240 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 31 Aralık 2019 13:14
Ümraniye Dudullu OSB’de kurulu Yıldız Cam fabrikasında dün yaşanan patlamanın ardından DİSK'e bağlı Cam Keramik-İş açıklama yayımladı ve işçilerin iş yükünün artması nedeniyle yaşananın kaza değil cinayet olduğunu vurguladı.

Ümraniye Dudullu OSB’de kurulu Yıldız Cam fabrikasında, dün kazan patlaması sonucu bir işçi yaşamını yitirdi, 7 işçi yaralandı. Olayın ardından DİSK'e bağlı Cam Keramik- İş Genel Başkanı Birol Sarıkaş, "Patronların kar hırsı uğruna işçiler ölmeye devam ediyor! Yıldız Cam'da yaşanan iş cinayetidir" başlığıyla bir açıklama yaptı. 

Pazar, 15 Aralık 2019 09:19
İspanyolca ve İngilizce'den Türkçe'ye kazandırdığı incelikli çevirilerinden tanıyoruz onu. Çevirmen Seda Ersavcı ile çeviri ve edebiyat üzerine söyleştik.

Seda Ersavcı’yı, hem İngilizce'den, hem de İspanyolca’dan Türkçe’ye kazandırdığı incelikli çevirilerinden tanıyoruz. Javier Marías, Mariana Enríquez, Enrique Vila-Matas, Carlos María Domínguez, Roberto Bolaño, Hernán Ronsino, Patti Smith, Marian Izaguirre, Félix Francisco Casanova, Türkçe’ye çevirdiği yazarlardan.

Pazartesi, 30 Aralık 2019 16:56
Dudullu Organize Sanayi'nde Yıldız Cam Fabrikası'nda meydana gelen patlamada 1 işçi yaşamını yitirdi, 7 işçi yaralandı.

İstanbul'da bir cam fabrikasında meydana gelen patlamada 1 işçi yaşamını yitirdi, 7 işçi yaralandı.

Dudullu Organize Sanayi'ndeki Yıldız Cam Fabrikası'nda saat 16.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle fabrikanın kazanı patladı. Patlama sonucu 1 işçi yaşamını yitirdi, 7 işçi yaralandı.

Perşembe, 19 Aralık 2019 16:54
Beyoğlu Belediyesi nereye para harcayacağını şaşırdı. Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, yeni yılda İstiklal Caddesi'ne pompayla gül ve lavanta kokusu sıkılacağını açıkladı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstiklal Caddesi'nde yeni yıl hazırlıklarını anlattığı açıklamasında "Müzik durakları ile kulağa kitap ettik. Burun için de koku planladı" dedi ve "pompa ile etrafa" lavanta ve gül kokusu sıkacaklarını belirtti.

'BURUN İÇİN DE KOKU PLANLANDI'

Yıldız yılbaşı hazırlıklarına dair şunları söyledi:

Perşembe, 19 Aralık 2019 13:05
Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, cami inşaatının 3'üncü katından beton zemine düşen 22 yaşındaki inşaat işçisi Murat Yıldız yaşamını yitirdi.

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, cami inşaatının 3'üncü katında çalışan 22 yaşındaki Murat Yıldız dengesini kaybederek beton zemine düştü.

İhbarla olay yerine gelen sağlık görevlileri, yaklaşık 12 metreden düşen Yıldız'ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Salı, 17 Aralık 2019 16:21
CHP İstanbul milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, son üç ayda İstanbul’da meydana gelen istihbaratçı cinayetlerini gündeme getirerek Türkiye’nin yabancı istihbarat örgütlerinin ‘cinayet mahalli’ haline geldiğini söyledi. AKP’nin ‘güvenlik’ ve ‘istihbarat’ politikalarını eleştiren Kılınç ‘Yıldız İstihbarat Teşkilatı’na benzer ‘Saray İstihbaratı’ modelinin uygulandığını belirtti.

CHP İstanbul milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Türkiye’nin yabancı istihbarat örgütlerinin “cinayet mahalli” haline geldiğini söyledi.

Çarşamba, 11 Aralık 2019 17:56
Müteahhit Ali Ağaoğlu hakkında BBC'ye verdiği röportajda kadınları aşağıladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan eski CHP'li milletvekili Biçer'e hakaretten 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, müteahhit Ali Ağaoğlu hakkında, eski CHP milletvekili Tur Yıldız Biçer'in kadınları ve kendisini aşağıladığı gerekçesiyle şikayetçi olması üzerine "hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

'BENİM MALIM' SÖZLERİNE TAKİPSİZLİK

Perşembe, 26 Aralık 2019 12:21
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul'a olumlu görüş veren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Prof. Dr. Fuat Alarçin’i görevden aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kanal İstanbul" projesi ÇED raporuna daha önce sunduğu olumlu görüşünü değiştirmeyen Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Prof. Dr. Fuat Alarçin’i görevden aldı.

ÇED raporuna AKP döneminde olumlu görüş bildiren Prof. Dr. Fuat Alarçin’in, yeni yönetim zamanında görüşünü değiştirmesi istendi.

Pazartesi, 16 Aralık 2019 18:54
Yugoslavya döneminin ünlü pop şarkıcılarından Lepa Brena'nın Zagreb'deki konserinde hayranlarının Yugoslavya bayrağı dalgalandırmasına Hırvatistan Ordusu’ndan 4 general tepki gösterdi.

Lepa Brena sahne adıyla bilinen Yugoslavyalı pop şarkıcısı Fahreta Živojinović’in Hırvatistan'ın başkenti Zagreb’deki konseri sırasında, konsere katılanların Yugoslavya bayrağı açmalarına milliyetçi 4 Hırvat generali tepki gösterdi.

Çarşamba, 04 Aralık 2019 11:56
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Deprem Çalıştayı'nın ikinci gününde konuşan bilim insanları, deprem sonrası kentte temiz su bulunamayacağını ve yangınların ve salgın hastalıkların meydana geleceğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Deprem Çalıştayı'nın ikinci gününde bilim insanları, İstanbul'da deprem sonrasına ilişkin uyarılarda bulundu.

Cumartesi, 14 Aralık 2019 14:04
Her yıl Aralık ayında gözlenen ve 'Meteor yağmurlarının kralı' olarak bilinen Geminid (İkizler) meteor yağmuru bu hafta sonu karanlık saatlerde gökyüzünde gözlenebilecek. Karanlık ve açık bir gökyüzünde bir saatte 120 meteorun atmosferde parçalanıp yanmasına tanıklık edilebileceği belirtiliyor.

Bu hafta sonu karanlık saatlerde gökyüzünde yoğun bir meteor yağmuru gözlenebilecek.

BBC'nin haberine göre, Amerikan Meteor Derneği, her yıl Aralık ayında gözlenen ve 'meteor yağmurlarının kralı' olarak bilinen Geminid Yağmuru'nun Cumartesi ve Pazar günleri karanlıkta görülebileceğini belirtiyor.

Salı, 10 Aralık 2019 14:58
Çorlu tren katliamına ilişkin davanın 4. duruşması bugün görülüyor. Faciada yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel'in babaannesi Remziye Sel, ‘Bakanından mühendisine, bilirkişisine hepsinden şikayetçiyim. Böyle dört kişiyle bu iş olmaz. Suçlular gelsin buraya’ dedi. Olayda kızı Sena Köse'yi kaybeden Aysun Köse, ‘Bakanların ifade vermesi gerekiyor. Sizin mahkeme makamınız buna yetiyor mu?’ diye sordu.

25 Temmuz 2018'de 7'si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirmesi ve 340 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Çorlu Tren Katliamı'na ilişkin davanın 4. duruşması Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor. Duruşma geniş katılım dolayısıyla Çorlu Halk Eğitimi Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. 

Perşembe, 26 Aralık 2019 12:13
Gazeteci Zafer Arapkirli, '6 yaşındaki çocuk evlenebilir' açıklaması yapan Nurettin Yıldız’a twitterdan 'hakaret' ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Gazeteci Zafer Arapkirli, "6 yaşındaki çocuk evlenebilir” açıklaması yapan Nurettin Yıldız’a twitterdan “hakaret” ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti. Arapkirli "Kızıma söz verdim. Kızların küçük yaşta evlenmelerini savunanlara itirazlarımı sürdüreceğim" dedi.

Perşembe, 26 Aralık 2019 09:55
Resmi Gazete'de AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı İsa Sertkaya ile Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Erdemir görevlerinden alındı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca görevinden alınırken, Bakan Yardımcılıklarına Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı atandı. Koca, 22. ve 23. Dönemde AKP Afyonkarahisar milletvekili de seçilmişti. 

Pazartesi, 16 Aralık 2019 09:52
Hakları için mücadeleye devam eden Bimeks işçileri, dün İstanbul NHKM Ruhi Su Salonu'nda bir araya gelerek mücadele sürecinde atılacak adımları kararlaştırdı.

Mali kriz gerekçe gösterilerek işten çıkartılan Bimeks işçileri, dün İstanbul'da yan yana geldi.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi (NHKM) Ruhi Su Salonu'ndaki buluşmaya İstanbul, Ankara ve Bursa'dan işçiler katıldı.

Pages