34750 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Nisan 2020 17:57
ABD'li Whiting Petroleum, yeni koronavirüs salgını ve Suudi Arabistan ile Rusya arasındaki petrol fiyatı gerilimiyle birlikte iflas eden ilk petrol şirketi oldu.

Yeni koronavirüs salgını ve Suudi Arabistan ile Rusya arasındaki petrol fiyatı gerilimi, ABD'li petrol şirketi Whiting Petroleum'un iflasına yol açtı.

Pazar, 05 Nisan 2020 17:29
ABD liderliğindeki koalisyon, Irak'taki bir hava üssünü boşaltıyor.

Birleşik Ortak Görev Gücü-Doğal Kararlılık Harekâtı (CJTF-OIR) sözcüsü Albay Myles Caggins, ABD liderliğindeki koalisyonunun Irak'ın merkezinde yer alan bir hava üssünden ayrıldığını duyurdu.

Cuma, 03 Nisan 2020 18:45
ABD Donanması'nda görevli bir komutan, gemide koronavirüs salgınını durdurmak için daha güçlü önlemler alınmasını istemesinin ardından görevden alındı.

ABD Deniz Kuvvetleri, uçak gemisi Theodore Roosevelt’in komutanlığını yapan Kaptan Brett Crozier 5 bin kişilik mürettebatın koronavirüsten korunması için alınması gereken önlemleri sıraladığı mektubun sızmasının ardından perşembe günü ABD Deniz Kuvvetleri Sekreteri Thomas Modly tarafından görevden alındı.

Cuma, 03 Nisan 2020 21:56
Pentagon'dan yapılan açıklamaya göre ABD ordusunda koronavirüse yakalananların sayısı bin 648'e, ölü sayısı 6'ya çıktı.

ABD Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) bağlı personel ve askerlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının bin 648'e, ölü sayısının ise 6'ya yükseldiği açıklandı.

Pentagon'dan yapılan açıklamada, koronavirüs testi pozitif çıkan asker sayısının 978'e yükseldiği belirtildi, askerler arasında koronavirüsten 1 kişinin öldüğü kaydedildi.

Pazar, 05 Nisan 2020 10:07
ABD Donanması'na ait uçak gemisinde koronavirüs vaka sayısı 155'e çıktı. Geminin kaptanı personelin karada karantinaya alınmasını istemesinin ardından görevden alınmıştı.

ABD Donanması'na ait USS Theodore Roosevelt uçak gemisindeki koronavirüs vaka sayısı 155'e çıktı.

ABD Donanması tarafından yapılan açıklamada USS Theodore Roosevelt uçak gemisindeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pozitif vaka sayısının 155'e çıktığı, gemideki pozitif vaka sayısının son 24 saatte yüzde 13 artış gösterdiği belirtildi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:39
Çin’deki Küba Büyükelçisi Carlos M. Pereira’nın yaptığı açıklama, ABD’nin Küba’ya karşı olan insanlık dışı tutumlarına bir yenisini daha eklediğini gözler önüne serdi.

Küba’nın Çin Büyükelçisi Carlos Miguel Pereira Hernández, elçiliğin sitesinden yaptığı açıklamada, Alibaba ve Jack Ma Vakfı’nın kurucusunun dünyanın dört bir yanına gönderdiği tıbbi yardımların ABD ablukası nedeniyle Küba’ya ulaştırılamadığını söyledi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 22:05
ABD Başkanı Trump, İran'ın Irak'taki ABD askerlerine yönelik saldırı hazırlığında olduğunu öne sürdü ve Tahran'a 'bedelini ağır ödersiniz' tehdidinde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD güçlerine karşı saldırı hazırlığında olduğunu öne sürdü. Trump Tahran'ı "bedelini ağır ödersiniz" diyerek tehdit etti.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:56
ABD, Venezuela'ya uyguladığı yaptırımları kaldırmak için geçiş hükümeti kurulması şartını öne sürdü. Venezuela Dışişleri Bakanı Arreaza, 'Venezuela'ya dair kararlar kurumlarıyla ve yasalarıyla Venezuela'da alınır. ABD tarafından idare edilmiyoruz' diyerek tepki gösterdi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, dün gazetecilere yaptığı açıklamada, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve ABD destekli "muhalefet" lideri Juan Guaido'nun yeni seçimler için görevlerinden çekilmesi gerektiğini savundu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 07:17
ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınına ilişkin, 'Önümüzdeki 2 hafta çok zor geçecek' açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da yaptığı basın toplantısında koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Ülkemiz, büyük bir imtihanın ortasında. Bu daha önce karşılaşmadığı türden bir imtihan" diyen Trump, "Salgına karşı alınan önlemlere önümüzdeki 30 gün içinde uyulması bir ölüm kalım meselesi"  dedi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 07:36
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ortagus, koronavirüs salgınına karşı Rusya'yla ortak çalışacaklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, yeni koronavirüse karşı mücadelede Rusya'dan gelen yardımlara ilişkin açıklamada bulundu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:55
Fransa'nın Çin'de bulunan bir şirketten milyonlarca cerrahi maske sipariş ettiği ancak bu ürünlerin Çin'deki havalimanında ABD tarafından satın alındığı öne sürüldü.

Paca Bölgesi ve Fransa Bölgeler Birliği Başkanı Renaud Muselier'nin Çin'de bulunan bir şirketten milyonlarca cerrahi maske sipariş ettiği, maskelerin ABD tarafından iki katı fiyatına satın alındığı ileri sürüldü.

Perşembe, 02 Nisan 2020 11:04
ABD Irak’taki askeri birliklerini çekerken ülkeye Patriot füzeleri yerleştirmeye başlaması İran’ı harekete geçirdi. Irak’ın bir çatışma sahası haline gelme ihtimali yeniden artarken, parlamentoda ABD ve İran yanlısı grupların salgın ve petrol fiyatları baskısı altında hükümet kurma gündemini yeni bir darboğaz bekliyor.

İranlı Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani’nin Ocak ayında Bağdat’tayken ABD tarafından bir suikastle öldürülmesi sonrası Irak parlamentosu ABD birliklerinin ülkeden çekilmesi kararı almıştı. Bu hafta ABD’nin çekilirken Patriot hava savunma füzeleri yerleştirdiğinin ortaya çıkması üzerine Kudüs Gücü’nün yeni komutanı İsmail Kaani, Irak’a sürpriz bir ziyarette bulundu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 16:00
İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD Başkanı Trump'ın açıklamalarına yanıt olarak, 'İran'ın milyonlarca vekili değil, dostları var. İran savaş başlatmaz, ama başlatanlara ders verir' dedi.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın ülkesini hedef alan sözlerine yanıt verdi.

"Savaş kışkırtıcıları tarafından yanlış yönlendirilmeyin" diyen Zarif, Trump'a şöyle seslendi:

Cuma, 03 Nisan 2020 18:05
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı’nın Çin’in Kovid-19 verileri konusunda ithamlarına yönelik ‘bazı insanların sorumluluktan kaçmak istediğini anlayabiliyoruz’ dedi.

ABD Başkanı Donald Trump ve yönetimi tarafından Çin’in Kovid-19 vakalarına dair bilgileri gizlediği ve Çin hükümetinin olaya "hafif tarafından" baktığı söylemlerine yönelik Çin’den gelen yanıtta ABD yönetiminin "utanmaz iddialarda” bulunduğu söylendi.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 07:18
Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence ile aynı ortamda bulunacak herkese yeni koronavirüs testi yaptırma şartı getirdi.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in sağlığının korunmasına yönelik atılan adımlara ilişkin bir yazılı açıklama yaptı.

Pages