595 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 02 Aralık 2019 14:18
ABD Enerji Bakanı Rick Perry görevinden istifa etti. ABD Temsilciler Meclisi’nde Demokratlar ABD Başkanı Trump hakkındaki azil soruşturması kapsamında Perry’nin de ifade vermesini istemişti.

ABD Enerji Bakanı Rick Perry üç yıldır sürdürdüğü görevinden dün istifa etti.

Twitter’dan yaptığı açıklamada Perry, ABD Başkanı Trump’ın yönetiminde bakan olarak görev yapmanın kendisi için bir “onur ve ayrıcalık” olduğunu söyledi. 

Perry istifa edeceğini Ekim ayında duyurmuş, Trump Perry'nin yerine Dan Brouillette’in geçeceğini açıklamıştı.

Cumartesi, 28 Aralık 2019 08:55
Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'TürkAkım’ı 8 Ocak’ta açıyoruz' açıklamasında bulundu

AKP Bilecik İl Başkanlığı tarafından kentte düzenlenen "Genişletilmiş İl Danışma Meclisi"nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TürkAkım projesine ilişkin açıklamada bulundu.

Çarşamba, 11 Aralık 2019 10:34
1 Ocak 2020'den itibaren Enerji Kimlik Belgesi olmayan binanın alım-satımı yapılamayacak. Bu tarihten itibaren başlayacak zorunluluk 2011’den önce ruhsat alınmış binalarda geçerli.

2019 sonu itibariyle binalar için enerji kimlik belgesi zorunlu hale geliyor.

2017 yılında uygulanması planlanan düzenleme 31 aylık ertelemenin ardından 1 Ocak 2020 itibariyle yürürlüğe giriyor.

EKB'si olmayan konutların satışı 1 Ocak 2020 itibariyle imkansız olacak.

DAİRE BAŞINA 50 TL

Perşembe, 12 Aralık 2019 09:02
TKP'nin Sesi'nde Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in 'doğalgaz olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz' sözleri masaya yatırıldı.

Kriz koşullarında, emek sömürüsüyle servetini arttıran zenginler ile yoksullar arasındaki gelir uçurumu daha da açılıyor.

Son bir yılda yoksulluk sınırı altında yaşayan nüfus, 1 milyonun üzerinde artış gösterdi. Yoksulların sayısı 17 milyona dayandı. Enerji bakanının “olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz” dediği doğalgazın fiyatı iki yıl içinde yüzde 64 arttı.

Çarşamba, 11 Aralık 2019 08:42
Son iki yılda doğalgaza yüzde 64 zam gelirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğalgazın olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz olduğunu öne sürdü.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte yurttaşların ısınma sorunu yeniden gündemin ilk sıralarına çıkarken, son iki yılda doğalgaza yapılan yüzde 64'lük zam ısınmayı daha da zorlaştırıyor.

Cumartesi, 14 Aralık 2019 13:11
Enerji Bakanı Fatih Dönmez, 2019 yılının 9 aylık döneminde 3 milyon 365 bin 784 kişi hakkında elektrik faturasını, 710.364 kişi hakkında da doğalgaz faturasını ödeyemediği için işlem yapıldığını açıkladı.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın soru önergesine verdiği yanıtta elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyen aboneler hakkında açıklamada bulundu.

Dönmez, soru önergesine verdiği yanıtta 2019 yılının 9 aylık döneminde elektrik faturasını ödeyemediği için 3 milyon 365 bin 784 kişi hakkında işlem yapıldığını söyledi.

Cumartesi, 28 Aralık 2019 13:29
Rus enerji şirketi Novatek’in, Batı Sibirya'nın kuzey kıyılarında yer alan Yamalo-Nenets bölgesindeki petrol sahasında çıkan yangın nedeniyle iki kişinin yaşamını yitirdiği, bir kişinin de yaralandığı belirtildi.

Rus enerji şirketi Novatek’in, Batı Sibirya'nın kuzey kıyılarında yer alan Yamalo-Nenets bölgesindeki petrol sahasında yangın çıktı.

Sputnik'te yer alan habere göre, çıkan yangın nedeniyle, iki kişi yaşamını yitirdi, bir kişi yaralandı.

Çarşamba, 04 Aralık 2019 15:05
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, 'Libya ile imzalanan mutabakat kapsamında ruhsat vereceğimiz kuruluşlarımız, petrol ve doğal gaz araması ve üretimine ilişkin çalışmalarını başlayacaklar' dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Libya ile imzalanan mutabakat ile ilgili açıkalamada bulundu.

Salı, 03 Aralık 2019 07:42
'Menzil-Bir Tarikatın İki Yüzü' adlı kitabın yazarı Saygı Öztürk, 'Menzil'in Ankara'daki temsilcisi aynı zamanda Diyanet İşleri'nin kadrolu bir imamı' dedi. Öztürk, Menzil şeyhinin, sağlık ve enerji bakanları için 'onlar bizim çocuklarımız' dediğini açıkladı.

Menzil tarikatına ilişkin bir kitap kaleme alan Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, tarikata ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Menzil'in Ankara'daki temsilcisi aynı zamanda Diyanet İşleri'nin kadrolu bir imamı" diyen Öztürk, tarikat şeyhinin iki bakan için "onlar bizim çocuklarımız" dediğini aktardı.

Sözcü'den Özlem Gürses'in sorularını yanıtlayan Öztürk, şöyle konuştu:

Pazartesi, 02 Aralık 2019 15:32
Yüzlerce Çarşambalı biyokütle enerji santraline karşı bir araya geldi. Birçok yurttaşın söz aldığı basın açıklamasının ardından yöre kadınlarının çağrısıyla yürüyüşe geçen halka polis barikat kurdu.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde biyokütle enerji santraline karşı dün yüzlerce Çarşambalı bir araya geldi. Birçok yurttaşın söz aldığı basın açıklamasının ardından yöre kadınlarının çağrısıyla yürüyüşe geçen halka polis barikat kurdu.    

Pazar, 08 Aralık 2019 11:50
Bilim ve Aydınlanma Akademisi tarafından düzenlenen Sosyalist Gelecek ve Planlama Sempozyumu'nun üçüncü gününde 'Reel Sosyalist Deneyimler', 'Sosyalizm ve Tarım', 'Sosyalizm, Çevre ve Enerji', 'Sağlığımızı Nasıl Koruyup Geliştireceğiz?' başlıklı sunumlar gerçekleştirildi. Sempozyumun sonunda bir de kapanış bildirisi yayımlandı.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) tarafından Ankara ODTÜ Vişnelik Tesisleri'nde düzenlenen Sosyalist Gelecek ve Planlama Sempozyumu'nun üçüncü ve son günü başladı. Sempozyumun altıncı oturumunda "Reel Sosyalist Deneyimler" başlığında üç sunum düzenlendi.

Pazar, 01 Aralık 2019 16:19
TANAP boru hattının dünkü açılış töreni için Edirne'ye gelen Yunan heyeti, Erdoğan'ın konuşmasından rahatsız olup törenden ayrıldı. Çevre ve Enerji Bakanı Yardımcısı, 'Erdoğan konuşmasında tahrikkâr bir biçimde Kıbrıs’ta yapılmakta olan sondajlara ve Libya ile imzalanan mutabakata değindi' dedi.

Edirne'nin İpsala ilçesi Sarıcaali Köyü'nde bulunan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) MS4 Ölçüm İstasyonu Avrupa Bağlantısı açılışında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından rahatsız olan Yunan heyeti törenden ayrıldı.

Cumartesi, 21 Aralık 2019 07:19
Rus doğalgaz şirketi Gazprom, Moskova ve Kiev’in Ukrayna üzerinden doğalgaz transitinin devam etmesi için mutabakata vardığını bildirdi.

Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak ve Başbakan Yardımcısı Dmitriy Kozak’tan oluşan Rus heyet, Ukrayna Enerji ve Çevre Koruma Bakanı Aleksey Orjel başkanlığındaki Ukrayna heyetiyle Belarus'un başkenti Minsk’te bir araya geldi.

Perşembe, 26 Aralık 2019 09:47
Şırnak'ta ruhsatsız çalıştırılan kömür ocağında iki gün önce göçük altında kalan Hasan İnal'ın cesedine ulaşıldı.

Şırnak’ın Cudi Dağı eteklerindeki Üçkiraz köyü mevkisinde ruhsatsız çalıştığı belirtilen kömür ocağında iki gün önce meydana gelen göçükten sonra süren arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı.

Çarşamba, 11 Aralık 2019 17:26
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Elbistan-Afşin Termik Santrali'nde bacaların 'son sürat' çalıştığını söyledi. Öztunç TBMM'de yaptığı konuşmada 'Bu kadar yüksek kapasite burası çalışamaz. Bir felaket olursa bunun sorumlusu sadece o firma olmaz, siz de olursunuz' dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, termik santrallerin bacalarına yılbaşından itibaren filtre takılması zorunluluğu öncesinde Afşin-Elbistan termik santralinin kapasitesinin üstünde "son sürat" çalıştığını belirterek uyarıda bulundu.

Pages