1017 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 01 Aralık 2019 20:51
Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan otomotiv ürünleri fabrikasında yangın çıktı.

Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren otomotiv ürünleri fabrikasında yangın çıktı.

Yangın ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede büyüyen yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor. Söndürme çalışmalarına Bolu ve Sakarya'dan gelen itfaiye ekipleri de destek veriyor.

Perşembe, 05 Aralık 2019 15:03
‘Suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık’tan yargılanan Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul hakkında tahliye kararı verildi.

Furkan Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul tahliye kararı verildi.

"Suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık" davasından tutuklu yargılanan Kuytul, 22 aydır Bolu F Tipi Cezaevi’nde bulunuyordu. 

Perşembe, 05 Aralık 2019 11:51
'Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na hazine götüreceğiz, bu bir gizli görev' diyerek define arayan polis müdürü bir aylık tutukluluğun ardından görevine geri döndü.

Bolu’da gizli görevde olduklarını ve çıkacak hazineyi 'Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne götüreceklerini söyleyerek define arayan eski Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Keskin ve Ankara Jandarma Komutanlığı’nda istihbaratçı Albay Kadri Yörür 1 ay tutuklu kalıp tahliye oldu.

Çarşamba, 04 Aralık 2019 16:04
Türkiye’nin farklı illerindeki 15 kömürlü termik santrale, 4. kez baca filtresi takılmasını erteleme izni veren yasa, AKP ve MHP tarafından Meclis'te kabul edilirken, ardından 'Saray vetosu' gelmişti. Bu vetonun ardından neredeyse Saray övgüsü başlarken, termik santrallerin AKP eliyle özelleştirildiği, sermayeye devredildiği unutuldu. Bakın o termik santraller kimlere verildi ve hangi banklar tarafından finanse edildi.

Kömürlü termik santrallere havayı kirletme izni veren ve Meclis’teki tüm partilerin 14 Şubat 2019'da aldıkları ortak kararla geri çekilen yasal düzenleme geçen hafta Meclis gündemine geldi.

Düzenlemeye ilişkin madde torba yasa içinde AKP ve MHP oylarıyla kabul edildi.

AKP'NİN ÖZELLEŞTİRME KARNESİ

Perşembe, 05 Aralık 2019 17:04
Madrid’deki BM İklim Zirvesi devam ederken Türkiye’den 24 belediye ‘İklim için Kentler’ başlıklı bir deklarasyona imza attı. Deklarasyonda Paris Antlaşması’nın yükümlülüklerine bağlılık sözü verildi.

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi devam ederken Türkiye'deki 24 belediye tarafından “İklim için Kentler” başlıklı bir deklarasyon imzalandı.

Salı, 03 Aralık 2019 11:45
Kanun Saray tarafından veto edildi ama termik santrallerin AKP eliyle özelleştirildiği, sermayeye devredildiği unutuldu. Santrallerin finansmanında ise Türkiye sermayesinin en tepesindeki bankalar yer alıyor.

15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen kanun teklifi AKP ve MHP oylarıyla Meclis'te kabul edilmişti. Oylamaya 139 CHP'li vekilden 114’ü, 62 HDP'li vekilden 58’i, 39 İYİP vekilinden 32’si katılmamıştı. 

Cuma, 01 Kasım 2019 10:51
Batı illerinin büyük bölümünde ortaöğretimde yüzde 90’ın üzerinde okullaşma oranı yakalanırken doğuda bu oran yüzde 50’lere kadar düştü. Muş’ta lise çağındaki her 100 çocuktan 49’u, Ağrı’da ise her 100 çocuktan 47’si okul dışında kaldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) resmi istatistiklerine göre, eğitime erişimde Türkiye’nin batısı ve doğusu arasındaki makas iyice açıldı. İstanbul’da lise çağında olan her 100 çocuktan 87’si okullaşırken bu sayı Muş’ta 51’e kadar düştü.

Pazartesi, 04 Kasım 2019 16:47
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Ekim ayında en az 155, yılın ilk on ayında ise en az 1477 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) her ay yayımlanan iş cinayetleri raporunda, Ekim ayında en az 155, yılın ilk on ayında ise en az 1477 işçinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Pazartesi, 04 Kasım 2019 10:41
Çıplak arama, fiziki işkence, tedavi hakkının engellenmesi gibi cezaevlerinde yaşanan hak ihlalleri raporlaştırıldı. Raporda yer alan bilgiye göre, Sincan Kadın Kapalı Cezaevi yönetimi, tutuklulara yakınları ve arkadaşları tarafından gönderilen fotoğraflara, kişi sayısı 3’ten fazla olduğu gerekçesiyle el koydu.

HDP Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyon üyesi ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, cezaevlerinden kendilerine ulaşan hak ihlallerini raporlaştırdı. Çıplak arama, fiziki işkence, tedavi hakkının engellenmesi, hasta tutukluların aç kalması gibi bir dizi ihlalin yer aldığı raporda, ilginç bir engelleme kararı da yer aldı.

Cuma, 04 Ekim 2019 08:58
AKP’nin kampı bugün başlıyor. Kızılcahamam’da üç gün sürecek kampta yeni dönemin yol haritası belirlenecek. Cumhuriyet Halk Partisi de Bolu Abant'ta üç gün sürecek kampa giriyor. Kampta, yeni yasama yılında atılacak adımlar masaya yatırılacağı belirtildi.

AKP ve CHP yasama yılı açılışında kampa giriyor.

Cumartesi, 05 Ekim 2019 21:32
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Grup İç Yönetmeliği’nde 52 maddede değişiklik yaptıklarını söyledi. CHP TBMM Grubu'nun 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın bugünkü oturumu sona erdi.

Bolu Abant Tabiat Parkı'ndaki bir otelde düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kampın ikinci gününü tamamladıklarını söyledi. Kampın basına kapalı bölümünde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kısa bir değerlendirme yaptığını aktaran Özel, şöyle devam etti:

Pazar, 06 Ekim 2019 11:41
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Eylül ayında en az 145, yılın ilk dokuz ayında ise en az 1320 işçinin, iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, Eylül ayında en az 145, yılın ilk dokuz ayında ise en az 1320 işçinin iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Cumartesi, 07 Eylül 2019 23:26
HDP binası önünde, çocuğunun dağa gönderildiğini iddia ederek günlerdir eylem yapan Remziye Akkoyunlu’nun Bolu Cezaevi’ndeki siyasi tutuklu oğlu Mecrun Akkoyunlu’nun intihar girişiminde bulunduğu öne sürüldü.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek Halkların Demokratik Partisi (HDP) önünde, Pazartesi gününden bu yana oturan ailelerden Remziye Akkoyunlu’nun, Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde hükümlü olan oğlu Mecrun Akkoyunlu’nun, annesinin televizyonda çıkan görüntüleri karşısında intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi. 

 

Pazar, 29 Eylül 2019 23:36
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul'da Perşembe günü meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından GSM operatörleriyle ilgili yaşanan sıkıntılara ilişkin açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul'da Perşembe günü meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından GSM operatörleriyle ilgili yaşanan sıkıntılara ilişkin açıklamada bulundu. GSM operatörleriyle yapılan toplantıda bazı kararlar alındığını aktaran Oktay, ''İletişim en sağlıklı bir şekilde kurulabileceği bir alt yapıyı oluşturmaya çalışıyoruz.

Cumartesi, 28 Eylül 2019 00:15
Orhan Gökdemir

“Ateşi ve ihaneti gördük... Ve yanan gözlerimizle durduk bu dünyanın üzerinde…”

Pages