126047 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 27 Mart 2020 18:44
Libya'da bulunan Suriyeli bir paralı asker, esir düştüğü Hafter kuvvetleri mensubuna Türkiye tarafından ülkeye getiriliş sürecini anlattı.

Libya'da General Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, esir aldıkları bir Suriyeli paralı askerin görüntülerini paylaştı.

İbrahim Muhammed Derviş adlı paralı asker, Libya'ya Türkiye'den ticari bir uçakla geldiğini ve kendisini ülkeye bizzat Türkiye'nin getirdiğini söyledi.

Çarşamba, 04 Mart 2020 08:02
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü, İdlib’deki ‘terörist’ tahkimatlarının Türk gözlem noktalarıyla birleştiğini, bunun Rusya’nın Hmeymim Hava Üssü’ne her gün saldırı yapılmasına yol açtığını açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye’nin İdlib’de askerden arındırılmış bölge oluşturmayı öngören anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmede başarısız olduğunu belirtti.

Çarşamba, 04 Mart 2020 18:14
AKP'nin 'kapıları açıyoruz' söyleminin ardından Edirne'ye giden binlerce sığınmacı sınırı geçemediği gibi geri de dönemiyor. Irak Türkmeni bir sığınmacı, 'Şu anda ortada kaldık biz, 6 gündür. Ne Türkiye bizi alıyor ne de Yunanistan alıyor. Dünden bu yana 40 kilometre yürüdük' dedi.

Edirne'de sınırda günlerdir bekleyen sığınmacılar Türkiye'ye alınmadıklarını söyledi.

Zekeriya isimli Irak Türkmeni sığınmacı geri dönemediklerini, polislerin ve jandarmanın kendilerini İstanbul'a almadığını söyledi.

Sınırdaki sığınmacı şunları söyledi:

Cumartesi, 21 Mart 2020 10:20
KOVİD-19 vaka havuzu oluştuktan sonra durumu tanımlayan ve yeterli test yapmadığı için vakaları kaçıran Türkiye, İtalya gibi salgın sarmalına girebilir.

Salgının ülkemizde nasıl seyredeceğini anlayabilmek için ilk günlerdeki durumunu analiz edelim: Türkiye, Güney Kore, İtalya, İspanya, Fransa ve Almanya’yı karşılaştıralım.

Bilindiği gibi Güney Kore aynı bölgede yer aldığı Çin’le vaka sayısı bakımından bir dönem yarışıyordu. Diğer ülkeler ise Batı Pasifik coğrafyası dışında kalıp salgından halen en çok etkilenenler.

Cuma, 13 Mart 2020 12:12
PAME Yönetim Sekreteryası Başkanı Yorgos Perros, son dönemde AKP hükümeti tarafından sınırların açılmasıyla meydana gelen göçmen sorunu ve bunun AB ile pazarlık konusu haline getirilmesini yorumladı.

Yunanistan'da bölgesel ve genel sendikalar, federasyonlar ve sendikacıların bir araya gelmesiyle sınıf eksenli bir işçi hareketini yaratmak için oluşturulan Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME) Yönetim Sekreteryası Başkanı Yorgos Perros soL'a verdiği röportajda AKP'nin "kapıları açıyoruz" söyleminin ardından Yunanistan’da gün geçtikçe artan baskıya ve beslenen milliyetçiliğe bununla beraber PAM

Pazar, 01 Mart 2020 11:27
Sputnik Türkiye servisinde çalışan ve evlerine saldırı girişimi düzenlenen gazeteciler gözaltına alındı.

Sputnik Haber Ajansı Türkiye servisinde çalışan gazeteciler gözaltına alındı.

Gazetecilerin evlerine, kimliği belirlenemeyen bir grup tarafından saldırı girişiminde bulunulmuştu.

Sputnik'in Ankara servisinde çalışan 3 kişinin, "Çalıntı eyalet: Hatay 80 yıl önce neden Fransa tarafından Türkiye'ye verildi" başlıklı haber nedeniyle gözaltına alındığı belirtildi.

Perşembe, 05 Mart 2020 15:17
Tüm İşçilerin Militan Cephesi, bir açıklama yayımlayarak göçmenlerin Edirne sınırında mahsur kalmasının emperyalist oluşumların barbarlığını ortaya koyduğunu vurguladı ve AB-Türkiye arasındaki anlaşmanın derhal feshedilmesi çağrısı yaptı.

Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME), Türkiye'den Avrupa'ya gitmek isteyen ancak Edirne sınırında mahsur kalan göçmenlere ilişkin bir açıklama yayımladı.

Pazartesi, 02 Mart 2020 00:15
Osman Çutsay

İslamcı Ankara veya Erdoğan rejimi, böylece kendi ayağına sıkmış oldu. Edirne'den ve Ege'den Yunanistan'a yönlendirilen binlerce mülteciden söz ediyoruz: Avrupa, mülteci yüz binleri kaldıracak durumda değil. Ekonomik nedenlerin bir rolü yok bu reddiyede. Sorun siyasal. Hatta toplumsal.

Çarşamba, 18 Mart 2020 12:16
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Alpay Azap, koronavirüsün Türkiye'deki yayılma hızına ilişkin yaptığı açıklamada, 'Türkiye kritik olgu eşiği olan 100'e ulaştı' dedi ve şu ana kadar az test yapıldığını belirterek kritik eşiğe günler öncesinde ulaşılmış olabileceğini dile getirdi. Halk sağlığı uzmanı Doç. Dr. İlker Belek, açıklamayı soL'a değerlendirdi.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Alpay Azap, koronavirüsün Türkiye'deki yayılma hızına ilişkin açıklamada bulundu.

Salı, 03 Mart 2020 12:08
soL Edirne’de sığınmacıların bulunduğu noktalardaydı. İşte, AKP sığınmacıları Avrupa'ya karşı kullanmaya karar verdikten sonra Edirne'deki sınır kapısına yığılan Suriyeli sığınmacıların insanlığın sınırındaki yaşam mücadeleleri....

İktidarın yol göstermesiyle Avrupa'ya geçme hayaliyle hareketlenen sığınmacılar Edirne’nin çeşitli noktalarına yayılmış durumda. Kentin girişine polis noktası kurulmuş, kente girişler kontrol ediliyor. Sığınmacıların bulunduğu noktalarda ise umutlu bir bekleyiş sürüyor.

İNSANLIK BEKLEMEDE, KOŞULLAR ÇOK AĞIR…

Pazarkule

Pazar, 01 Mart 2020 17:00
Sputnik Türkiye servisinde çalışan ve evlerine saldırı girişimi düzenlendikten sonra gözaltına alınan gazetecilerin tümü serbest bırakıldı.

Sputnik Türkiye servisinde çalışan ve evlerine saldırı girişimi düzenlendikten sonra gözaltına alınan 3 gazeteci, savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Cuma, 27 Mart 2020 10:52
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, koronavirüse ilişkin anlık vaka ve ölüm sayılarının görülebileceği internet sitesini yayına aldı. Sitede birçok ülkenin vaka durumumu şehir şehir görmek mümkünken, Türkiye için böyle bir olanak bulunmuyor.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, koronavirüs pandemisine ilişkin anlık vaka ve ölüm sayılarını içeren bir siteyi yayına aldı.

"corona.cbddo.gov.tr" adlı sitede ABD, Çin, Fransa, İngiltere için şehir şehir vaka ve ölüm bilgileri yer alırken, bu bilgilere Türkiye için ulaşmak mümkün değil.

Çarşamba, 11 Mart 2020 10:58
Sağlık bakanımızın günlerdir ağzında yuvarladığı baklayı çıkarmasıyla birlikte artık milletçe biliyoruz: Yeni Koronavirüs Türkiye'de. Kişisel önlemlerle hastalık önlenebilir ama bir salgın önlenemez. Bunu hatırlatmayı da ihmal etmeden her birimizin teker teker ve giderek topluca yapmamız gerekenleri hatırlatalım istedik.

Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamayla birlikte Korona ülkemize giriş yapmış oldu. Bundan birkaç gün öncesinde tüm ülkede yapılmış KOVID-19 PCR testlerinin sayısı 1500 civarındaydı.

Pazartesi, 02 Mart 2020 13:06
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye’de Rus basınına karşı yürütülen eylemlerden endişe duyduklarını, Sputnik Türkiye de dahil olmak üzere, Rus basın kuruluşları için kısıtlamaların olmamasını umduklarını söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada Sputnik Türkiye çalışanlarının evlerine yapılan saldırılar ve kurumdaki gözaltılara ilişkin konuştu.

Pazartesi, 02 Mart 2020 14:14
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapılar açıldığından beri Avrupa'ya yönelen sığınmacı sayısının yüzbinleri bulduğunu ileri sürdü. Erdoğan 'Türkiye şu ana kadar ne Rusya'yı ne İran'ı hedef almamıştır' dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AKP Ankara İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada "Rusya'ya ve İran'a bir kez daha sesleniyorum, Suriye'de bizim sizinle herhangi bir derdimiz yok" dedi.

Erdoğan "Türkiye şu ana kadar ne Rusya'yı ne İran'ı hedef almamıştır" diye konuştu.

Pages