40023 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Nisan 2020 18:18
AKP dönemi zengin şirketlerinden Rönesans Holding, Yeşilköy ve Sancaktepe'de sahra hastanesi yapıyor. Şirket, kurulumda kullanılmak üzere alacağı malzemelerin ihalesini duyurdu.

İstanbul Yeşilköy ve Sancaktepe'ye iki sahra hastanesi yapılıyor.

İnşaatlarında kullanılmak üzere alınacak malzeme tedariği için verilen ihalelerle ortaya çıkan hastane yapımının, AKP döneminde aldığı ihalelerle servetini katlayan Rönesans Holding'e verildiği ortaya çıktı.

Pazar, 05 Nisan 2020 09:43
İçişleri Bakanlığı, 18-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma yasağıyla ilgili istisnaları içeren ek genelgeyi valiliklere gönderdi. Buna göre, 18-20 yaş arasındaki kamu çalışanları, özel sektörde çalıştığını belgeyenler ve mevsimlik tarım işçileri sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

İçişleri Bakanlığı, 18-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma yasağıyla ilgili istisnaları içeren ek genelgeyi valiliklere gönderdi.

Buna göre, 18-20 yaş arasındaki kamu çalışanları, özel sektörde çalıştığını belgeyenler ve mevsimlik tarım işçileri sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

81 il valiliğine gönderilen genelgede yer alanlar şöyle:

Cuma, 03 Nisan 2020 18:19
AKP Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Erdoğan tarafından başlatılan yardım kampanyasına ilişkin 'Vatandaşlarımızın birbiriyle dayanışması devlet hayatında zaaf olduğu anlamına gelmez' dedi.

Erdoğan başkanlığında video konferans yoluyla yapılan AKP MYK toplantısının ardından açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Bilim Kurulu ile siyaset ilişkisi arasında "müphem bir alan varmış gibi" siyasi parti temsilcilerinin spekülasyon yaptıklarını ileri sürdü.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 18:09
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İtalya ve İspanya'ya gönderilen koronavirüs yardım kolilerinde Cumhurbaşkanlığı Forsunun yer almasına getirilen eleştirilerin 'siyasi hastalık üretmeye ara vermemenin neticesi' olduğu iddiasında bulundu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Çelik, "İtalya ve İspanya’ya ülkemizin gönderdiği yardımların üzerinde 'Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı' yazmasını bazı siyasiler eleştiriyor. Cumhurbaşkanlığı makamının Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil ettiğini bu siyasiler bilmiyor olamazlar. Bilmiyorlarsa durumları vahimdir" dedi. 

Çarşamba, 01 Nisan 2020 22:40
AKP Isparta Milletvekili Recep Özer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'İldeki 268 vakadan 245'i, Umre'den dönen ve misafir ettiğimiz vatandaşlarımız' dedi.

AKP YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özer, ildeki 268 koronavirüs vakasından 245'inin Umre'den gelen ve misafir ettikleri kişiler olduğunu söyledi.

Recep Özel ayrıca tüm sağlık çalışanlarına herkes için canları pahasına görev yaptıkları için teşekkür etti.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 08:40
AKP ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

AKP ve MHP gruplarının ortak hazırladığı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

AKP ve MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan kanun teklifi, 11 farklı kanunda değişiklik içeriyor ve 70 maddeden oluşuyor.

Cuma, 03 Nisan 2020 09:24
Belediyelerin yardım toplamasını engelleyen AKP, birçok yandaş vakıf ve derneğe ise izinsiz yardım toplama yetkisi vermişti. O dernek ve vakıfları bir kez daha hatırlatıyoruz.

Yardım Toplama Yasasının 6’ncı maddesinde; “kişi ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar. Ancak kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, Cumhurbaşkanınca belirlenip ilan edilir” denilmektedir.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:25
Yeni koronavirüs salgını hızla yayılırken yurttaşların 'faturalar iptal edilsin' çağrısına yanıt vermeyen AKP, dağıtım şirketlerinin taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Yurttaşların salgın nedeniyle evlerinde kalmaya sevk edildiği koşullarda kaçınılmaz olarak artan elektrik, su ve doğalgaz faturaları sonucu şirketler yurttaşlara kesme tehditleri yollarken hükümet enerji şirketlerini korumak üzere tedbirler almaya devam ediyor.  

Çarşamba, 01 Nisan 2020 09:55
Van M Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutukluların bugün AKP tarafından meclise getirilen infaz kanun teklifinin kendileri kapsamadığı gerekçesiyle protesto ettiği belirtildi.

Van M Tipi Cezaevi’nde adli tutuklu bulunanların, infaz kanun teklifinin kendilerini kapsamadığı ve Kovid-19 salgınına karşı cezaevinde gereken önlemler alınmadığı gerekçesiyle protesto ettiği öne sürüldü.

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:08
Korkut Boratav ve Oğuz Oyan iktidarın salgın sürecindeki ekonomi politikalarını yorumladı. İki önemli iktisatçının yorumlarındaki ortak vurgu, AKP iktidarı ve onun dümenindeki Erdoğan'ın karşılaşılan gelişmelerin olağanüstülüğünü kavramaktan aciz oldukları yönündeydi.

Profesör Korkut Boratav son yazısında "Salgın ve emekçilerin çaresizliği, ekonomik krizi toplumsal bir bunalıma  dönüştürmek üzeredir. Tek öncelik olmalı: Salgını durdurmak, hastaları sağaltmak; üretimden kopan her emekçiye doğrudan gelir aktarımı yapmak… Neoliberal kriz yönetimi işe yarayamaz." diyordu ama Türkiye buradan çok uzak görünüyor. 

Çarşamba, 01 Nisan 2020 09:49
Yönetiminde çok sayıda Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezununu barındıran THY'de yapılan Olağan Genel Kurulu sonucunda söz konusu liseden mezun Ogün Şanlıer istifa ederken, yerine yine aynı liseden mezun ve eski AKP Gençlik Kolları Başkanı olan Melih Ecertaş atandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın mezunlar arasında yer aldığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun bir isim daha Türk Hava Yolları (THY) yönetimine girdi.

Cuma, 03 Nisan 2020 18:59
İçişleri Bakanlığı, yılın ilk 3 ayında kadın cinayetlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 oranında azaldığını öne sürdü. Bakanlığın alınan tedbirler sonucu azalma olduğu açıklamasına kuşkuyla yaklaşan Avukat Özge Demir AKP'nin yeni infaz düzenlemesinde son taslağa göre kadınları taciz eden, yaralayan, öldürmekle tehdit eden ve kadınlara hakaret edenlerin neredeyse cezaevinde hiç kalmayacağına dikkat çekti.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarıyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların, alınan önlemlerin sonuç vermeye başladığı, bu yılın ilk 3 ayında kadın cinayetlerinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 oranında azalma meydana geldiği belirtildi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 13:01
Suriye’nin topraklarını işgal eden AKP’nin komşu ülkenin suyunu çaldığı daha önce de biliniyordu. AKP’nin su hırsızlığı bütün dünyayı tehdit eden koronavirüs tehdidine rağmen hız kazandı.

Suriye Birleşik Komünist Partisi’nin haber sitesi Alnnour’da yer alan habere göre, AKP ve paralı askerleri, Suriye’nin El-Haseke şehrinde Aluk ana su tedarik istasyonundan şehrin suyunu kesti. İstasyonda çalışan işçilerin işyerlerine girmeleri engellendi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 21:58
Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın yurttaşları azarlar gibi bağırması büyük tepki çekti. Yolda yürüyenlere 'Sosyal mesafeyi ayarlayın' diye bağıran Funda Kocabıyık'ın yanındaki görevlilerle dip dibe yürümesi de eleştirildi.

Yaya trafiğinin sınırlandırılması çalışmalarını incelemek için ekibiyle birlikte sokağa çıkan Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın yurttaşlara bağırması tepki çekti.

Yolda yürüyen insanlara uzaktan “”Sosyal mesafeyi ayarlayın! Düzelt! Herkes, hadi” diye bağıran Funda Kocabıyık’ın bu anlarda ekibindeki görevlilerle sosyal mesafeye dikkate almadan dip dibe yürümesi de dikkat çekti.

Perşembe, 02 Nisan 2020 00:15
Özgür Şen

Hekimler korona virüse karşı mücadele ederken kronik rahatsızlıkların önemini ısrarla vurguluyor. Bu tür hastalıkları olan insanlar virüse karşı mücadele ederken böylesi rahatsızlıklara sahip olmayan insanlara kıyasla zorlanıyor.

Pages