42 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 04 Nisan 2020 20:50
Koronavirüs salgını sonrası büyükşehirde yaşayan birçok vatandaş, yazlık evlerinin bulunduğu Bodrum ve Marmaris'e geldi. Bodrum'a, son bir ayda yaklaşık 120 bin, Marmaris'e ise 2 haftada 25 bin özel araç giriş yaptı.

Koronavirüsün Türkiye'de yayılmasının ardından büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar, yazlık evlerinin bulunduğu tatil bölgelerine akın etti.

Yoğunluğun en çok yaşandığı ilçelerden Bodrum'a, son bir ayda yaklaşık 120 bin araç giriş yaptı.

Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:45
Koronavirüs salgınından etkilenenler için başlattıkları bağış kampanyaları durdurulan İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin de aralarında bulunduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Koronavirüs salgınından etkilenenler için topladıkları bağışlar bloke edilen İstanbul, Ankara ve İzmir'in de içinde olduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Salı, 24 Mart 2020 15:00
Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye ve dünyanın dört bir yanında önlem alınırken, işçiler salgın yokmuş gibi çalışmaya zorlanıyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye ve dünyanın dört bir yanında önlemler alınır, başta yetkililer olmak üzere herkesten 'evde kal' çağrıları yükselirken, işçiler ya salgın yokmuş gibi üretime devam ettiriliyor, ya da zorla yıllık izne çıkarılıyor.

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı'na gelen ihbar ve haberleri sizin için derledik. 

Pazar, 08 Mart 2020 22:21
Eskişehir’de Asparagus Kafe’de düzenlenen etkinlikte çok sayıda emekçi kadın bir araya geldi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Eskişehir örgütü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Asparagus Kafe’de bir etkinlik düzenledi.

Yoğun İlgi gösterilen etkinlik, TKP’li Kadınların çeşitli sektörlerde çalışan emekçilerin sorunlarını anlatan videolarının gösterimi ile başladı.

Pazartesi, 09 Mart 2020 10:19
Bilim ve Aydınlanma Akademisi Eskişehir, İstanbul ve Ankara’da koronavirüs konferanslarıyla bilgi vermeye devam ediyor.

Çin Halk Cumhuriyet’inde Aralık 2019’da başlayan ve sonrasında hızla yayılan yeni koronavirüs salgını üzerine Bilim ve Aydınlanma Akademisi, Toplum Sağlığını Geliştirme ve Koruma Bilim Alanı’nın hazırladığı iki rapor ve bir bildiri yayınladı. Bilim ve Aydınlanma Akademisi Eskişehir, İstanbul ve Ankara’da Koronavirüs Konferanslarıyla bilgi vermeye devam edecek.

Perşembe, 12 Mart 2020 18:49
Bilim ve Aydınlanma Akademisi, Mart ayı konferansları kapsamında Eskişehir ve Van'da toplantılar gerçekleştirdi.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA), Eskişehir'de önceki akşam düzenlediği "Koronavirüs nedir ? Ne yapmalı?" başlıklı konferansı Adımlar kitap kafede gerçekleştirdi.

Cumartesi, 28 Mart 2020 07:27
TCDD, koronavirüs salgınının ardından trenlerdeki yolcu sayısında önemli düşüş yaşanması nedeniyle bazı seferlerin iptaline karar verdi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sosyal temasın azalması yönündeki uyarıların ardından trenlerdeki yolcu sayısında önemli düşüş yaşanmasını gerekçe göstererek bazı seferlerin iptaline karar verildiğini bildirdi.

Perşembe, 26 Mart 2020 14:25
Emaar Şantiyesi’ndeki işçilerin yemekhanedeki görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde; işçilere dip dibe yemek yedirildiği görülürken, koronavirüse karşı da hiçbir önlemin alınmadığı fark ediliyor.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanında görülen koronavirüs salgınına karşı her gün yeni önlemler açıklanıyor. Yetkililer, yurttaşlara "Evde kal" çağrısında bulunurken, söz konusu önlemlere işçilerin dahil edilmemesi tepki çekiyor.

İnşaat-İş Sendikası ise, sosyal medya hesabından Emaar Şantiyesi’nde işçilerin yemekhanedeki görüntülerini gösterdi. 

Pazar, 15 Mart 2020 22:38
İstanbul Başakşehir, Florya ve Güngören'de öğrenci yurtlarının umreden gelenleri karantinaya almak için boşaltışacağı öğrenildi. Okullarda anonslar geçilirken, öğrenciler mağdur olduklarını belirtti ve duruma tepki gösterdi.

İstanbul Başakşehir'de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Yurdu karantina yurdu olacağı için boşaltılıyor. Yurtta anons geçilerek sabah 6'da boşaltılacağı duyuruldu. Öğrenciler duruma tepki gösterdi. 

Pazartesi, 30 Mart 2020 14:49
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi ara sınavları koronavirüs salgını nedeniyle online olarak yapılacak.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı açıköğretim sınavlarına dair açıklama yaptı.

Buna göre Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi ara sınavları, 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerini kapsayan 20 günlük süreçte internet ortamında yapılacak.

Cuma, 27 Mart 2020 11:44
Manisa'nın Soma ilçesinde çeşitli maden ocaklarında 5 bin madenci vardiyalar halinde çalışmaya devam ediyor.

Koronavirüs salgına karşı 'Evde kal' kampanyasına çağrılar devam ederken, Manisa'nın Soma ilçesinde çeşitli maden ocaklarında 5 bin madenci vardiyalar halinde çalışmaya devam ediyor. Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin, koronavirüs tehlikesi geçene kadar madenlerde çalışmaya ara verilmesi gerektiğini söyledi.

Pazartesi, 23 Mart 2020 07:23
Milli Saraylar, gişe memurunun şüpheli ölümü üzerine apar topar kapatıldı.

Koronavirüs salgını döneminde on binlerce yabancı turistin ziyaret ettiği İstanbul’daki saraylar, Dolmabahçe Sarayı’ndaki bir gişe çalışanının şüpheli ölümünden bir gün sonra apar topar kapatıldı.

Çarşamba, 04 Mart 2020 08:48
TCDD'ye bağlı üç demiryolu şirketi tek şirket altında bir araya getirildi. Şiirketlerin tamamı yeni kurulan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Ananoim Şirketi'nin altında birleştirildi.

Bugün Resmi Gazete'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı olarak; “Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketinin Kuruluşuna Ait” (TÜRASAŞ) Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı.

Çarşamba, 25 Mart 2020 18:32
Çalışma koşulları ve öğlen yemeği diye verilen ekmek arası ıspanak görüntülerinden rahatsız olan Bayburt Grup'un yüklenici olduğu Bakırköy Meydanı’ndaki metro şantiyesinde sorunu dile getiren işçilerden biri işten atıldı.

Yeni koronavirüs Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına yayılırken, patronlar işçilerin sağlığını hiçe saymaya devam ediyor. Son olarak çalışma koşullarını ve öğlen yemeği diye verilen ekmek arası ıspanak görüntüleri paylaşılan Bayburt Grup'un yüklenici olduğu Bakırköy Meydanı’ndaki metro şantiyesinde sorunu dile getiren işçilerden biri işten atıldı.

Pages