127 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 24 Aralık 2018 09:47
Güney Amerika ülkesi Guyana, karasularında sismik araştırma yapan Exxon Mobil şirketine bağlı iki geminin Venezuela tarafından taciz edildiğini ileri sürdü. Venezuela sözkonusu gemilerin karasularını ihlal ettiğini belirterek olayla ilgili BM’yi bilgilendirdiğini açıkladı.

Güney Amerika ülkesi Guyana, karasularında sismik araştırma yapan Exxon Mobil şirketinin iki gemisinin Venezuela donanmasına bağlı savaş gemisince taciz edildiğini ileri sürdü.

Venezuela Dışişleri Bakanlığı haftasonu gerçekleşen olayın Venezuela karasularında meydana geldiğini ve konuyla ilgili Birleşmiş Milletler ile Guyana’nın bilgilendirildiğini açıkladı.

Salı, 04 Aralık 2018 10:44
Venezuela ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Caracas’ta cami inşa etmek için yer talebinde bulunduğunu söyledi. Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD yaptırımlarına rağmen Türkiye ile altın ticaretine devam edeceklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arjantin’de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin ardından gittiği Paraguay’dan sonra Venezuela’yı ziyaret etti. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile görüşen Erdoğan, Miraflores Sarayı’nda düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada başkent Caracas’ta bir cami inşa etmek için yer istediğini, Venezuela’nın bu talebe olumlu yaklaştığını söyledi.

Pazartesi, 10 Aralık 2018 10:50
Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD’nin ülkesine darbe hazırlığında olduğunu belirterek önümüzdeki günlerde düzenleyeceği basın toplantısında konuyla ilgili ayrıntıları açıklayacağını söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD'nin ülkesine karşı darbe hazırlığında olduğunu söyledi.

AVN haber ajansına verdiği demeçte Maduro, “Venezuela’nın demokratik yaşamını baltalayacak ve ülkemizdeki anayasal, demokratik rejime karşı darbe yapacak bir girişim Beyaz Saray’ın koordinasyonu altında başlatıldı” dedi.

Salı, 11 Aralık 2018 12:07
Rusya ile Venezuela’nın ortak askeri tatbikatına katılacak nükleer kapasiteli iki Rus savaş uçağı dün Venezuela'nın başkenti Caracas’a indi.

Rusya ile Venezuela’nın ortak askeri tatbikatında yer alacak nükleer kapasiteli iki Rus savaş uçağı dün Venezuela’nın başkenti Caracas’a ulaştı.

Tu-160 tipi iki nükleer kapasiteli bombardıman uçağının Venezuela’ya uçuşu sırasında Norveç üzerinden geçişinde F-18 savaş uçakları tarafından izlendiği belirtildi.

Pazartesi, 03 Aralık 2018 09:35
Katar petrol üreticileri örgütü OPEC'ten Ocak ayında ayrılacağını duyurdu.

Katar, petrol üreticileri örgütü OPEC'ten ayrılacağını açıkladı.

Alınan kararla birlikte Katar, Ocak ayından itibaren OPEC üyesi olmayacak.

OPEC'in üyeleri arasında Angola, Libya, Nijerya, Cezayir, İran, Irak, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Venezuela, Ekvador ve Endonezya bulunuyor.

Perşembe, 06 Aralık 2018 09:41
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı neredeyse kesinleşen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bu konuda ilk adımı Çin'de attı, Xi'an'a kardeş şehir olmayı önerdi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı konusunda ilk adımı Çin'de attığını söyledi.

Çarşamba, 05 Aralık 2018 11:08
20. Uluslararası Komünist ve İşçi Partileri Toplantısı Yunanistan'da gerçekleştirilmişti. Toplantının ardından sonuç bildirgesi açıklandı.

Yunanistan Komünist Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 20. Uluslararası Komünist ve İşçi Partileri Toplantısı'nın ardından sonuç bildirgesi açıklandı.

Toplantının ardından yapılan çağrı açıklaması şöyle:

20. Uluslararası Komünist ve İşçi Partileri Toplantısından Çağrı

Pazar, 02 Aralık 2018 09:15
Serpil Güvenç

“Çocuklarımızın bu yozlaşmış zulüm rejiminde büyümelerine izin veremeyiz; bunun için her şeyimi fedaya hazırım, canımı bile” (Minerva Mirabal)

“Belki de bize en yakın olan ölümdür ama ölüm düşüncesi beni korkutmuyor. Adalet için savaşmayı sürdüreceğiz” (Maria Teresa Mirabal)

Cuma, 02 Kasım 2018 14:45
Venezuela Komünist Partisi (PCV)'nden yapılan açıklamaya göre, PCV Merkez Komite üyesi ve köylü hareketinin öncülerinden Luis Fajardo ile bir diğer PCV üyesi Javier Aldana 31 Ekim çarşamba gecesi evine dönerken açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi.

Venezuela Komünist Partisi (PCV)'nden yapılan açıklamaya göre biri Merkez Komite üyesi 2 PCV üyesi motosikletle Nueva Bolivia bölgesindeki evlerine dönmekte iken, hareket etmekte olan bir araçtan açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi.

Cuma, 02 Kasım 2018 11:49
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Brezilya’nın yeni seçilen faşist devlet başkanı Bolsonaro’nun iktidara gelişini bölge için ‘olumlu işaret’ diye niteledi. Bolton Küba, Venezuela ve Nikaragua’yı ‘tiranlık troykası’ diyerek hedef aldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, dün Miami’de yaptığı konuşmada sosyalist Küba ve ilerici Latin Amerika ülkeleri Venezuela ve Nikaragua’yı “tiranlık troykası” diyerek hedef aldı. Bolton Brezilya’da geçen haftaki devlet başkanlığı seçimlerini kazanan faşist Jair Bolsonaro’ya övgü düzdü.

Çarşamba, 07 Kasım 2018 22:11
İngiltere Merkez Bankası, Venezuela'nın altınlarını ülkeye geri göndermeyi kabul etmedi. Sebep olarak 'kara para aklama önlemleri' gösterildi.

Venezuela, İngiltere Merkez Bankası'nda tutulan 14 ton altınını geri istemişti. ABD yaptırımlarına karşı önlem almaya çalışan ülkenin talebi kabul görmedi.

The Times'ın aktardığına göre İngiliz yetkililer "kara para aklama önlemlerini" gerekçe göstererek altınları göndermeyi kabul etmedi.

Salı, 20 Kasım 2018 10:18
ABD’nin Venezuela’yı ‘terörizme destek veren ülkeler listesine’ almayı planladığı bildirildi.

ABD’nin ekonomik ambargo uyguladığı Venezuela’yı “teröre destek veren ülkeler” listesine almayı planladığı bildirildi.

Reuters’ın haberine göre, ABD yönetimi son günlerde Venezuela’yı “teröre destek veren ülkeler” listesine almayı tartışıyor ancak henüz son kararını vermedi.

Cumartesi, 03 Kasım 2018 10:09
BM tarafından on yıllardır Küba’ya uyguladığı ambargo mahkum edilen ABD’nin ülkeye yeni yaptırımlar uygulayacağını açıklamasına Havana’dan yanıt geldi: Müreffeh bir sosyalist bir toplum kurmamızı engelleyemeyecek.

ABD’nin Küba’ya 1960 yılından beri uyguladığı ambargo Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda bir kez daha mahkum edilirken, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından açıklanan Havana’ya yeni yaptırımlara Küba Dışişleri’nden yanıt geldi.

Salı, 20 Kasım 2018 09:00
Akif Akalın

Yazı dizimizi, Alma Ata ve Astana Konferanslarının ana teması olan Birincil Sağlık Bakımı’nın (BSB) başarılı uygulamalarından örneklerle sonlandırıyoruz.

Pazar, 18 Kasım 2018 10:00
Serpil Güvenç

 Başlık, Aziz Nesin’in bir öykü kitabına ait. Kitaba adını veren öyküde, bir hastane önündeki yoksulllara yemek dağıttığı için yakalanıp sosyalistlikle suçlanan, hapis yatan,  bu yaftayı yediği için iş bulamayan bir adamın, arkadaşlarıyla birlikte sosyalizmden korkan patronları dolandırarak zengin olması anlatılır. Kazandıklarını biriktiren adam iş kurar ve zengin olur.

Pages