1196 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 31 Mart 2019 23:57
Anadolu Ajansı, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkın 4 bin oya inmesi sonrası veri girişini durdurdu.

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım ile arasındaki farkın 4 bine düşmesi sonrası Anadolu Ajansı'nın veri girişi durduruldu.

Öncesinde neredeyse her dakika güncelleme giren AA'nın veri girişini durdurması büyük tepki çekti.

Yaşanan bu gelişme AKP talimatı olarak yorumlanıyor.

 

Pazar, 31 Mart 2019 07:01
Türkiye’de yaklaşık 57 milyon seçmen bugün sandık başına giderek oylarını kullanacak.

Türkiye’de yaklaşık 57 milyon seçmen yerel seçimler için sandık başında.

30'u büyükşehir, 81 il, 922 ilçe ve 386 beldede 8 bin 270 adayın yarışacağı seçimlerde, yurttaşlar 5 yıl görev yapacak 1389 belediye başkanını belirleyecek.

Perşembe, 28 Mart 2019 17:13
Türkiye Komünist Partisi (TKP) Nevşehir Hacıbektaş'ta seçim mitingi düzenledi. Miting alanında yüzlerce Hacıbektaşlı bir araya geldi. Coşkulu geçen mitingde, TKP adayı Sümer, 'Hacıbektaş'ta tarihi yeniden yazmaya var mısınız' diye sordu, 1 Nisan'da Türkiye'nin Hacıbektaş'ı konuşacağını söyledi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Nevşehir Hacıbektaş'ta seçim mitingi düzenledi.

Pazartesi, 04 Mart 2019 08:57
Türkiye Biyoteknoloji Enstitüsü ve başka birçok enstitüyü bünyesinde barındıran Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir kurum. Ancak şunu söyleyebiliriz ki ülkemizde bu alanda yapılan birleştirici hamle, kamusal ihtiyaçları karşılamaktan ziyade sağlık alanında sermaye egemenliğini ve pazar genişliğini arttırma kaygısını yansıtıyor.

Biyoteknoloji “özel bir kullanıma yönelik olarak ürün ya da işlemleri dönüştürmek ya da oluşturmak için biyolojik sistem ve canlı organizmaları ile bunların türevlerini kullanan teknolojik uygulamalar” (DPT, 2000a) olarak tanımlanmaktadır. Tıp başta olmak üzere tarım, sanayi gibi pek çok uygulama alanı mevcuttur. Ülke refahında biyoteknolojik gelişmelerin yeri önemli bir yer teşkil etmekte.

Cuma, 08 Mart 2019 09:09
Bilim dünyasındaki cinsiyet eşitsizliğinin göstergeleri: Kadınların istihdamı ve ücretleri, çalışma başlıkları ve teorik üretimi, araştırma süreçlerinde yaşanan ayrımcılık.

Düşünce ve bilim tarihindeki yazılı kayıtlara bakıldığında kadınların oldukça nadir yer aldığı görülüyor. Antik Çağda ve duraklamadan sonraki Rönesans Döneminde bilinen az sayıdaki düşünür veya bilimci Aspasia, Hypatia ve Nogarola gibi örneklerdir.

Pazartesi, 11 Mart 2019 11:42
Suriyeli cihatçı muhalif grupların 14 Mart'ta Antakya'da bir araya gelerek El Kaide bağlantılı Heyet Tahrir'uş Şam'ı 'meşrulaştırma' adımı atacakları iddia edildi.

Suriye’de cihatçı grupların 14 Mart’ta Antakya’da üst düzey bir toplantı yapacağı bildirildi. Sözkonusu toplantıda Türkiye destekli "Suriye Geçici Hükümeti" ile El Kaide bağlantılı Heyet Tahrir’uş Şam’ın kurduğunu duyurduğu "Kurtuluş Hükümeti"nin birleşme kararı alabilecekleri belirtiliyor.

Pazartesi, 25 Mart 2019 16:31
Irak'ta bir buçuk yıldır tutuklu bulunan ve ölüm cezası istemiyle yargılanan IŞİD üyesi Ebu Mansur, ICSVE'ye verdiği röportajda Türkiye ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Ebu Mansur 2016 yılında MİT korumasında Ankara'ya geldiğini ve Erdoğan'la görüşmeyi beklediğini ancak görüşmenin gerçekleşmediğini anlattı.

ABD merkezli Uluslararası Şiddet İçeren Aşırılıklar Araştırma Merkezi (International Center for the Study of Violent Extremism - ICSVE) Irak’ta cezaevindeki IŞİD üyesi Ebu Mansur El Mağribi ile yaptığı röportajı yayımladı.

Cuma, 15 Mart 2019 15:49
Bugün TÜİK tarafından yayımlanan işsizlik sayısının gerçek sayının çok daha altında olduğunu vurgulayan TKP, 'Burası Türkiye. İş yok. Aş yok. Güvence yok. Gelecek yok. Çözümleri de yok' açıklaması yaptı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), TÜİK'in yayımladığı işsizlik rakamlarıyla ilgili açıklamasında "Burası Türkiye… İş yok. Aş yok. Güvence yok. Gelecek yok. Çözümleri de yok. Ne AKP’nin, ne diğer düzen partilerinin bunu değiştirmek gibi bir derdi yok" ifadesine yer verdi.

Çarşamba, 20 Mart 2019 12:27
Türkiye Varlık Fonu'na ilişkin yeni bir düzenleme geçen hafta medyada haber oldu. Haberin sunuluş tarzından rahatsız olan Türkiye Varlık Fonu, dün Anadolu Ajansı aracılığıyla 'Satılmıyoruz' açıklaması yaptı. Ancak yeni düzenlemenin ne işe yaradığı, niçin yapıldığı ve kimlere göz kırpıldığı sorusu halen bilinmezliğini koruyor.

Yönetim kurulu başkanlığını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, başkan yardımcılığını damadı Berat Albayrak'ın yaptığı Türkiye Varlık Fonu AŞ, dün bir açıklama yayımladı. Anadolu Ajansı aracılığıyla yapılan açıklamada, geçen hafta medyada yer alan haberlerinden duyulan rahatsızlık dile getirildi ve Fon'un satışıyla ilgili bir gündem bulunmadığı belirtildi. 

Perşembe, 14 Mart 2019 10:25
ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ülke ve bölgelere göre yayınladığı raporun Türkiye bölümünde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü halin 2 yıl sürdüğü, 19 Temmuz’da sona erdiği ancak OHAL’in Türkiye toplumu ve kurumları üzerinde geniş kapsamlı etkileri olduğu, pek çok temel özgürlüklerin kullanılmasını sınırladığı vurgulandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı her yıl yayınladığı ve ülkelere göre insan hakları uygulamaları ve koşullarının incelendiği insan hakları raporunu açıkladı.

Çarşamba, 27 Mart 2019 14:00
Türkiye Psikiyatri Derneği, kızının katilini arayan ve cinayeti örtbas etmek isteyenlere karşı mücadele eden Şaban Vatan'ın gözlem altına alınmasıyla ilgili bir açıklama yayımladı. Olayda psikiyatri alanına yöneiik eleştirileri yanıtlayan derneğin açıklamasında, 'Kişinin gözlem altına alınıp değerlendirilmesi, o kişinin hasta olduğu anlamına gelmez' denildi.

Giresun'da 11 yaşındaki kızı Rabia Naz'ın katil ya da katillerini arayan, cinayeti örtbas etmek isteyenlere karşı mücadele eden Şaban Vatan'ın ruhsal sağlığına ilişkin rapor istenmesi üzerine, kamuoyundan psikiyatri alanına yönelik eleştiriler gelmişti. 

Türkiye Psikiyatri Derneği, Şaban Vatan olayına ilişkin bir açıklama yayımladı. 

Perşembe, 21 Mart 2019 07:11
Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye birincisi olan Rengin Türk, 'atamanız uygun görülmedi' notuyla kazandığı bölüme yerleştirilmedi.

ÖSYM’nin yaptığı Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye birincisi olan Rengin Türk, ilk tercihi olan Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Klinik Eczacılık Anabilim Dalı’nı seçti.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü, Türk’e gönderdiği yazıda, atamasının uygun görülmediği belirtildi. Türk, yürütmenin durdurulması talebi ile dava açtı.

Salı, 05 Mart 2019 07:14
ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin 'gelişmiş' ekonomisini gerekçe göstererek, bazı ürünlerin ABD'ye gümrüksüz girişine imkan sağlayan ve gelişmekte olan ülkelere sunulan 'Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi' (GTS) programından Türkiye'yi çıkarmak istediğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye ilişkin yeni bir karar aldı.

Trump'ın Kongre'ye yolladığı mektupta, 1974 Ticaret Yasası'nın 502(2) (2) maddesi referans verilerek, "Türkiye'yi gelişmekte olan ülkelere sunulan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) Programından çıkarmak niyetimi size bildiriyorum" ifadesi kullanıldı.

Trump, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

Cuma, 01 Mart 2019 22:59
Almanya, Türk hükümetine ülkede çalışan yabancı gazetecilerin işini yapmalarının engellenmemesi çağrısında bulundu.

Federal Hükümet, Türk hükümetine ülkede çalışan yabancı gazetecilerin işini yapmalarının engellenmemesi çağrısında bulundu. Aralarında Almanların da olduğu birçok yabancı gazetecinin akreditasyonu henüz uzatılmadı.

Pazartesi, 11 Mart 2019 14:19
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un yarın için planlanan Türkiye ziyaretinin ertelendiği açıklandı. Lavrov ile Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun 12-13 Mart'ta Antalya'da Rusya-Türkiye Stratejik Planlama Grubu toplantısına başkanlık etmesi bekleniyordu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, 12 Mart için planlanan Türkiye ziyaretinin ertelendiği belirtildi.

Rusya Dışişleri'nden yapılan açıklamada, Lavrov'un 12 Mart için planlanan Türkiye ziyaretinin, Dışişleri Bakanı'nın çalışma programının değişmesi nedeniyle 18 Mart'a ertelendiği kaydedildi. Tarihin ertelenmesine Ankara ile anlaşarak karar verildiği de eklendi.

Pages