245 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 21 Aralık 2018 23:28
Necip Fazıl Ödülleri’nin verildiği törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kaymağını yedikleri bu ülkeye adeta asalak gibi yapışan elitler, Türkiye'nin kültür hayatının çoraklaşmasının da başlıca müsebbipleridir’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda bu yıl beşincisi düzenlenen “Necip Fazıl Ödülleri” töreninde yaptığı konuşmada, sözkonusu ödüllerin “esas başarısı”nın “fikir ve sanat dünyasının özgürleşmesine, zenginleşmesine, çeşitlenmesine katkısı” olduğunu öne sürdü.

Pazar, 02 Aralık 2018 22:44
Bilim ve Aydınlanma Akademisi’nin (BAA) konferansları, bugün Adana’da düzenlenen Nevzat Evrim Önal'ın 'İnsan Bencil midir?' başlıklı sunumu ile devam etti.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) tarafından düzenlenen konferanslar bugün  Dr. Öğr. Üyesi Nevzat Evrim Önal’ın katılımıyla Adana'da Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde devam etti.

Salı, 11 Aralık 2018 18:59
AKP MKYK toplantısının ardından konuşan parti sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan-Bahçeli görüşmesinin yarın 16.00'da gerçekleşeceğini duyurdu. Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın açıklamalarını hedef alan Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun asgari ücret kararına ilişkin açıklamlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından konuşan parti sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ YARIN 16.00’DA’

Cumartesi, 29 Aralık 2018 08:30
Erhan Nalçacı

Muhtemelen Noel tatili nedeniyle emperyalist güçler arasındaki komplolar, kışkırtmalar, gizli anlaşmalar biraz olsun hız kesti. Yeni yılın başlaması ile olayların nasıl tırmanacağını ve emekçi halkların başına hangi belaları öreceklerini göreceğiz.

Ama yılın bu son yazısında, bu kısa soluklanmadan da yararlanarak yeni yıl için olumlu şeyler yazmanın yararlı olacağını düşünüyorum.

Cumartesi, 15 Aralık 2018 11:09
Bükreş'teki temyiz mahkemesi, Türkiye'nin Zaman gazetesi Romanya bürosu çalışanı Kamil Demirkaya için iade talebini reddetti.

Romanya'nın başkenti Bükreş'teki temyiz mahkemesi Türk hükümetinin "terörist bir gruba üye olduğu" şüphesiyle iadesini talep ettiği Zaman gazetesi Romanya bürosu çalışanı Kamil Demirkaya hakkında karar verdi. Mahkeme, Türkiye'nin iade talebini reddetti.

Kararını dün açıklayan mahkeme Demirkaya'nın iadesini gerektirecek hukuki gerekçeler olmadığı sonucuna vardı.

Salı, 04 Aralık 2018 14:36
'Çocuklar evlenebilir', 'Âdet olmak hastalık', 'Laiklik en büyük tehlike' şeklindeki sözleri nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi 'Profesör' İbrahim Emiroğlu, 'Her cümlemin altına imzamı atarım' diyerek tepki çeken sözlerine bir kez daha sahip çıktı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü/Mantık Anabilim Dalı Başkanı "Profesör" İbrahim Emiroğlu, hakkında suç duyurusunda bulunulmasına neden olan sözleri hakkında yeni açıklamalar yaptı.

Cumartesi, 29 Aralık 2018 16:00
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İstanbul adaylarını açıklıyor. Erdoğan, İstanbul için en büyük doğal tehdidin deprem, en büyük siyasi tehdidin de CHP olduğunu savundu. İstanbul Büyükşehir adayı olarak TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı açıklayan Erdoğan, İstanbul'un üç ilçesinde aday göstermeyeceklerini, MHP'nin adayını destekleyeceklerini söyledi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Belediye başkan adaylarını, Sinan Erdem Spor Salonu'nda açıkladı. 

AKP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 ilçe belediye başkan adayını açıkladı.

Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Cuma, 21 Aralık 2018 07:45
Rıfat Okçabol

‘2023 Eğitim Vizyonu’ belgesini hazırlayan bakan, fırsat buldukça eğitim konularına “Sayın Cumhurbaşkanının baktığı çerçeveden bakıyoruz” diyor. Sayın Cumhurbaşkanının ise, eğitim ve kültür alanına, özetle dinin ve kininin davacısı olacak gençlik yetiştirme, imam hatipleri yüceltme ve de 1400 yıllık İslam medeniyeti çerçevesinden baktığı biliniyor.

Pazar, 23 Aralık 2018 09:30
Mehmet Kuzulugil

Cemaat-AKP prodüksiyonu Ergenekon operasyonlarının hız kazandığı günlerden birinde berber koltuğunda izlediğim haber muhteşemdi. Operasyon kapsamında 20 dakika önce evinden alınmış olan doktorun mesleki rezaletlerini, muayenehanesinde hastalarını nasıl kazıkladığını, sonra kendisini nasıl savunduğunu vs. içeren bir VTR haberin ortasına yerleşmişti.

Cumartesi, 08 Aralık 2018 08:00
Erhan Nalçacı

Eğer haberler bizi aldatmamışsa bu yazının yayınlandığı gün Fransa bir kaosa uyanacak.

Cumartesi, 29 Aralık 2018 11:15
İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesinde yer alan bir makalede, Erdoğan'ın Hindistan müslümanları üzerinde nüfuzunu artırma çabasında olduğu belirtilerek, Erdoğan'ın 'halifelik ihtiraslarının' Hindistan'daki yansımaları tartışılıyor.

İsrail gazetesi Haaretz’de önceki gün “Halife Erdoğan: Türkiye’nin Cumhurbaşkanı neden sessizce Hint müslümanlarına kur yapıyor” başlıklı bir makale yayımlandı.

Salı, 18 Aralık 2018 07:30
Oğuz Oyan

Aslında Haziran Direnişi'ni kriminalize ederek gündemde tutmak, bu direnişi bahane ederek ve onu FETÖ ile ilişkilendirerek yeni tutuklama dalgaları yaratmak işlerine geliyordu (bkz: Sol Portal, "İktidarın Gezi Takıntısı", 20 Kasım 2018). Ama Fransa'daki "Sarı Yelekliler" direnişi işleri biraz bozdu.

Pazartesi, 10 Aralık 2018 12:30
Kemal Okuyan

Geçtiğimiz günlerde 20.

Salı, 04 Aralık 2018 12:07
Kasım ayında en az 154 işçi, 2018'in ilk 11 ayında da en az 1797 işçinin çeşitli iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. AKP'li yıllarda yalnızca madencilik sektöründe yaşamını yitiren işçi sayısı da 1693 oldu.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi'nin aylık iş cinayetleri raporu yayımlandı. 

Yerel ve ulusal basından, yazılı, görsel ve dijital medyadan, meslek odaları ve sendikalardan, iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimlerinden derlenen bilgilere göre 2018'in Kasım ayında en az 154 işçi, yılın ilk 11 ayında da en az 1797 işçi çeşitli iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. 

Pazar, 02 Aralık 2018 09:15
Serpil Güvenç

“Çocuklarımızın bu yozlaşmış zulüm rejiminde büyümelerine izin veremeyiz; bunun için her şeyimi fedaya hazırım, canımı bile” (Minerva Mirabal)

“Belki de bize en yakın olan ölümdür ama ölüm düşüncesi beni korkutmuyor. Adalet için savaşmayı sürdüreceğiz” (Maria Teresa Mirabal)

Pages