1085 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 19 Şubat 2019 10:02
Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler doğruladı, Honda’nın Türkiye’deki fabrikası kapanıyor. Gebze Şekerpınar’da bulunan ve yaklaşık 1300 işçinin çalıştığı fabrikada, yönetim bugün saat 11.00'da konuyla ilgili açıklama yapacak. Şirketten yapılan açıklamada Gebze'deki tesiste üretimin 2021'de duracağı belirtildi.

Japon otomotiv üreticisi Honda’nın Türkiye’deki fabrikası kapanıyor.

İngiltere North Swindon’un Muhafazakar Milletvekili Justin Tomlinson’ın,  Honda’nın Türkiye’deki fabrikasını kapatacağını ve tüm Avrupa için Japonya’daki merkezinde üretim yapacak iddiasını Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler de doğruladı.

Perşembe, 21 Şubat 2019 09:22
Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi’nde kabul edilen Türkiye raporunda Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki üyelik müzakerelerinin askıya alınması önerilirken, raporda 'Türk Hükümetini’nin 3. ülkelerde Türk vatandaşlarını rahatsız etme, kaçırma, gizli takip ve ihbar hatları açma gibi yöntemleri' kullandığı iddia ediliyor.

Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi’nde Türkiye raporuna verilen değişiklik önerileri oylamaya sunuldu, 7 olumsuz oya karşı 47 evet oyu ile kabul edildi.

EuroNews haberine göre raporda Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki üyelik müzakerelerinin askıya alınması da önerildi. Oy çokluğuyla kabul edilen rapor 13 Mart'ta oylanacak.

Perşembe, 07 Şubat 2019 15:10
Türkiye Komünist Partisi İstanbul il örgütü, Kartal'da göçen binanın suçlusunun, yağmacı bir kâr hırsıyla insanları beton mezarlara tıkıştıran sermaye düzeni olduğunu savundu. Açıklamada, 'Enkazın altında insanlar, üstünde rant var' denildi.

İstanbul Kartal'a meydana gelen göçük faciasına yönelik tepkiler devam ediyor. 

Cumartesi, 16 Şubat 2019 22:12
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P) Türkiye'nin kredi notunu teyit ederek ekonomide daralma beklendiğini ifade etti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P) Türkiye'nin kredi notunu teyit ederek ekonomide daralma beklendiğini ifade etti.

Cuma, 01 Şubat 2019 15:51
ODTÜ'de evrim konferansının iptal edilmesinin ardından, aylar önce açıklanan akademik takvimdeki değişikliğin de sebebi belli oldu: Erdoğan ODTÜ'de 6 Şubat'ta yapılacak Teknokent açılışına davetli. Türkiye Komünist Gençliği, 'Kampüsümüzün kapıları bilime değil, tescilli bilim ve aydınlanma düşmanı siyasi iktidarın temsilcilerine kapatılmalıdır' diyerek ODTÜ yönetimine tepki gösterdi.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG), ODTÜ'de 6 Şubat'ta Teknokent Bilişim Merkezi'nin açılış törenine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın davet edilmesine tepki göstererek "AKP dışarı, bilim içeri" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Cuma, 22 Şubat 2019 18:42
Ekonomik ve siyasi krizler, işsizlik, güvencesizlik Türkiye'deki mutluluk oranının gerilemesine sebep oldu. Türkiye'de mutlu kişi oranı 2017'deki yüzde 58 düzeyinden 2018'de yüzde 53,4'e geriledi. Mutsuzların oranı ise yüzde 11,1'den yüzde 12,1'e yükseldi. En mutlu meslekler arasında ise asayiş hizmetlerinde çalışanların olması dikkat çekti.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) araştırmasına göre, ülkedeki mutlu insanların oranında gerileme oldu. 2018’de mutsuz olduğunu belirten bireylerin oranı yüzde 11,1’den yüzde 12,1’e yükseldi. 2017 yılında erkeklerde yüzde 53,6 olan mutluluk oranı 2018´de yüzde 49.6’ya, kadınlarda da yüzde 62.4’ten yüzde 57’ye düştü.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 10:30
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dışişleri Bakanlığı müsteşarlarından David Satterfield'i Türkiye Büyükelçisi olarak aday gösterdiği bildirildi.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Trump'ın David Michael Satterfield’i Türkiye Büyükelçisi olarak atamak istediği belirtildi.

Halen ABD Dışişleri Bakanlığında Yakın Doğu İlişkilerinden sorumlu müsteşar olarak görev yapan Sattefield’in Türkiye Büyükelçisi olabilmesi için Senatoda yapılacak oylamayı beklemesi gerekecek.

Perşembe, 07 Şubat 2019 22:58
Türkiye Varlık Fonu’nun uluslararası piyasalardan 1 milyar avro borçlanmak için ABD merkezli Citigroup ile Çin merkezli ICBC bankalarına yetki verdiği bildirildi.

Bloomberg'in konuya yakın beş kaynağa dayandırdığı haberine göre, Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) uluslararası piyasalardan 1 milyar avro borçlanmayı planlıyor. ABD merkezli Citigroup ile Çin merkezli ICBC bankalarına yetki verilen borçlanma bir yılı opsiyonlu üç yıl vadeli olacak. Borçlanmanın maliyetiyle ilgili ise bilgi paylaşılmadı.

Pazartesi, 25 Şubat 2019 19:19
Moody's Türkiye'de kredi büyümesi için alınan tedbirlerin bankalar için negatif olduğunu açıkladı.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, "Türkiye'de kredi büyümesi için alınan tedbirler bankalar için negatif" açıklamasını yaptı .

Cuma, 08 Şubat 2019 23:19
İran Dışişleri Bakanı Zarif, Ankara ve Şam arasında diyalog için arabulucu olabileceklerini açıkladı.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Türkiye ve Suriye hükümetleri arasında diyaloğun bölgenin çıkarına olacağını belirtti. “Türkiye ile Suriye arasındaki diyaloğun bölgenin çıkarına olduğunu düşünüyoruz. Eğer taraflar böyle bir talepte bulunursa, arabulucu rolünü oynamaya hazırız” dedi.

Salı, 19 Şubat 2019 08:28
Japon otomotiv üreticisi Honda’nın Türkiye’de Gebze'de bulunan fabrikasını kapatacağı iddia edildi.

Japon otomotiv üreticisi Honda’nın Türkiye'deki fabrikasını kapatacağı ileri sürüldü.

Gebze Şekerpınar'da bulunan ve yaklaşık 800 işçinin çalıştığı fabrika, Honda'nın Avrupa'daki ikinci otomobil üretim tesisi konumunda.

Çarşamba, 20 Şubat 2019 15:24
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s'un Türkiye bankacılık sektörü ile ilgili açıklamalarının temelsiz olduğunu ileri sürdü.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard &Poor’s'un dün yaptığı "Finansal istikrar riskleri Türk bankalarının varlık kalitesini bozabilir" açıklamasına Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yanıt geldi.

Pazar, 17 Şubat 2019 15:06
Türkiye, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının verdiği notlarla oluşturulan listede son üç yılda 15 sıra gerileyerek 82’nci sırada yer aldı.

Uluslararası yatırımcıların paralarını yönlendirmek için verilerini kıstas aldığı Fitch Ratings, S&P ve Moody’s’ten düşük not almak özel sektörün de devletin de borçlanırken daha yüksek faiz ödemesi anlamına geliyor.

Cuma, 15 Şubat 2019 16:56
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'YPG terör örgütünün bölgeden çıkarılması, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliği açısından en önemli konudur. Güvenli bölgede sadece Türkiye olmalıdır' diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ABD'nin Suriye'den çekilme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akar, "ABD’nin Suriye’den çekilmesinden sonra oluşacak boşluk, teröristler için güvenli bölge haline gelmemelidir" dedi.

Cumartesi, 02 Şubat 2019 09:13
Salı günü Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek olan Yunanistan Başbakanı, çarşamba günü İstanbul'da Heybeliada'daki Ruhban Okulu’nu ziyaret edecek. Okulu ziyaret eden ilk Yunanistan Başbakanı olacak olan Çipras, Patrik Bartholomeos’la da görüşecek.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine 5-6 Şubat’ta gerçekleştireceği Türkiye ziyaretinde, İstanbul’da Heybeliada'daki Ruhban Okulu’na da gidecek.

Salı günü Ankara’da Erdoğan ile görüşecek olan Çipras, ertesi gün İstanbul’da Heybeliada'daki Ruhban Okulu’nu ziyaret edecek. Çipras okulu ziyaret eden ilk Yunanistan başbakanı olacak.

Pages