3268 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 21:35
Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar Konyaaltı sahiline yönelik ihalenin iptaline karşı açtığı davayı kaybetti. Böylece Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iptal kararı kesinleşti.

Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar'ın sahibi olduğu ortaklığın Antalya'da Konyaaltı sahilini 28 yıllığına kiraladığı ihalenin iptaline karşı açılan dava sonuçlandı.

Cuma, 03 Nisan 2020 00:15
Rıfat Okçabol

Hemen her olay, öğrenme kaynağı olup yeni bir şeyler öğrenmemize yol açabiliyor. Bu tür öğrenmelerde, öğrenme süreci, öğrenilenlerin içeriği, niteliği ve kalıcılığı, kişiden kişiye değişebiliyor. Öğrenme alışkanlığı edinmiş kişilerle, yeni öğrenilenleri daha önceki öğrenmeleriyle ilişkilendirebilenlerin daha çabuk öğrendikleri görülüyor.

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:08
Korkut Boratav ve Oğuz Oyan iktidarın salgın sürecindeki ekonomi politikalarını yorumladı. İki önemli iktisatçının yorumlarındaki ortak vurgu, AKP iktidarı ve onun dümenindeki Erdoğan'ın karşılaşılan gelişmelerin olağanüstülüğünü kavramaktan aciz oldukları yönündeydi.

Profesör Korkut Boratav son yazısında "Salgın ve emekçilerin çaresizliği, ekonomik krizi toplumsal bir bunalıma  dönüştürmek üzeredir. Tek öncelik olmalı: Salgını durdurmak, hastaları sağaltmak; üretimden kopan her emekçiye doğrudan gelir aktarımı yapmak… Neoliberal kriz yönetimi işe yarayamaz." diyordu ama Türkiye buradan çok uzak görünüyor. 

Pazartesi, 30 Mart 2020 09:39
ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı açıklamada 'Biz hiçbir şey yapmasaydık 2,2 milyon insanın ölmesi bekleniyordu ama bunun çok altında olan 100 bin ila 200 bin ölümle bu süreçten çıkarsak, iyi bir iş çıkardık demektir' ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da koronavirüs salgınına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Sputnik'te yer alan habere göre, ölüm vakalarının 2 hafta içinde tavan yapacağını söyleyen Trump, Kovid-19 önlemlerini 30 Nisan'a kadar uzatma kararı aldıklarını açıkladı.

Cuma, 06 Mart 2020 12:41
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Şubat ayında en az 131 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, yayımladığı Şubat ayı iş cinayetleri raporunda en az 131 işçi yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Pazar, 08 Mart 2020 13:10
Katar ve Türkiye arasında ‘Şehircilik İş Birliği Anlaşması’ imzalandı. 'Devlete ait taşınmazların satışı' maddesinin de eklendiği anlaşma ile kentsel dönüşüm projeleri yapılacak.

Türkiye ile Katar arasında “Şehircilik İş Birliği Anlaşması” imzalandı. 

Pazartesi, 23 Mart 2020 10:45
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AKP’lilerin ‘Evet’ dediği kararlar ‘Hayır’a dönüştü. O kararlardan biri TOGO Kuleleri’nin yıkımı oldu. AKP’lilerin fikir ayrılıklarına tepki için AKP Başkanvekili Mümin Altunışık istifa etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde (ABB) AKP grubunun “Evet” dediği kararlar, AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin isteğiyle “Hayır”a dönüştü. Bu durum, AKP içinde büyük rahatsızlık yarattı. Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, kendilerine Genel Merkez'den sürekli müdahale edilmesine tepki için görevinden istifa etti.

Salı, 17 Mart 2020 16:46
Karşıyaka Belediyesi yüzme havuzunda antrenörlük yapan Zeynel Kirişçi’nin 18 Temmuz günü ders sırasında sol dizinde menisküs yırtılması meydana geldi. Çalıştığı belediye tarafından SGK kaydı yapılmadığı için tedavi masrafını kendisi ödeyen Kirişçi, yaşadığı maddi ve manevi mağduriyetinin ortadan kaldırılması için mücadele edeceğini söyledi.

Karşıyaka Belediyesi yüzme havuzunda antrenörlük yapan Zeynel Kirişçi’nin 18 Temmuz günü ders sırasında sol dizinde menisküs yırtılması meydana geldi. Çalıştığı belediye tarafından SGK kaydı yapılmadığı için tedavi masrafını kendisi ödeyen Zeynel Kirişçi’ye, belediye yetkilileri, şikâyetçi olması durumunda mağdurun yine kendisi olacağını ve tedavi masraflarını ödemeyeceklerini bildirdiler.

Cuma, 20 Mart 2020 21:16
ABD'de yeni koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü yerlerden olan New York'un Belediye Başkanı Bill de Blasio Trump’a New York’a asker gönderme çağrısı yaparken, 'Hastaneler için acil ihtiyaçların 2-3 hafta içinde tükenebileceğini kentte lojistiğin ancak ordu aracılığıyla sağlanabileceğini' söyledi.

New York Valisi Andrew Cuomo, yeni koronavirüs salgının yayılmasını önlemek için eczane ve marketler hariç bütün iş yerlerinin kapanması emretti.

Vali Andrew Cuomo, eyalet çalışanlarından acil hizmet görevlileri dışında tamamının evlerinden çıkmaması yönünde karar aldıklarını açıkladı. 

Pazar, 15 Mart 2020 15:45
Tüm uyarılara rağmen AKP'li ve MHP'lilerin umre dönüşünde ev ziyaretlerinde bulunduğu sosyal medya paylaşımları ile ortaya çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Umre’den dönenlerin 14 gün boyunca evlerinden çıkmamasını ve ziyaretçi kabul etmemelerini açıklamasına rağmen bazı illerde AKP’li teşkilatların ve belediye başkanlarının Umre’den dönenleri ziyaret ettikleri ortaya çıktı. 

Pazar, 01 Mart 2020 09:14
Belediyelerin 'geçici görevlendirme yetki'sine sınırlama getirildi.

"Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği"nde değişiklik yapan Cumhurbaşkanlığı kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Salı, 10 Mart 2020 15:58
İzmir Çeşme Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Birimi’nden 9 polis memuru CHP’li Karaburun Belediyesi’ne operasyon düzenledi.

Bugün öğleden sonra, Çeşme Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Birimi’nden 9 polis memuru CHP’li Karaburun Belediyesi’ne baskın yaptı.

Belediyede arama faaliyetlerinin devam ettiği, evraklara el konulduğu öğrenildi. 

Cuma, 20 Mart 2020 07:44
BEDAŞ İstanbul'un birçok ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu, tarihleri ve yerleri açıkladı.

İstanbul’un birçok ilçesinde 27 Mart’a kadar elektrik kesintileri yaşanacak.

BEDAŞ’ın resmi internet sitesinden duyurulan kesinti listesi şu şekilde:

20 Mart 2020 Cuma günü planlı kesinti programı

Çarşamba, 01 Nisan 2020 00:00
Kadir Sev

Bu yazı, Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyasının peşine düşmemin öyküsüdür. Yorumu okuyanlara bırakıyorum.

30 Mart akşamı Tayyip Erdoğan, bakanlarıyla yaptığı toplantı sonrasında; “Biz bize yeteriz Türkiye’m” kampanyası başlattığını, kendisinin yedi aylık; bakanlarından kimisinin üçer, kimisinin altışar aylıklarını bağışladıklarını duyurdu.

Salı, 31 Mart 2020 15:06
İçişleri Bakanı Soylu imzasıyla yayımlanan genelgede belediyelerin valiliklerden izin almadan yardım kampanyası başlatma yetkileri bulunmadığı, bu faaliyetlerle ilgili kovuşturma başlatılacağı bildirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzalı yardım toplama genelgesinde bazı belediyelerin açtığı hesapların izinsiz olduğu, illerde valiliklerin onayı dışında bir işlemin yapılamayacağı, aksi durumda sorumlular hakkında kovuşturma yapılacağı belirtildi.

Pages