534 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Mart 2020 18:06
10 Kasım'da yaptığı paylaşımla tepki çeken ve geçtimiz günlerde Meclis'te İYİP'li milletvekili Yasin Öztürk'ün odasını basıp saldırı girişiminde bulunan Tarım Bakanlığı bürokratı Said Dağdaş'ın kamu görevlerinden ihracı kararlaştırıldı.

10 Kasım'da yaptığı sosyal medya paylaşımında Atatürk için "İslam'la savaşan diktatör" diyen Tarım Bakanlığı bürokratı Said Dağdaş'ın kamu görevinden ihraç edilmesi kararlaştırıldı.

Bakanlık tarafından 14 Kasım 2019'da açığa alınan Dağdaş, kendisini eleştiren ve soru önergesi veren İYİP milletvekili Yasin Öztürk'ün Meclis'teki odasını basıp, saldırı girişiminde bulunmuştu.

Pazartesi, 02 Mart 2020 11:58
İran'da yeni koronavirüs nedeniyle ilk üst düzey bürokrat ölümü gerçekleşti. 'Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi' Muhammed Mirmuhammedi yaşamını yitirdi.

İran'da yeni koronavirüs (KOVİD-19) nedeniyle ilk üst düzey ölüm gerçekleşti.

İran "Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi" Üyesi Muhammed Mirmuhammedi, yeni koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

72 yaşındaki Muhammed Mirmuhammedi'nin İran dini lideri Ayetullah Hamaney'e yakın isimlerden biri olduğu söyleniyordu.

Çarşamba, 18 Mart 2020 00:15
Kadir Sev

Dünya kamuoyu, üç aya yakın bir süredir, yeni tip koronavirüs (Covid-19) adı verilen bir bela ile uğraşıyor. Dünya Sağlık Örgütü 30 Ocak’ta “uluslararası kamu sağlığı acil durumu” ilan edildiğini duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta pandemi (salgın) olarak nitelendirdi.

Pazartesi, 09 Mart 2020 11:17
Ali Babacan’ın partisinin ‘kurucular kurulu’ listesi ortaya çıktı.

Ali Babacan'ın bugün kuruluş dilekçesini verdiği partisinin kurucular kurulu listesi ortaya çıktı.

Cuma, 28 Şubat 2020 19:46
'Suriye'den elinizi çekin, askerler evlerine dönsün' Bu çağrıya katılanlar bu bildirgeye imzalarını atıyor.

Bir grup siyasetçi, sanatçı, aydın, gazeteci ve yazar, bugün yayımladıkları bir deklarasyonla Suriye'deki askerlerimizin derhal geri çekilmesini istedi. Yayımlanan çağrının imzaya açıldığı, çağrıya katılacak yeni imzalarla birlikte önümüzdeki günlerde yeniden yayımlanacağı bildirildi.

INTERNET ÜZERİNDEN İMZAYA AÇILDI

Perşembe, 09 Ocak 2020 10:08
Beykoz Belediyesi'nde çalışan Beytaş işçilerine, AKP'ye yakınlığıyla bilinen sarı sendika Hak-İş'e üye olmaları için baskı yapıldığı iddia edildi. Beykoz Belediye Meclisi'ne de taşınan iddiaya göre, Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü'nün Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş sendikasına üye olmayan işçilerin, işlerinden çıkarılacağını söylediği kaydedildi.

Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü'nün, Haziran ayında işçiler ve belediye arasında yapılacak toplu iş sözleşmesinde Hak-İş'e bağlı Hizmet-iş sendikasının yetki alması için işçileri tehdit etmesi gündeme geldi. Uzun süredir Temizlik İşleri Müdürlüğü görevini üstlenen kişinin, işçilere eğer Hak-İş'e üye olmazlarsa iş akitlerinin fesih edileceğini söylediği iddia edildi. 

Çarşamba, 15 Ocak 2020 00:00
Kadir Sev

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 24 Aralık 2019 günü yayımlanan; “Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı-2020-2023” adlı belge nedense kimsenin ilgisini çekmedi. Oysa, kentlerin şirket anlayışıyla yönetilmeleri için neler yapılacağı açıklanıyor.

Pazar, 19 Ocak 2020 14:31
Oda TV editörlerinden Mert Taşçılar, ülkenin en önemli problemlerinden Milli Eğitim'de gericileşme ve kadrolaşma üzerinde belgelere, tutanaklara dayanarak bir çalışma gerçekleştirdi. Taşçılar ile yeni kitabı 'Dindar ve Kindar Milli Eğitim'in İflası'nı konuştuk.

Bu ülkede çocuğunuzun eğitim yaşamına başlaması, dünyada başka hiçbir meşgaleye ayıracak bir dakikanız bile kalmaması anlamına geliyor neredeyse. Gelişen, ilerleyen dünyaya hazırlanması için eğitim almasını istediğiniz çocuklarınızı, okul diye gönderdiğiniz binalarda nelerin, hangi tehlikelerin beklediği belirsiz çünkü.

Cuma, 24 Ocak 2020 16:27
'Son yıllardaki yolsuzluk algısındaki hızlı yükselişi, ülkeyi yöneten AKP’li kadroların hızla itibarsızlaştığı biçiminde yorumlayabiliriz. Uluslararası Şeffaflık Örgütünün 2015 yılında yayımlanan Raporunda, AKP’ye oy verenlerin yaklaşık 3/4'ünün Türkiye’de yolsuzluğun düştüğü ya da en azından aynı kaldığı görüşünde olduğu bulgusuna yer verilmiştir. Bu bulgudan yola çıkarak AKP’nin “seçim başarılarını” daha fazla sürdüremeyeceği sonucuna varılabilir.'

Uluslararası Şeffaflık Örgütü geçtiğimiz günlerde 2019 Yolsuzluk Algı Endeksi Raporunu yayımladı.

Raporun temel vurgularına kısaca göz atalım:

Türkiye 2019 yılında 180 ülke arasında 39 puanla 91’inci sırada yer aldı. 2018 yılında 41 puan ile 78’inci sıradaydı. 

Çarşamba, 18 Aralık 2019 12:05
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, İETT'de çalışacak kadın şoför adaylarını eğitim alanlarında ziyaret ettiğini duyurdu. Belediyede herhangi bir görevi olmayan İmamoğlu, bineceği otobüsün şoförünün kadın olmasını tercih ettiğini, yolcuların böylelikle huzurlu ve mutlu seyahat edeceğini söyledi. Bürokrat eşlerinin görevleri olmadığı halde gerçekleştirdikleri bu tür ziyaretler aslında çok eski bir alışkanlık.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda belediyeye bağlı İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri'nde (İETT) çalışacak kadın şoför adaylarını eğitim alanlarında ziyaret ettiğini duyurdu.

Çarşamba, 11 Aralık 2019 10:43
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, vekil araçlarına çakarlı geçiş üstünlüğü verilmesine yönelik tepkilere ilişkin, 'Türkiye'de mafya babalarının çakarlı arabası var. Bu gündeme gelmiyor, milletvekili gündeme getiriliyor. Bunun kime ne rahatsızlığı var' açıklamasında bulundu. Enginyurt Tanrı Dağı'nda 'uluduğu' video ile gündeme gelmişti.

Milletvekili araçlarına çakarlı geçiş üstünlüğü verilmesi tepki çekerken, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan ilginç bir savunma geldi.

Salı, 17 Aralık 2019 08:45
Oğuz Oyan

Türkiye Cumhuriyeti'nde, kuruluştan itibaren, yeni devletin bürokrasisini yetiştirmek ve daha karmaşık (kapitalist) bir devletin işleyişini üstlenebilecek bir olgunluğa eriştirmek için çabalar harcandı. 

Salı, 10 Aralık 2019 20:35
Samsun'un Terme ilçesinde 5 Aralık'ta avlanan bir grup tarafından öldürülen saha bekçisi Yüksel Berk cinayetiyle ilgili basın açıklaması yapıldı. Samsun Çevre Platformu sözcüsü Mehmet Özdağ avcılığın yasaklanması gerektiğini savunurken, Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonu sözcüsü Ersin Düzyol ise Berk'in katilinin avcı olmadığını ileri sürdü.

Samsun’un Terme ilçesinde avlanan bir grup tarafından öldürülen Terme Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde saha bekçisi Yüksel Berk cinayetiyle ilgili SAMÇEP (Samsun Çevre Platformu) ve AYHAK (Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonu) basın açıklaması yaptı.

Salı, 31 Aralık 2019 00:00
Oğuz Oyan

Yalanın binbir türünün sürekli tedavülde tutulduğu bir ülkede yaşıyoruz. O kadar ki, "yalandan kim ölmüş?" fırsatçı özdeyişi bile bu ülkenin necip halkının tarihsel pratiğinden damıtılarak türemiştir. 

Çarşamba, 13 Kasım 2019 10:26
Kamuda son dönemlerde yapılan atama ve görevlendirmeler tartışma yarattı. AKP'li yöneticiler ve bürokrat yakınları sınavsız ya da özel işlemlerle kamuda görevlendirilmeye devam ediyor.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, 13 yıl önce memuriyetten istifa edip özel çalışan ve AKP Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı yaparak siyasete atılan Mehmet Eşsiz'e ‘müdür piyangosu' vurdu. Eşsiz, yaklaşık 3 ay önce, yakın arkadaşı AKP eski Milletvekili Vural Kavuncu'nun rektörü olduğu Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından açıktan atamayla yeniden memur yapıldı.

Pages