165 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 15 Aralık 2019 09:00
TKP Eskişehir İl Örgütü, geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren Ayşe Tuba Arslan ve kadın cinayetleri ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Eskişehir halkı '2020'yi kazanmak için' 4 Ocak'ta Ankara'da yapılacak etkinlikte bir araya gelmeye çağırıldı.

Eskişehir’deki bir anaokulunda aşçı olarak çalışan 2 çocuk annesi Ayşe Tuba Arslan’ın 24 yıllık eşi Yalçın Özalpay tarafından ağır yaralanması ve 44 gün sonra yaşamını yitirmesi üzerine TKP Eskişehir İl Örgütü tarafından geçtiğimiz hafta bir bildiri yayınlanmıştı. Bu hafta sonu da bir basın açıklaması gerçekleştirilerek kamuoyunun dikkati konuya bir kez daha çekildi. 

Cumartesi, 07 Aralık 2019 12:26
TKP Eskişehir İl Örgütü, tam 23 kez Cumhuriyet Savcılığı’na başvuran ancak hiçbir önlem alınmaması sonrası eski eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan'ın ölümüne ilişkin açıklamada bulundu.

Eskişehir'de aşçı olarak çalışan Ayşe Tuba Arslan, 6 ay önce boşandığı ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eski Yalçın Özalpay'ın satırlı saldırısı sonrası yaşamını yitirmişti.

Pazartesi, 02 Aralık 2019 16:26
Eskişehir'de boşandığı eşi tarafından öldürülen ve cinayet öncesinde 23 kez suç duyurusunda bulunduğu anlaşılan Ayşe Tuba Arslan'ın yeni bir el yazısı bulundu. Arslan'ın, Eskişehir Başsavcılığı'na hitaben yazılan şikayet dilekçesinde eski kocasının kendisini darp ettiğini ve cinsel istismarda bulunduğunu anlatarak yardım istediği ortaya çıktı.

Eskişehir'de boşandığı eşinin satırlı saldırısında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 44 gün sonra yaşamını yitiren Ayşe Tuba Arslan'ın Eskişehir Başsavcılığı'na yazdığı şikayet dilekçesi ortaya çıktı. 

Cuma, 20 Aralık 2019 15:57
Birleşik Metal üyesi işçiler patron sendikası MESS'in toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanmasına yol açan yaklaşımını protesto etmek için bugün fabrikalarda eylem yaptı.

MESS ile Birleşik Metal-İş (BMİS) arasında 41 fabrikada binlerce işçiyi kapsayan Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 4 Aralık’ta yapılan toplantıda uyuşmazlıkla sonuçlanması ve sürecin arabulucu aşamasına girmesinin ardından işçiler eylemlerine devam ediyor.

Çarşamba, 18 Aralık 2019 00:00
Mustafa Türkeş

Evet, kapatılabilir. 

Geçmişte kapatıldı da.

Örnek mi; 1991’de NATO Erhaç hava üssü, Eskişehir ana mühimmat deposu, 1996’da Ankara Mürted ve Balıkesir’de bulunan nükleer mühimmatlar İncirlik üssüne taşınarak bu üslerin bazıları kapatılmıştır. 

Salı, 10 Aralık 2019 16:41
23 yaşındaki üniversite öğrencisi, evinde Nihat Behram'ın 'Ser Verip Sır Vermeyen Bir Yiğit' adlı kitabı ve yıldızlı bere bulunması gerekçe gösterilerek 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi bölümü öğrencisi 23 yaşındaki Furkan Sevim'in evinde, Nihat Behram'ın kaleme aldığı İbrahim Kaypakkaya biyografisi 'Ser Verip Sır Vermeyen Bir Yiğit' adlı kitabın ve bir adet üzerinde yıldız olan siyah şapkanın bulunması “DHKP-C örgüt üyeliği ve zincirleme örgüt propagandası yapmak” kapsamında suç sayıldı.

Salı, 10 Aralık 2019 10:00
Binlerce kişiyi dolandıran Kombassan Holding'e açılan davalar, AKP'nin Meclis'ten geçirdiği düzenlemeyle birlikte düştü. Bu hamlenin ardından ismini Bera Holding olarak değiştiren Kombassan'ın kasasına 140 milyon TL girecek.

AKP'nin Meclis'ten geçirdiği düzenlemeyle birlikte Kombassan Holding hakkında açılan davalar düştü.

Vatandaşlardan "kâr payı verilecek" denilerek topladığı milyonlarca lirayla büyük bir vurgun yapan şirket, daha sonra imaj düzeltme faaliyeti kapsamında ismini Bera Holding olarak değiştirdi.

Pazar, 08 Aralık 2019 09:14
Cumhurbaşkanlığı’nın daha önce protokol gemisi olarak inşa edilen ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan Yakamoz Yatı’nı restore ettirerek, kendi himayesi aldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı’nın daha önce protokol gemisi olarak inşa edilen “Yakamoz Yatı”nı restore ettirdiği ve kendi himayesine aldığı öğrenildi. Söz konusu yatın daha önce Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunduğu belirtildi.

2018’DE DEVRALINDI

Perşembe, 05 Aralık 2019 17:04
Madrid’deki BM İklim Zirvesi devam ederken Türkiye’den 24 belediye ‘İklim için Kentler’ başlıklı bir deklarasyona imza attı. Deklarasyonda Paris Antlaşması’nın yükümlülüklerine bağlılık sözü verildi.

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi devam ederken Türkiye'deki 24 belediye tarafından “İklim için Kentler” başlıklı bir deklarasyon imzalandı.

Salı, 03 Aralık 2019 20:40
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yayımladığı rapora göre geçen ay 39 kadın cinayeti işlendi. Cinayetlerin 22'si kadınların oturduğu evde işlendi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kasım 2019 raporunu yayımladı. Basına yansıyan verilerden oluşturulan rapora göre geçen ay Türkiye’de 39 kadın erkekler tarafından öldürüldü.

Salı, 24 Aralık 2019 15:04
Aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir barolarının olduğu 44 baro, 14 Aralık'ta Resmi Gazete'de yayımlanan 'faizsiz finans kuruluşları denetçileri için 'etik kurallar'da şer'i hukukun referans alınmasına tepki gösterdi. Barolar 'Şer’i hukuka dayalı referanslarla Etik Kurallar belirlenmesi, Anayasamızdaki laiklik ilkesine açıkça aykırı olduğu kadar, Cumhuriyet’in ruhuna, varlığına ve değerlerine de aykırıdır' dedi.

14 Aralık'ta Resmi Gazete'de yayımlanan "Faizsiz Finans Kuruluşlarının Denetimini Yürüten Denetçiler İçin Etik Kurallar"da Şer'i hukukun referans alınması barolar tarafından tepkiyle karşılandı.

İstanbul, Ankara ve İzmir barolarının da aralarında bulunduğu 44 baro ortak bir açıklama yaparak laiklik ilkesini hatırlattı ve Cumhuriyet'in temel kazanımlarına sahip çıkacaklarını söyledi.

Çarşamba, 11 Aralık 2019 15:14
Metal işkolunda 130 bin işçiyi kapsayan MESS grup toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine metal işçileri eyleme çıktı.

DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş’le Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı.

Pazar, 22 Aralık 2019 21:33
CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve belediye meclisi üyelerine yönelik iddialarla gündeme gelen eski milletvekili Sinan Aygün’ü 'tedbirli' olarak partiden ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevketti.

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve belediye meclisi üyelerine yönelik iddialarla gündeme gelen eski milletvekili Sinan Aygün’ün partiden atılmasına yönelik disiplin süreci başlatıldı.

Cumartesi, 30 Kasım 2019 13:38
Türkiye Komünist Partisi Eskişehir İl Örgütü, dün Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından suya yapılan yüzde 60 zamma ilişkin bir açıklama yayımlayarak zammın geri çekilmesi çağrısında bulundu.

Türkiye Komünist Partisi Eskişehir İl Örgütü, dün Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından suya yapılan yüzde 60 zamma ilişkin bir açıklama yayımladı.

Suyun temel bir insan hakkı olduğu belirtilen açıklamada, zammın derhal geri çekilmesi çağrısında bulunuldu.

Açıklama şöyle:

Salı, 12 Kasım 2019 07:34
CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, hükümet gelirlerinden aldıkları 30 milyon liranın kesildiğini açıklayıp, 'Yeni başlayacağımız yatırımları ertelemek zorundayız' dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi, Yılmaz Büyükerşen başkanlığında toplandı. Toplantıda meclise yazılı soru önergesi sunan AKP’li Orhan Durmuş’un Kurtuluş Kapalı yeriyle ilgili “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi burası ile ilgili ne düşünmektedir? Buranın bakımı, onarımı, revizyonu yapılacak mıdır?

Pages