1299 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Eylül 2019 11:34
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Küba ile ilaç, aşı ve tıbbi cihaz alanında mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı. Koca anlaşmanın hem sağlık alanında hem de ticari alandaki ilişkilere katkı sağlayacağına inandığını söylerken, José Martí Küba Dostluk Derneği de Türkiye'de Küba'yla yapılacak işbirliklerinin kanser tedavisi fiyatlarının düşmesine de katkı sağlayabileceği görüşünde.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Küba ile sağlık alanında bir mutabakat zaptı imzalandığını duyurdu. İlaç, aşı ve tıbbi cihazı kapsayan işbirliği ile ilgili Koca, "Sağlık alanındaki iş birliğimizi artıracak ve iki ülke ürünlerine karşılıklı olarak daha hızlı erişim imkânı sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

Bakan Koca'nın yazılı açıklamasında şunlar yer aldı:

Pazartesi, 09 Eylül 2019 10:49
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, sosyal medya hesabından eğitim öğretim yılına ilişkin hem Türkçe hem Arapça mesaj paylaştı.

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, sosyal medya hesabından eğitim öğretim yılına ilişkin hem Türkçe hem Arapça mesaj paylaştı.

"2019-2020 eğitim öğretim yılı bugün başlıyor. Tüm öğrencilere hep daha fazlasını öğrenecekleri eğlenceli bir yıl dileriz" denilen paylaşımda, mesajın Arapçası da yer aldı.

Salı, 10 Eylül 2019 09:31
ABD ve AB, Rusya'nın Kırım'da düzenlediği seçimleri tanımadığını duyurarak Ukrayna'ya desteklerini açıklarken, Türkiye konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

ABD ve AB, Rusya'nın Kırım'da düzenlediği seçimleri tanımadığını duyurarak Ukrayna'ya desteklerini açıklarken, Türkiye'den konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Cumartesi, 21 Eylül 2019 15:14
Berlin'de HDP, CHP ve Saadet Partisi'nden bazı vekillerin de katılımıyla 'Demokratik Türkiye için Toplumsal Sözleşme Arayış Konferansı' düzenlendi. Can Dündar, Ahmet İnsel, Hatip Dicle, Ergun Babahan, Mustafa Altıoklar, Hayko Bağdat, Barbaros Şansal ve Ahmet Nesin konferansın çağırıcıları arasındaki tanınmış isimler.

Berlin’de 54 ismin çağrısıyla 'Demokratik Türkiye için Toplumsal Sözleşme Arayış Konferansı' başlıklı bir konferans düzenleniyor.

Pazar, 01 Eylül 2019 11:43
1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir açıklama yayımlayan Türkiye Barış Komitesi, gerici iktidar ve cihatçı ortaklarından bölge halklarına olumlu yansıyacak bir şey çıkmasının mümkün olmadığını söyledi. Açıklamada, insanlığın, barışa ulaşmanın da ötesinde yok olmamak için önündeki tek seçeneğin kapitalist düzeni alaşağı etmek olduğu vurgulandı.

Türkiye Barış Komitesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir açıklama yayımladı.

Silahsızlanmaya ihtiyaç olduğunun vurgulandığı açıklamada, insanlığın, barışa ulaşmanın da ötesinde yok olmamak için önündeki tek seçeneğin kapitalist düzeni alaşağı etmek olduğu belirtildi.

Türkiye Barış Komitesi'nin "Kapitalizm Dünyamızı felakete sürüklüyor" başlıklı açıklaması şöyle:

Pazartesi, 23 Eylül 2019 21:40
Türkiye Komünist Partisi'nin gençlik içindeki örgütlenmesi olan Türkiye Komünist Gençliği, üniversite ve liselerde yeni yıla hızlı bir başlangıç yaptı. Örgütlenme ve etkinliğini sosyal medyaya #Buradayız etiketi ile taşıyan TKG, saat 21.00'de başlattığı duyurularını sürdürüyor.

Buradayız!

Üniversiteler ve liseler bu yıl bu tek kelimelik sloganla yeni yıla girdi. "Yaprak kımıldamıyor" denilen bir zamanda Türkiye Komünist Gençliği okullarda boy gösteriyor.

Pazartesi, 23 Eylül 2019 23:36
IMF heyeti ‘Türkiye ekonomisinin iç ve dış risklere karşı hassasiyetinin sürdüğü, hükümetin reform yapmaması durumunda büyümenin sürdürülmesinin zorlaşacağı’ açıklaması yaptı.

Uluslararası Para Fonu (IMF), “Türkiye'nin iç ve dış risklere karşı hassasiyetinin sürdüğünü ve hükümetin reform yapmaması halinde büyümenin sürdürülmesinin zorlaşacağını” söyledi.

Salı, 10 Eylül 2019 14:35
Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Kuzey Kıbrıs'a giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Kıbrıs’ta laf olsun diye çözümden yana olmadıkları açıklamasıyla ilgili konuştu. 'Türkiye’nin Kıbrıs sorunun çözümüne yönelik müzakerelerin başlamasını istemediği açık' diyen Hristodulidis, Kıbrıs yönetiminin Türkiye’ye, ülkenin kaderini belirleme izni vermeyeceğini belirtti.

Kıbrıs Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Ankara’nın Kıbrıs’ta Rum ve Türk tarafları arasındaki sorunların çözümüne yönelik müzakerelerin yeniden başlatılmasıyla ilgilenmediğini düşündüğünü söyledi.

Salı, 17 Eylül 2019 09:01
Dün üniversitelerin bir bölümü resmen açılırken, açılış günü üniversitelerden zam, ölüm ve engelleme haberleri geldi. Türkiye Komünist Gençliği üniversitelerin açıldığı gün sıra arkadaşlarını 'hoş geldin’ bildirisiyle karşıladı. Engelleme girişimlerini göğüsleyerek ulaştırdıkları sözse buydu: Sosyalist Türkiye için hazırız.

Türkiye Komünist Gençliği yaptığı açıklamada üniversitelerin ve liselerin yeni döneminde daha fazla gence ulaşmak için çalışmalarına hız vereceklerini söyledi. Kent meydanlarında, üniversitelerde ve liselerde ‘’Sosyalist Türkiye’yi Kurmak için Buradayız’’ dediklerini söyleyen TKG temsilcileri, TKG üyeleri ve Solcu Liselilerin sosyalizm gönüllülerine ulaşmak için çalıştıklarını bildirdi. 

Cuma, 27 Eylül 2019 13:11
İstanbul'da yaşanan orta şiddetteki depremin ardından TKP bugün bir açıklama yayımladı. Açıklamada 1999’dan beri hiç gündemden düşmeyen, zaman zaman da hükümetin şov konusu haline gelen İstanbul depremi için hiçbir hazırlığın yapılmadığının görüldüğü söylenirken TKP'nin olası bir depreme 'tüm gücüyle halkın üzerindeki yükün hafifletilmesi, birlikte hareket etme kültürünün ve dayanışmanın artırılması için' hazırlanmakta olduğu belirtildi.

Türkiye Komünist Partisi İstanbul'da yaşanan orta şiddetteki depremden sonra bir açıklama yayımladı. 

Cuma, 20 Eylül 2019 09:41
Hemen hemen bütün üniversitelerde yeni öğretim yılı kantin ve yemekhane zamlarıyla başladı. TKP'nin gençlik örgütü olan TKG bir bildiriyle krizin faturasının emekçilere ve gençlere kesilmesine karşı mücadele edeceğini duyurdu.

Üniversiteler bu yıl öğrenci kantinlerine ve yemekhanelerine yapılan zamlarla açıldı.

Türkiye Komünist Gençliği ise "Zamlara ve yaşam pahalılığına karşı buradayız" başlıklı bir açıklamayla mücadele çağrısı yaptı.

Salı, 24 Eylül 2019 23:21
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'İdlib'de gözlerimizin önünde bir felaket yaşanıyor. Bu insani kriz daha da kötüleşirse bundan en çok etkilenen ülke Türkiye olacak' iddiasında bulundu. Çavuşoğlu AB'den 'mülteciler' konusunda daha fazla destek istedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İdlib'de gözlerimizin önünde bir felaket yaşanıyor. Bu insani kriz daha da kötüleşirse bundan en çok etkilenen ülke Türkiye olacak" iddiasında bulundu.

Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu için ABD’de bulunan Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) tarafından düzenlenen "Suriye" konulu Yüksek Düzeyli Toplantı’da konuştu.

Cumartesi, 21 Eylül 2019 16:12
Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov ile Süleyman Soylu, havacılık alanında işbirliğini arttırmak konusunda anlaştıkları açıklandı.

Ukrayna İçişleri Bakanı Avakov, İstanbul’da görüştüğü Süleyman Soylu ile havacılık alanında işbirliğini güçlendirmek için anlaştıklarını duyurdu.

Perşembe, 05 Eylül 2019 10:51
Afganistan'ın başkenti Kabil'de ABD ve Türkiye Büyükelçiliği binalarının da bulunduğu bölgenin yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de ABD ve Türkiye Büyükelçiliği binalarının da bulunduğu bölgenin yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi.

Patlamada ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Salı, 17 Eylül 2019 00:56
Suriye’nin Halep kentinde ABD ve Türkiye’nin ülkenin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine saldırısına karşı iki ayrı protesto gösterisi düzenlendi.

Suriye’nin Halep kentinde ABD ve Türkiye’nin ülkenin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine karşı saldırısı iki ayrı eylemle protesto edildi.

Pages