149 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:25
Yeni koronavirüs salgını hızla yayılırken yurttaşların 'faturalar iptal edilsin' çağrısına yanıt vermeyen AKP, dağıtım şirketlerinin taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Yurttaşların salgın nedeniyle evlerinde kalmaya sevk edildiği koşullarda kaçınılmaz olarak artan elektrik, su ve doğalgaz faturaları sonucu şirketler yurttaşlara kesme tehditleri yollarken hükümet enerji şirketlerini korumak üzere tedbirler almaya devam ediyor.  

Çarşamba, 01 Nisan 2020 18:56
LPG oto gaz fiyatında bu gece yarısından itibaren 95 kuruş indirim yapılacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, LPG'ye bu gece yarısından itibaren 95 kuruş indirim yapılacak.

​EPGİS'ten yapılan açıklamada "2 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, LPG oto gazda 95 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir" denildi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 17:13
Benzinin litre fiyatına bu geceden itibaren 8 kuruş zam yapıldı.

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 8 kuruş zam geliyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamada, "02/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 8 Krş/L pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur" denildi.

Cuma, 03 Nisan 2020 09:30
Daha önce Türkiye’nin 2020’de yüzde 2,5 büyümesini öngören Bank of America Merrill Lynch, salgın sonrasında ekonominin yüzde 2,3 daralacağı öngörüsünde bulundu.

Bank of America Merrill Lynch, Türkiye için 2020 yılı ekonomik büyüme öngörüsünü koronavirüs salgını nedeniyle değiştirdi.

Daha önce Türkiye’nin 2020’de yüzde 2.5 büyümesini öngören banka, salgın sonrasında ekonominin yüzde 2.3 daralacağı öngörüsünde bulundu. 

Bank of America Merrill Lynch bu yıl dünya ekonomisinin de yüzde 2.7 daralmasını öngörüyor.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 12:25
Patronlar koronavirüs salgını dinlemiyor, fabrikalarda çıkan pozitif vakalara rağmen üretime devam ediyor.

Enerji, tekstil ve tüketici elektroniği de dâhil birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Zorlu Grubu, biri taşeron olmak üzere 7 çalışanının Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

Cuma, 03 Nisan 2020 21:24
Benzine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 20 kuruş zam geldi.

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 20 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre Ankara ve İzmir'de benzinin litre fiyatı 5,26 lira olacak. İstanbul'da ise benzinin litre fiyatı 5,19 liraya yükselecek.

Perşembe, 02 Nisan 2020 11:21
Elektrik ve doğalgaz faturası okumada geçilecek yeni sisteme göre salgının yayılmasını önlemek için şehiriçi dağıtım şirketi personelinin aylık düzenli fatura okuması yerine son 2 yıllık ortalama tüketim değerleri alınacak. Bu veriler çerçevesinde fatura oluşturulacak. Salgının ardından ek faturalar gelecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), koronavirüs salgınına yönelik önlemler kapsamında elektrik ve doğalgaz faturalarıyla ilgili yeni bir çalışma yapıyor.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 09:43
Salgın koşullarında yurttaşlar faturaları nasıl ödeyeceklerini düşünürken, şirketler sayaçlar nasıl okunacak, doğalgaz faturaları nasıl tahsil edilecek derdine düşmüştü. İktidar yurttaşları değil şirketleri sevindirdi. Sayaçlar okunmayacak ama faturalar ödenecek!

2014 – 2018 yılları arasında 14,5 milyon abonenin elektriğini, 5,5 milyon abonenin ise doğalgazını kesen patronları koronavirüs salgını korkuttu.

Cuma, 03 Nisan 2020 15:22
Elektrik ve doğalgaz faturalarının sayaç okunmadan düzenlenmesinin tüm ülke genelinde uygulanmayacağı açıklandı. EPDK konuyla ilgili açıklamasında 'kıyasen fatura düzenlemesi'nin sadece karantinaya alınan ve idari karar sebebiyle sayaç okumalarının durdurulduğu bölgeler ile sosyal mesafenin korunmasının mümkün olmadığı yerlerde uygulanacağını bildirdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) "kıyasen" fatura düzenlemesi ve sayaç okuma işlemlerine ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 18:05
Trump’ın Çarşamba günü Rusya ve Suudi Arabistan’ın petrol fiyatlarında yaşanan tarihsel düşüşü görüşmeye başlayacağını açıklamasının ardından petrol fiyatları güne yükselişle başladı. Moskova ise henüz bir görüşme planlanmadığını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın petrol fiyatlarındaki düşüşle ilgili açıklamasının ardından dünya petrol piyasası hareketlendi. Çarşamba günü Beyaz Saray’da gazetecilere yaptığı açıklamada "Büyük petrol şirketlerimizi kaybetmek istemiyoruz" diyen Trump, iki ülkenin liderleriyle konuştuğunu ve Rusya ile Suudi Arabistan'ın önümüzdeki birkaç gün içinde sorunu çözmelerini umduğunu söylemişti.

Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Cumartesi, 28 Mart 2020 08:36
Atom Enerjisi Kurumu, Bor Araştırma Enstitüsü ve Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü, birleştirilerek 'yeniden yapılandırılmak' üzere kapatıldı.

Bugün Resmi Gazetede yayımlanan 57 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle, maden ve enerji alanlarında görev yapan üç araştırma kuruluşu kapatıldı ve “Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu” (TENMAK) olarak birleştirilerek yeniden yapılandırıldı.

Salı, 03 Mart 2020 07:20
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanlığına yeniden Mustafa Yılmaz atandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, EPDK Başkanlığına, 4628 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un 5’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince Mustafa Yılmaz’ın ataması yapıldı. 

 

Perşembe, 26 Mart 2020 22:02
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Vatandaşlarımızın evde kaldıkları süre boyunca elektrik ve doğalgaz hizmetleri kesintisiz ve güvenli bir şekilde devam edecek' dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaptığı yazılı açıklamada "Vatandaşlarımızın evde kaldıkları süre boyunca elektrik ve doğal gaz hizmetleri Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kesintisiz ve güvenli bir şekilde devam edecek" dedi.

Bakan Dönmez, bu hafta başında önce elektrik sektörünün temsilcileriyle çalışmaları değerlendirdiklerini söyledi.

Çarşamba, 25 Mart 2020 12:01
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerji Bakanı Dönmez'den bor madeninde üretilen el dezenfektanıyla ilgili reklam kampanyası yapılmasını ve açığın kapatılmasını istedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlarla video konferans görüşmeleri devam ediyor.

Erdoğan'ın bakanlarla video konferans yöntemiyle görüştüğü toplantıda İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.

'REKLAM KAMPANYASINA GİRİP AÇIĞI KAPAYALIM'

Pages