3550 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Nisan 2020 16:25
Koronavirüsten yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için Türkiye’nin dört bir yanında sağlık çalışanları saygı duruşunda bulundu. Türk Tabipleri Birliği, Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği yazıda bütün sağlık çalışanları için acil olarak risk değerlendirmesi yapılmasını istedi.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakalarını tespit eden hekimlerden, yakalandığı virüs nedeniyle dün yaşamını yitiren İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu bugün düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

ÇAPA'DA TÖREN

Cuma, 03 Nisan 2020 07:30
Osman Müftüoğlu Hürriyet’e başyazar oldu… Ahmet Hakan’ın gazetenin genel yayın yönetmenliğinden sonra en önemli değişiklik bu oldu. Önemsiz değişiklik ise her türlü yandaşlık sınırlarını zorlayan Nedim Şener’in gazeteye transferiydi. Paris’te eğitim almış şarap gurmesi Ertuğrul Özkök yerine imam hatipli Ahmet Hakan, Oktay Ekşi yerine Osman Müftüoğlu. Havuz medyasının “amiral gemisi”nin yönelimi…

Hürriyet'teki yazıları beslenme ve sağlık konularıyla sınırlı Osman Müftüoğlu’nun başyazar atanması salgının yarattığı ruh hali ile ilgili değil. Müftüoğlu hekimliğinin ötesinde sade suya tirit yazılarıyla biliniyor. Üstelik uzmanlığı ile yazdıkları arasında bir bağlantı yok. İç hastalıkları uzmanı ama ‘şunu yiyin bunu yemeyin’den ibaret yazdıkları. Bir tür ölçülü Canan Karatay.

Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Cuma, 03 Nisan 2020 09:20
Yeni koronavirüs salgınının tüm hızıyla yayıldığı günlerde AKP’nin en büyük övgü kaynaklarından birisi Şehir Hastaneleri olurken, bu hastanelerin salgın günlerindeki hali ise kimseyi şaşırtmıyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Neymiş, şehir hastanelerinin maliyetini kimse bilmiyormuş. Kendi cebimizden para vererek yaptırmıyoruz. Bu zatın şehir hastanelerinin nasıl bir modelle yapıldığından haberi yok. Hastaneleri devlet kendisi inşa etmiyor.Yıl ay gün koyuyoruz. Bu kadar gün ay yıl çalıştırmak suretiyle bu hastaneyi yapacaksın.

Cuma, 03 Nisan 2020 13:51
Hekim, hemşire, diş hekimi, teknisyen, aile hekimi, eczacı ve takımın daha pek çok bileşeni. 475 sağlık çalışanı yeni koronavirüs salgınının ülkemizde hızla ilerlemesine karşı 10 maddelik bir talepler deklarasyonu yayınladı.

475 sağlık çalışanı, hekiminden hemşiresine, diş hekiminden teknisyenine yeni koronavirüs salgınının ülkemizde hızla ilerlemesine karşı 10 maddelik bir talepler deklarasyonu yayınladılar.

Kısa bir süre süre önce 600’den fazla sağlık çalışanının koronavirüse bağlı olarak hastalandığının bildirildiği koşullarda üç gün önce ilk sağlıkçı yaşamını yitirmişti.

Salı, 24 Mart 2020 15:00
Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye ve dünyanın dört bir yanında önlem alınırken, işçiler salgın yokmuş gibi çalışmaya zorlanıyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye ve dünyanın dört bir yanında önlemler alınır, başta yetkililer olmak üzere herkesten 'evde kal' çağrıları yükselirken, işçiler ya salgın yokmuş gibi üretime devam ettiriliyor, ya da zorla yıllık izne çıkarılıyor.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı'na gelen ihbar ve haberleri sizin için derledik. 

Cuma, 13 Mart 2020 10:43
HSK Genel Kurulu, bir hakim ve iki savcıyı 'FETÖ' bağlantısı gerekçesiyle meslekten ihraç etti.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulu, daha önce tedbiren görevden uzaklaştırılan bir hakim ve iki savcıyı 'FETÖ'yle irtibat ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle meslekten ihraç etti.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, Büyükçekmece hakimi Güler Yabaş, Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Semih Kır ve Bursa Cumhuriyet Savcısı Gökhan Balcı meslekten çıkarıldı.

Cumartesi, 28 Mart 2020 23:00
Haydar Baş'a ait Özel Meltem Okulları'nda çalışan öğretmen ve personeller uzun süredir maaşlarını alamıyor.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’a ait olduğu bilinen Özel Meltem Okulları’nın Bursa, Esentepe Mahallesi’nde bulunan şubesinde çalışan öğretmen ve personeller uzun süredir maaşlarını alamıyor.

Perşembe, 26 Mart 2020 14:25
Emaar Şantiyesi’ndeki işçilerin yemekhanedeki görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde; işçilere dip dibe yemek yedirildiği görülürken, koronavirüse karşı da hiçbir önlemin alınmadığı fark ediliyor.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanında görülen koronavirüs salgınına karşı her gün yeni önlemler açıklanıyor. Yetkililer, yurttaşlara "Evde kal" çağrısında bulunurken, söz konusu önlemlere işçilerin dahil edilmemesi tepki çekiyor.

İnşaat-İş Sendikası ise, sosyal medya hesabından Emaar Şantiyesi’nde işçilerin yemekhanedeki görüntülerini gösterdi. 

Salı, 31 Mart 2020 21:27
Tofaş Bursa'daki fabrikasında 3 Nisan mesai bitiminden 20 Nisan tarihine kadar üretime ara vereceğini duyurdu. Tofaş KAP'a yaptığı açıklamada üretime ara verilmesi kararının 'yurtdışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek' alındığını bildirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle otomotiv fabrikalarında art arda üretime ara veriliyor. Ford Otosan, Honda, Toyota, Hyundai, Renault, Mercedes Benz Türk ve Karsan’ın ardından Tofaş da üretime ara vereceğini duyurdu.

Cuma, 27 Mart 2020 11:44
Manisa'nın Soma ilçesinde çeşitli maden ocaklarında 5 bin madenci vardiyalar halinde çalışmaya devam ediyor.

Koronavirüs salgına karşı 'Evde kal' kampanyasına çağrılar devam ederken, Manisa'nın Soma ilçesinde çeşitli maden ocaklarında 5 bin madenci vardiyalar halinde çalışmaya devam ediyor. Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin, koronavirüs tehlikesi geçene kadar madenlerde çalışmaya ara verilmesi gerektiğini söyledi.

Salı, 17 Mart 2020 12:21
Yüksek Seçim Kurulu, seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısını tespit etti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçim çevreleri ve her seçim çevresinin çıkaracağı milletvekili sayısını tespit etti.

Çarşamba, 11 Mart 2020 09:57
Bursa'nın AKP'li Osmangazi Belediyesi'nde, AKP ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla 'FETÖ'den iki oğlu ile birlikte gözaltına alınan Celal Sönmez'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendiği Sönmez A.Ş.'ye özel imar izni verildi.

AKP’li Bursa Osmangazi Belediyesi, eski DYP Milletvekili Ali Osman Sönmez’in kurucusu olduğu Sönmez A.Ş.’nin konut projesi için imar artışı yaptı. Celal Sönmez'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendiği şirkete, imar planı değişikliği ile fazladan 185 daire daha inşa etme olanağı sağlandı.

Salı, 03 Mart 2020 09:27
Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’na göre sigortalı çalışan sayısı krizle birlikte düştü. En büyük kayıp inşaat sektöründe yaşandı.

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) verilerini değerlendirerek yaptığı araştırma, ekonomide yaşanan krizin istihdamda yarattığı erozyonu gözler önüne serdi. Buna göre, Türkiye’de sigortalı çalışanların oranı geriledi. En büyük kaybı inşaat sektörü verdi. 

Çarşamba, 25 Mart 2020 09:26
Koronavirüs yüzünden araç trafiği yüzde 70 azaldı. 3 ay daha böyle giderse köprü ve otoyollara ödenecek garanti bedelleri 9,1 milyar liraya çıkacak ve kaynak ihtiyacının arttığı bugünlerde sadece birkaç şirket milyarlarca lirayı cebine indirmiş olacak.

2019 yılı için Yavuz Sultan Selim ve Kuzey Çevre Otoyolu’nu işleten IC İçtaş İnşaat–Astaldi konsorsiyumu ICA’ya 3 milyar 50 milyon lira garanti ödemesi yapıldı. Sadece tek bir firmaya araç geçiş garantisi adı altında hazineden yapılan ödeme, açlık tehdidiyle karşı karşıya kalan milyonlara yapılacak ödemenin tam 1,5 katı.

Pages