292 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 17 Aralık 2018 09:23
Mali sıkıntı içinde olduğunu belirtip ikizleri için bebek arabası talep eden yurttaşa, Cumhurbaşkanlığı'ndan 'Hediye talebinize maalesef olumlu yanıt verememekteyiz. Ancak arzu etmeniz halinde sizlere Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını ulaştırabileceğimizi belirtir bu vesileyle sağlık ve esenlikler dileriz' yanıtı verildi.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü köşesine, maddi sıkıntı çeken bir yurttaşın Cumhurbaşkanlığı'na gönderdiği e-postayı taşıdı.

Perşembe, 27 Aralık 2018 15:50
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Fethullah Gülen'le yan yana gösteren “montaj" fotoğraf paylaşan AKP'li Burhan Kuzu'ya tazminat cezası verildi.

Eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Burhan Kuzu, Erdoğan'ın daha önce Fethullah Gülen ile çekilen fotoğrafını montajlayarak Erdoğan'ın yerine Kılıçdaroğlu'nu koydu.

Kuzu, montaj fotoğrafı 17 Temmuz 2017'de Twitter hesabından paylaştı. 

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Kuzu aleyhinde 30 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Cumartesi, 29 Aralık 2018 15:09
AKP'nin 'Yeliz' kod adlı vekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın sosyal medyadan paylaştığı bir fotoğraf tartışma yarattı. Çamlı, Hindistan'dan bir fotoğrafı 'AKP öncesi Karadeniz yolları böyleydi' diye paylaştı. Tepki alınca da, 'Kır kabuğunu, gogıl'ın dışına çık, Karadeniz yollarına bir bak bakalım, bişey analayabilecekmisin' yazdı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın şoförüyken daha sonra AKP'den milletvekili olan ve Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, sosyal medya hesabından yeni bir skandala imza attı.

Salı, 04 Aralık 2018 12:04
Samsung'un ikinci kez Getty'den satın aldığı fotoğrafları sanki kendi akıllı telefonuyla çekilmiş gibi gösterdiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Samsung'un Brezilya Twitter hesabında bazı fotoğraflar yayımlanmış ve bunların Samsung Galaxy A8 ile çekildiği öne sürülmüştü.

Ancak söz konusu tweete gelen yanıtlar, Samsung'un fotoğrafı ABD merkezli stok fotoğrafçılık ajansı Getty'den aldığını ortaya çıkmıştı.

SAMSUNG YİNE AYNI ŞEYİ YAPTI

Pazar, 30 Aralık 2018 11:05
AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, meclisten yaptığı tepki çeken paylaşımın ardından danışmanının istifasını istediğini açıkladı.

Meclis'e Lamborghini marka otomobille gelen, vekil kartına 'senatör' yazan AKP'li Kenan Sofuoğlu, Meclis'teki odasından danışmanlarıyla fotoğraf paylaşmıştı.

Fotoğrafta yer alan iki kişi için "emir erlerim" ifadesini kullanan Sofuoğlu, gelen tepkilerin ardından ayaklarını meclis masasına uzattığı paylaşımını kaldırdı.

DANIŞMANININ İSTİFASINI İSTEDİ

Çarşamba, 26 Aralık 2018 17:33
Darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ile Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelerinin yargılanmasına devam edildi.

Daha önce itirafçı olarak etkin pişmanlıktan yararlanan ve tahliye olan eski Danıştay üyesi Hamza Eyidemir'in, bilgisayarına Fethullah Gülen'in fotoğrafını "peygamberimiz" diye kaydettiği öne sürüldü. İtiraf içeren ifadelerini de duruşmada değiştiren Eyidemir'in tutuklanmasına karar verildi.

Cuma, 21 Aralık 2018 21:55
AKP'nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki, Melih Gökçek'in kendisine desteğini çekmesi hakkında ‘İlk görüşmemizde konuşacağız’ dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu programa konuk oldu.

Pazar, 16 Aralık 2018 14:36
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin cadde düzenlemeleri kapsamında Atatürk ve Işıklar caddelerine yerleştirilen temalı heykellerin birçoğuna zarar verildi. Heykellerin bazılarının yüzleri spreyle boyanırken bazılarının çaldığı enstrümanlar zarar gördü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin işlek caddelerinden Atatürk ve Işıklar'ı, 2010 yılında yeniden düzenledi. Düzenleme kapsamında Işıklar Caddesi'ne sokak müzisyenlerinin heykelleri, Atatürk Caddesi'ne ise 'Romalılar Antalya'da temalı heykeller yerleştirildi.

Pazartesi, 03 Aralık 2018 14:11
Aydın Efeler’de Kızılcaköyü’nde yaşayan kadınların JES’lere karşı mücadelesi sürüyor. Bugün yanlarına jandarmayı alarak şirket yetkililerinin çalışmalara başlamak üzere köye gelmesi üzerine kadınlar yine toplandı. Kadınlar jandarmanın ellerindeki copları göstererek ‘Bu coplarla bize vurmayı mı düşünüyorsunuz’ diye sordu.

Aydın Efeler'de Kızılcaköylü kadınlar aylardır yapılmak istenen jeotermal santrale karşı mücadele ediyor, JES’lerin civar köylerde gördükleri zararlarına karşı köylerini savunuyorlar.

Çarşamba, 19 Aralık 2018 16:16
Çocuğunun zorunlu din dersinden muaf olması için hukuki mücadele veren Selnur Aysever'e bir müjde daha geldi. İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin 'din dersinin eşitlik ilkesine aykırı' olduğu yönündeki kararı kesinleşti. Aysever, kesinleşme kararını sosyal medyada paylaştı. Kesinleşme kararını Emre Kongar, Orhan Gökdemir gibi akademisyen, gazeteci ve yazarlar da sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

İstanbul Üsküdar'daki İTÜ Geliştirme Vakfı Beylerbeyi İlkokulu 4. sınıf öğrencisinin velisi Selnur Aysever'in zorunlu din dersine karşı mücadelesinde yargıdan bir müjdeli haber daha geldi. İstanbul 4. İdare Mahkemesinin 11 Ekim 2018'de verdiği "zorunlu din dersinin eşitlik ilkesine aykırı olduğu" yönündeki kararı kesinleşti. 

Pazartesi, 17 Aralık 2018 16:19
Sarı yelek eylemlerinde çekilen bir fotoğrafta ‘Macron defol’ yazılı dövizdeki ‘defol’u silen Fransız devlet kanalı sosyal medyada alay konusu oldu.

Fransız devlet kanalı France 3'ün yayınında, Sarı Yelek eylemcilerinin açtığı "Macron defol" yazılı iki satırlı döviz sansürlendi. Dövizi üstte Macron yazılı, altta boş şekilde gösteren kanal, alay konusu haline gelince, "insan hatası" açıklamasını getirdi.

Cuma, 21 Aralık 2018 08:15
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, AKP'li muhaliflerin yeni parti kuracağı söylentisinin panik yarattığını ileri sürdü.

AKP'li muhaliflerin gazetesi olarak bilinen Karar gazetesinde, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın yeni parti kuracağı söylentilerine ilişkin bir yazı yer aldı.

Çarşamba, 19 Aralık 2018 08:54
Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Mevlana'nın asıl kabrinin girişini 4. Murat'tan sonra gören ilk ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu yazdı.

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Mevlana'nın asıl kabrinin girişini 4. Murat'tan sonra gören ilk liderin, Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyledi.

Cuma, 07 Aralık 2018 12:04
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kuran ile olmayan çocukların şeytan veya şeytani insanlarla beraber olacağını söyledi. Erbaş, 7 yaşına giren çocuklara namaz öğretilmesi gerektiğini savundu. Üniversiteli gençlere 'medreseleri' işaret eden Erbaş, doğru dini bilginin buradan öğrenileceğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mardin'de sabah namazını kıldırdıktan sonra cemaate seslendi.

'KURANIN GİRMEDİĞİ KALP KARANLIK BİR KALPTİR'

Erbaş şöyle konuştu:

Pazar, 02 Aralık 2018 08:58
AKP Düzce İl Başkan Yardımcısı, WhatsApp'ta bir grup oluşturarak, AKP'li üyelerin, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz hakkında sosyal medyada olumsuz yorumlar yapmasını istedi. Yeşilyurt, gruba yanlışlıkla MHP İl Başkanı'nı ekleyince durum ortaya çıktı.

AKP Düzce İl Başkanlığı Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gönül Yeşilyurt, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde partisinin ilçe teşkilatları arasında WhatsApp sohbet programı üzerinden konuşma grupları kurdu. Yeşilyurt, iddiaya göre, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın paylaşılan fotoğraf, haber ve durumları altına negatif yorumlar yapılarak algı oluşturulmasını istedi.

Pages