1221 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 10 Ekim 2019 13:09
Türkiye Barış Komitesi Suriye harekatıyla ilgili açıklama yayımladı. Açıklamada Suriye'ye yönelik harekatın kabul edilemez olduğu söylenirken, "Askerlerimiz derhal geri dönmeli, Suriye'nin egemenliğine saygı gösterilmelidir" denildi.

Türkiye Barış Komitesi'nin açıklaması şu şekilde: 

Salı, 01 Ekim 2019 09:55
AP'den bir grup parlamenter,VW'nin Türkiye'de kurması söz konusu olan fabrikanın devlet teşvikleriyle ilgili AB kurallarına uygunluğunun incelenmesini talep etti. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Türkiye'de yeni yatırım yapacak ya da yatırım kapasitesini genişletecek otomotiv firmalarına yeni teşvikler sağlanmıştı. Volkswagen'e bir davet mektubu da CHP tarafından gönderilmişti.

Avrupa Parlamentosundan (AP) bir grup parlamenter, Alman otomotiv devi Volkswagen'ın (VW) yeni fabrikasını Türkiye'de kurma planlarına karşı AB Komisyonu'nu harekete geçmeye çağırdı.

Perşembe, 17 Ekim 2019 13:18
Gazeteci Musa Özuğurlu Türkiye'nin Suriye'de hem askeri hem de siyasi olarak sıkıştığını, başta planladığı gibi bir koridor oluşturmasının çok zor göründüğünü ve artık 'elindekileri koruma' safhasına geçtiğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'nin kuzeyinden çekilme kararı almasının ardından Türkiye'nin başlattığı Suriye'ye dönük askeri harekatın 9. gününe girildi.

ABD öncülüğündeki koalisyonun 15 Ekim tarihinde Menbiç'ten geri çekildiğini duyurmasının ardından kente giren Suriye ordusu, ardından SDG ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Rakka, Kobani ve Haseke'ye de girmişti.

Cuma, 04 Ekim 2019 07:54
Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de yer alan bir başka Cumhurbaşkanı kararı ile Suriye'de, Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (El-Bab), İslami İlimler Fakültesi (Azez) ve Eğitim Fakültesi (Afrin) kurulması kararlaştırıldı.

Yükseköğretim kurum ve kuruluşlarını ilgilendiren konularda Resmi Gazete'de bir dizi karar yayımlandı. Cumhurbaşkanı'nın imzasını taşıyan kararlardan birisi Suriye’de, Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (El-Bab), İslami İlimler Fakültesi (Azez) ve Eğitim Fakültesi (Afrin) kurulmasını öngörüyor.

Pazartesi, 07 Ekim 2019 19:02
ABD Başkanı Donald Trump Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Trump 'Eğer Türkiye limitleri aşacak herhangi bir şey yaparsa, Türkiye ekonomisini tamamen yok ederim (daha önce yaptım)' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin olası Suriye operasyonuyla ilgili bir açıklama daha yaptı. 

Trump, "Daha önce de belirttiğim gibi ve yinelemek gerekirse, Türkiye benim, büyük ve eşsiz bilgeliğimle limiti aşmak olarak düşündüğüm herhangi bir şeyi yaparsa Türkiye Ekonomisini tamamen yok ederim (daha önce yaptım!)" dedi. 

Cuma, 25 Ekim 2019 09:31
Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, NATO’ya Suriye’nin kuzeyinde bir güvenli bölge kurulması konusundaki önerisini sundu. Önerinin Türkiye ve ABD’den destek gördüğü öne sürülüyor.

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Suriye’nin kuzeyinde "uluslararası güçlerin" kontrolünde bir güvenli bölge kurulması konusundaki önerisini NATO'ya sundu.

Kramp-Karrenbauer bu süreçte Rusya’nın da katkısına ihtiyaç duyulacağını söyledi.

Pazartesi, 14 Ekim 2019 23:32
ABD Başkanı Trump Türkiye’ye yönelik yaptırımları açıkladı. Buna göre Trump Türkiye’nin mevcut ve eski hükümet yetkilileri ile ‘Suriye’nin kuzeyinde istikrarı bozan faaliyetlere destek veren’ kişilere yaptırımlara izin veren kararname imzalayacak. Trump açıklamasında ‘Türkiye’nin liderleri bu tehlikeli ve yıkıcı yolu izlemeye devam ederse Türkiye ekonomisini hızlı bir şekilde mahvetmeye tamamen hazırım’ dedi.

ABD Başkanı Trump Türkiye’ye yönelik yaptırımları açıkladı. Buna göre Trump Türkiye’nin mevcut ve eski hükümet yetkilileri ile "Suriye’nin kuzeyinde istikrarı bozan faaliyetlere destek veren" kişilere yaptırımlara izin veren kararname imzalayacak.

Pazartesi, 28 Ekim 2019 14:15
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani’nin perşembe günü Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığı belirtildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Barzani’nin Erdoğan’la görüşüp görüşmeyeceğinin kesinleşmediğini söyledi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) basınında yer alan haberlere göre IKBY Başbakanı Mesrur Barzani’nin perşembe günü Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığı öğrenildi.

Ziyarete ilişkin IKBY'den henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Çarşamba, 02 Ekim 2019 13:01
Türkiye'de üretim yapmayı planlayan Volkswagen, Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurdu. Şirketin sermayesi 943.5 milyon lira olarak belirlendi.

Türkiye'de üretim yapmayı planlayan Volkswagen, Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurdu. Şirketin sermayesi 943.5 milyon lira olarak belirlendi.

Çarşamba, 16 Ekim 2019 08:42
ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Suriye'deki askeri harekatı ve yaşanan gelişmelere ilişkin Kongre'nin bazı üyelerini toplantıya çağırdı.

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre'nin dış politika ve güvenlik alanındaki üst düzey isimlerini Türkiye'nin harekatının ardından Suriye'deki son durumu görüşmek üzere toplantıya çağırdı.

Perşembe, 03 Ekim 2019 07:43
Alman otomotiv devi Volkswagen'den yeni fabrikayla ilgili olarak yapılan açıklamada Türkiye ile görüşmelerin nihai aşamada olduğunu, ancak resmi bir açıklama için tarihin henüz kesinleşmediğini bildirdi.

Alman otomotiv devi Volkswagen (VW), Manisa'da bir şirket kurduğuyla ilgili haberlerin Türk kamuoyuna yansıması sonrasında, anlaşmanın henüz sonuçlandırılmadığını duyurdu.

Pazartesi, 07 Ekim 2019 23:36
Suriye devlet haber ajansı SANA’nın haberine göre TSK ülkenin kuzeydoğusunda Haseke’ye saldırı düzenledi.

Suriye devlet haber ajansı SANA’nın haberine göre Türkiye Suriye’nin kuzeydoğusundaki Haseke’de Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) kontrolündeki Malikiye’ye saldırı düzenledi.

Öte yandan RT'nin SANA'dan aktardığına göre ise TSK Suriye-Irak sınırında Semalka geçidine saldırı düzenledi. Saldırılarda ilk belirlemelere göre ölü ya da yaralı olmadığı bildirildi.

Salı, 22 Ekim 2019 13:38
Volkswagen'in üretim sorumlusu Andreas Tostmann, Türkiye'de kurulması planlanan fabrika için şirketin alternatif bir yer aramadığını açıkladı.

Volkswagen (VW) üretim sorumlusu Andreas Tostmann, Türkiye'nin Suriye'ye dönük harekatı nedeniyle ertelenen yeni fabrika kurma planına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Salı, 15 Ekim 2019 10:51
Çin Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye Suriye'ye dönük harekatı durdurma çağrısı yaptı.

Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Şuang, günlük basın toplantısında Türkiye'nin Suriye'ye dönük harekatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Geng, harekata ilişkin Türkiye'yi uyararak harekatı sonlandırma ve 'doğru yola geri dönme' çağrısında bulundu.

Perşembe, 17 Ekim 2019 15:10
Dün Kobani'nin kontrolünü alan Suriye Ordusu, bugün Türkiye sınırına Suriye bayrağı astı.

Dün Kobani'nin kontrolünü alan Suriye, bugün sınır bölgesine bayrak çekti.

SANA tarafından paylaşılan fotoğrafta, Suriye askerlerinin sınır geçiş bölgesine Suriye bayrağı çektiği görüldü.

Pages