22087 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:58
‘Tıbbi maske yalnızca birkaç saat korumasına karşın, gün içinde yalnızca 1 maske hakkınız bulunuyor, o da dağıtan kişinin elinde kaldıysa… Birden fazla kumaş maske aldım, yıkayarak gün içinde değiştiriyorum.’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer yetkililer koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan sağlık malzemelerinin yeterli olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Buna karşın birçok hastanede sağlık emekçileri yetersiz malzemelerden dert yanıyor. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 08:01
Cemaat'e yönelik soruşturma kapsamında ‘Ankara Kuşu’ olarak bilinen Twitter hesabı kullanıcısının gözaltına alındığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunun yürüttüğü "FETÖ" soruşturması kapsamında sosyal medya sitesi Twitter’da ‘Ankara Kuşu’ adıyla bilinen O.Y. hakkında gözaltı kararı verildi.

Bir dönem yerel gazetede görev yaptığı belirtilen O.Y.’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 

Cuma, 03 Nisan 2020 16:08
'Ankara Kuşu' kullanıcı adıyla Twitter'da yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınan Oktay Y. sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Twitter'da "Ankara Kuşu" isimli hesabı yönettiği belirlenen Oktay Y., Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen Oktay Y. savcılık sorgusunun ardından "FETÖ propagandası yapmak" suçlamasıyla tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Oktay Y.'nin tutuklanmasına karar verdi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 13:42
Ankara Barosu, İçişleri Bakanlığı'nın CHP'li belediyelerin başlattıkları bağış kampanyasına yönelik bloke kararına ilişkin açıklama yaptı.

Ankara Barosu, belediyelerin bağış kampanyasının engellenmesine ilişkin açıklama yaptı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:31
Ankara Dikmen’de salgın koşullarında bir öğretmen lojmanı yıkılmak isteniyor. Büyük ‘tesadüf eseri’ Ali Ağaoğlu’nun inşaatının yakınında bulunan lojmanda kalan eğitim emekçileri, yıkıma karşı mücadeleye kararlı. İşin ilginç yanı, lojmanın yıkılması için gerekçe olarak gösterilen 'depreme dayanıksızdır' raporu, 'çok gizli' denilerek saklanıyor.

Yeni koronavirüs salgını ülke genelinde hızla yayılırken, AKP’ye yakınlığıyla bilinen patronların inşaat çalışmaları ülke genelinde aralıksız olarak devam ediyor. Bunun son örneklerinden biri de Ankara Dikmen Vadisi’ndeki Ali Ağaoğlu’nun başlattığı inşaat çalışması oldu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:16
CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, 'dayanışma kampanyası' başlatan AKP'nin 'kaybettiği' paraları hatırlattı.

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, "Milli Dayanışma Kampanyası" başlatan iktidara "495 milyar lira ne oldu?" diye sordu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:45
Koronavirüs salgınından etkilenenler için başlattıkları bağış kampanyaları durdurulan İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin de aralarında bulunduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Koronavirüs salgınından etkilenenler için topladıkları bağışlar bloke edilen İstanbul, Ankara ve İzmir'in de içinde olduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Pazar, 05 Nisan 2020 10:28
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ceren Damar cinayetinde mahkeme kararına itiraz ederek 'Sanığın eylemleri sebebiyle ‘yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle’ kasten öldürme suçunun nitelikli halinin yanında ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek’ kasten öldürme nitelikli halinden de hüküm kurulması gerek' dedi.

Akademisyen Ceren Damar Şenel davasında mahkemenin verdiği karara itiraz eden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Şenel’in katili Hasan İsmail Hikmet'e "canavarca hisle veya eziyet çektirerek" kasten öldürme maddesinden de ceza verilmesi gerektiğini savundu.

Cuma, 03 Nisan 2020 16:12
Diyanet İşleri Başkanlığı, 'Salgın tehlikesi sona erinceye kadar, her hafta ülkemizin farklı tek bir camiinde asgari düzeyde katılımla, gerekli tüm sağlık tedbirleri alınarak temsilen cuma namazı kılınacak, en kısa zamanda bu musibetten kurtulmamız için dua ve niyazda bulunulacaktır' açıklaması yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan cuma namazı açıklaması geldi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Bilindiği üzere, tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 salgını karşısında, dinimizin insan sağlığını ve can güvenliğini korumaya yönelik emirleri gereği, Din İşleri Yüksek Kurulu kararıyla 16 Mart tarihinden itibaren cuma namazlarına ve camilerde cemaatle namaza ara verildiği açıklanmıştır.

Perşembe, 02 Nisan 2020 08:05
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun müdahalesi sonrası yardım toplaması engellenen Mansur Yavaş, belediyeye gelen yardım talebi sayısını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı'nın müdahalesi sonrası yardım toplaması engellenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, işini kaybedenlerden gelen gıda ve nakit başvuru sayısını açıkladı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:53
Sağlık Bakanlığı'ndan yayımlanan bir genelgeye göre kamu hastanelerinde çalışan laboratuvar uzmanlarının hastanelerin döner sermayesinden aldığı pay aşağı çekildi.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nden yayımlanan genelgeye göre, kamu hastanelerinde görev yapan viroloji ve tıbbi mikrobiyoloji uzmanı tıp doktorlarının hastanelerin döner sermayesinden aldığı pay katsayıların düşürülmesi ile aşağı çekilmiş oldu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 12:51
İspanya'da koronavirüs salgınından yaşamını yitirenlerin sayısı son 24 saatte 864 artarak 9 bin 53'e yükseldi.

İspanya'da yeni koronavirüs (Kovid-19) salgınından yaşamını yitirenlerin sayısı son 24 saatte 864 arttı.

Ülkede ölenleri sayısı 9 bin 53'e yükselirken, vaka sayısı 100 bini aştı.

Dünya genelinde ise vaka sayısı 800 bini aşarken, ölenlerin sayısı 40 binden fazla.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 20:50
Koronavirüs salgını sonrası büyükşehirde yaşayan birçok vatandaş, yazlık evlerinin bulunduğu Bodrum ve Marmaris'e geldi. Bodrum'a, son bir ayda yaklaşık 120 bin, Marmaris'e ise 2 haftada 25 bin özel araç giriş yaptı.

Koronavirüsün Türkiye'de yayılmasının ardından büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar, yazlık evlerinin bulunduğu tatil bölgelerine akın etti.

Yoğunluğun en çok yaşandığı ilçelerden Bodrum'a, son bir ayda yaklaşık 120 bin araç giriş yaptı.

Cuma, 03 Nisan 2020 21:24
Benzine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 20 kuruş zam geldi.

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 20 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre Ankara ve İzmir'de benzinin litre fiyatı 5,26 lira olacak. İstanbul'da ise benzinin litre fiyatı 5,19 liraya yükselecek.

Cuma, 03 Nisan 2020 15:30
Göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Nurettin Mutluergil, koronavirüs nedeniyle İstanbul'da yaşamını yitirdi.

Göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Nurettin Mutluergil'in koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdiği açıklandı.

Mutluergil’in eski mesai arkadaşlarından CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, vefat haberini şu sözlerle duyurdu:

Pages