122913 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Ocak 2020 08:45
Kemal Okuyan

Yerli uçak, yerli araba, en büyük havalimanı, kanal, köprü… Böyle gidiyor. İçeride despot, dışarıda yayılmacı, ekonomide halkın sırtına binmiş bir siyasi iktidar yaptıkları ve yapacakları ile böbürlendikçe insanların “bunun neresi yerli” demesi, “beceremezsiniz” diye diklenmesi doğal karşılanmalı.

Cuma, 17 Ocak 2020 11:45
Pazar günü Berlin’de düzenlenecek olan Libya konferansı hakkında Halife Hafter’le görüşmesi beklenen Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye ile Trablus merkezli hükümet arasındaki deniz sınırı anlaşmasının yürürlülükten kalkmadığı müddetçe Libya’ya dair her öneriyi veto edeceğini söyledi.

Yunanistan'ın Pazar günü Libya üzerine yapılacak olan Berlin Konferansına davet edilmemesini eleştiren Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, dün akşam Türkiye ile Trablus merkezli hükümet arasındaki deniz sınırı anlaşmasının iptal edilmediği durumda Libya'da herhangi bir çözümü veto edeceklerini söyledi.

Salı, 14 Ocak 2020 09:45
Arap basını, Libya Ulusal Ordusu lideri General Halife Hafter'in Rusya'da dün yapılan müzakereler sonucunda hazırlanan ateşkes anlaşmasını imzalamadığını ve Moskova'dan ayrıldığını bildirdi.

Libya'da Trablus merkezli Türkiye'nin de desteklediği Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin Başbakanı Fayez el Serrac ile Libya Ulusal Ordusu lideri General Halife Hafter arasında ateşkesin koşullarıyla ilgili dün Moskova'da Türkiye ile Rusya arabuluculuğunda görüşmeler yapıldı.

Salı, 21 Ocak 2020 10:15
İngiltere merkezli danışmanlık şirketi Maplecroft'ın paylaştığı verilere göre, Türkiye'nin de dahil olduğu 47 ülkede bu yıl kitlesel ayaklanmalar yaşanabilir.

İngiltere merkezli danışmanlık şirketi Maplecroft, bu yıl ayaklanmaların yaşanabileceği ülkeleri gösteren "Siyasi Risk Haritası 2020" başlıklı veriler paylaştı.

Miha Hribernik ve Sam Haynes imzalı çalışmada, 2019 yılında Lübnan, Şili, Haiti gibi ülkelerde başlayan geniş çaplı halk ayaklanmalarının 2020'de artarak devam edeceği belirtiliyor.

Perşembe, 16 Ocak 2020 10:40
Suriyeli göçmenler konusunda ülkesinin yalnız bırakıldığını söyleyen Ürdün Kralı 2. Abdullah 'Biz göçmenleri Avrupa’ya göndeririz diyerek AB'yi tehdit etmiyoruz, bölgemizdeki bu sorunu bizim çözmemiz gerektiğine inanıyoruz' dedi.

France 24 televizyonuna konuşan Kral 2. Abdullah, bölgedeki ve ülkesindeki güncel konuları değerlendirdi.

Salı, 21 Ocak 2020 15:49
Türkiye Komünist Gençliği bir süredir hazırlıklarını yürüttüğü '21. Yüzyılda Genç Olmak' başlıklı özel dosyayı 2020’nin ilk ayında yenilenen internet sitesi üzerinden yayımlayacak.

Son dönemlerde ülke gündemine de giren yemekhane zamları, KYK kredi borçları, imam-hatipleşmeye karşı yükselen itirazlar yahut stajyerlerin yaşadığı hak gaspları gibi başlıklar üzerinden Türkiye’de gençlerin yaşamlarını sürdürmeye çabalarken karşılaştıkları zorluklar tartışılır oldu.

Perşembe, 16 Ocak 2020 13:44
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya'ya asker göndermeye başladıklarını duyurdu. Erdoğan aynı zamanda Libya'yla yapılan deniz yetki anlaşması kapsamında bölgede sondaj çalışmalarına 2020'de başlanacağını söyledi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya'ya asker gönderiminin başladığını duyurdu.

Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanı Sarrac ile Libya Ulusal Ordusu lideri Hafter arasında Moskova'daki ateşkes görüşmesi sonuç vermemişti.

Pazar, 19 Ocak 2020 11:06
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya konferansı için Berlin’e hareketinden önce açıklamalar yaptı. Erdoğan, 'Türkiye, Libya'da barışın anahtarı olmuştur. Sayın Putin ile yaptığımız çağrı Darbeci Hafter'in dizginlenmesinde büyük rolü oynadı' diye konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek Libya Konferansı öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Salı, 14 Ocak 2020 16:25
Türkiye Bankalar Birliği, bir enerji şirketi ve dört turizm şirketinin de bulunduğu, bankaların yeniden yapılandırdığı borç tutarının 2019'un son çeyreğinde 5,18 milyar TL seviyesinde gerçekleştiğini duyurdu.

Türkiye Bankalar Birliği'ne (TBB) göre, bankalar tarafından Ekim - Aralık döneminde yapılandırılan borç tutarının 5,18 milyar TL olduğu belirtildi.

TBB tarafından yayımlanan verilerle, borçlular arasında bir enerji şirketi ve dört turizm şirketinin de bulunduğu, bankaların yeniden yapılandırdığı borç tutarı 2019'un son çeyreğinde 5,18 milyar TL'yi bulduğu açıklandı.

Pazartesi, 20 Ocak 2020 18:19
Avrupa Parlamentosu Türkiye Daimi Raportörü Amor, İBB Başkanı İmamoğlu'nu ziyaret etti. Amor, İmamoğlu'nun İBB Başkanı seçilmesine dair 'Bu süreç, ülkeniz için yeni politik açılım anlamına geliyor. Siz de beklenmedik biçimde politik bir figür haline geldiniz' dedi.

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye Daimi Raportörü Nacho Sanchez Amor, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu.

Salı, 21 Ocak 2020 12:48
AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Berlin'deki Libya Konferansı'na ilişkin, "Hafter'e 'dur bakalım sen Libya'nın her tarafına hakim olamazsın' mesajı verildi. Hafter'e 'dur' ve 'merkezi hükümetle yakınlaş' mesajı verilmiştir. Somut bir sonuç alınamasa da önemli bir adımdır" ifadesini kullandı.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Berlin'deki Libya Konferansı'na ilişkin konuştu.

Perşembe, 09 Ocak 2020 09:55
TMO, Suriye’nin Tel Abyad bölgesinden 20 bin ton hububat alacak. Kurumun Hububatın Tel Abyad bölgesinden Urfa’ya taşınması için 1,3 milyon TL harcayacağı belirtildi.

Suriye’den zeytinyağı alınması geçtiğimiz yaz tartışmalara neden olurken Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şanlıurfa Merkez Şube Müdürlüğü de Suriye’den hububat almaya hazırlanıyor.

Pazartesi, 20 Ocak 2020 13:01
İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Libya'da Türkiye tarafından desteklenen yaklaşık 2 bin 400 Suriyeli savaşçının bulunduğunu iddia etti.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Libya'da Türkiye destekli Suriyeli savaşçıların bulunduğuna dair yeni bir iddiada bulundu.

Deutsche Welle'nin aktardığına göre, SOHR, Libya'da Türkiye tarafından desteklenen 2 bin 400 kadar Suriyeli savaşçının bulunduğunu, yaklaşık bin 700 milisin de şu anda Türkiye'de eğitim aldığını ileri sürdü.

Perşembe, 09 Ocak 2020 23:00
Libya Ulusal Ordusu lideri Hafter, Türkiye ve Rusya'nın ateşkes çağrısını olumlu karşıladıklarını ancak reddettiklerini açıkladı.

Libya Ulusal Ordusu lideri Halife Hafter, Türkiye ve Rusya'nın ateşkes çağrısını reddettiklerini duyurdu.

Hafter yaptığı açıklamada, Libya Ulusal Ordusu’nun Rusya ve Türkiye’nin ateşkes inisiyatifini olumlu karşıladıklarını ancak Trablus’a yönelik saldırılarını sürdüreceklerini kaydetti.

Pazartesi, 13 Ocak 2020 21:21
Suriye devlet haber ajansı, bugün Moskova'da Türkiye, Suriye ve Rusya ile üçlü görüşme yapıldığı haberini geçti. Görüşmeye Türkiye'yi temsilen MİT Başkanı Hakan Fidan katıldı.

Suriye devlet haber ajansı SANA, bugün Moskova'da Türkiye, Suriye ve Rusya'nın "üçlü toplantı" düzenlediğini duyurdu.

Habere göre toplantıya Türkiye tarafını temsilen MİT Başkanı Hakan Fidan, Suriye'yi temsilen Ulusal Güvenlik Büro Başkanı Tümgeneral Ali Memlük katıldı.

Pages