339 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 17 Aralık 2018 13:30
Erkan Yıldız

"90'lı yıllar dünyada artık eskiden yaşandığı gibi yaşanmasının olanağının kalktığı yıllardır. Sosyalizmin dünya üzerindeki belirleyiciliğinin bu yıllarda sona erdiğini biliyoruz. Dolayısıyla Elias Rukla'nın toplumun dışına düştüğü tarihle sosyalizmin hegemonyasının sona erdiği tarihlerinin çakışması elbette tesadüfle açıklanamaz." 

Pazartesi, 31 Aralık 2018 07:29
Uzun yıllar AKP tarafından desteklenen Başakşehir'in birçok 'yıldız' isme ödediği yüksek rakamlar tartışma konusu olmaya devam ederken, TFF’nin ödediği isim hakkı ve naklen yayın bedeli dışında geliri olmayan, taraftar geliri stat elektriğini bile karşılamayan Başakşehir'in yükselişi sürüyor.

Türkiye'de futbol 14.5 milyar TL’lik borç nedeniyle iflasın eşiğine gelirken, Başakşehir FK’nin hem finansal hem sportif anlamdaki yükselişi spor dünyasında “Bu değirmenin suyu nereden geliyor?” sorusunu gündeme getirdi.

Çarşamba, 12 Aralık 2018 14:30
Sultangazi’de iki ayrı noktada silahlı saldırı düzenlenirken, AKP Belediye Meclis üyesi de saldırıda yaralandı.

Olay, İstanbul Sultangazi ilçesi Cebeci ve İsmetpaşa Mahallelerinde saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, daha önce gerçekleşen bir adli olay nedeniyle AKP Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldız ve İsmetpaşa Mahallesi’nde bir tekstil atölyesinin sahibi olan Gökhan Çokdüşünür’e (33) silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda Yıldız ve Çokdüşünür yaralandı.

Pazartesi, 24 Aralık 2018 16:24
Cumhurbaşkanlığı kararıyla özelleştirme kapsamına alınan Sakarya Arifiye'deki askeri tank palet fabrikasının satılmasına işçiler tepki göstermeye devam ediyor. Ellerinde dövizlerle eylem yapan işçiler, fabrikanın özel sektöre devredilmesini kabul edilemez bulduklarını açıkladılar.

Donanma Komutanlığı'ndaki Gölcük Tersanesi'nde çalışan Harb-İş Kocaeli şubesi üyesi işçiler, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü'nün özelleştirme kapsamına alınmasına tepki gösterdi.

Cumartesi, 15 Aralık 2018 17:43
ABD Başkanı Donald Trump, İçişleri Bakanı Ryan Zinke’nin yıl sonunda görevi bırakacağını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı Ryan Zinke’nin yıl sonunda görevi bırakacağını duyurdu.

Çarşamba, 12 Aralık 2018 17:34
Zonguldak’ta kaçak olarak işletilen maden ocağında geçen Temmuz ayında meydana gelen göçükte iki işçinin yaşamını yitirmesinin ardından tutuklanan kaçak maden ocağı sahibi Şenol Medik, 15 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

Zonguldak’ta kaçak olarak işletilen maden ocağında geçen Temmuz ayında meydana gelen göçükte iki işçinin yaşamını yitirmesinin ardından tutuklanan kaçak maden ocağı sahibi Şenol Medik, 15 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. 

Cumartesi, 29 Aralık 2018 11:46
YSK, 31 Mart günü yerel seçimlerde seçim yayını yapacak özel TV ve radyo kanallarını belirledi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, ülke çapında yayın yapacak özel televizyonlar ile radyoları belirledi.

YSK'nin konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Çarşamba, 12 Aralık 2018 21:19
Soma Kömürleri AŞ.’ye ait Işıklar Maden Ocağı’nda, tavandaki kaya parçalarının çökmesi sonucu sekiz işçi yaralandı. Göçüğün arkasında oldukları belirlenen üç işçinin de yapılan çalışma sonucu kurtarıldığı belirtildi.

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin iş cinayetine kurban gittiği maden ocağının sahibi olan şirkete ait Işıklar Maden Ocağı'nda, tavandaki kaya parçalarının çökmesi sonucu sekiz işçi yaralandı. Yaralı işçiler, hastaneye kaldırıldı. Göçük altındaki üç işçi de çalışmalar sonucu kurtarılarak tedavi altına alındı.  

Cumartesi, 29 Aralık 2018 16:00
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İstanbul adaylarını açıklıyor. Erdoğan, İstanbul için en büyük doğal tehdidin deprem, en büyük siyasi tehdidin de CHP olduğunu savundu. İstanbul Büyükşehir adayı olarak TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı açıklayan Erdoğan, İstanbul'un üç ilçesinde aday göstermeyeceklerini, MHP'nin adayını destekleyeceklerini söyledi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Belediye başkan adaylarını, Sinan Erdem Spor Salonu'nda açıkladı. 

AKP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 ilçe belediye başkan adayını açıkladı.

Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Perşembe, 13 Aralık 2018 08:28
Türkiye'de iktidar bloğu sarı yelek eylemleri üzerinden Türkiye'deki toplumsal muhalefeti tehdit etmeye devam ederken iktidara yakın Yeni Şafak gazetesinde sarı yelekliler eylemleriyle ilgili "Batı’nın kapitalizm ve globalizm üzerine kurduğu sistemin doğurduğu en büyük kriz insanlar arasında her alanda yarattığı eşitsizlik/adaletsizliktir. Macron’un söylediği “derin ve haklı öfke” işte tüm bunlardan geliyor. Zira adaletsizlik, insanın en büyük isyan gerekçesidir" ifadelerine yer verildi.

AKP yöneticilerinden, Devlet Bahçeli ve ittifakın küçük ortağı BBP lideri Mustafa Destici'ye kadar bir dizi isim sarı yelekliler eylemleri üzerinden Türkiye'deki toplumsal muhalefete dönükü tehdit açıklamaları yapmıştı.

Cumartesi, 29 Aralık 2018 09:11
AKP'nin, bugün açıklayacağı İstanbul ilçe adaylarını telefonla aranarak bilgilendirildiği iddia edildi. Kulislere yansıyan listeye göre AKP 3 ilçede aday göstermeyerek MHP'yi destekleyecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayının Binali Yıldırım olacağı belirtilirken, iddiaya göre Mevlüt Uysal Büyükçekmece’den aday gösterildi.

Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimler için AKP’nin İstanbul ilçe adaylarının kesinleştiği iddia edildi. Adayların bugün düzenlenecek toplantı ile tanıtılması beklenirken İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak aday olacak isimleri arayacak yarın gerçekleşecek programa davet etti.

Pazar, 30 Aralık 2018 18:07
MHP, 31 Mart yerel seçimleri için 15'i il olmak üzere 402 belediye başkan adayını bugün yazılı bir açıklama yaparak duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz partisinin 402 merkezdeki belediye başkan adaylarını açıkladı.

Pazar, 09 Aralık 2018 11:10
'Bugün anısı eski Sovyet topraklarında hala yaşatılan Mihail Koşkin, kendi kuşağı devrimci mühendislere özgü fedakârlık, teknik kabiliyet ve Sovyet halkları için geliştirdiği/yaptığına güven duyan isimlerin başında gelir. Onun ve yoldaşlarının sayesinde kapitalistler tarafından 'geri' olarak nitelenen Sovyet sanayiinin aslında neleri başarabileceği görülmüştür.'

2. Dünya Savaşı sırasında Sovyetler Birliği Kızıl Ordusu bünyesindeki en önemli silahlardan bir tanesidir T-34 tankı. Bu tank, dayanıklılığı, etkili vurucu gücü ve savaş alanındaki başarılarıyla taraflı tarafsız her gözlemcinin beğenisini kazanmıştır. Bu tanınırlığa sahip T-34’ün arkasındaki isim olan Mihail Koşkin ise neredeyse hiç bilinmez.

Pazar, 09 Aralık 2018 10:54
50 yıla yayılan 22 şiir kitabının ve yayınlanmamış son şiirlerinin 'Ateşi Solumak' adıyla tek ciltte toplandığı şair Nihat Behram, kitaba ve 50 yıllık mücadelesine ilişkin Cansu Fırıncı'nın sorularını yanıtladı. Behram, 'İlk yazdığım şiire ihanet etmedim, şiire yaşam silahım gibi sarıldım, çünkü yazmasam, ayakta kalamayacağımı anladım. Şiir soluk almamın biçimi oldu. “Ateş” de hayatın kendisidir. Hayatın kalbinde tutuşması onu solumaktan geçer' dedi.

Şair Nihat Behram, 50 yıla yayılan 22 şiir kitabının ve yayınlanmamış son şiirlerinin 'Ateşi Solumak' adıyla tek ciltte toplandığı esere ilişkin Cansu Fırıncı'nın sorularını yanıtladı.

Pazartesi, 12 Kasım 2018 09:54
Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Doç. Teyfur Erdoğdu adlı akademisyenin, TRT canlı yayınında kullandığı 'Ben çok fazla rüyamda Peygamber’i, Allah’ı ve Kabe’yi görürüm' ifadesi tartışmalara neden oldu.

TRT 1'deki Pelin Çift ile Gündem Ötesi programına konuk olan Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Doç. Teyfur Erdoğdu'nun tartışma yaratan sözleri, TRT hesaplarının görüşüldüğü TBMM KİT Komisyonu'nda 7 Kasım'daki toplantıda gündeme geldi.

Pages