188 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 28 Aralık 2019 15:48
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kuzey ve Orta Ege'de yarın için fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Ege Denizi için fırtına uyarısında bulundu. MGM'nin açıklamasına göre, rüzgarın, Kuzey ve Orta Ege'de yarın kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6-8 kuvvetinde fırtına, yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Fırtınanın salı günü öğle saatlerden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Pazartesi, 30 Aralık 2019 20:47
Poyraz nedeniyle Kuzey Ege'de Gökçeada ve Bozcaada'ya, Güney Marmara'da ise Avşa, Marmara, Balıklı'dan bazı feribot seferleri iptal edildi.

Marmara ve Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan poyraz nedeniyle yarın Kuzey Ege'de Gökçeada ve Bozcaada'ya, Güney Marmara'da ise Avşa, Marmara, Balıklı'dan bazı feribot seferleri iptal edildi.

Pazartesi, 23 Aralık 2019 07:24
27 Aralık’ta Gebze’de ön gösterimi yapılacak olan İtalyan firması Pininfarina tasarımlı 'yerli otomobil', İtalya’dan Türkiye’ye Ege Ekspres tarafından taşındı.

Yetli otomobilin tanıtımına kısa süre kala yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

27 Aralık’ta Gebze’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ön gösterimi yapılacak olan İtalyan Pininfarina tasarımlı "yerli otomobilleri", İtalya’dan Türkiye’ye Ege Ekspres'in taşıdığı öğrenildi.

Pazar, 29 Aralık 2019 18:13
Çanakkale'de deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması, Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan poyraz fırtınası sebebiyle yarın yapılması planlanan Gökçeada-Kabatepe, Bozcaada-Geyikli ve Güney Marmara hattındaki tüm seferlerin iptal edildiğini açıkladı.

Çanakkale ve Kuzey Ege’de etkili olan poyraz fırtınası feribot ulaşımını olumsuz etkiledi.

Deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması, gün içinde yaptığı açıklama ile olumsuz hava koşulları sebebiyle yarın yapılması planlanan Gökçeada-Kabatepe, Bozcaada-Geyikli ve Güney Marmara hattındaki tüm seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Cuma, 27 Aralık 2019 12:35
Ege Üniversitesi Rektörlüğü, Felsefe Bölümü'nün profesörlük kadrosu için vereceği ilanın şartını 'Din Felsefesi ve Postmodernizim konularında çalışmalar yapmış olmak' diye değiştirdi. Felsefe Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Kuyurtar, durumun 'kişiye özel kadro ilanı' kuşkusu doğurduğunu söyleyerek rektörlüğe dava açtı.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Kuyurtar, Felsefe bölümüne tahsis edilen profesörlük kadrosu için belirlemiş oldukları ilan şartlarının kendileriyle herhangi bir istişarede bulunulmadan rektörlük tarafından değiştirilmesi üzerine, söz konusu kadro ilan ve atama sürecinin durdurulması talebiyle üniversite aleyhine dava açtı.

Perşembe, 26 Aralık 2019 15:13
27 Aralık’ta Gebze’de ön gösterimi yapılacak olan İtalyan firması Pininfarina tasarımlı 'yerli otomobil'den yeni bir fotoğraf paylaşıldı.

Yarın Gebze'de AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı törenle tanıtımı yapılacak olan "yerli otomobil"le ilgili yeni bir görüntü paylaşıldı.

"Türkiye'nin Otomobili" hesabından 14.53'te yapılan paylaşımda, bir sonraki görüntü paylaşımının 19.23'te olacağı duyuruldu.

Pazar, 29 Aralık 2019 08:39
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2019'un son Pazar günü için kar yağışı uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Ağrı, Muş, Bitlis, Şırnak ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Cuma, 20 Aralık 2019 19:11
Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin yaklaşık bir yıl önce konkordato ilan eden Yörsan Gıda'ya talip olduklarını söyledi.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, Yörsan’ın geçen yıl konkordato sürecine girdiğini, şirketin durumunun başta Güney Marmara ve Ege olmak üzere tüm Türkiye’de süt sektörünü etkilediğini söyledi.

'CUMHURBAŞKANIMIZ UYGUN GÖRÜRSE...'

Pazartesi, 30 Aralık 2019 09:51
İzmir'de sabahın erken saatlerinde çekilen görüntülerde mandalina hasadından dönen ve meyvelerin yüklendiği kamyonun en arkasında yolculuk ettirilen işçiler görünüyor.

Ege bölgesinde mandalina hasadına giden işçilerin emek sömürüsü kameralara yansıdı.

Sabahın çok erken saatlerinde Narlıdere-Balçova arasında çekilen görüntülerde, mandalina toplayan işçiler, meyvelerin taşındığı kamyonun en arkasında yolculuk ettirildi. Neredeyse düşmek üzere olan işçilerin soğuktan korunmak için de battaniyelere sarındığı görüldü.

Pazar, 29 Aralık 2019 16:37
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Ankara ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti arasında onaylanan 'Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası'nı BM'ye bağlı Uluslararası Adalet Divanı'na götüreceklerini söyledi.

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) ile "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası" ve "Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası" imzalayan Türkiye'ye karşı Atina'dan, "Ankara ile deniz yetki alanı anlaşmazlıklarını çözememeleri halinde Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Uluslararası Adalet Divanı'na (ICJ) gidecekleri" açıklaması geldi.

Cuma, 06 Aralık 2019 09:53
Avrupa Birliği'nden Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili yapılan açıklamada Türkiye ile Libya arasında imzalanan deniz yetki alanı sınırlandırma mutabakatına ilişkin bilgilerin kamuya açıklanmadığı belirtilerek, 'Mutabakatın içeriği netleştirilmeli. Metnin gecikmeden AB'ye iletilmesini bekliyoruz' denildi.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ile Libya arasında imzalanan deniz yetki alanı sınırlandırma mutabakatına ilişkin bilgilerin kamuya açıklanmadığı belirtilerek, "Mutabakatın içeriği netleştirilmeli. Metnin gecikmeden AB'ye iletilmesini bekliyoruz" talebinde bulunuldu.

Salı, 31 Aralık 2019 08:57
Meteoroloji şiddetli yağmur ve rüzgâra karşı vatandaşları uyardı. Olumsuz hava koşulları sebebiyle BUDO, İDO ve GESTAŞ'ın bazı seferleri iptal edildi.

Meteoroloji şiddetli yağmur ve rüzgâra karşı vatandaşları uyardı. Olumsuz hava koşulları sebebiyle BUDO, İDO ve GESTAŞ'ın bazı seferleri iptal edildi.

BUDO’nun internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı seferlerin iptal edildiği duyuruldu.

Bursa (Mudanya) – İstanbul (Eminönü/Sirkeci) 07.00 seferi

Çarşamba, 25 Aralık 2019 11:45
Kanal İstanbul ÇED raporunda imzası bulunan enstitüde görevli olan Dr. Yavuz Örnek, projeyi tuhaf sözlerle savundu. Örnek, 'Diyelim ki Karadeniz’in altında bir magma oluştu ve H2S açığa çıktı. Yüzlerce atom bombasına denk patlama olur. İlla olacak demiyorum ama bu hiç olmayacak manası taşımaz. Bu kanal, İstanbul Boğazının tamamen yıkılmasını engeller. Kanal da yıkılır ama ona da ihtiyaç var' dedi.

Kanal İstanbul ÇED raporunun denizle ilgili bölüme destek veren isimlerden olan İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü’nde görevli Dr. Yavuz Örnek, Kanal İstanbul'u tuhaf gerekçelerle savundu.

Radyo Karakutu’da yayınlanan Bidebunuizle programında Yavuz Oğhan’a konuşan Örnek’in açıklamalarından başlıklar şöyle:

Cuma, 20 Aralık 2019 09:56
Sisam Adası’ndaki sığınmacı kampının olumsuz koşullarını protesto eden sığınmacılara polis göz yaşartıcı gaz ile müdahalede bulundu. 650 kişi için tasarlanan kampta yaklaşık 7 bin 500 sığınmacı kalıyor.

Yunanistan'ın Sisam Adası'nda kapasitesinin üzerinde dolu olan sığınmacı kampındaki yaşam koşullarını protesto için düzenlenen gösteride sığınmacılarla polis arasında çatışma çıktı.

Yunan haber ajansı ANA, çoğunluğunu Afrika ülkelerinden gelen sığınmacıların oluşturduğu göstericilerin kampın yakınlarında bir caddeye barikat kurduğunu ve daha sonra polise taş attığını duyurdu.

Cuma, 06 Aralık 2019 10:15
AKP iktidara geldiğinden bu yana ağır borç yükü altında olan çiftçinin ortalama borcunun 2018 yılında 48 bin 500 TL'ye çıktığı belirlendi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, Eylül 2019 itibarıyla tarım, avcılık ve ormancılık alanında kullandırılan tarımsal kredilerin hacminin 115 milyar 193 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın hazırladığı raporla ortaya çıkan veriler, AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana çiftçinin ağır borç yükü altında olduğunu orta

Pages