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı görevden uzaklaştırdı.

Çarşamba, 25 Mart 2020 00:15
Kadir Sev

Yeni Anayasada kamu kurum ve kuruşlarının kurulması, kaldırılması ve birleştirilmesi için yasa çıkarılması gerekmiyor; Cumhurbaşkanı Kararnamesi yetiyor.

Bu kurala bile uymadılar. İçişleri Bakanlığının 22 Mart günlü sokağa çıkma yasağı ek genelgesiyle, il/ilçelerde iki birim kurulması öngörüldü. Biri “Açık Kapılar Vefa İletişim Merkezi”, öteki “Vefa Koordinasyon Grubu” adını taşıyor.

Cumartesi, 07 Mart 2020 00:00
Orhan Gökdemir

Yazdıklarımı takip edenler biliyor, çok basit, çok sade bir Cumhuriyet tanımımız var. Ana babası ümmi bir çocuğa üniversiteye gitme şansı tanınmasıdır Cumhuriyet. Basit ve sadededir ama muazzam derinliktedir. O yüzden biz, hepimiz, iflah olmaz Cumhuriyetçileriz. O yüzden laiklikten yanayız.

Pazartesi, 02 Mart 2020 00:15
Osman Çutsay

İslamcı Ankara veya Erdoğan rejimi, böylece kendi ayağına sıkmış oldu. Edirne'den ve Ege'den Yunanistan'a yönlendirilen binlerce mülteciden söz ediyoruz: Avrupa, mülteci yüz binleri kaldıracak durumda değil. Ekonomik nedenlerin bir rolü yok bu reddiyede. Sorun siyasal. Hatta toplumsal.

Çarşamba, 18 Mart 2020 23:30
Kemal Okuyan

Erdoğan paket açıkladı. "O nerede" sorusu muhalefet çevrelerince dile getiriliyordu. Bu soru anlamlı bir soru muydu sizce? Ve şimdi yönettiği toplantı ve ardından yaptığı açıklama ne ifade ediyor?

Salı, 04 Şubat 2020 11:10
GATA personeline yönelik 'FETÖ' operasyonu yapıldı.

Operasyon kapsamında 17'si GATA personeli olarak aktif görevde (3 profesör, 8 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 doktor), 4'ü emekli (2 profesör, 1 doçent, 1 yardımcı doçent), 8'i değişik hastanelerde görevli, 2'si istifa etmiş, 1'i geçici olarak görevden uzaklaştırılmış doktor olmak üzere toplam 32 kişi hakkında, gözaltı kararı verildi.

Pages