4253 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 19:47
Sağlık Bakanı Koca, son 24 saatte koronavirüsten can kaybının 64 olduğunu açıkladı. Bakanlık tarafından ilk kez bugün illerdeki vaka ve can kaybı sayısına ilişkin bilgi verildi. Buna göre toplam vaka sayısının 15 bin 679'a ulaştığı Türkiye'de en çok vaka sayısı 8 bin 852 ile İstanbul'da. En çok can kaybının olduğu iller de 117 ile İstanbul, 18 ile İzmir ve 8 ile Kocaeli.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yaptı.

Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Cuma, 03 Nisan 2020 08:30
Yeni infaz yasasının çıkması sonrası Soma ve Ermenek’te tutuklu olanlar ile Ali İsmail Korkmaz ve Abdullah Cömert davasında cezaevinde olan polisler tahliye olacak.

AKP ve MHP’nin TBMM Başkanlığı’na sunduğu 70 maddelik infaz paketi teklifinde, üçte ikiden yarı oranına düşen infaz indiriminden yararlanmayacak suç türleri arasında “kasten öldürme” eylemi de sayıldı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 16:25
Koronavirüsten yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için Türkiye’nin dört bir yanında sağlık çalışanları saygı duruşunda bulundu. Türk Tabipleri Birliği, Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği yazıda bütün sağlık çalışanları için acil olarak risk değerlendirmesi yapılmasını istedi.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakalarını tespit eden hekimlerden, yakalandığı virüs nedeniyle dün yaşamını yitiren İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu bugün düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

ÇAPA'DA TÖREN

Salı, 31 Mart 2020 00:18
Türk Tabipleri Birliği'nin yayımladığı koronavirüsün etkileri raporunda İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Adana ve Diyarbakır'daki vakalara ve yaşamını yitirenlerin sayısına ilişkin bilgiler yer aldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) yeni tip koronavirüs salgınının etkileri hakkında bağlı odalardan gelen bilgileri yayımladı. Yayımlanan raporda, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Adana ve Diyarbakır'daki vakalara ve yaşamını yitirenlerin sayısına ilişkin bilgiler yer aldı.

Cuma, 20 Mart 2020 23:08
Adana Çukurova Üniversitesi Mahmut Sami Ramazanoğlu Kız öğrenci yurdu polis eşliğinde boşaltıldı. Öğrencilere odaların 'yurtdışından gelecek misafirlere' verileceği bildirildi.

Adana Çukurova Üniversitesi Mahmut Sami Ramazanoğlu Kız öğrenci yurdu bugün polis eşliğinde boşaltıldı.

Sabah saatlerinde yurt güvenlikleri ve polis eşliğinde tüm odaları boşaltılan yurtta öğrencilere odaların "yurtdışından gelecek misafirlere verileceği" bilgisi verildi.

Salı, 10 Mart 2020 16:04
Türkiye Gazeteciler Sendikası, gazetecilerin tutuklanmasına Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Diyarbakır'da yaptığı basın açıklamalarıyla tepki gösterdi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), gazetecilere yönelik baskı ve tutuklamalara ilişkin 5 ilde basın açıklaması yaptı.

Cezaevlerindeki gazeteci sayısının 91'e yükseldiğini açıklayan TGS, tutuklanan meslektaşlarının bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Perşembe, 05 Mart 2020 19:34
İstanbul Valiliği'nin yasak kararının ardından Kırklareli Valiliği de TSK'nin Suriye'deki operasyonlarının eleştirilmesine yönelik eylemleri yasaklamıştı. Eylem ve etkinlik yasağı açıklayan illere Adana, Kilis, Aydın ve Balıkesir de eklendi.

İstanbul Valiliği'nin 1 Mart'ta TSK'nin Suriye’de yürüttüğü askeri operasyonları "eleştirmeye veya bu operasyonların sonlandırılması amacıyla kamuoyu oluşturmaya" yönelik her türlü, miting, basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşlerini 10 Mart'a dek yasakladığını açıklamasının ardından diğer illerdeki valilikler de yasak kararları açıklamaya başladı.

Cuma, 13 Mart 2020 11:39
Adana'da Ceyhan Belediye Başkanı CHP’li Kadir Aydar'ın görevden alındığı iddia edildi. Aydar, iddiaları yalanladı.

Adana Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın geçmişte yargılandığı suçlardan aldığı 24 ay cezanın kesinleşmesi gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından belediye başkanlığı görevinden alındığı iddia edildi.

Sözcü'de yer alan habere göre, Kadir Aydar, "Görevimin başındayım. Bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar” dedi.

Cumartesi, 28 Mart 2020 10:13
THY iç hat seferlerini bugün 23.59'dan itibaren İstanbul ve Ankara'dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırıyor.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, tüm yurt dışı yolcu seferlerinin durdurulduğunu ve iç hat seferlerinin bugün (cumartesi) 23.59'dan itibaren İstanbul ve Ankara'dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırıldığını duyurdu.

Pazar, 01 Mart 2020 09:44
Çiftçilerin devletten 'destekleme prim' alacağı 177 milyar liraya ulaştı. Ödenmeyen paraların nereye kullanıldığı açıklanmıyor.

Çiftçinin devletten alması gereken yaklaşık 318 milyar destekleme priminin yalnızca 141 milyar lirasının ödendiği ortaya çıktı.

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, TBMM'de açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut 24 ilde biriken çiftçiye mazot ve gübre desteğinin acilen ödenmesi gerektiğini söyledi.

Salı, 17 Mart 2020 09:35
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman yaşamını yitirdi.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman hayatını kaybetti. 

1998 yılında Suriye ile yaşanan krizi müteakip 20 Ekim 1998 tarihinden itibaren Adana Mutabakatı gereği, Türkiye Cumhuriyeti adına Türkiye-Suriye güvenlik ilişkilerini yürütmüştür.

AYTAÇ YALMAN KİMDİR

Salı, 03 Mart 2020 08:59
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’li Urla Belediye Başkanı’nı 'FETÖ'den görevden alırken, FETÖ'den hapis cezası alan MHP'li belediye başkanı ise görevini sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı, 27 Şubat’ta Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı görevden uzaklaştırdı.

Salı, 10 Mart 2020 08:31
Bir milyon 100 bin çiftçinin ortak olduğu Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü ve AKP Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz, 8 şirketin daha yönetim kurulu başkanlığını üstlendi.

AKP Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Holding A.Ş., Gübretaş, Gübretaş Maden A.Ş., TK Sera A.Ş., Bereket Sigorta A.Ş., Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş., Bereket Katılım Sigorta A.Ş. ve Bereket Katılım Hayat A.Ş'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapıyor.

EMEKLİLİK ŞARTI KALDIRILMIŞ

Cumartesi, 28 Mart 2020 07:27
TCDD, koronavirüs salgınının ardından trenlerdeki yolcu sayısında önemli düşüş yaşanması nedeniyle bazı seferlerin iptaline karar verdi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sosyal temasın azalması yönündeki uyarıların ardından trenlerdeki yolcu sayısında önemli düşüş yaşanmasını gerekçe göstererek bazı seferlerin iptaline karar verildiğini bildirdi.

Pages