14321 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Aralık 2019 09:22
'Kadın ve erkek için ayrı mescit' şartı yer alan MEB yönetmeliğinde öğrencilere acil durum sağlık hizmetleri için revir şartı bulunmuyor.

Mescidin zorunlu olduğu Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullarda olmayan revir, can güvenliğini ilgilendiren ancak ertelenen yönetmelikler ve yeterli olmayan ilkyardım eğitimi nedeniyle çocuklar ölmeye devam ediyor.  

MESCİT VAR, REVİR YOK

Pazartesi, 23 Aralık 2019 09:01
Yunanistan, Kıbrıs ve İsrail Doğu Akdeniz için yeni anlaşma yapacaklarını duyurdu.

Doğu Akdeniz'de enerji alanında işbirliğini güçlendiren Yunanistan, Kıbrıs ve İsrail, yeni yılda EastMed doğal gaz boru hattının inşası için anlaşma imzalayacaklarını duyurdu.

Salı, 03 Aralık 2019 11:05
Türkiye Barış Komitesi, Londra'da gerçekleştirilecek NATO Zirvesi öncesinde bir açıklama yayımlayarak, zirveyi protesto etti. Açıklamada, NATO'nun, siber uzay dahil yeni müdahale alanlarının tartışılacağı zirve üzerinden Türkiye'nin dış politikasındaki samimiyetsizlik eleştirildi.

Londra'da gerçekleştirilecek NATO Zirvesi öncesinde açıklama yayımlayan Türkiye Barış Komitesi, NATO'nun kirli tarihini hatırlattı. Zirvede NATO'nun müdahale alanları ve biçimleri üzerine yeni kararlar alınacağını söyleyen Komite'nin açıklamasında "Gerçek bir antiemperyalist politika, öncelikle NATO'dan çıkılmasını gerektiriyor" denildi.

Türkiye Barış Komitesi'nin açıklaması şöyle:

Çarşamba, 04 Aralık 2019 16:12
Litvanya, Türkiye'nin NATO'nun Baltık ülkelerini 'savunma' planına onay verdiğini duyurdu.

Litvanya Başkanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada Türkiye'nin Nato'nun Baltık ülkelerine yönelik 'savunma' planına onay verdiği belirtildi.

Türkiye, NATO’nun Baltık ülkeleri ve Polonya ile ilgili "savunma" planlarını, "ittifakın Ankara’ya Suriye’de YPG ile mücadelesine daha fazla destek" verene kadar reddetmişti.

Çarşamba, 18 Aralık 2019 09:48
Türkiye, Moody's'in '2020 Yılı Yayın Takvimi'nde yer aldı, planlı 2 değerlendirme tarihi bulunuyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 2020 yılı yayın takviminde Türkiye için iki planlı değerlendirme tarihi açıkladı.

Moody's'in 2020 yılı takvimine göre, Türkiye'nin planlı gözden geçirme tarihleri 5 Haziran ve 4 Aralık olacak.

Cuma, 06 Aralık 2019 12:59
Yunanistan, Türkiye ile yaptığı 'Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması' anlaşması nedeniyle Libya'nın Atina Büyükelçisi'ni sınır dışı etme kararı aldı.

Yunanistan hükümeti, Libya'nın Atina Büyükelçisi'nin sınır dışı etme kararı aldı.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Büyükelçi Muhammed Yunus Menfi'ye ülkeyi terk etmesi için 72 saat süre tanındı.

Sınır dışı kararının gerekçesi olarak Libya'nın Türkiye ile yaptığı anlaşma gösterildi.

TÜRKİYE HARİTA YAYIMLADI

Salı, 10 Aralık 2019 09:16
Polonya Cumhurbaşkanı danışmanı Krzysztof Szczerski, Türkiye'nin Baltık Planı'nı NATO'nun Londra'daki zirvesinde kabul ettiğini dile getirdi. Danışman, bundan geri dönüş olamayacağını da belirtti.

Polonya Cumhurbaşkanı danışmanı Krzysztof Szczerski, Türkiye'nin Polonya-Baltık ülkeleri için ön görülen savunma planını kabul ettiğini dile getirdi.

Cuma, 13 Aralık 2019 15:40
Türkiye'nin Suriye'ye yönelik askeri harekatı sonrası Manisa’da kurmayı planladığı fabrikayla ilgili erteleme kararı alan Volkswagen, kararını en erken Şubat ayında açıklayacağı duyuruldu.

Alman otomotiv devi Volkswagen‘in (VW), Türkiye'de kurulması planlanan fabrikayla ilgili kararını en erken Şubat ayında vereceği duyuruldu.

Şirketin Wolfsburg'daki merkezinden kaynaklara dayandırılan haberde, "fabrikayla ilgili nihai değerlendirmenin en erken 2020’nin ilk çeyreğinin ortalarından itibaren gündeme geleceği" kaydedildi.

Cuma, 20 Aralık 2019 12:23
Türkiye Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri bugün çekilen kuranın ardından belli oldu.

Ziraat Türkiye Kupası son 16 Turu eşleşmeleri belli oldu

İşte eşleşmeler:

Medipol  Başakşehir - Kırklarelispor, 
Antalyaspor-Göztepe, 
İM Kayserispor - Fenerbahçe, 
Çaykur Rizespor - Galatasaray,
Aytemiz Alanyaspor - Kasımpaşa
Erzurumspor - Beşiktaş
DG Sivasspor - Malatyaspor
Trabzonspor - Yukatel Denizlispor

Cuma, 06 Aralık 2019 21:53
Dışişleri Bakanlığı, Fransa’da devam eden protesto gösterileri nedeniyle Türkiye vatandaşlarına bu ülkeye seyahatlerinde dikkatli olmaları uyarısı yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Fransa’ya yönelik seyahat uyarısı yaptı.

Açıklamada ülkedeki AA muhabirinin gözünden yaralandığı hatırlatılırken “Güvenlik bakımından, grevlere bağlı protesto gösterilerinde yaşanan toplumsal olaylar ve güvenlik güçlerinin orantısız müdahaleleri, başta Paris olmak üzere, Fransa’da bulunan vatandaşlarımızın müteyakkız olmasını gerekli kılmaktadır” denildi.

Cuma, 06 Aralık 2019 09:28
Eski ABD Merkez Kuvvetler Komutanı emekli general Joseph Votel NATO ve Türkiye arasındaki son gelişmeleri değerlendirdi. S-400 konusunda ise "bu meselenin çözümünü en nihayetinde NATO’nun üstlenmesi gerektiğini" belirtti.

Eski ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı emekli general Joseph Votel, Türkiye’nin özellikle son yıllarda NATO’yu birarada tutan değer ve çıkarlardan uzaklaştığını savunarak, “Türkiye’ye hala güvenilir bir ortak gibi bakabilir miyiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. 

Salı, 03 Aralık 2019 08:31
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, bugün İngiltere'nin başkenti Londra'da başlayacak NATO zirvesi öncesi Türkiye'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Türkiye'ye NATO'nun Baltıklar ve Polonya'ya yönelik savunma planlarını engellemeyi bırakması çağrısında bulundu.

Perşembe, 05 Aralık 2019 09:04
İngiltere merkezli anket ve veri analiz şirketi YouGov tarafından yapılan bir araştırma dikkat çekti. Araştırmada son dönem gündemde önemli yer tutan NATO politikaları soruldu.

İngiltere merkezli anket ve veri analiz şirketi YouGov tarafından yapılan bir araştırmada Fransızların yarısından fazlası Türkiye'nin olası bir saldırıya maruz kalması durumunda NATO'nun Ankara'yı savunmasına sıcak bakmıyor.

Pazartesi, 23 Aralık 2019 14:27
Yunanistan'ın Selanik kentinde Türkiye konsolosu çalışanının aracı kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı.

Yunanistan'ın Selanik kentinde Türkiye konsolosu çalışanının aracı kimliği belirsiz bir grup tarafından kundaklandı.

Olayda yaralanan olmadı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, henüz kimsenin gözaltına alınmadığı bildirildi.

 

Pazartesi, 23 Aralık 2019 08:21
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 80 bin Suriyeli'nin İdlib'den Türkiye sınırına doğru hareket ettiğini söyledi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen bir etkinlikte, 80 bin Suriyeli'nin İdlib'den Türkiye sınırına doğru hareket ettiğini söyledi ve "Türkiye bu göç yükünü tek başına taşımayacaktır" dedi.

Erdoğan, olası göç dalgasının "Yunanistan ve tüm Avrupalı ülkelerinde" hissedilebileceği söyledi.

Pages