24294 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 11:58
Pandemiyle mücadele kapsamında yaşamsal olmayan sektörlerde üretimi durdurma kararı aldı. Bu kapsamda Corona marka biranın üretimi de durudurulurken, medya halk sağlığı önlemi yerine birayı gördü.

Yeni koronavirüs hastalığının (Kovid-19) şimdilik ülkemize göre daha yavaş yayıldığı Meksika’da hükümet bu hafta sağlık OHAL’i ilan etti ve ülkedeki koronavirüs vakalarının sayısının 1000'i aşmasından sonra zorunlu olmayan ekonomik faaliyetlerin askıya alınması kararını aldı. Meksika’da şimdiye kadar 1.510 vaka kaydedildi ve hastalığa bağlı 50 ölüm bildirildi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:41
Sağlık Bakanı'nın 1 Nisan tarihli basın toplantısında 'virüsün bu kadar hızlı yayıldığını bilmiyorduk' sözleri üzerine İlker Belek salgının yayılma hızını derledi.

Aşağıdaki grafiklerde Türkiye’yi salgının merkez üssü durumundaki Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıyoruz. Her bir ülkenin salgındaki ilk 3 haftasını alıyoruz.

Türkiye’nin yaptığı test sayısı arttıkça vaka sayısı da artıyor. Ama test sayısı henüz diğer ülkelerinkinden uzak. Bu gerçek ülkemizdeki salgının geleceği hakkında fikir verici.

Pazar, 05 Nisan 2020 18:12
Halkın Hukuk Bürosu üyesi avukat Ebru Timtik ve avukat Aytaç Ünsal, 5 Şubat'ta başladıkları açlık grevini ölüm orucuna çevirdi.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) 5 Nisan Dünya Avukatlar Günü öncesinde internet üzerinden düzenledikleri basın açıklamasında tutuklu bulunan ve açlık grevinde olan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın eylemlerini ölüm orucuna çevirdiklerini açıkladı.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 07:18
Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence ile aynı ortamda bulunacak herkese yeni koronavirüs testi yaptırma şartı getirdi.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in sağlığının korunmasına yönelik atılan adımlara ilişkin bir yazılı açıklama yaptı.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 13:50
İspanya Dışişleri Bakanı Laya, 'Çin'den satın aldıkları suni solunum cihazlarını taşıyan uçağın Türkiye tarafından bloke edildiğini' söyledi.

İspanya Dışişleri Bakanı Arancha Gonzales Laya düzenlediği basın toplantısında, 'Çin'den satın aldıkları suni solunum cihazlarını taşıyan uçağın Türkiye'de tutulduğunu belirterek, solunum cihazlarını almayı şu ana kadar başaramadıklarını' söyledi.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 07:04
IMF Başkanı Kristalina Georgieva, yeni koronavirüs salgınının tüm dünyada '2008 küresel mali krizinden çok daha kötü ve benzeri görülmemiş' ekonomik krize yol açtığını söyledi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde video konferans yoluyla düzenlenen basın toplantısına katıldı. 

Cuma, 03 Nisan 2020 07:57
Peru'da yeni koronavirüs (Kovid-19) salgının önüne geçilmesi gerekçesiyle tuhaf bir karar alındı.

Peru Devlet Başkanı Martin Vizcarra, düzenlediği basın toplantısında, sokaktaki insan sayısının düşürülmesini hedeflediklerini, bunun için erkeklerin pazartesi, çarşamba, cuma günleri, kadınların ise salı perşembe ve cumartesi günleri sokağa çıkabilmelerini sağlayacak düzenleme getirdiklerini açıkladı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 07:17
ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınına ilişkin, 'Önümüzdeki 2 hafta çok zor geçecek' açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da yaptığı basın toplantısında koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Ülkemiz, büyük bir imtihanın ortasında. Bu daha önce karşılaşmadığı türden bir imtihan" diyen Trump, "Salgına karşı alınan önlemlere önümüzdeki 30 gün içinde uyulması bir ölüm kalım meselesi"  dedi.

Pazar, 05 Nisan 2020 09:21
ABD Başkanı Trump, koronavirüsün en çok etkilediği New York eyaletine bin askeri tıp personeli gönderme talimatı verdiğini açıkladı. Trump eyaletleri ihtiyaçlarından fazla malzeme talep etmekle suçladı.

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınıyla mücadele için New York'a bin askeri tıp personeli yerleştirilmesi talimatı verdiğini açıkladı.

Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında konuşan Trump "Bu çok bulaşıcı kimse böyle bir şey görmedi. Kimse bu kadar bulaşıcı olacağını düşünemezdi" diye konuştu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 16:45
Kanada'da yeni koronavirüs salgını nedeniyle dün yaşamını yitirenlerin sayısının bir gün içerisinde yüzde 35 arttığı belirtildi. Quebec eyaleti, tedavi için tıbbi malzeme eksikliğinin yaşandığını kaydetti.

Kanada'da yeni koronavirüs kaynaklı ölümler artıyor.

Reuters'ın aktardığına göre, yetkililer, salgın nedeniyle bir gün içerisinde yaşamını yitirenlerin sayısının yüzde 35 arttığını bildirdi.

Quebec eyalet yönetimi, tedavi için önemli tıbbi malzemelerin yetersiz kalmaya başladığını açıkladı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 07:46
ABD'de salgın koşullarında eksik sağlık malzemelerini gündeme getirip tepki gösteren sağlıkçılar işten kovuldu.

ABD'de salgının yoğun görüldüğü New York, Washington State ve Illinois eyaletinin Chicago kentinde işten çıkartmaların yaşandığı belirtildi.

Bazı hastane yönetimlerinin ise çalışanlarına "izin almadan basın kuruluşlarına konuşmaları durumunda sözleşmelerine son verileceği" uyarısı yaptığı öğrenildi.

Cuma, 03 Nisan 2020 21:09
İtalya'da KOVİD-19 salgınından ölenlerin sayısı son 24 saatte 766 artarak 14 bin 681'e yükseldi.

İtalya'da Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkede 6 haftadır süren KOVİD-19 salgınına ilişkin son bilgileri düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

Cuma, 03 Nisan 2020 18:05
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı’nın Çin’in Kovid-19 verileri konusunda ithamlarına yönelik ‘bazı insanların sorumluluktan kaçmak istediğini anlayabiliyoruz’ dedi.

ABD Başkanı Donald Trump ve yönetimi tarafından Çin’in Kovid-19 vakalarına dair bilgileri gizlediği ve Çin hükümetinin olaya "hafif tarafından" baktığı söylemlerine yönelik Çin’den gelen yanıtta ABD yönetiminin "utanmaz iddialarda” bulunduğu söylendi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 23:35
Kocaeli Valiliği kent genelinde 15 gün boyunca iş bırakmayı yasakladı. Son olarak Gebze'de bulunan Sarkuysan, İnform ve Fontana kalıp işyerlerinde koronavirüs şüphesi nedeniyle işçiler, yasada yer alan kaçınma hakkını kullanarak iş bırakmıştı.

Kocaeli Valiliği, kentte her türlü eylemi 15 günlüğüne yasaklayan bir genelge yayımladı.

Valilikten yapılan açıklamada “huzur ortamının, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının önlenmesi” gibi gerekçelerle yasaklar listesi sıralandı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 19:18
ABD’nin NATO Büyükelçisi Hutchison, Türkiye'nin İdlib için talep ettiği askeri destek hakkında verdiği mesajda 'Bazı yetkinlikleri Türkiye'ye vermemize mani olan şey Rus savunma sistemi' dedi.

ABD’nin NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison, Perşembe günü yapılacak NATO dışişleri bakanları toplantısı öncesinde video-konferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında uluslararası medya kuruluşlarından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hutchison, toplantıda koronavirüsle mücadele ve Türkiye'nin İdlib için talep ettiği askeri destek hakkında mesajlar verdi.

Pages