33854 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 15:22
Elektrik ve doğalgaz faturalarının sayaç okunmadan düzenlenmesinin tüm ülke genelinde uygulanmayacağı açıklandı. EPDK konuyla ilgili açıklamasında 'kıyasen fatura düzenlemesi'nin sadece karantinaya alınan ve idari karar sebebiyle sayaç okumalarının durdurulduğu bölgeler ile sosyal mesafenin korunmasının mümkün olmadığı yerlerde uygulanacağını bildirdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) "kıyasen" fatura düzenlemesi ve sayaç okuma işlemlerine ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. 

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:45
Koronavirüs salgınından etkilenenler için başlattıkları bağış kampanyaları durdurulan İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin de aralarında bulunduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Koronavirüs salgınından etkilenenler için topladıkları bağışlar bloke edilen İstanbul, Ankara ve İzmir'in de içinde olduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Pazar, 05 Nisan 2020 19:21
İstanbul Tabip Odası özel hastanelerden ilave ücret alınmasıyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Özel hastanelerde acil ve yoğun bakım dışında verilen hizmetler için Covid-19'lu hastalardan ‘ilave ücret adı altında para alınmasına devam edilmesiyle ilgili açıklama yapan İstanbul tabip Odası, özel hastanelerin sigortalı hastalardan para almasının önünün AKP ile açıldığını söyledi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 18:05
Trump’ın Çarşamba günü Rusya ve Suudi Arabistan’ın petrol fiyatlarında yaşanan tarihsel düşüşü görüşmeye başlayacağını açıklamasının ardından petrol fiyatları güne yükselişle başladı. Moskova ise henüz bir görüşme planlanmadığını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın petrol fiyatlarındaki düşüşle ilgili açıklamasının ardından dünya petrol piyasası hareketlendi. Çarşamba günü Beyaz Saray’da gazetecilere yaptığı açıklamada "Büyük petrol şirketlerimizi kaybetmek istemiyoruz" diyen Trump, iki ülkenin liderleriyle konuştuğunu ve Rusya ile Suudi Arabistan'ın önümüzdeki birkaç gün içinde sorunu çözmelerini umduğunu söylemişti.

Cuma, 03 Nisan 2020 14:21
Dünyanın dört bir yanından onlarca Komünist Gençlik Örgütü, Kovid-19 pandemisine dönük ortak bir açıklama yayımladı.

Dünyanın dört bir yanından onlarca Komünist Gençlik Örgütü, Kovid-19 pandemisine dönük ortak bir açıklama yayımladı.

Cuma, 03 Nisan 2020 07:45
İGDAŞ çalışanı Bengül Demirel Kovid-19 nedeniyle dün yaşamını yitirmişti. Demirel'in ölümü sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

İGDAŞ'ta geçtiğimiz günlerde Kovid-19 testi pozitif çıktığı için Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Küçükyalı Müşteri Hizmetleri biriminde çalışan Bengül Demirel yaşamını yitirdi.

Demirel iki çalışanında Kovid-19 çıkmasına rağmen önceki güne kadar kapatılmayan İGDAŞ Maltepe Hizmet Binasında çalışırken koronavirüse yakalanmıştı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 07:36
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ortagus, koronavirüs salgınına karşı Rusya'yla ortak çalışacaklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, yeni koronavirüse karşı mücadelede Rusya'dan gelen yardımlara ilişkin açıklamada bulundu.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 22:26
Batman M Tipi Cezaevi’nde infaz yasasından ayrı tutulan tutukluların isyan ettiği belirtiliyor. Konuya ilişkin Başsavcılık'tan açıklama geldi.

Batman M Tipi Cezaevi’nde infaz yasasından ayrı tutulan tutukluların isyan çıkardığı belirtiliyor.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, tutuklular "isyan" sloganları atarak koğuşları ateşe verirken, çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi cezaevine geldi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 13:42
Ankara Barosu, İçişleri Bakanlığı'nın CHP'li belediyelerin başlattıkları bağış kampanyasına yönelik bloke kararına ilişkin açıklama yaptı.

Ankara Barosu, belediyelerin bağış kampanyasının engellenmesine ilişkin açıklama yaptı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:39
Çin’deki Küba Büyükelçisi Carlos M. Pereira’nın yaptığı açıklama, ABD’nin Küba’ya karşı olan insanlık dışı tutumlarına bir yenisini daha eklediğini gözler önüne serdi.

Küba’nın Çin Büyükelçisi Carlos Miguel Pereira Hernández, elçiliğin sitesinden yaptığı açıklamada, Alibaba ve Jack Ma Vakfı’nın kurucusunun dünyanın dört bir yanına gönderdiği tıbbi yardımların ABD ablukası nedeniyle Küba’ya ulaştırılamadığını söyledi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 07:28
Dahiliye profesörü Cemil Taşçıoğlu'nun ölümünün ardından açıklama yapan Prof. Dr. Mehmet Ziya Mocan, bunun Çapa'daki üçüncü doktor kaybı olduğunu söyledi.

Koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığı açıklanan İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu, dün hayatını kaybetmişti.

Yaşanan bu gelişmenin ardından CNN Türk’te yayınlanan bir programa katılan İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ziya Mocan dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 13:39
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 29 Mart Pazar günü sabah 06.00'da Kağıthane-Kabataş seferini yapan 62 no'lu ve B-1530 numaralı otobüsteki yolcu yoğunluğu ve ardından da bu yolculuğa ilişkin tartışma yaratan görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Tartışmalara neden olan ve otobüsteki sıra dışı kalabalığı gösteren görüntüler, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından çekilip paylaşılmış ve İBB'ye karşı bir kampanyaya dönüştürülmüştü. 

Cuma, 03 Nisan 2020 21:24
Benzine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 20 kuruş zam geldi.

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 20 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre Ankara ve İzmir'de benzinin litre fiyatı 5,26 lira olacak. İstanbul'da ise benzinin litre fiyatı 5,19 liraya yükselecek.

Perşembe, 02 Nisan 2020 15:36
Kovid-19 teşhisiyle tedavi gören eski futbolcu Rüştü Reçber'in ateşinin kontrol altına alındığı öğrenildi. Eşi Işıl Reçber, 'Virüs doğrudan akciğerlere inmiş. Nefes darlığı çektiği için doktorlar tarafından hemen müdahale edildi. Hâlâ yoğun bakımda' dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisiyle tedavi gören eski futbolcu Rüştü Reçber'in sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. 

Asist Analiz'in ulaştığı Işıl Reçber, eşinin ateşinin kontrol altına alındığı belirterek şu açıklamayı yaptı:

Pazar, 05 Nisan 2020 15:47
ABD'ye ait uçak gemisi USS Theodore Roosevelt'in kaptanını gemide koronavirüsün yayılmasını önlemek için yardım talep ettiği mektubunun ardından görevden alınmıştı. Trump, askerin görevden alımasını savundu.

ABD Başkanı Donald Trump, mürettebatının hayatını gemide hızla yayılan yeni koronavirüs nedeniyle kurtarmak için harekete geçerek mektup yazan uçak gemisi USS Theodore Roosevelt'in eski kaptanı hakkında dün bir açıklama yaparak bu hareketi "uygunsuz" olarak niteledi.

Pages