12914 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 17:53
UEFA, Haziran ayında oynanması planlanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası play-off maçlarının koronavirüs salgını sebebiyle Eylül ayına ertelendiğini açıkladı.

UEFA, kendisine bağlı tüm organizasyonların bir sonraki bildirime kadar ertelendiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, "UEFA'ya bağlı tüm organizasyonlar, hazırlık maçları da dahil olmak üzere, bir sonraki bildirime kadar ertelenmiştir" denildi.

Böylece İstanbul'da düzenlenecek olan 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali de ertelenmiş oldu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 16:19
Etiyopya'da Ağustos ayında yapılması planlanan parlamento seçimleri koronavirüs salgını nedeniyle belirsiz bir tarihe ertelendi.

Afrika'nın ikinci en büyük nüfusuna sahip ülkesi Etiyopya'da 29 Ağustos'taki parlamento seçimleri koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi.

Ülkenin seçim kurulundan yapılan açıklamada koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm seçim faaliyetlerinin durdurulduğu, yeni seçim takviminin salgının kontrol altına alınmasının ardından duyurulacağı belirtildi.

Cuma, 03 Nisan 2020 16:26
ABD'de Mart ayında tarım dışı istihdam 701 bin kişi geriledi ve işsizlik oranı yüzde 4,4'e yükseldi. Beklentiler istihdamın 100 bin azalacağı ve işsizlik oranının yüzde 3,7 olacağı yönündeydi.

Koronavirüs pandemisinin ABD ekonomisi ve istihdamındaki etkileri üzerine Bloomberg’de bir haber yayımlandı.

Haberde ABD Çalışma Bakanlığı'nın verilerine göre ülkede tarım dışı istihdamın Mart ayında önceki aya göre 701 bin kişi gerilediği, bunun Eylül 2010'dan bu yana ilk gerileme olduğu belirtildi. 

Cuma, 03 Nisan 2020 07:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'de başlattığı IBAN çalışması, Diyanet İşleri Türk İslam Birlikleri tarafından 'camiler' için Avrupa'da başlatıldı.

İslamcılar bir yardım kampanyası da Avrupa’da başlattı. Yardımı başlatan Diyanet İşleri Türk İslam Birlikleri (DİTİB). Kampanyanın mottosu ‘Şimdi Camilerimize Destek Çıkma Zamanı…’ Avrupa’da yaklaşık 900 caminin bağlı bulunduğu DİTİB, bu kampanyayla Almanya’da inşaatı devam eden ve ağır borç yükü altında bulunan camileri kurtarmayı hedefliyor.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:36
Rusya, Kazakistan, Ermenistan, Belarus ve Kırgızistan çok sayıda tarım ürününün ihracatını durdurdu.

Rusya Federasyonu, Kazakistan, Ermenistan, Belarus ve Kırgızistan'ın oluşturduğu Avrasya Ekonomik Birliği, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında çok sayıda tarım ürününün ihracatını 30 Haziran'a kadar yasakladı.

Pazar, 05 Nisan 2020 11:01
Koronavirüs salgını devam ederken, Türk Hava Kurumu’nun 7 taşınmazının satış ihalesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Taşınmazların bedeli ilanlarda belirtilmezken, kurum son bir ay içinde 10 taşınmazını satışa çıkarmış oldu.

Bugün Resmi Gazete'de Türk Hava Kurumu’nun (THK) 7 taşınmazının satış ihalesi yayımlandı. Kurum aşağıdaki listede görüleceği üzere son bir ay içinde 10 taşınmazını satışa çıkarmış oldu. 2 Nisan’da ise 11 uçağının satış ihalesi yayımlanmıştı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:58
‘Tıbbi maske yalnızca birkaç saat korumasına karşın, gün içinde yalnızca 1 maske hakkınız bulunuyor, o da dağıtan kişinin elinde kaldıysa… Birden fazla kumaş maske aldım, yıkayarak gün içinde değiştiriyorum.’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer yetkililer koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan sağlık malzemelerinin yeterli olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Buna karşın birçok hastanede sağlık emekçileri yetersiz malzemelerden dert yanıyor. 

Cuma, 03 Nisan 2020 13:42
Erkan Yıldız koronavirüs salgını esnasında evde kalamayanların hikayesini, Orhan Kemal'in Cemilesi'yle birlikte değerlendirerek yazdı.

“Cemile”, kitaptan çıkıp, tüm manzarayı bir film karesi gibi gözümüzün önüne getiren şu cümleyle başlıyor.

Pazar, 29 Mart 2020 12:42
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere gönderdiği genelge ile rutin ders görevleri dışındaki ders görevleri uygulamalarının, 1 Eylül 2020 tarihine kadar durdurulduğunu açıkladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan okullara gönderilen genelgeye göre, öğretmenlere Eylül ayına kadar rutin müfredat kapsamında olan ek dersler dışındaki ek derslerin uygulama ve ödemelerinin yapılmayacağı söylendi.

Genelge 30 Nisan 2020 tarihine kadar tatil edilen okulların bu tarihten itibaren de açılmayabileceği şeklinde yorumlandı.

Çarşamba, 25 Mart 2020 22:32
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan ve salgına karşı korunmasız olan kronik hastaların idari izin taleplerine yanıt verilmiyor.

Sağlık Bakanlığı, 21 Mart günü aldığı bir kararla 65 yaş üstü olan yurttaşlarla birlikte kronik rahatsızlığı olan yurttaşların da sokağa çıkmasını sınırlandırmıştı.

Pazartesi, 30 Mart 2020 12:52
Dokuz Eylül Ünversitesi Pandemi Servis Sorumlusu Doç. Dr. Yusuf Savran salgınla ilgili açıklamaları nedeniyle özür dilediğini duyurdu.

Kendi çektiği bir videoyu paylaşıp, "Türkiye'deki vaka ve ölüm sayısındaki gidişatın İtalya'dan daha vahim bir tablo ortaya çıkabileceğini gösterdiğini" söyleyen Dokuz Eylül Ünversitesi (DEÜ) Pandemi Servis Sorumlusu Doç. Dr. Yusuf Savran, açıklamaları nedeniyle özür diledi.

Çarşamba, 04 Mart 2020 16:41
Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Avcılar’da kullandığı servis aracıyla okul bahçesinde 8 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu'na çarparak ölümününe neden olduğu gerekçesiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırılan sanık Hüseyin Yıldırım’ın tahliyesine itiraz etti.

İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Avcılar’da geçen yıl kullandığı servis aracıyla okul bahçesinde 8 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu'na çarparak ölümününe neden olduğu gerekçesiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırılan sanık Hüseyin Yıldırım’ın tahliyesine itiraz etti.

Perşembe, 05 Mart 2020 14:00
EPDK, ARAMCO tesislerine yapılan saldırıyı izleyen günlerde bayisi olan istasyonlara fiyat artışı öncesi kısıtlı akaryakıt ikmali yaptığı veya hiç akaryakıt ikmali yapmadığı tespitleri nedeniyle Shell&Turcas Petrol Anonim Şirketi hakkında 2 milyon 750 bin TL tutarında idari para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Shell&Turcas Petrol Anonim Şirketi hakkında 2.75 milyon TL tutarında idari para cezası uygulanması kararlaştırıldığını açıkladı.

Salı, 31 Mart 2020 11:59
Erdoğan'ın başlattığı 'Biz Bize Yeteriz' kampanyasını eleştiren öğrenci gözaltına alındı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz" kampanyasını eleştiren Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Ata Egemen Çakıl gözaltına alındı.

Çakıl'ın kampanyanın açıklanmasının ardından Twitter hesabından "Canlı yayına çıkarak kendilerini cumhurbaşkanı olarak tanıtan ve para isteyen şahıslara inanmayın" diye yazdığı öğrenildi.

Salı, 10 Mart 2020 09:21
ABD, Taliban'la imzaladığı anlaşma kapsamında Afganistan'dan askerlerini çekmeye başladı.

ABD, Taliban'la yaptığı anlaşma kapsamında Afganistan'dan askerlerini çekmeye başladı.

Ülkede yaklaşık 12 bin askeri bulunan ABD, bu rakamı 135 gün içinde 8 bin 600'e indirecek.

Geri kalan "ABD, müttefik ve koalisyon güçleri" kalan dokuz buçuk ay içinde geri çekilecek ve böylece tüm askeri üsler terk edilecek.

İŞGALDEN SONRA 2400 ABD ASKERİ ÖLDÜ

Pages