645 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 12 Aralık 2019 18:40
Paris’te yaşayan Arjantinli eski polis şefi ABD destekli diktatörlük döneminde işlediği insanlığa karşı suçlar nedeniyle tutuklandı.

Arjantin’in "Kirli Savaş" diye adlandırılan ABD destekli diktatörlük dönemi sırasında insanlığa karşı işlediği suçlardan dolayı eski polis memuru Mario Sandoval, Fransa’da tutuklandı.

On yıldır Paris’te yaşayan işkenceci Sandoval, Arjantinli hukukçuların uzun süren hukuk mücadelesinin ardından tutuklandı.

Cumartesi, 21 Aralık 2019 07:01
Uğur Dündar’ın sunduğu ‘Demokrasi Arenası’ programına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski ATO Başkanı Sinan Aygün’ün suç duyurusuyla ilgili olarak 'İmar değişikliğinde 30 milyar lira birilerinin cebine gitti' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Uğur Dündar’ın TELE1'de sunduğu "Demokrasi Arenası" programının konuğu oldu.

Çarşamba, 04 Aralık 2019 19:30
Yunanistan’da hükümetteki Yeni Demokrasi Partili milletvekili Angelos Syrigos, Türkiye’ye ait Barbaros araştırma gemisinin Kıbrıs’ın münhasır ekonomik bölgesinde büyük bir gaz rezervi bulduğunu öne sürdü.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de büyük bir doğalgaz rezervi bulduğu öne sürüldü.

Gazete Duvar’dan Nikolaos Stelya’nın haberine göre iddia, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e yakınlığıyla tanınan Yeni Demokrasi milletvekili Angelos Syrigos’a ait.

Pazartesi, 02 Aralık 2019 12:48
Çin hükümeti, ABD'li savaş uçakları ve savaş gemilerinin Hong Kong'a giriş taleplerinin onaylanma sürecini askıya aldıklarını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Hong Kong'daki gösterilere müdahale ettiği gerekçesiyle Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını imzalamasına Çin'den yanıt geldi.

Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'li savaş uçakları ve savaş gemilerinin Hong Kong'a giriş taleplerinin onaylanma sürecinin askıya alındığını açıkladı.

Cumartesi, 21 Aralık 2019 16:04
HDP’nin yüzde 61 oy oranıyla kazandığı Sur Belediyesi’ne kayyum atanması, basın açıklaması ve oturma eylemi ile protesto edildi.

Diyarbakır'ın Sur Belediyesi'ne kayyum atamasını protesto eden HDP’liler belediye önünde toplandı.

Burada açıklama yapmak isteyen HDP’lilere polis izin vermezken, yapılan görüşmelerin ardından açıklama daha ileri bir noktada yapıldı.

Perşembe, 19 Aralık 2019 00:00
Özgür Şen

Birleşik Krallık'ta Corbyn liderliğindeki İşçi Partisi'nin aldığı ağır yenilginin İngiltere haricinde en hararetli tartışıldığı ülkelerden birisi Türkiye... AKP cenahının bu sonucu sağın sola karşı her zaman galip geleceği gibi gerçekle hiçbir ilişkisi olmayan bir iddiayı desteklemek için kullanmasını ve meseleyi buradan köpürtmesini boşverin.

Perşembe, 05 Aralık 2019 11:30
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Artık AKP bir parti değil tek bir adamdan ibaret monolitik bir yapıdır. AKP komple AKP’den ayrıldı. Birazcık vicdanı, ahlakı, aklı olan hiç kimse orda durmuyor, duramıyor artık. Dolayısıyla yeni oluşumlar mevcut AKP’yi zaten resmi olarak üçe bölmekle kalmayacak, tüm tabanını vakum gibi kendine de çekecek gibi görünüyor' dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi'nde 3 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, avukatı aracılığıyla Artı Gerçek'ten Mehveş Evin'in sorularını yanıtladı.

'HDP TALEPKAR DİLİ BIRAKMALI'

HDP'nin erken seçim çağrısının meşru ve doğru olduğunu belirten Demirtaş, şunları söyledi:

Perşembe, 19 Aralık 2019 00:00
Ali Rıza Aydın

“Bu parlamenter rejimden kurtaracağımız şeyler var; daha esnek, kolay, ilkesiz ve denetimsiz bir yönetime ihtiyaç var” derken, “yine de ihtiyaç duyulduğunda kanunlarımız olmalı, kanunlarla baskıyı sürdüreceğimiz alanlar var” diye başkanlı yönetime geçerken sermaye sınıfının çıkarını düşünüyorlardı.

Perşembe, 26 Aralık 2019 14:06
AKP'den istifa eden ve yeni parti hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan, partisinin kuruluşunun ocak ayında yapılacağını belirtirken, 'Çalışmalar beklediğimizden uzun sürdü, 2020’ye sarkacak ama bu haftalarla ifade edilecek bir sarkma değil' dedi.

AKP’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yeni partinin ocak ayında kurulacağını açıkladı.

Babacan, "Çalışmalar beklediğimizden uzun sürdü, 2020’ye sarkacak ama bu haftalarla ifade edilecek bir sarkma değil. Partinin adını milletimiz koyacak" dedi.

Pazartesi, 09 Aralık 2019 10:18
3 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, 'Sağlığım çok iyi değil maalesef. Zaman zaman göğsümdeki sancı nüksediyor, nefes alışverişimi zorluyor. Tetkikler devam ediyor. Henüz bir teşhis konulamadı' dedi.

Evrensel gazetesinden Meltem Akyol’un sorularını yanıtlayan Demirtaş sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, ''Sağlığım çok iyi değil maalesef. Zaman zaman göğsümdeki sancı nüksediyor, nefes alışverişimi zorluyor. Tetkikler devam ediyor. Henüz bir teşhis konulamadı'' dedi.

Salı, 31 Aralık 2019 14:02
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yıl mesajında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteğini dile getirirken, '31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinden aldıkları sonuçları gafilce yorumlayan, elde edilen cılız mevzi kazanımlarından yanlış sonuçlar çıkaran CHP ve yedeklerinin 2019 yılında gerçek yüzleri iyice belirginleşmiştir' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yıl mesajında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteğini dile getirdi.

Cumartesi, 21 Aralık 2019 14:10
Eski CHP milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile CHP’li 3 belediye meclis üyesi hakkındaki ‘25 milyon lira rüşvet istedikleri’ iddiasıyla ilgili yaptığı suç duyurusunda geçen delilleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edeceğini açıkladı.

Eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı ve eski CHP milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile CHP’li 3 belediye meclis üyesi hakkındaki suç duyurusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumartesi, 14 Aralık 2019 16:55
'Devrimci Mustafa Kemal' başlıklı söyleşide Enver Aysever, Mustafa Hoş, Mustafa Kemal Erdemol ve Orhan Gökdemir, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimcilik ve çağdaşlık boyutunu anlattılar.

Eskişehir'de TÜYAP Kitap Fuarı'nda düzenlenen “Devrimci Mustafa Kemal” başlıklı söyleşide, yazarlar Enver Aysever, Mustafa Hoş, Mustafa Kemal Erdemol ve Orhan Gökdemir Atatürk’ün çağdaşlıktan, cumhuriyetten yana, anti-emperyalist, aydınlanmacı yönünü anlattılar.

Cumartesi, 07 Aralık 2019 17:21
Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu'nun (WFDY) 20. Genel Meclisi Lefkoşa'da toplandı. WFDY Genel Kurul üyesi olan Türkiye Komünist Gençliği de toplantıda temsil edildi.

Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu'nun (WFDY) 20. Genel Meclisi Kıbrıs Cumhuriyeti'nin başkentinde "Geleceğe doğru! Hayal ettiğimiz ve mücadelesini verdiğimiz dünyayı kuruncaya kadar, ileri!" sloganı ile toplandı.

Perşembe, 05 Aralık 2019 09:25
TÜSİAD Başkanı Kaslowski, 'İşsizliğin ve dış borç oranımızın daha önce hiç karşılaşmadığımız seviyelerde olduğunun bilincinde olmamız gerekiyor' dedi.

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısına işsizlik, yapısal reform ve demokrasi sorunları ile dünyadaki sokak eylemleri damgasını vurdu. Ankara’da yapılan YİK’in önceki akşamki kokteyline ve dünkü toplantısına hükümetten hiçbir bakanın katılmaması dikkat çekti.

Pages