8966 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 08:25
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı 'yardım kampanyasına' bağış için okul yönetimlerinin öğretmenlere baskı yapmaya başladığı öğrenildi.

Okul müdürleri, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri yöneticileri, öğretmenlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz’’ kampanyası için bağış yapmalarını istiyor. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 19:07
THY Teknik Bilgi Teknolojileri Başkanlığı’nda son dönemde çalışanlara baskı yapıldığı ve birçok kişinin haksız yere işine son verildiği söyleniyor.

THY Teknik Bilgi Teknolojileri Başkanlığı’nda son dönemde çalışanlara baskı yapıldığı, işten çıkarmaların olduğu iddia edildi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 13:26
Niğde Ulukışla’da faaliyet gösteren Gümüştaş Madencilik'e ait tesisteki siyanür havuzundan sızan siyanürün köyün iç kesimlerine kadar sızdığı ve bir tarlada biriktiği ortaya çıktı.

Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı Tepeköy yakınlarında maden faaliyeti yürüten Gümüştaş Madencilik'e ait siyanür havuzunda sızıntı olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu zehirli siyanür sızıntısının köy merkezine yakın bir tarlada görüldüğü bildirildi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 11:04
ABD Irak’taki askeri birliklerini çekerken ülkeye Patriot füzeleri yerleştirmeye başlaması İran’ı harekete geçirdi. Irak’ın bir çatışma sahası haline gelme ihtimali yeniden artarken, parlamentoda ABD ve İran yanlısı grupların salgın ve petrol fiyatları baskısı altında hükümet kurma gündemini yeni bir darboğaz bekliyor.

İranlı Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani’nin Ocak ayında Bağdat’tayken ABD tarafından bir suikastle öldürülmesi sonrası Irak parlamentosu ABD birliklerinin ülkeden çekilmesi kararı almıştı. Bu hafta ABD’nin çekilirken Patriot hava savunma füzeleri yerleştirdiğinin ortaya çıkması üzerine Kudüs Gücü’nün yeni komutanı İsmail Kaani, Irak’a sürpriz bir ziyarette bulundu.

Cuma, 03 Nisan 2020 12:03
Seren Serengil ve erkek arkadaşı Mustafa Tohma hakkında, Özbekistan uyruklu yardımcıları Gulnoza Mamatova'yı koronavirüs denilerek darp ettikleri ve ormana bıraktıkları, avukatları Esennur Ezgi hakkında da bu kişiyi tehdit ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Mamatova'nın avukatı dilekçede, 'Şikayetle ilgili işlem yapmayan, isimleri bilinmeyen ancak müvekkilin gördüğümde tanırım dediği biri kadın 3 polis memuruyla ilgili de ayrı bir suç duyurusunda bulunulmuştur' dedi.

Seren Serengil ve erkek arkadaşı Mustafa Tohma hakkında, "koronavirüs korkuları nedeniyle Özbek asıllı yardımcılarını darp ettikleri ve ormana bıraktıkları, sosyal medya hesaplarından da başka birinin başına gelmiş gibi yansıtacak paylaşımlarda bulunduklarına" yönelik iddialar savcılığa taşındı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 00:15
Ali Rıza Aydın

Kapitalist dünyanın yaratığı olan virüsün işgali sınır ve ulus tanımıyor. 

Aslî, ivedi ve genel görev, yükümlülük ve sorumluluk devletin.  

Anayasa bunu söylüyor, hem de öyle OHAL ilan etmeye gerek olmaksızın.

Perşembe, 02 Nisan 2020 00:15
Özgür Şen

Hekimler korona virüse karşı mücadele ederken kronik rahatsızlıkların önemini ısrarla vurguluyor. Bu tür hastalıkları olan insanlar virüse karşı mücadele ederken böylesi rahatsızlıklara sahip olmayan insanlara kıyasla zorlanıyor.

Perşembe, 02 Nisan 2020 12:22
‘İktidarı eleştiren TIR şöförünü bile gözaltına alan, adli kontrol kararı ile serbest bırakan bir düzende, iktidarı eleştiren gazetecilerin, yazarların, siyasi kişilerin siyasi iktidar tarafından tahliye edilmesini beklemek anlamsız…'

Yeni koronavirüs salgını sonrası AKP’nin hazırladığı yeni infaz düzenlemesinin tüm yönlerini Avukat Özge Demir’le konuştuk. Demir, gazetecilerin, yazarların, siyasi tutukluların haksız yere cezaevinde tutulduğunu belirtirken, “Diğer yandan bu kişiler aynı zamanda Türkiye'de tanınmış kişiler, haksız yere cezaevinde tutacaksanız, koronavirüsü kapmalarını da göze alıyorsunuz demektir.

Cuma, 06 Mart 2020 10:57
Dardanel'in 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırladığı ve işçilere 'övgüler' yağdırılan reklamı televizyonlarda yayınlanırken, şirketle işçiler arasındaki ilişki 'reklamdaki' gibi değil. Gerekçesiz işten çıkarmalar ve yaşanan kısa süreli grevlerle tanınan Dardanel'e karşı hukuk mücadelesi veren bir kadın işçi, Patronların Ensesindeyiz Ağı'na ulaşarak yaşadığı sömürüyü anlattı.

Dardanel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırladığı reklam filminde 1000 kadın çalışanının olmasıyla övünüyor, reklam filminde yer alan işçiler “Dardanel bizim evimiz, her şeyimiz” diyor. Ancak reklamların tersine, emek sömürüsünün kentte en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Dardanel’de ne işçilerin yüzü gülüyor ne de onlara aileden biri muamelesi yapılıyor.

Cumartesi, 07 Mart 2020 15:41
Gazeteci Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç’ın tutuklanması; gazeteci Murat Ağırel, Ferhat Çelik, Aydın Keser’in tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmesi ve ODATV haber sitesine erişimin engellenmesi üzerine 42 baro başkanından ortak açıklama geldi: İfade özgürlüğüne açık bir baskı ve gözdağıdır...

Odatv Sorumlu Haber Müdürü ve gazetemiz yazarı Barış Terkoğlu ile muhabir Hülya Kılınç’ın “MİT kanuna muhalefet” gerekçesiyle İstanbul Sulh Ceza Hakimliğince dün tutuklandı. 42 ilin baro başkanından konuyla ilgili ortak açıklama geldi.

İşte o açıklama:

''Saygıdeğer Kamuoyu;

Salı, 31 Mart 2020 13:47
Yeni koronavirüs salgını nedeniyle hükümete birçok uyarıda bulunan ve alınması gereken önlemlere ilişkin açıklamada bulunan Tabip Odalarına şimdi de emniyet baskısı başladı.

Yeni koronavirüs salgını nedeniyle yaptığı açıklamalarda atılan hatalı adımlara ve geç kalınan önlemlere dikkat çeken Tabip Odalarına baskı yeni boyuta taşındı.

Bugün Van ve Mardin Tabip Odası başkanları, salgına ilişkin yaptıkları açıklamalar gerekçe gösterilerek emniyete ifade vermeye çağrıldı.

Çarşamba, 18 Mart 2020 09:42
Eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Burhan Kuzu, 'uyuşturucu baronu' Zindaşti’yi tahliye eden hâkimi aradığını ancak baskı yapmadığını savundu. Kuzu, ifadesinde 'Talimat ve telkinde bulunmaksızın düşüncemi iletmek amacıyla Cevdet Özcan’ı telefonla aradım' dedi.

Yargı üzerinde baskı kurarak İranlı “uyuşturucu baronu” Naci Şerifi Zindaşti’yi tahliye ettirdiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu ifade verdi.

Perşembe, 05 Mart 2020 15:28
Sınırların açılmasıyla birlikte binlerce sığınmacı Yunanistan'a geçmeye çalışırken, ne Yunanistan sığınmacıları kabul ediyor ne de Türkiye geri dönmek isteyenlere izin veriyor. Sığınmacılar Yunanistan'da biber gazı ve polis saldırısıyla karşılaşırken, baskı kıyının bu tarafında da devam ediyor. Bir otobüs içinde çekilen görüntüler sınırdan çıkışın her zaman "gönüllülük" yoluyla olmadığını düşündürüyor.

Yunanistan'a geçmeye çalışan ancak Yunan polisinin saldırısı sonrası geri dönmek zorunda kalan veya zorla geri gönderilen sığınmacılar, sınırın bu tarafından da baskıyla ve tehditle karşılaşıyor.

Bir otobüste çekilen görüntülerde polis olduğu iddia edilen kişiler, sığınmacıları otobüsten inmeye ve botlara binmeye çağırıyor.

Pazar, 08 Mart 2020 14:26
İstanbul Beşiktaş’ta döner ustası tartıştığı sığınmacıyı 'döner bıçağıyla' elinden yaraladı. Suriyeli olduğu düşünülen ve elindeki derin kesiğe yoldan geçen vatandaşlar tarafından turnike yapılan sığınmacı hastaneye kaldırılırken, döner ustası ise ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

İstanbul Beşiktaş'ta bir dönercide çalışan döner ustasından iddiaya göre ekmek isteyen sığınmacı ile dönerci ustası arasında tartışma çıktı.

Elindeki döner bıçağıyla Arapça konuşan ve Suriyeli olduğu düşünülen sığınmacıyı elinden yaralayan dönerci ustası ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Perşembe, 05 Mart 2020 09:34
TKP’nin Sesi’nde bugün, gazeteci Barış Terkoğlu'nun tutuklanmasına yer verilirken, halkın haber alma hakkının savunulmasının önemine vurgu yapıldı.

Dün gözaltına alınan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu sabaha karşı tutuklandı.

Libya'da hayatını kaybeden bir MİT mensubu ile ilgili yayımlanan haberden dolayı tutuklandığı belirtilmiş olsa da AKP iktidarının uzun zamandır hedefi haline gelmiş bir gazeteci Terkoğlu.

Pages