68 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 11 Şubat 2019 08:29
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 'Biz Kozmik Oda'yı açmasaydık, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu, Uğur Mumcu suikastlarının arkasında TSK var denecekti' sözleriyle bugün de olsa Kozmik Oda'yı açacağını söyledi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Ergenekon operasyonları döneminde 'Kozmik Oda'yı açmasına ilişkin konuştu.

Salı, 12 Şubat 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Deniz Eren Demir bir öğretmen adayı. “Kamu Personeli Seçme Sınavı”nda fizik öğretmenliği alanında ülke birincisi oldu. Birinci olduğunu gösteren belgeyi kapıp, sözleşmeli öğretmenlik sınavına başvurdu, önüne konulan soruları cevapladı. Fakat bütün sınavları geçen öğretmen adayı, mülakat duvarını aşamadı.

Çarşamba, 07 Haziran 2017 14:31
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve "devlet sırrı" niteliğindeki belgelerin bulunduğu Seferberlik Bölge Başkanlığının "kozmik odaları"nda günlerce süren aramalarla ilgili soruşturmanın hakim ve savcılarının yargılandığı davada, Arınç'ın müdahillik talebi kabul edilmedi.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla "Kozmik Oda"ya giren Cemaatçi hakim ve savcıların yargılandığı davada,  Arınç'ın müdahillik talebi kabul edilmedi. 

Cuma, 03 Şubat 2017 08:59
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın, siyasal islamcı yazar NUri Pakdil'i evinde ziyaretine dair ilginç bir iddia ortaya atıldı. Pakdil'in, kozmik oda aramasından önce evrak sızdırma şüphesiyle takip edilen Albay Baki Kaya'yla sık sık görüştüğü ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın evinde ziyaret ettiği Yazar Nuri Pakdil’in kozmik oda aramasından önce “evrak sızdırma” şüphesiyle takip edilen Albay Baki Kaya ile görüştüğü ortaya çıktı.

Perşembe, 08 Aralık 2016 23:20
"Kozmik Oda" olarak anılan soruşturmayı yürüten ve ‘FETÖ' soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tutuklandı.

"Kozmik Oda" olarak anılan soruşturmayı yürüten ve ‘FETÖ' soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, ifade işleminin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde adliyeye getirilen Bilgili, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

Çarşamba, 09 Kasım 2016 15:44
Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla başlatılan soruşturmayı yürüten ancak hakkında "FETÖ" kapsamında yakalama kararı çıkarılan savcı Mustafa Bilgili sahte kimlikle yakalandı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla başlatılan ve Seferberlik Tetkik Kurulu Bölge Başkanlığında yapılan aramayla ilgili soruşturmayı yürüten savcı Mustafa Bilgili'nin "FETÖ" gerekçesiyle aranırken Ankara'da yakalandığı duyuruldu.

Mustafa Bilgili'nin sahte kimlikle yakalandığı belirtildi.

Salı, 25 Ekim 2016 16:25
26 Aralık 2009'da Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda "Kozmik Oda"ya girildiği gün, devletin gizli belgelerinin tamamı Cemaat'in eline geçmişti. Operasyonun Cemaat adımı olduğu, Arınç'a suikast iddiasının Cemaat kurmacası olduğu bir bir ortaya çıktı. Bugün AKP tarafından "Kozmik Oda"ya girenlere ilişkin operasyon başlatılırken, o gün Erdoğan'ın söyledikleri ve yandaşların attığı manşetler ise çoktan unutuldu...

Bugün öğlen saatlerinde Ankara merkezli olarak başlatılan "Kozmik Oda" operasyonu kapsamında 45 kişi hakkında gözaltı kararı alınırken, 23 kişinin ise gözaltına alındığı duyuruldu. 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden biri olduğu belirtilen Genelkurmay eski Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin operasyonun baş şüphelisi olduğu açıklanırken, "Kozmik Oda" tartışmaları ve o dönem yaşananlar te

Cuma, 05 Ağustos 2016 07:45
Kozmik oda aramalarına ilişkin HSYK raporunda, devletin 50 yıllık sırlarının "FETÖ" tarafından ele geçirildiği belirtildi.

HSYK'nın hazırladığı raporda, 2010 yılında gerçekleştirilen Kozmik Oda aramalarında devletin 50 yıllık sırlarının Gülen Cemaati tarafından ele geçirildiği belirtildi.

Perşembe, 02 Haziran 2016 02:38
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye'nin Suriye politikasında hata yaptığını belirterek, Musul'a bir operasyon yapılabileceğini ancak bu operasyonda Türkiye'nin yer almasının istenmediğini ileri sürdü.

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Suriye’nin kuzeyinde Kürt koridoru kurulmasını çok tehlikeli bulduğunu söyledi. Türkiye'nin düşürdüğü Rus uçağı sonrasında bozulan ilişkilerin düzeltilmesi gerektiğini belirten Başbuğ, Musul’a operasyon olabileceğini ifade ederek, "Türkiye bu operasyonda istenmiyor” dedi.

Perşembe, 04 Şubat 2016 00:15
Ahmet Çınar

Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç’ı kastederek “O zat dürüst davranmıyor” demiş.

Bülent Arınç da, Tayyip Erdoğan’a üç sayfa mektupla “ağır” bir cevap vermiş.

İkisi arasında gerilim varmış. Arınç tüm köprüleri yakıp ekibiyle kopabilirmiş… Bundan medet uman var! Ellerini ovuşturanı gördüm! Yazık!

Cuma, 29 Ocak 2016 11:34
HSYK, kozmik oda olarak da bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında arama yapan savcı ve yaptıran hakimler hakkında soruşturma açılmasına izin verdi.

HSYK 3. Dairesi, kamuoyunda "kozmik oda" olarak bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında arama yapan ve yaptıran-savcılar Mustafa Bilgili ve Şadan Sakınan ile hâkimler Hasan Şatır, Dündar Örsdemir, Nihal Uslu, Halil İbrahim Kütük, Abdullah Bahçeci ve emekli hâkim Selahattin Türkeri hakkında soruşturma izni verilmesini kararlaştırdı.

Perşembe, 19 Kasım 2015 11:30
Erzincan'daki 3. Ordu Komutanlığı'nda 8 Şubat 2010'da özel yetkili savcıların arama yapmasına izin vermeyen dönemin Genelkurmay Başkanı Başbuğ, o gün yaşananları anlattı: Hedef 3. Ordu Komutanı'ydı. Bunu kabul edemezdik. Öyle bir durumda TSK'yı komuta edemezdik.

Erzincan’daki 3. Ordu Komutanlığı’nda 8 Şubat 2010’da özel yetkili savcıların arama yapmasına izin vermeyen dönemin Genelkurmay Başkanı Başbuğ, o gün yaşananları anlattı: Başbuğ, “Hedef 3. Ordu Komutanı’ydı. Buna müsaade edemezdim. Personel telaşla geldi. ‘Osman Şanal tutanak tutmak istiyor, karargâha sokulmama emrini kimin verdiğini soruyor’ dedi.

Çarşamba, 07 Ekim 2015 11:30
Ahmet Mümtaz İdil

Güliver Devler Ülkesinde ya da Cüceler Ülkesinde... Alice Harikalar Diyarında...

Salı, 10 Mart 2015 09:36
Büyük bir gürültüyle başlatılan Bülent Arınç’a suikast soruşturmasından takipsizlik kararı çıktı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast girişimi iddiasıyla 5 yıl 3 ay önce başlatılan ve Seferberlik Tetkik Kurulu Bölge Başkanlığı’nın Kozmik Odası’na girilmesine kadar varan soruşturmayı “takipsizlikle” sonuçlandı. Arınç’a suikast iddiası çökerken bazı polisler hakkında “kumpas” soruşturması açıldı.

Cumartesi, 14 Mart 2015 08:55
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kozmik Oda soruşturması sırasında Erdoğan’a, Arınç’a suikast iddiasındaki tutarsızlıkları anlattıklarını ve “Soruşturmacıların niyeti kötü” dediğini söyledi. Başbuğ, Kozmik Oda'da araması yapılan kelimeleri de açıkladı.

Kozmik Oda ve Arınç’a suikast soruşturmasının takipsizlikle sonuçlanmasının ardından dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'e konuşan Başbuğ, görüşmeye basında çıkan haberlerle Kozmik Oda soruşturmasındaki kritik gelişmeler arasındaki paralelliğe dikkat çekerek başladı:

TESADÜF MÜ?

Pages