862 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 04 Aralık 2019 11:56
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Deprem Çalıştayı'nın ikinci gününde konuşan bilim insanları, deprem sonrası kentte temiz su bulunamayacağını ve yangınların ve salgın hastalıkların meydana geleceğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Deprem Çalıştayı'nın ikinci gününde bilim insanları, İstanbul'da deprem sonrasına ilişkin uyarılarda bulundu.

Salı, 03 Aralık 2019 10:02
İBB tarafından düzenlenen deprem çalıştayında bilim insanları bir araya gelerek deprem riskini konuştu. Çalıştay'da İstanbul'un depreme hazırlıklı olmadığı, ancak 7.4 büyüklüğünde bir depremin çok olası olduğu görüşü hakim oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen, "İstanbul Deprem Çalıştayı"nın dün “İstanbul'un deprem tehlikesi" başlıklı oturumu yapıldı. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Marco Bohnhoff'un yaptığı oturumunda Türkiye Deprem Vakfı'ndan Prof. Dr. Mustafa Erdik, Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Haluk Özener ve Prof. Dr. Semih Ergintav, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden ise Prof. Dr.

Perşembe, 10 Ekim 2019 15:36
ODTÜ Sosyalist Düşünce Topluluğu, yaptığı açıklamada Türkiye Komünist Partisi'nin 19 Ekim Cumartesi günü İzmir'de düzenleyeceği etkinlik için tüm üniversite topluluklarını, fikir ve düşünce oluşumlarını kendisi ile beraber bu etkinliğin bir parçası ve örgütleyicisi olmaya davet etti. Açıklamaya İTÜ, İÜ, Boğaziçi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nden kulüp ve topluluklardan destek geldi.

ODTÜ Sosyalist Düşünce Topluluğu, yaptığı açıklamada diğer üniversitelerin öğrencilerine de seslenerek, Türkiye Komünist Partisi'nin 19 Ekim Cumartesi günü İzmir'de düzenleyeceği etkinliğe çağrıda bulundu.

Cuma, 25 Ekim 2019 11:59
İSKİ'nin verilerine göre, İstanbul'da barajların doluluk oranı 23 Ekim itirabiyle yüzde 43,51'e geriledi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, 'Hiç yağmur yağmazsa İstanbul'un 176 günlük su stoku bulunuyor' dedi.

İstanbul'da, Eylül ve Ekim aylarının yağışsız geçmesinin ardından kuraklık ve olası su krizi tekrar gündeme geldi. Kırklareli sınırındaki Kazandere Barajı kururken, İstanbul'a su sağlayan 10 barajdaki su seviyesi yüzde 44'e geriledi.

'HAVZALAR ARTAN NÜFUSUN İHTİYACINI KARŞILAMAYACAK DURUMDA'

Perşembe, 24 Ekim 2019 11:22
Türkiye Komünist Gençliği, İstanbul’un birçok noktasında gençleri memleket sohbetlerinde bir araya gelmeye çağırdı. 'Emperyalizm, savaş ve Türkiye' başlığının tartışılacağı etkinliklerde, emperyalizmin Ortadoğu’ya müdahalesi ve emperyalizmden kurtuluşun yolları konuşulacak.

Türkiye Komünist Gençliği, İstanbul’da gençleri memleket sohbetlerinde bir araya gelmeye çağırdı. İstanbul’un birçok noktasında gerçekleşecek etkinliklerin konusu ise emperyalizm ve savaş.

Pazartesi, 14 Ekim 2019 17:33
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meclis toplantısında 'deprem' konulu 13 bölümlük detaylı bir sunum yaptı. 'İBB Deprem Seferberlik Planı'nı devreye soktuklarını vurgulayan İmamoğlu, 'Bizler, tüm İstanbulluların da desteği ile hayata geçecek projeler üretmek, İstanbul’u güçlendirmek için kolları sıvıyoruz ve bir seferberlik başlatıyoruz' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meclis oturumunda yaptığı sunumunda, geçtiğimiz 26 Eylül’de, Silivri’de, Marmara Denizi açıklarında 12,6 kilometre derinlikte gerçekleşen ve büyük paniğe neden olan 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından, AFAD ve İBB’ye 5 bin 253 ihbar geldiğini belirtti.

Perşembe, 26 Eylül 2019 17:40
İstanbul’da gerçekleşen bir dizi depremin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nden depremle ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, son 20 yıldır bölgede böyle bir depremin gerçekleşmediği ve vatandaşların dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunuldu.

Marmara Denizi’nde Silivri açıklarında meydana gelen 5,8’lik depremin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nden gelen açıklamada depremin Silivri’nin yaklaşık 20 kilometre açığında ve 13 kilometre derinlikte meydana geldiği bildirilirken, bölgede son 20 yılda buna benzer bir hareketlilik yaşanmadığı belirtildi.

Pazar, 29 Eylül 2019 09:32
Marmara Denizi, Yalova açıklarında 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Marmara Denizi, Yalova açıklarında 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nde yer alan bilgiye saat 09.10'da meydana gelen sarsıntı, Marmara Denizi'nin Yalova açıklarının 10,6 km derinliğinde gerçekleşti.

Deprem İstanbul'da da hissedildi.

Cuma, 13 Eylül 2019 19:52
İBB Başkanı İmamoğlu’nun belediye iştiraki İSBAK’ın başına ‘aktrol’ Bahaddin Yetkin’i ataması tepki çekmiş, Yetkin tepkilerin ardından istifa etmişti. İSBAK Genel Müdürlüğü’ne yeni atama yapılarak Esat Temimhan getirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Bilişim Ve Akıllı Kent Teknolojileri AŞ Genel Müdürlüğü’ne Esat Temimhan atandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından geçen ay yapılan atamada genel müdürlüğe getirilen AKP’li Bahaddin Yetkin’in sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda çizdiği “aktrol” profili tepkilere yol açmış, daha sonra Yetkin istifa etmişti. 

Cuma, 27 Eylül 2019 15:57
Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, dün İstanbul'da gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak açıklama yaptı. Özener, beklenen Marmara depremine ilişkin 'Ne zaman olacağını bilmiyoruz ama git gide sona yaklaşıyoruz' dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, dün Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından büyüklüğü 5.8 olarak açıklanan İstanbul depremiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Pazar, 29 Eylül 2019 14:28
İstanbul’da toplam 61 okuldan öğretmenin katılımıyla bir çalıştay düzenlendi. Önemli kararlar alınan çalıştay sonucunda, 12 eğitim emekçisi 'PE Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı İstanbul Koordinasyonu'nda görev aldı.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma, Haberleşme ve Mücadele Ağı birçok ilde "Özel Okul Öğretmenleri Çalıştayı" için çağrıda bulunmuştu. Bu çağrıyla 28 Eylül’de İstanbul’da, Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde de bir çalıştay düzenlendi.

Perşembe, 29 Ağustos 2019 14:52
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 saat ulaşıma ilişkin açıklamada bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 saat ulaşım uygulamasının detaylarını anlattı.

Altı metro hattının 24 saat hizmet vereceğini duyuran İmamoğlu, bunları kullanan yolcuların 00:30-05:30 saatleri arasında çift bilet parası ödeyeceğini söyledi.

İmamoğlu’nun açıklaması şöyle:

Çarşamba, 07 Ağustos 2019 14:18
Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkan Vekili Gülsüm Azeri, oturduğu site yönetimine dilekçe yazdı, dilekçede cumhurbaşkanlığı forsuna yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkan Vekili Gülsüm Azeri’nin, ikamet ettiği site yönetimine talepte bulunduğu dilekçede Cumhurbaşkanlığı Forsu’nun bulunması tepki çekti.

Aydınlık’ta yer alan habere göre, Azeri, Mashattan Site Yönetimi’nden, iki ayrı blokta sahip olduğu iki daireye güvenlik nedeniyle araç giriş çıkışlarının sorunsuz şekilde yapılmasını talep etti.

Cuma, 16 Ağustos 2019 01:15
Rıfat Okçabol

AKP iktidarı öncesinde, Galatasaray, İstanbul Erkek, Robert Kolej ve Ankara TED Koleji gibi liselerle, Boğaziçi, ODTÜ, Siyasal Bilgiler, Mülkiye ve Harbiye gibi eğitim kurumları toplumun gözdesi olan kurumlardı. Bu tür kurumların mensupları mezun oldukları kurum ile tanınır ve birbirlerine diğerlerine göre daha çok bağlılık göstermeleriyle bilinirlerdi.

Cuma, 05 Temmuz 2019 14:40
Cumhurbaşkanı tarafından seçimlere katılmamasına rağmen Boğaziçi Üniversitesi rektörülüğüne atanan Mehmed Özkan, üniversitenin mezuniyet töreninde öğrenciler tarafından protesto edildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçimlere katılmamasına rağmen göreve getirilen Rektör Mehmed Özkan'ı protesto etti.

Öğrenciler Özkan'ı alkış ve ıslıkla protesto ederken, sırtlarını kürsüye döndüler.

Öğrenciler önceki yılda benzer bir protesto gerçekleştirmişti.

 

Pages