8878 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 13:53
Erdoğan'ın iban göndererek başlattığı kampanyaya patronların 180 milyon TL'nin üzerinde bağış yaptığı açıklandı. Daha önce yasada yapılan değişikle ve Cumhurbaşkanı'na tanınan yetkiyle, başbakan ya da bakanlar kurulunca başlatılan yardım kampanyalarına yapılan ayni ve nakdi bağışların tamamı gider olarak gösterilebiliyor. Öte yandan bunun için gerekli olan Cumhurbaşkanı kararı henüz çıkarılmış değil.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iban göndererek başlattığı "Biz bize yeteriz Türkiye'm" isimli bağış kampanyası tartışılmaya devam ediliyor.

Kimilerine göre devlet vatandaşına sahip çıkma görevini bu şekilde kampanyalara havale ederek hem sorumluluktan kaçmaya hem de hiçbir yaraya merhem olmayacak bu etkinliklerle göz boyamaya çalışıyor. 

Salı, 10 Mart 2020 17:33
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP'den istifa eden eski Başbakan Davutoğlu ile eski Cumhurbaşkanı Gül Şevket Kazan'ın cenazesinde bir araya geldi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Şevket Kazan'ın cenazesinde bir araya geldi.

86 yaşında ölen eski Adalet Bakanı Şevket Kazan için Ankara'daki Hacı Bayram Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cuma, 13 Mart 2020 14:12
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erdoğan'ın Gezi direnişi sırasında Taksim'in açılmasını istediği öne sürülen Gül'e 'Madem ısrar ediyorsunuz buna müsaade edeceğim ama çok pişman olacaksınız' dediğini öne sürdü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2013 Haziran Direnişi öncesinde dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakanı Tayyip Erdoğan arasında geçtiğini öne sürdüğü görüşmeleri açıkladı.

Cuma, 13 Mart 2020 12:12
PAME Yönetim Sekreteryası Başkanı Yorgos Perros, son dönemde AKP hükümeti tarafından sınırların açılmasıyla meydana gelen göçmen sorunu ve bunun AB ile pazarlık konusu haline getirilmesini yorumladı.

Yunanistan'da bölgesel ve genel sendikalar, federasyonlar ve sendikacıların bir araya gelmesiyle sınıf eksenli bir işçi hareketini yaratmak için oluşturulan Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME) Yönetim Sekreteryası Başkanı Yorgos Perros soL'a verdiği röportajda AKP'nin "kapıları açıyoruz" söyleminin ardından Yunanistan’da gün geçtikçe artan baskıya ve beslenen milliyetçiliğe bununla beraber PAM

Cuma, 20 Mart 2020 08:17
Aralık 2019'da Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve o günden bugüne her geçen gün dünyanın çeşitli yerlerinde daha fazla yayılan yeni koronavirüs salgınına ilişkin gün gün neler yaşandığını derledik.

İlk kez 2019'un Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde görülen yeni koronavirüs vakası, o günden bugüne dünyayı tamamen etkisi altına aldı.

Çin kaynaklı olarak başlayan ancak zamanla Çin'de kontrol altına alınmasına rağmen Avrupa'da büyük bir hızla yayılmaya başlayan yeni koronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından "pandemi" ilan edildi.

Salı, 11 Şubat 2020 13:39
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında 'FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin açıklamalarda bulundu..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamada bulundu.

Konuşmadan başlıklar şöyle:

İdlib’den şehitlerimiz geldi, Allah’tan rahmet diliyorum, onlar bizim gururumuz.

Egemen güçlerin Ortadoğu'daki taşeronluğuna Türkiye soyunmamalıdır, bedelini bizim askerlerimiz ödememelidir.

Pazartesi, 10 Şubat 2020 10:59
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Yeniçağ gazetesi yazar ve yöneticileriyle buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ gazetesi yönetimi ve yazarları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. 

Burada gündemle ilgili konuları değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu'na, CHP Genel Başkan Yardımcılarından Faik Öztrak, Tuncay Özkan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İletişim Koordinatörü Okan Konuralp ve Basın Danışmanı Ömer Topsakal eşlik etti.

Perşembe, 27 Şubat 2020 09:17
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski Başbakan ve Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın ölüm yıldönümüyle ilgili mesaj yayımladı. Yayımlanan mesajda kullanılan fotoğraf dikkat çekti.

İBB Başkanı  Ekrem İmamoğlu, Fırat Çakıroğlu'nun ardından bugün de Necmettin Erbakan'ın ölüm yıldönümüyle ilgili mesaj yayımladı.

İmamoğlu'nun yayımladığı mesajda tercih ettiği fotoğraf dikkat çekti. 

Perşembe, 06 Şubat 2020 11:01
Erdoğan kürtaj hakkında konuştuğu bir söylevinde neşteri biraz derin atıp sezaryeni de 'adeta cinayet' statüsüne kavuşturmuştu. Bu konuda en yüksek mevkilerden çekilen söylevlere rağmen sezaryen doğum oranlarının artışı sürüyor.

“Sağlıkta devrim yaptık" diyen AKP'nın “devrim” iddiasını sorguladığımız dizi yazıya devam ediyoruz.

Sezaryen AKP’nin temel “mücadele” alanlarından birisi. Bu konuya tıbbi olmanın çok ötesinde anlamlar yüklüyor.

Salı, 25 Şubat 2020 07:44
1994-1998 arasında Erdoğan'ın yardımcılığını yapan Ekrem Şama, Erdoğan'ın 28 Şubat sürecinde Çevik Bir ile temasta olduğunu ileri sürerken, 'Bir keresinde Balat semtinde böyle bir toplantıda, aynı minval üzere Erbakan’ın aleyhine konuşurken yüksek sesle kendisini bizzat protesto ettik. O da bize cevap vermeye kalkıştığında herkesin huzurunda salonu terk ettiğimizi hatırlıyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1984 yılından 1998 yılında Refah Partisi'nin kapatılmasına kadar yardımcılığını yapan Milli Gazete yazarı Ekrem Şama, Erdoğan’ın, 28 Şubat döneminde “Çevik Bir ve arkadaşları ile temasta olduğunu” iddia etti..

Şama, “28 Şubat ve Recep Tayyip Erdoğan” başlıklı yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Perşembe, 13 Şubat 2020 11:15
Erdoğan’ın Libya’ya askeri müdahale projesi bölgesel destekten mahrum kaldı. El Sarrac’la mutabakat muhtırası tepki çeken, Hafter’le müzakere girişimlerinden sonuç alamayan AKP dış politikası, Kuzey Afrika ülkeleriyle ekonomik bağlarına yaslanarak da siyasi nüfuz elde edemiyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 27 Kasım’da Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümeti ile “Güvenlik ve İşbirliği Mutabakat Muhtırası” ile “Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası” imzalamıştı. Anlaşmanın imzalanmasından hemen sonra Libya tezkeresi çıkartıldı.

Cumartesi, 08 Şubat 2020 00:15
Orhan Gökdemir

İsrail Başbakanı Siyonist Bünyamin Netanyahu, AKP Cumhurbaşkanı İslamcı Tayyip Erdoğan'ın İsrail politikasını açık etti geçen gün. Önce "Türkiye'ye gitmeyen tek İsrailli sanırım benim" dedi, sonra "Bir zamanlar Erdoğan bana her üç saatte bir Hitler derdi. Şimdi altı saatte bir diyor ama tanrıya şükür ki ticaretimiz büyüyor" diye ekledi.

Çarşamba, 12 Şubat 2020 14:34
CHP'li Özgür Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'FETÖ'nün siyasi ayağı'na ilişkin sözlerine yanıt verdi.

CHP'li Özgür Özel düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına yanıt verdi.

Perşembe, 20 Şubat 2020 19:25
Salı günü görülen Gezi Davası’nın ardından ‘Devam eden bir süreç olduğu için bu konuda konuşmaktan imtina ediyorum’ sözleriyle yorum yapmaktan kaçınan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, 2013 Haziran Direnişi sırasında gözaltına alınanların avukatlığını yapmıştı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu Salı günü Gezi Davası’nda yargılananların beraat etmesinin ardından bir gazetecinin mahkeme kararına ilişkin sorusu üzerine, “Süreç devam ediyor, istinaf var. Bunu da bekleyelim. Ondan sonra değerlendirelim. Devam eden bir süreç olduğu için bu konuda konuşmaktan imtina ediyorum. Gerekçeli kararı da henüz görmedim. Onu da görmek istiyorum.

Pazartesi, 24 Şubat 2020 15:01
Orman Bakanlığı 'orman yangınlarıyla mücadele' adı altında ihale açtı. Öyle bir şartname hazırlandı ki, THK’nın 'Ateş Kuşu' adı verilen 9 uçağı ihaleye giremedi. THK’nın uçakları 4 bin 900 litre kapasiteliydi, ihaleye 5 bin litre şartı konuldu.

Orman Bakanlığı, 2020 yaz aylarında çıkacak muhtemel orman yangınlarına müdahale için uçak kiralama ihalesi açtı. 

İhale “açık” usulde planlandı. İhalenin doğal katılımcılarından biri elbette Türk Hava Kurumu'ydu. THK'nın elinde tüm dünyada kullanılan Bombardier marka CL-215 yangın söndürme uçaklarından 6’sı faal tam 9 tane vardı.

Pages