267 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 26 Aralık 2019 15:13
27 Aralık’ta Gebze’de ön gösterimi yapılacak olan İtalyan firması Pininfarina tasarımlı 'yerli otomobil'den yeni bir fotoğraf paylaşıldı.

Yarın Gebze'de AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı törenle tanıtımı yapılacak olan "yerli otomobil"le ilgili yeni bir görüntü paylaşıldı.

"Türkiye'nin Otomobili" hesabından 14.53'te yapılan paylaşımda, bir sonraki görüntü paylaşımının 19.23'te olacağı duyuruldu.

Cuma, 06 Aralık 2019 11:32
AB Konseyi eski Başkanı Donald Tusk'ın ABD Başkanı Donald Trump'a sırtından 'silah' doğrulttuğu fotoğraf sosyal medyada tartışma yarattı.

Avrupa'daki en büyük uluslararası siyasi parti Avrupa Halk Partisi EEP'nin lideri ve Avrupa Birliği Konseyi Eski Başkanı Donald Tusk'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın sırtına iki parmağını silaha benzer biçimde doğrulttuğu bir görüntü, "Dönemsel türbülanslara rağmen transatlantik dostluğu devam etmeli" notu ile Twitter'da @donaldtuskEPP adlı onaylanmamış bir hesaptan paylaşıldı.

Pazar, 15 Aralık 2019 00:30
Ayşe Şule Süzük

Osmanlı İmparatorluğu’nun yüzünü Batı’ya dönme sürecini Lale Devri’nden itibaren başlatmak mümkün. 1718-1730 yılları, Sadrazam Damat İbrahim Paşa’nın çabaları öne çıkar. Paris, Londra ve Viyana gibi Avrupa başkentlerine elçilik heyetleri yollanmış Avrupa’yı daha yakından tanımak için çaba içerisine girilmiştir.

Pazar, 22 Aralık 2019 21:08
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Bingazi kentinde Libya hükümeti temsilcileriyle görüşerek, Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) Türkiye ile 'mutabakat zaptı imzalama hakkının bulunmadığını' söyledi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Libya ziyaretinde Birleşmiş Milletler’in tanımadığı 'Libya Ulusal Ordusu lideri' Halife Hafter’i ziyaret etti.

Çarşamba, 11 Aralık 2019 13:10
Ankara Batıkent Doğa Koleji velileri, öğretmenlerin mücadelesine destek olmak ve çocuklarının eğitim hakkını savunmak için bugün okul önünde bir araya geldi.

Doğa Koleji velileri çocuklarının eğitim hakkını savunmak, öğretmenlerin maaş alamama sorununun çözümüne destek olmak için bir araya gelmeye devam ediyor.

Bugün saat 10.00'da Ankara Batıkent Doğa Koleji önünde açıklama yapmak isteyen veliler, okul müdürünün engelleme çabası ve polis tacizi ile karşılaştılar.

Pazartesi, 02 Aralık 2019 09:12
Menzil cemaatinin lideri 'Gavsı' Abdulbaki El-Hüseyni'nin, hastane odasında çekilen bir fotoğrafı dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı’nda örgütlenmeleriyle tartışma yaratan Menzil cemaatinin lideri “Gavsı” Abdulbaki El-Hüseyni'nin hastane odasında çekilen bir fotoğraf gündeme oturdu.

Cumartesi, 28 Aralık 2019 00:00
Erhan Nalçacı

Fransa’da 5 Aralık’ta başlayan ve 2 milyon civarında işçinin katılımıyla süren grev devam ediyor.

Macron’un “Mezarda Emeklilik Yasası”na karşı 250 kadar sendikadan emekçiler eğitimden sağlığa, itfaiyecilerden demiryolculara, havayolu emekçilerinden rafineri işçilerine kadar hemen bütün sektörlerde grev ve sokak gösterilerine katıldılar.

Salı, 17 Aralık 2019 07:07
Hakları için mücadele eden Doğa Koleji öğretmenleri dün boykota başlamış, derslere girmemişti. Öğretmenler bugün daha güçlü bir boykot düzenleyeceklerini ilan ettiler.

Aylardır maaşlarını alamayan Doğa Koleji öğretmenleri pazartesi iş bırakırken, boykot bugün daha güçlü şekilde devam edecek.

Pazartesi, 16 Aralık 2019 18:06
Nazi sempatizanı Ukraynalı futbolcu Roman Zozulya'ya solcu taraftarların 'Zozulya bir Nazisin' diye bağırması nedeniyle maç hakem tarafından yarıda kesildi. Tezahürat medyada 'ırkçı ve hakaret içeren sözler' olarak nitelendirildi.

İspanya 2. futbol liginde oynanan Rayo Vallecano-Albacete karşılaşması yarıda kesildi.

Albacete'de forma giyen ve Nazi sempatizanı 30 yaşındaki Ukraynalı futbolcu Roman Zozulya'ya, Rayo Vallecanolu solcu taraftarlar, "Zozulya bir Nazisin" diye bağırdı.

Pazartesi, 02 Aralık 2019 15:32
Yüzlerce Çarşambalı biyokütle enerji santraline karşı bir araya geldi. Birçok yurttaşın söz aldığı basın açıklamasının ardından yöre kadınlarının çağrısıyla yürüyüşe geçen halka polis barikat kurdu.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde biyokütle enerji santraline karşı dün yüzlerce Çarşambalı bir araya geldi. Birçok yurttaşın söz aldığı basın açıklamasının ardından yöre kadınlarının çağrısıyla yürüyüşe geçen halka polis barikat kurdu.    

Cuma, 13 Aralık 2019 13:06
Küba Komünist Partisi’nin resmi yayın organı Granma’da yayımlanan yazı dizisinin ilk bölümünü soL okurlarıyla paylaşıyoruz.

(Enrique Moreno Gimenarez - Granma)

Cuma, 13 Aralık 2019 00:00
Mesut Odman

Zaman zaman yaptığım oluyor da bu kez daha başlıktan bir merak uyandırmak için başvurduğum bir ilginçlik değil bu. Gerçek hayatta bir karşılığı vardı; üç beş gün önce de, bir çağrışım, bir karşı konulmaz bellek müdahalesi oldu. Biraz sonra anlatacağım.

Perşembe, 21 Kasım 2019 14:54
Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Güney Kore’nin zirve talebini ‘sadece el sıkışmak ve fotoğraf çektirmekten ibaret’ bir zirvenin herhangi bir karşılı olmayacağını söyleyerek reddetti.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC), Güney Kore’nin beraber zirve düzenleme talebini reddetti. Kore Merkezi Haber Ajansı’nın (KCNA) haberine göre Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae In’in zirve talebinin reddedilme gerekçesi olarak, zirvenin ABD’nin saldırgan eylemlerine devam ettiği müddetçe anlamlı olmayacağı ve “sadece el sıkışmak ve fotoğraf çektirmekten ibaret” olacağı ifade edildi.

Perşembe, 28 Kasım 2019 07:35
Hrant Dink cinayetine ilişkin davada, dönemin Jandarma İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Mustafa Kuraş, 'Samast'ın yakalandığının görüntülenmesi adına fotoğraf çekilmesi hususunda talimat geldi. O talimat sonrasında da fotoğraflar çekildi. Malumunuz o fotoğraflar basına servis edildi' dedi.

Hrant Dink cinayetine ilişkin dava sürüyor. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılımı sağlandı. Diğer tutuklu sanıkların katılmadığı duruşmada, dönemin Trabzon Jandarma Alay Komutanı Ali Öz'ün de bulunduğu 5 tutuksuz sanık da hazır bulundu. 

Salı, 05 Kasım 2019 21:03
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'li milletvekillerinin Meclis çalışmalarına düşük katılımına tepki göstererek ‘Arkadaşlarımızın sizleri bahçelerden toplayıp gruba getirmemesi lazım’ demişti. Genel kurulda çekilen fotoğraf Erdoğan’ın uyarısını kimsenin dikkate almadığını gösterdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan "Salı, çarşamba ve perşembe günlerinde biz Meclis çalışmalarına örnek bir parti olarak görüntü vermezsek bize yazıklar olsun. Burada hassas olmamız lazım. Arkadaşlarımızın sizleri bahçelerden toplayıp gruba getirmemesi lazım" demişti.

Ancak Erdoğan’ın vekilleri Meclis’e getirmek için verdiği bu talimat da işe yaramadı.

Pages