1279 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 10 Aralık 2019 23:27
Merkez üssü Balıkesir olan 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 4,6 olarak duyurdu.

Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü'ne göre saat 23:14'de merkez üssü Balıkesir olan 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Kandilli depremi 5,0 olarak revize ederken AFAD büyüklüğü 4,6 olarak duyurdu. 

Deprem İstanbul, Tekirdağ, Bursa, İzmir ve Manisa'da da hissedildi. 

4,5 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM DAHA

Çarşamba, 11 Aralık 2019 08:26
Merkez üssü Balıkesir olan 4,9 büyüklüğündeki depremin ardından onlarca artçı sarsıntı meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi, saat 23.14, 23.24 ve 23.46 sularında Balıkesir Altıeylül'de 4.6, 4.3 ve 4.0 büyüklüğünde üç deprem meydana geldiğini bildirdi. 

Balıkesir merkez ve ilçelerinde ise bu depremlerle birlikte sabah saatlerine kadar 70 artçı sarsıntı yaşandı. 

Pazartesi, 18 Kasım 2019 13:33
CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi BASKİ’nin 36 milyon TL’lik araç alımı ihalesini yandaşlara verdiğini söylerken, Belediyenin Zağnospaşa Camisi avlusunun satılması işlemini de gündeme getirdi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, son günlerde şehrin sembollerinden olan Zağnospaşa Camii avlusunun satılmasıyla ülke gündemine gelen Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ilişkin açıklamada bulundu.

Pazartesi, 11 Kasım 2019 17:22
CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, 'Bakan Dönmez'in verdiği cevaba göre, Kaz Dağları bölgesinde 115 maden arama ruhsatı verildi' dedi.

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Kaz Dağları'ndaki madencilik faaliyetlerine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergelerine gelen yanıtı açıkladı.

Salı, 19 Kasım 2019 15:38
Kütahya, Manisa, Amasya, Siirt, Iğdır ve Balıkesir'in ardından AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız de istifa etti. Balıkesir dışındaki 6 ilde de, 31 Mart yerel seçim sonuçlarında AKP ilk sırada yer alamamıştı.

AKP'de kongre öncesi il başkanı istifaları sürüyor.

AKP’deki son istifa haberi Çanakkale'den geldi. AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız sosyal medyadan yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

GENEL MERKEZ İSTEDİ

Yıldız'ın açıklaması şöyle:

Pazartesi, 18 Kasım 2019 22:06
AKP Balıkesir İl Başkanı Ahmet Sağlam, Erdoğan’ın ‘onayıyla’ görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sağlam istifa açıklamasında CHP ve İYİP il başkanlarına teşekkür etmesi dikkat çekti. Öte yandan AKP’li eski Kayseri milletvekili Pelin Gündeş Bakır’ın da partisinden kesin ihracı istendi.

AKP Balıkesir İl Başkanı Ahmet Sağlam görevinden istifa ettiğini duyurdu. AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “onayı ile” istifasını sunduğunu duyuran Sağlam’ın MHP’nin yanısıra CHP ve İYİP il başkanlarına da teşekkür etmesi dikkat çekti.

Pazar, 03 Kasım 2019 16:23
Bursa Valiliği, Susurluk Çayı'ndaki ölü balıklarla ilgili numunelerin alınıp incelemeye gönderildiğini bildirdi.

Bursa Valiliği, Mustafakemalpaşa ilçesinden geçen Susurluk Çayı'nda yaşanan balık ölümlerine dair açıklama yaptı. Açıklamada, “Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce de ölü balıklardan numuneler alınmış olup, sonucu beklenmektedir” denildi.

Çeltikçi Mahallesi'nde DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan su seddesinde ölü balıkların toplandığı da belirtildi.

Çarşamba, 27 Kasım 2019 16:49
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan MÜSİAD’ın toplantısında yaptığı konuşmada ‘Bizi düşmanlarımızın attığı taşlardan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır’ dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Vizyoner’ 19 toplantısında konuştu. 

Pazartesi, 04 Kasım 2019 12:59
Savunma sanayisinde kullanılacak bor içerikli malzemelerin üretileceği Bor Karbür fabrikasının 'paydaşlarından' birinin Ethem Sancak'ın Katar ortaklı BMC'si olduğu, fabrikanın ortaklarından birinin de Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün kardeşi Talip Öztürk olduğu ortaya çıktı.

Savunma sanayisi için kritik olduğu belirtilen Bor Karbür fabrikasının ortakları dikkat çekti.

'TALİP ÖZTÜRK ORTAKLIĞI'

Cuma, 22 Kasım 2019 11:41
Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aydın İleri, 47 ilde de Kültür ve Turizm Bakanlığı kütüphaneler organizasyonuna bağlı bağımsız çocuk kütüphanesi bulunmadığını açıkladı. TÜİK ve MEB’in verilerine göre ise eğitim alan öğrencilerin %60’ı eğitimde kütüphane hizmeti alamıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünün kütüphaneler organizasyonunda çocuklara hizmet veren 50, gençlere ve çocuklara hizmet veren 4, bebeklere ve çocuklara hizmet veren 1, toplamda 55 tane çocuk temalı bağımsız bir yapıda çocuklara özel hizmet sunan kütüphane bulunduğu, 55 kütüphanenin 8'inin “Geçici Kapalı” olduğu, açık olan 47 kütüphanenin ise toplam 35 ilde h

Pazartesi, 11 Kasım 2019 21:52
Samsun’a bağlı Çarşamba ilçesi Eğercili köyünde halkın tepkisine rağmen inşaat çalışmaları süren Oltan ve Köleoğlu Biyokütle Elektrik Santrali hakkında Samsun 3. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Balıkesir Mutlular BES’ten sonra Türkiye’nin en büyük ikinci biyokütle santrali olarak Ağustos 2020’de devreye alınması planlanan, Çarşamba ve Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinin onayından geçen, AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş başta olmak üzere Çarşamba ve Büyükşehir Belediye Başkanlarının “Önce kurulsun, halka ve doğaya zarar verirse kapatırız” dediği 27 MW’lık Samsun Çarşamba Biyokütle

Pazartesi, 04 Kasım 2019 16:47
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Ekim ayında en az 155, yılın ilk on ayında ise en az 1477 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) her ay yayımlanan iş cinayetleri raporunda, Ekim ayında en az 155, yılın ilk on ayında ise en az 1477 işçinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Pazartesi, 04 Kasım 2019 10:41
Çıplak arama, fiziki işkence, tedavi hakkının engellenmesi gibi cezaevlerinde yaşanan hak ihlalleri raporlaştırıldı. Raporda yer alan bilgiye göre, Sincan Kadın Kapalı Cezaevi yönetimi, tutuklulara yakınları ve arkadaşları tarafından gönderilen fotoğraflara, kişi sayısı 3’ten fazla olduğu gerekçesiyle el koydu.

HDP Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyon üyesi ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, cezaevlerinden kendilerine ulaşan hak ihlallerini raporlaştırdı. Çıplak arama, fiziki işkence, tedavi hakkının engellenmesi, hasta tutukluların aç kalması gibi bir dizi ihlalin yer aldığı raporda, ilginç bir engelleme kararı da yer aldı.

Çarşamba, 23 Ekim 2019 21:38
Giresun’un Eynesil ilçesinde 11 yaşındaki Rabia Naz’ın şüpheli ölümünü araştırmak üzere Meclis’te kurulan komisyon görev dağılımını yaptı. Komisyon başkan, başkanvekili ve sözcüsü AKP’li vekillerden oluştu.

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli biçimde ölen 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan ile benzer şüpheli çocuk ölümlerini araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu bugün ilk kez toplanarak görev dağılımı yaptı.

Pazartesi, 28 Ekim 2019 17:16
CHP Parti Meclisi üyesi 30 kişi hakkında, 15 Temmuz sonrası imza attıkları bildiri nedeniyle 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla dava açıldı. Milletvekili olan Parti Meclisi üyeleri hakkında ise dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle fezleke düzenlenip Meclis'e gönderileceği belirtildi.

CHP'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yayımladığı bildiri nedeniyle, 30 Parti Meclisi (PM) üyesine, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla dava açıldı.

Pages